Vyprázdnenie pred pôrodom. Aké máte skúsenosti?

petruska77
9. jan 2007

Ospravedlnujem sa, ze zacinam taku chulostivu temu, ale vo fore som nic nenasla, tak ak to tu uz bolo predebatovane, prosim hodte mi sem link.
Kazdopadne, na poslednom predporodnom kurze co som bola sme rozoberali vyprazdnovanie criev pred porodom a bol nam odporuceny pripravok Yal. Ma niektora z vas s nim skusenosti? Vraj je to dost agresivny roztok, po uziti ktoreho je dobre byt velmi blizko zachoda, lebo nastava rychly proces 😅 Ale vraj to vyprazdni creva takmer dokonale na rozdiel od klystira, ktory vraj davaju v nemocnici...

bellasandra
13. feb 2007

Ahojte, tak ja som bola cisárskym- ale klistír som mala, tak bolo mi to trapne, ledva som vydzralaa a uz to islo. Ale inak v pohode. Ale baba, co som snou tam bola, tá mala dost silné bolesti, dostala potom klistír, a uz sup na sálu a bábo bolo na svete. Potom sme sa bavili- ze ani ten klistýr nevnímala...pri tých bolestaich 😀 😝

katka1981
11. mar 2009

Da sa na Antolskej klystiru vyhnut? Alebo si pomoct k vyprazdneniu sama?

nikollette
11. mar 2009

V ruzinove uz klystír ani nerobias.. iba čípky dávaju.. a to si das sama, pockas 10min na wc, a vytoto sa 😀 😀
takze pohodaaa...

krasulka
11. mar 2009

ja som si kupila v lekarni YAL, a ked uz bol spravny cas, sestricka mi ho zaviedla, pockala som 10 minut a pekne som sa vykalala na jeden sup, a potom pri porode uz neslo nic 🙂

fodorka33
12. mar 2009

mne davali klystir no mne osobne to bolo neprijemne,ledva to udrzala az kym som prisla na zachod 🙂 😀

lucia375
12. mar 2009

Mna sa pytali ci chcem Yal alebo klasicky klistir, vybrala som si Yal lebo som pocula ze je setrnejsi a prijemnejsí ale mi vobec nezabral tak asi o hodinu mi dali klasicky a ten mi uz zabral. Nebolo to nic hrozne, hlavne ze na sale nebola nehoda. Ak by som si mala aj teraz vybrat tak hned obycajny.

iinuska
16. mar 2009

nikolete, nerobia klystir ani pri cisarskom?

clarissa
19. mar 2009

ja som si wc uzila pred porodm a klystir mi nedavali,u nas sa to uz asi ani nerobi..beru to ako samozrejmost ze sa zena vyprazdni pri priporode...mne sa ale nic take nestalo na sale,bolo to asi tym ze ja som necitila tlak na konecnik ako vacsinou baby uvadzaju,aleskor tak medzi -na hradzu 😉

nesselande
15. máj 2009

ahojte,

pocitala som tu o klistire toho vela, ale vlastne neviem, co to je presne, teda ako sa "aplikuje". Viete mi niekto napisat?? dik 🙂

kvjetecko
16. máj 2009

ja sa asi klystyru bojim viac ako porodu. ako to vydrzim 15 minut neist na wecko? a ked ma pomedzi schyti kontrakcia? paneboze.
v ZA klystyr povinne kazdej.

pajinka23
16. máj 2009

ahojte babulky ja sa na ten klistir aj tesim lebo som uz asi dva tyzdne nebola poriadne na wc ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ verim tomu ze po klistiri budem najmenej o pet kil lahssia 🙂 🙂 🙂 🙂 hi hi hi

ejusaaa
16. máj 2009

Kvetecko klistiru sa neboj, po porode si povies ze to bola ta najlahsia vec z toho vsetkeho,ja som nemala klistyr ale yal,aa potom som to olutovala,lebp ten nezabral vobec 😠 😲 😀

mimi21
16. máj 2009

baby ja mám kamošku s ktorou rodila ešte jedna baba a tej klystír nedali, lebo ho nechcela a pri pôrode jej to ušlo a nebolo to nič príjemné pre nikoho z prítomných, takže si myslím, že je to asi menšie zlo ...

jabadaba
17. máj 2009

Nesselande, klistyr je aplikovanie teplej vody do hrubeho creva cez konecnik. Treba cca 10-15 minut vydrzat, aby sa obsah criev zriedil a poposuval, vyprovokuje sa tym peristaltika creva. Nasledne sa vyprazdnis. Ak sa robi setrne a prijemnou teplou vodou, nie je to ziadna trauma, ale skor prijemny "zakrok". Zavisi ake si mala travenie pocas tehotenstva, ak tak ako vacsina zien cize totalnu zapchu, potom ocenis tu ulavu. A nehrozi ani nehoda pocas porodu. Uprimne, mne osobne je totalne jedno, ze to niekde beru prirodzene - ja by som tak nedostojnu situaciu niesla velmi tazko. Preto som klistyr skor ocenila akoby som sa mu mala branit.

lenka_da
17. máj 2009

Suhlasim s Jabadaba, klistyr je uplne v pohode. Strasne som sa ho bala a nakoniec to bola "malina" 😀
Kazdopadne je z celeho porodu tou najlahsou procedurou 😝

ashley
17. máj 2009

U nas klistyr nedavaju... vsetko tu nechavaju na prirode. Napr. ja ked som dostala kontrakcie, tak som sa vyprazdnila sama.. Pravda je, ze som sa na zaciatku bala tlacit, aby sa nieco nestalo... ale nestalo sa.

edulkobaby
23. jún 2013

Klystir som odmietla, aj tak ma doma dostatocne poprehanalo, ked zacali kontrakcie. Na sale nic nevyslo. Iba babatko.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre