Vrodená chyba bedrového kĺbu u matky a pôrod sekciou. Ako ste rodili vy?

sissik
11. júl 2008

Ahojte,
ked som sa narodila, mala som vrodenu chybu bedroveho klbu a nohy v "strojceku" vyse roka.
pri navsteve lekara v 16r mi vraveli, ze by som mala rodit vylucne sekciou.
je tu niekto s podobnou skusenostou? ako ste nakoniec rodili?

makak21
11. júl 2008

Sissik ahojky...já taky měla vrozenou vadu kyčelního kloubu, byla jsem ve strojku a prošla několika operacema a hle...mám papír že můžu rodit normálně 😵 Ještě ti neřeknu, jak to nakonec bude, páč na ten porod teprve čekám, ale přirozený porod mám povolený 😉 Tak držím palečky 🙂

makak21
11. júl 2008

A jinak mě taky dřív všichni říkali, že jediné císařským řezem, ale jak došlo na věc, najednou nebyl problém, takže oni toho i dost nakecají 😀

sissik
autor
11. júl 2008

jej to si ma potesila, ten papier ti dal ortoped?
mne povedala sestricka, ze budem musiet absolvovat vysetrenie u ortopeda a tym by som sa mala riadit.
nemam vsak ziadne problemy ani bolesti a druhe babo chcem mat co najskor a mozno aj tretie, co je pri sekciach uz vraj dost rizikove

beke
11. júl 2008

sissik, moja mama sa narodila s vrodenou chybou bedrového klbu a ešte aj o 1cm kratšou nohou...tiež mala v detstve strojček na nohe a porodila dve zdravé deti prirodzenou cestou...keď budeš rodiť sekciou tak ďalšie môžeš mať až po dvoch rokoch 😉 držím palce

makak21
11. júl 2008

Sissik, ano, musela jsem přes ortopeda a ten mi dal potvrzení. Chtěl ho po mě gynekolog, mám ho v průkazce a chtějí ho po mě i v porodnici.

xena22
12. júl 2008

Ja som bola v porodnici na izbe s jednou pani,co mala problemy s bedrovym klbom,prvy krat rodila normalne a pri porode s tym mala problemy a potom bola este tri mesiace v nemocnici a o babatko sa doma staral manzel 😒 Ona sice mala indikovany cisarsky rez,ale prisli na nu nahle bolesti a neviem ci neporodila rovno na prijme,no obcas je to rychlovka,clovek si nevyberie ... pri druhom uz stihla cisarak 😉

nissanek
13. júl 2008

tak já teda osobně zkušenost nemám, ale kamarádka měla taky jako dítě stroječek na kyčle, spostu operací. No když to řekla v porodnici, tak všichni byly v pohodě, že to půjde přirozeně, ona si nebyla jistá, tak jim přinesla ukázat rentgen posledního stavu a doktor na to jen " ježiš, tak to ne, jen císaře". Z toho jsem pochopila, že je asi nutné konfrontovat porodníka s aktuálním stavem, že ta situace může být hodně rozdílná. Tak držím palce ať to dobře dopadne.

sissik
autor
14. júl 2008

vdaka za odpovede, RTG v poslednych tyzdnoch tehu by snad uz nemalo byt rizikove, uvidim, co povie ortoped.
makak a k ortopedovi si isla az ku koncu tehu alebo ta sledoval pocas celeho tehu?

zanetak
14. júl 2008

Ahojte
Tak to som ani nevedela, že ked máš v detstve problém s bedrovým klbom, tak len cisarák.
Ja som mala tiež chybu bedrového klbu a strojček na nohách a žiadny doktor sa ma na to nepýtal. Išla som rodiť normálne a nakoniec bol z toho cisarsky.

makak21
14. júl 2008

Sissik, já jsem sledovaná celé roky...pravidelné kontroly, takže nejde o nic nárazového. Jinak během těhu jsem u něj byla jen jednou a to kvůli tomu papíru, co jsem potřebovala pro gyndaře. Můj mudr. říkal, že jelikož jsem tu nejdůležitější operaci, tu první, podstoupila už hodně dávno (byly mi 3 roky 😉 ) tak se nemusím bát...ale stejně se to bude řešit dle aktuální situace. 😉 Ale jinak se porod povede přirozeným způsobem 😉 Moje pánev je taky v pohodě, takže není důvod indikovat císaře předem 🙂

bubba
14. júl 2008

mooj svokra s tym kedysi porodila troch 4,5kilovych synov prirodzenym sposobom.kedysi to nebolo ani nejak sledovane ani nic takze si myslim,zeby to malo byt ok 😨 aj normalne nielen cisarskym...ale zasa.viac doktorov,viac nazorov 😀

adulik16
29. júl 2008

Ahojte, aj ja som sa narodila s vrodenou chybou bedroveho klbu a nohy som mala v strojceku. Nepodstupila som ziadnu operaciu, vtedy mi len ako babatku natahovali nohy, cvicili somnou, mala som tie zeliezka a nasiroko mi viazali nohy. Potom som bola asi po roku a pol len na rengene 2x a vraj to uz bolo v poriadku. Teraz som v 27 tt a mam trocha problemy, ked dlhsie sedim, neviem sa postavit a klb ma boli. Nechodim k ziadnemu ortopedovi a este som sa o tom ani nezmienila svojmu gynekologovi. Myslite, ze by som mala navstivit nejakeho ortopeda?
Cakam svoje prve vytuzene babatko a nechcela by som nieco zanedbat.

sissik
autor
29. júl 2008

adulik ja som sa uz pytala sestricky u obvodnej - mam prist k lekarke a porozpravame sa, ale vraj ma posle za ortopedom.
akurat cakam na vysledky afp testov, nech to ide postupn jedno za druhym a nie vsetko naraz.
za opytanie nic nedas a lekari su tu na to, aby nam pomohli.

adulik16
29. júl 2008

sissik, dakujem za odpoved, ale uz si pripadam ako nejaky hypochonder, stale si nieco najdem🙂 k obvodnej uz chodim ako domov🙂

sissik
autor
29. júl 2008

adulik tym sa netrap.
ja sa chystam za obvodnou so slovami - poznate moj zdravotny stav, kedze chodim ku vam na preventivne prehliadku a preto mi navrhnite, co vsetko je dobre dat vysetrit, aby sme sa vyhli komplikaciam.
som zvedava, ako to dopadne, dufam ze nedostanem pre istotu 20 vymennych listkov 😀

adulik16
29. júl 2008

sissik, ked ti mozem poradit, takto za nou urcite nechod🙂 ja som prisla nejak podobne a nedopadlo to moc dobre. Isla som za nou najprv len s tym, ze ma moj gynekolog posiela na interne vysetrenie, kedze sa mi zle dychalo. Chcela som len vymenny listok. Doktorka bola hned aktivna, ze ked som uz tam, tak mi spravi aj kompletne vysetrenie. Bola som na odbere krvi, brala mi asi styri skumavky krvi. Na druhy den mi vola cela vystrasena, aby som hned prisla lebo vysledky vysli strasne zle a ze mam v sebe nejaky zapal. Tak ja cela poblaznena a zlaknuta som utekala k nej, potom s vysledkami k tomu internistovi a potom ku svojmu gynekologovi a nakoniec sme prisli k zaveru, ze tehotnej by sa vobec nemali robit taketo vysetrenia lebo vysledky su skreslene a je samozrejme, ze tehotnej zene vyjdu vsetky hodnoty vyssie. Cize sme sa vsetci stresovali zbytocne🙂
Tie vysetrenia, ktore ti robi gynekolog uplne stacia.
Uz som sa inac objednala k ortopedovi, buduci tyzden tam idem, tak som zvedava.

sissik
autor
29. júl 2008

urcite potrebujem ortopeda a ocneho, tak uvidim, ako sa to skonci
kompletne vysetrenie mi robit nemoze, lebo ho robila v januari a robi sa len raz za 2 roky

marta09
30. júl 2008

Ahojte, ja som mala do 13 mesiacov strojček, porodila som normálne tri deti, pritom každé malo pôrodnú hmotnosť nad 4000g. Samozrejme, bola som u ortopéda ešte pred prvým pôrodom pred 15-timi rokmi, ten mi povedal, že nevidí dôvod na cisársky rez. Síce ja som odkedy mi dali dole strojček nemala žiadne problémy, na kontroly som chodila pravidelne. Ale je to u každého individuálne.Sissik, pokiaľ si tehulka a tvoj zdravotný stav si to vyžaduje, tie vyšetrenia by ti mali urobiť znova

emjee
28. jan 2009

micicici • snž • Dnes o 15:53
Poškodený bedrový kĺb - dá sa zvládnuť pôrod?
Samozrejme cisársky pôrod. Prosím máte niekto skúsenosti, alebo ste počuli od známich? Hrozí mi výmena bedrového kĺbu a doktor vravel, že najlepšie po 1 pôrode. Chcem vedieť, či sa môj zdravotný stav zhorší oveľa, alebo sa to dá zvládnuť. ĎAKUJEM za odpovede

ingra73
29. jan 2009

ahojte, tak ja mam problemy s bedrovymi klbami vlastne od 18-tky.....vtedy ma prvy krat skolilo tak, ze som mesiac nemohla dostupovat na nohu a vtedy sa zistilo, ze mam zle vyvynuty lavy bedrovy...lekar ma upozornil hlavne na vahu, mala som si davat velky pozor na vahovy prirastok, no bola som mladsia, nejako som nemala s tym problem, 3x som rodila normalne spontanne, no uz pri tretom porode som mala velmi velky problem so samotnym vytlacenim synceka co malo za nasledok velky nastrih a po porode som sa nevedela velmi dlho dat dokopy, takisto som mala velky problem prave s lavym bedrovym..... teraz ma najmladsi syn 2 roky a 2mesiace a ja v marci cakam neplanovane 4. babo( mam neskutocne bolesti oboch klbov, tak si ani nechcem predstavit spontanny porod)...nemali sme v plane hlavne kvoli zdravotnym problemom...no uz mam za sebou navstevu ortopeda, ktory mi odporucil sekciu ☹ neviem ako to vsetko dopadne, avsak volba sekcie sa mi zda priatelnejsia kedze potom budem musiet kmitat okolo dvoch malickych.... 😉

micicici
5. feb 2009

Ahoj ingra, a kojila si normalne? Lebo ma tiez trapi, ked mi ortopedicka davala prednasku, ze ak budem mat babatko, nemala by som ho kojit 😒 , pretoze mi bude strasne odoberat vapnik. Vravela mi aby som si rozmyslela, cie zdravie je pre mna prvorade... Poviem Vam dievcata, sprostejsiu otazku som nikdy v zivote nedostala a ani asi uz nedostanem...

astrane
5. feb 2009

Se mnou rodila paní,která už měla operaci kyčelního kloubu za sebou.A rodila přirozeně- takové akorátní mimi-3,5 kg.ale třeba už je to pak zase jiné,než když máte akutní potíže.Kojila taky normálně.nedaly by se ty živiny a vápník dodávat tělu ve větším množství nějakými speciálními vitaminy?
Já osobně mám za sebou operaci páteře,rodila jsem normálně a kojila taky,nikdo nic neříkal,ani ortoped.Ale zase je to něco jiného(taky vrozená vada)

micicici-zkus se poptat ještě jiného ortopeda-pokud by tvrdil totéž,tj že by ti kojení vážně ublížilo,možná by pak bylo opravdu lepší buď kojit jen krátce nebo naučit mimi na Um-dnes už jsou velmi kvalitní,tak se nemusíš bát

micicici
6. feb 2009

No potvrdili mi to dvaja oropedi u nas doma a bola som na odbornejsie vysetrenie v Marine vo fakultnej nemocnici - tam chcem aby ma po porode operovali (umely klb) a tento primar mi vravel to iste. Viem ze dnes su nahrady materskeho mlieka kvalitne, ale predsa nie je to materske mlieko... No uvidime, ako sa to vsetko vyvinie. Este som len snazila a uz ma trapia take veci... Snad to nejako zvladneme...

sissik
autor
6. feb 2009

tak u mna sa to skoncilo nakoniec sekciou. ortoped sice normlany porod povolil, ale z gyn. hladiska mi lekar navrhol CS.
micicici niekde pisu, ze kojenie chrani aj pred osteoporozou v neskorsom veku. tak teraz si asi clovek moze vybrat z rozporuplnych informacii take, ktore mu viac vyhovuju.
v kazdom pripade po porode sa telo dokaze zotavit, priroda to predsa nejak zariadila. alebo myslis, ze vsetky zeny, ktore koja, maju uz dozivotne malo vapnika? ako dlho po porode ma prebehnut ta operacia? ak sa to da odlozit o taky rok, tak by to bolo dobre. pol roka uplneho kojenia babetku staci, mozes si medzitym urobit nejake zasoby materskeho mliecka - v mrazaku ho mozes skladovat 4 mesiace. do pol roka sa zasoby vapnika pri spravnej strave a doplnkoch vyzivy mozu obnovit😉

micicici
6. feb 2009

Niektore informacie su fakt zavadzajuce. Moj ortoped mal na mysli asi stratu vapnika + nejake kila navyse, preto to tak asi interpretoval. Jednoznacne mi to poskodi, ale ked sa na toho cloviecika prvy krat pozriem, tak to bude urcite posledna vec, ktoru budem riesit.
Sissik ako si zvladla sekciu? Ako dlho si sa zotavovala? Na druhy den si uz musela chodit?

katka.m
6. feb 2009

micicici: Ingra ti momentálne neodpovie, pretože je už v pôrodnici, odišla jej predčasne plodová voda a bude mať v pondelok sekciu. Ale čo ja viem, tak ani jedno dieťa nedojčila, ale nie kvôli strate vápnika. Jednoducho vraj nemala mliečko.

micicici
11. feb 2009

Katka.m dakujem za info. Dufam, ze bude v pohode a vsetko dobre dopadne. A nema ermin az 17. marca? (Vtedy sa narodil moj manzel 🙂 Dufam fakt ze bude vsetko v pohode. pa pa ozvem sa jej potom

sissik
autor
11. feb 2009

micicici tak to mas pravdu, ze ked sa na toho cloviecika pozries, zabudnes na vsetko okolo seba 😉
a ked ho zoberies na ruky, tak vsetka bolest okamzite prejde. naozaj.
postavit som sa musela po 12h od sekcie. zvladla som to asi dobre, lebo ked som isla z porodnice, isli sme hned s malou k detskej lekarke a sestricka vravela, ze vobec nevyzeram, ze som po porode. a ked som im povedala, ze bola sekcia, tak sa cudovali, vraj beham ako srnka. ale s tym behanim to trochu prehnali, teraz na prechadzkach nestiham za manzelom 😉
ohladom toho vapnika sa skus popytat ortopeda, ci ho mozes medzi porodom a operaciou nejak doplnit.

micicici
12. feb 2009

Joj ja som taka zvedava, najradsej by som to chcela vediet hned teraz, ale to budem asi riesit az vtedy ked budeme cakat babo. Snazilkujeme od septembra 08 a zatial nic, tak neviem... Ale nesmutim, hlavu mam hore a som optimista a vsetky snazilky by mali byt... Tak drz palce, nech sa nam to cim skor podari a nech uz aj my mame doma maleho drobceka pa pa 🙂

graziela
12. feb 2009

Ahojte,
tak ja som som sa dozvedela az po 2.porode (obidve sekcie kvoli zvys. TK, 1. neplanovana, 2. planovana), ze mam zacinajucu artrozu obidvoch bedr. klbov + osteochondrozu kriz. chrbtice...a to ako dosledok vrodenej dysplazie bedr. klbov...Velmi ma to soklo, lebo o tom, ze mam nejaku vrodenu vadu, som doteraz ani len netusila...1.krat som mala mierne bolesti pr. bedr. klbu po 1.tehotenstve, vtedy som vlastne zistila, ze mam deformovanu hlavicu, ale ortoped len sucho skonstatoval, ze zit sa s tym da, len je rozdiel ci ma sliepka 50 alebo 100kg... 😒 Tak som sa tym ani ja nejako nezaoberala...pred 2.tehu sa uz ale moje problemy stupnovali, okrem bedr. klbov som mala casto problemy so seknutymi krizami a ukrutne bolesti, ktr. ma vzdy donutili min. 1 tyzden ostat v posteli...pocas 2.tehu sa mi to stalo 2.krat, ale vzdy som si hovorila, lepsie teraz ako tehotna ako potom po porode, ked sa mi bude treba starat o male babätko...NO ale prave TO sa stalo...ani nie tyzden po porode ma "seklo" pri vyberani pradla z pracky...ale tentokrat to bolo najhorsie zo vsetkych tych bolesti doteraz...mala som totalne stuhnute svalstvo, co umocnili este aj tie injekcie na stahovanie maternice... maleho som nemohla ani vybrat z postielky, so vsetkym mi musel pomahat manzel, kazdy pohyb (aj obracanie sa v posteli) bol pre mna utrpenie... najhorsie bolo, ze som nemohla nic brat od bolesti a pod., pretoze som kojila...ked problemy pretrvavali vyse 2 mesiacov, zacala som chodit na rehabilitacie a navstivila som orrtopeda...a tam som sa dozvedela tu moju celozivotnu dg... musim povedat, ze som si aj poplakala...ved tento rok som oslavila este len 30 r... ☹
Co sa tyka kojenia, moj maly syncek uz ma 8.mes. a stale sa kojime, aj napriek vsetkemu ... V skrinke ma cakaju lieky na artrozu, ktr. mi predpisal moj ortoped, tie vsak pocas kojenia uzivat nemozem, takze si este pockame take 2 mesiace, to by som chcela uz maleho odstavit...ked mi lieky dr. predpisoval, na moju otazku, ci ich mozem pocas kojenia, mi ani nevedel dat jednoznacnu odpoved, len podotkol, ze nech si ich odlozim a ved hadam nebudem kojit 4 roky...takze ani slovom sa nezmienil, zeby som kojit vobec nemala...ani mi nenavrhol ziadne doplnkove vit. Ca a pod...To som si kupila ja sama v lekarni...okrem Calibrum mami uzivam aj vapnik-zinok-horcik v jednom...
Takze moja skusenost je, ze kojenie by vobec nemalo byt ziaden problem, pokial sa vhodne doplnaju vitaminy ci uz v strave alebo tabl. forme...a sekcia? Keby u mna nenastali ine zdr problemy pocas tehu, asi by som aj ja rodila prirodzene a to aj s mojimi deformovanymi klbami...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre