Vyskočená platnička a pôrod

tosa
6. mar 2009

Ahojte baby, mate niektora skusenost s porodom po hernii. Ja som mala vyskocenu platnicku pred 2 rokmi (neoperovanu) trvalo mi 7 mesiacov dat sa dokopy na fyzio, ale stale sa mi vracaju bolesti. Babo cakame v juli, zijeme momentalne v taliansku.. a neviem ci nemam zvazova cisarsky alebo ine formy porodu ako klasiku (mozno vo vode?) a este mi "jedna baba povedala" ze dakomu rupla platnicka prave pri porode 😲 pomooooc 😀

lucka10
7. aug 2009

Ahoj jamaat, tak si vydovolenkovaná 🙂 , my si prerábame domček, tak to je naša tohtoročná dovolenka. Budúci rok sa chystáme na ozajstnú, tak dúfam, že to vyjde. Malinká spinká, tak frčím na nete. Tosa sa neozýva, dúfam, že sú v poriadku. Moja malá bola prvý krtá choručká. Dostali sme antibiotiká, z ktorých sme sa na 4 deň krásne vyhádzali, tak som s ňou priam letela k lekárke. Lieky vysadené a ďalšie nasadené, ale už nie antibiotiká. Len fenistil kvapky.

jamaat
7. aug 2009

Zrazu sa to dá aj bez atb zvládnuť? Naši doktori strašne radi predpisujú atb. Ale keď 11 mesiacov vydržala bez choroby, to je fajn.

Toto som dnes našla http://www.mimibazar.sk/bazar.php?album=27152

lucka10
12. aug 2009

Práve som si prezrela tú stránku 🙂 díki
Áno aj ja sa teším, že toľko vydržala. Už je v poriadku. Práve spinká.
tosa má dievčatko 🙂 volá sa Helois. Krásne meno. Teším sa s nimi.
Ináč ako sa máte? Malinká poslúcha?

jamaat
12. aug 2009

Jeeej, tak ak si s tosou v kontakte, pozdrav ju a že gratulujem. Ozaj krásne meno. A už bola v termíne?

Emča sa mi nejako polepšila za posledný týždeň, už aj cez deň v postieľke spáva, aj keď nejaké dlhé spánky to nie sú, tak maximálne hodinku, ale aj za to som vďačná. Kúpila som vibračné kresielko na to spanie, tak to dopadlo tak, že som ju ospalú musela z kresielka zobrať, lebo tam revala, a dať do postieľky. Tam už zaspala. 🙂 Musím sa ale len potajomky chváliť, lebo ona to hneď zvrtne a zhorší sa. 🙂

jamaat
14. aug 2009

No už som ju poriekla.

lucka10
14. aug 2009

🙂 ty si podarená, aj moja je dnes nejaká uplačkaná, prší u nás, priam leje. Nedá sa ísť ani von. V stredu ideme do poradne, som zvedavá koľko budeme vážiť. 🙂

andrejusa
14. aug 2009

ahojte, pred pár dňami som sem písala a to ako keby som si privolala čo sa mi stalo... z dňa na deň ma začala neznesiteľne páliť pravá noha. Presnejšie iba stehno a tak mi trpne, že si ho ani necítim. Viem, že sa mi ozýva moja prasknutá platnička, ale teraz keď nemôžem ani lieky, ani obstreky ani nič, neviem čo s tým a niekedy sa to fakt nedá vydržať a v noci sa preto budím. Dnes som bola aj u svojho gynekologa, ale tiež mi mol pomôcť len tak, že mi dal lístok k neurologičke a tá mi bude chcieť nasadiť nejaké lieky, alebo niečo, čo proste brať nechcem kvoli bábu. Nepomáha vám niečo???... obklady, zábaly, alebo mastičky na prírodnej báze... budem rada za každý nápadík. ďakujeeem.

lucka10
15. aug 2009

Ahoj andrejusa, cvičenie trošku zmierni bolesť, skú si kúpiť v lekárni ľubovníkový olej. Spýtaj sa pre istotu, či ho môžeš používať. Viem čo to je za bolesť. Je mi to ľúto. Ak máš fit loptu aj tá je dobrá. Na internete je kopec cvikov. ☹

jamaat
17. aug 2009

andrejusa, mne keď to vystreľovalo do nohy (ale nie až do stehna, iba do zadku), tak mi úplne geniálne pomohla masáž toho nervu. Masérka proste vedela, kde a ako ten nerv dosiahnuť a na druhý deň to bolo oveľa-oveľa lepšie.
A hádam sa daj na PN vypísať. Ak máš nejaké sedavé alebo stojacie zamestnanie, to je najhoršie. Časom, ako ti bude bruško rásť, by sa to mohlo zlepšiť. Na začiatku to aj mňa riadne bolelo.

lucka, u nás je striedavo oblačno. Teraz zase pár dní dobre. Nie sú to síce trojhodinové spánky, ale predsa. Aj my ideme na budúci týždeň na trojmesačnú prehliadku a očkovanie. Tak som tiež zvedavá.
Inak pred pár dňami som sa dozvedela o možnosti vytvárania fotokníh na nete. Poznáš to? Super vecička, dala som urobiť 2 fotozošity o Emke pre starké ako darček.

andrejusa
17. aug 2009

v práci skôr stojím ako sedím. Práveže masáž na toto nieje dobrá, elbo to tam mám prasknuté a to by mi mohlo ešte viac uškodiť. Na to sú vyslovene tie obstreky, no to teraz nebudem riskovať. Som na začiatku 14tt., tak to hádam nejaký týždeň ešte vydržím a potom sa možno dám vypísať. Keď sa mi to nebude nijak liečiť, tak mi to asi samé neprejde a budem musieť byť domka.

jamaat
21. aug 2009

andrejusa, ona mi to masírovala na zadku, nie na chrbte.

lucka10
23. aug 2009

Ahoj jamaat, vidíš to je geniálny nápad, viem čo to je. Poznám to. Ja si z happy phota objednávam kopec fotiek cez internet. Svokrička bude mať meniny tak niečo podniknem 🙂 vďaka za pomoc...

jamaat
23. aug 2009

V Happy Foto majú akciu na fotozošit do zajtra.

andrejusa
24. aug 2009

ahojte, práve som prišla z poradne a kvoli tej mojej chrbtici ma nechal na rizikovom. Ešte nemám skoro žiadnu záťaž a už mám bolesti straaašné. Ale ďakujem za rady, ktoré ste mi poradili. 😉

lucka10
25. aug 2009

Držíme palce andrejusa, aby to bolo len lepšie. ☹
jamaat prepásla som to, včera som nebola celý deň na internete a práve to pozerám, platilo to len do 24. Jaaaj pomoc... Nevadí, snáď hodia niečo nové... 🙂

jamaat
25. aug 2009

andrejusa, tak to je fajn, že ťa nechal. A verím, že sa ti to bude zlepšovať.

lucka, ja som predvčerom robila jeden zošit do pol tretej v noci a včera druhý do skoro polnoci. 10 minút pred polnocou som poslala objednávku. 🙂

andrejusa
26. aug 2009

ahojte. Ja som už včera cez deň bola taká vytešená, lebo som sa konečne mohla zohnúť a v noci som si myslela, že udrela moja posledná hodina. Babenky, mala som také strašné bolesti, že som celú noc nespala a od dnes sa bojím večera... ☹ Najhoršie je, že nemôžem na to nič nič, ani masáže, maste, lieky... iba si to odtrpeť. 😔

lucka10
27. aug 2009

☹ viem čo to je za bolesť ☹

jamaat
28. aug 2009

andrejusa, keď sa vytešuješ, že sa ti dá zohnúť, tak sa radšej nezohýnaj, lebo si to iba rozprpleš. Teš sa v inej polohe. 🙂

lucka10
11. sep 2009

Ahojte babenky ako sa mávate? 🙂
Malinká sa spinká, rozmýšľala som, že si trošku pocvičím, ale som rda, že v kľude sedím. 🙂

jamaat
15. sep 2009

No ja už reku či nám tému nevymazali, nejak som ju nevedela nájsť.
Ja idem dnes na zoskok padákom, len čakáme, kým sa Emka zobudí a ideme. Inak celkom OK, stále toho veľa nenaspíme, sme zdraví, stále grckáme...a tak.

lucka10
17. sep 2009

Ahoj jamaat no ako bolo? Skočila si? 🙂 My už chodíme od 4. 9. Emuška sa sama pustila u našich v kuchyni. Paráda. Vytešovali sme sa v kuchyni 🙂 . Kojíš ešte?

jamaat
20. sep 2009

Jasné, že som skočila. Aj modrinu mám na ruke a hánky oškúlené, na zadok ma hodilo, ale inak fajn. 🙂
Tak gratulujem k prvým krôčikom. Ani sa nenazdám a budeme aj my po kuchyni labzovať.

Ešte kojím.

simonko9
23. sep 2009

Dobry den vsetkym co maju starosti. Mam riesenie na vyskocenu platnicku . Ja som sportovec a kazdy 2 mesiac mi vyskoci nikedy aj dve.Lieky a ostatne kokotiny nepomahaju iba zmiernuju bolest ale nikdy nevyliecja ani dalsie podobne masticky co predpisu jebnuty dokotry .Prisiel som nato sam s vlastnou skusenostou . Moj recept je : Najdite si takeho cloveka typu bababycky co som nastivil v Trebaticiach nedaleko od Piestan stlacila mi par bodov v chrbtici sice s bolestou ale do 2 tyzdnou mi uz nic nebolo a naladej som sa mohol vemovat aktivne futbalu

jamaat
23. sep 2009

Mám známeho, ktorému tiež nejaká teta pri Bardejove pomohla. Odviezli ho tam ležiaceho, mal ísť na operáciu, ale nakoniec sa operácia nekonala a funguje normálne.

bambuliatkom
24. sep 2009

Ja mam platnicku vyskocenu vyse 1cm a to len su bolesti,ze mam chut niekedy spit sa do nemoty,aby som bolest necitila.Mam to uz 3 mesiac a podrobila som sa ultrazvuku,masaze,elektrike,momentalne beriem uz 5 infuziu s desiatich,ale vsetky bolesti su stale horsie.10m prejdem za 10 minut,len co vstanem rano mysli si,ze to vsetko preslo a len co spravim 2 kroky,je to vsetko spet.Ak nepomozu infuzky,tak mam ist pod noz.Uz ma stoho strasne bolia aj vajecniky a v kuse mam porodne bolesti.Ani tabletky,ktore sa podavaju na rakovinu mi bolest neutisuju.Tento tyzden mam dovolenku,ale v robote uz veduca hundre,ze to je o nicom vraj mam ist na choru.Ale vyplaty bude o par tisic mansia,s coho budem zit,tak to fakt neviem.U

bambuliatkom
24. sep 2009

Ja mam momentalne uz 3 mesiac vyskocenu platnicku vyse 1 cm a neviem dokedy to potiahnem.V robote uz veducy hundre aby som sla na choru.Ale vyplata bude o par tisic mensia.Mam dojem ze vsetci okolo si myslia,ze si to vymyslam.Ani liek proti bolesti ktory sa predpisuje na rakovinu mi nezabera.Poradte co robit.

jamaat
28. sep 2009

Lucka, kedy ste oslavovali 1 rok? .......Všetko najlepšie prajem. Obom. 🙂

lucka10
10. okt 2009

Ahoj jamaat, 7.9. sme oslavovali, malinká sa narodila o 15.25. 🙂 bola dobrá oslava, malinká nechápala čo sa deje, 🙂

babula78
12. okt 2009

no v prvom rade Simon--- tie výrazy !!!

Za druhé--- jeden náš sused mal problém s platničkou a tiež šiel k takej babke čo napráva. Prišiel domov a na druhý deň umrel, lebo mu zatlačila na nejaký vak, či na nejakú vzduchovú kapsu čo sa mu tam urobila a proste umrel. Takže moc by som tomu nedôverovala pri všetkých chorobách chrbtice. Nepozná ani váš rtg, ani zdravotný stav a podľa mňa je vrcholne nezodpovedné od takého človeka aby vykonával prax. Nevravím, keď si vypýta papiere od dr. a vie presne čo vám je, ale bez akéhokoľvek potvrdenia sa nechať naprávať... neodporúčam.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre