Vyskočená platnička a pôrod

tosa
6. mar 2009

Ahojte baby, mate niektora skusenost s porodom po hernii. Ja som mala vyskocenu platnicku pred 2 rokmi (neoperovanu) trvalo mi 7 mesiacov dat sa dokopy na fyzio, ale stale sa mi vracaju bolesti. Babo cakame v juli, zijeme momentalne v taliansku.. a neviem ci nemam zvazova cisarsky alebo ine formy porodu ako klasiku (mozno vo vode?) a este mi "jedna baba povedala" ze dakomu rupla platnicka prave pri porode 😲 pomooooc 😀

lucka10
22. okt 2009

Ahojte babenky po dlhej dobe som tu 🙂 chrbátik stále pobolieva, dnes sa musím namastiť tým olejčekom o ktorom som vám písala. Tak uvidíme. jamaat rastiete? 🙂

jamaat
24. okt 2009

Ahoj lucka. Rastieme, rastieme. Teda Emka rastie a ja chudnem 🙂 ....A začali sme chodiť na plávanie. Chrbát momentálne bolí ako fras, furt sa vykrúcam, vypraskávam si ho. No čo, už som si aj zvykla 🙂
Veru musím aj ja vytiahnuť ten olej zas, veď som ti ho ja poradila a nakoniec ho ani nepoužívam 🙂

lucka10
28. okt 2009

No veru a ja ho mám poctivo v kúpeľke vždy k dispozícii 🙂 Len k cvičeniu sa neviem dokopať ☹

jamaat
30. okt 2009

Joooj, ani nehovor. Odkedy sa zmestím do pôvodných vecí, absolútne som necvičila. A brucho by potrebovalo spevniť....chrbát tiež.

lucka10
31. okt 2009

Ani nehovor, aj ja zanedbávam cvičenie. Veď v podstate cvičím každý deň, v kuchyni 🙂 , proste všade. 🙂

penelopa77
4. nov 2009

Ahojte baby, hlasim sa po dlhej dobe, uspesne som sa dopracovala zatial do 34 tt, lezim uz viac ako mesiac kvoli skracovaniu krcka. S platnickou zatial bolo dobre, od konca prveho trimestra pohoda, ale tusim budem musiet trochu zacat cvicit, to polihovanie mi nerobi dobre, zacina ma pichat v chrbtici a citim aj nejake simranie zas v lavej nohe, asi sa aj vaha babetka zacina prejavovat a asi mam riadne poskracovane svaly, palia ma ako fras. Inak budem mat dcerku, vybrali sme meno Nela, a dufam, že vydrzime az do terminu planovanej sekcie. Neurologicka mi dala indikaciu na sekciu, ale len z dovodu, ze boli problemy aj na zaciatku tehotenstva a mam herniu dost velku podla ct. Trochu sa bojim, co mi to spravi po cisarskom, predsa len budem asi dost nepohybliva kvoli rane. Aj tak si myslim, ze najlepsi liek na nase problemy je cvicenie a obcas masaz na uvolnenie svalstva.

danka28
5. nov 2009

ahojte vsetci, ja som rok po operacii platnicky a rozmyslam nad druhym babom, ale lekarka mi to neodporuca. Vraj to nemusi dopadnut dobre. Ze sa mi to pravdepodobne zhorsi a ze mam byt rada,ze som na tom ako som. Co si o tom myslite? Dakujem za rady

lucka10
11. nov 2009

Ahoj penelopa77, držím palce, aby ti všetko dobre dopadlo. Ozvi sa potom. Mne osobne masáž robí veľmi zle, absolvovala som pár terapií a veľmi zle som sa cítila.
Ahoj danka28, to ti vážne neodporúča? To ako myslela, že to nemusí dopadnúť dobre. ☹ Ja by som sa dala ešte pre istotu u niekoho iného vyšetriť. Vypočula by som si iný názor lekára. Ale je to na tebe. My tiež chceme mať druhé bábätko, len tiež tá moja platnička neposlúcha ☹

jamaat
20. nov 2009

danka, no ťažko ti poradiť. Hádam ako lucka píše, skús aj iného doktora.

Penelopa, tak už vlastne finišuješ. Jedného sa obávaš a kvôli inému musíš nakoniec ležať. Držím palce, prajem pevné nervy - ten posledný mesiac je dosť náročný. 😉

lucka10
29. nov 2009

Ahojte maminky ako sa tu mávate? Deťúrence poslúchajú? Môj drobec trošku spinká. 🙂 jamaat ako sa má Emuška?

jamaat
12. dec 2009

Ahoj, lucka. Emuška poslúcha, je zlatá, nemôžem sa sťažovať v podstate na nič. Už som jej začala dávať aj príkrmy, vytiahli sme športový kočík. Fotky sem už ani nedávam, lebo mám albumy na FB. Ak tam chodievaš, môžeme si vymeniť iniciály.

lucka10
25. dec 2009

Ajojte maminky, prajem Vám krásne a pohodové sviatky a všetko dobré do nového roku 🙂

jamaat
1. jan 2010

ŠŤASTNÝ NOVÝ ROK!

lucka10
6. jan 2010

Ďakujeme tiež prajeme všetko dobré v novom roku 🙂

jamaat
2. feb 2010

Ahoj po dlhšom čase. Emka už lozí, sedí, na nôžky sa stavia, sme zdravé a dobre sa máme. Len zuby nás trochen dosť trápia.

penelopa77
31. mar 2010

Ahojte babenky, takze sa hlasim po dlhej dobe. Mam Nelku, uz ma takmer 4 mesiace a sme zdravi (ak neratam alergiu na bielkovinu kravskeho mlieka). S chrbticou som mala po porode dost velke problemy, najhorsie to bolo asi po mesiaci, ale aj tym, ze malu som dost vlacila na rukach. Teraz je to celkom dobre, obcas zaboli, ale uz ked sa citim horsie, donutim sa cvicit a a nejako to rozozeniem. Majte sa zatial krasne Vy aj Vase deticky 🙂.

abesak
6. máj 2010

Ahojte!Potrebujem poradit. prave sa mam rozhodnut, ci ist na operaciu. problemy mam treti rok a mam 29 rokov.Mam jedno dieta a chcela by som aj druhe. Neviete mi poradit, ci je lepsie mat najprv babo alebo najprv operaciu???Ako dlho treba cakat po operacii??dakujem!!!

bubinko83
6. mar 2011

@tosa
@jamaat
@lucka10 ,ahojte kočky chcem sa spytat čo to može znamenat mavam dost často silnu bolest v križovej oblasti a aj pod nou.Boli ma spodok brucha a niekedy mi bolest vystreluje až do nohy.Tyka sa to len jednej lavej strany. Niekedy sa nemožem ani ohnut ako ma tie križe bolia(aj pod križami smerom k zadku),dost často mam to miesto aj akoby strpnute take znecitlivene.S močenim problem nemam.MOže to byt vyskočena platnička?

penelopa77
6. mar 2011

@bubinko83 ahoj, bola si u lekára? treba sa pytat na neurolog. vysetrenie. Ta jednostranna bolest do nohy a bolest krizov by mohli byt platnicka, aj to znecitlivenie, ale bolest brucha to neviem. Bez CT alebo MR ti to nikto nepovie s urcitostou

bubinko83
7. mar 2011

@penelopa77 ,u lekara som nebola,chystam sa zajtra a som velmi zvedava.Možno sa to do toho brucha už len tak rozplyva ta bolest ,lebo gynekologicke ani urologicke problemy nemam. 😒

tosa
autor
10. mar 2011

bubinko83, mne tak zacali problemy s platnickou.. ale uz asi vies co ti je, ak si bola u doktora, na platnicku sa najnovsie odporuca pohyb, predtym sa malo lezat, drz sa!

lusilia
15. mar 2011

Ahojte zienky, prosim vas o radu...pred dvoma tyzdnami ma zacalo boliet v krizoch, teda som si myslela, ze to su krize, zasla som za gynekologom a ten ma odpisal, ze vsak v tehu je to normalne a plod tam tlaci, ale mne sa nezdalo normalne, ze neviem poriadne ani chodit a uz mi to ide aj na nohu a teda skor ma to boli na zadku na pravej strane. Tak som teda nakoniec zasla za obvodnou a ta mi hned povedala, ze to je platnicka, pichla mi injekciu, ktora mi v ten den dost pomohla, ale na druhy den zasa blesti, tak som sla este na jednu, aj to veru s velkym strachom, aby sa babu nieco nestalo, ale ubezpecila ma, ze to konzultovala s gynekologockou, ktorej veri, ale aj tak mam vycitky 😒 No a teda predpisala ma na RHB. Myslite, ze mi to pomoze?, verim, ze hej, lebo takto sa neda existovat, mam este dvoj rocneho syna, tak si to viete predstavit.
Ale hlavne neviem ako vydrzim este tri mesiace do porodu, ak ma to bude stale boliet a uz vobec nie rodit.

juventik
27. mar 2011

@lusilia ahojcek, uz ti je lepsie? Pmohla rehabilitacia? Ja som na tom podobne. Uz dva tyzdne ma trapia bolesti a odporucili mi len paralen, ze sa so mnou neda nic robit, kedze som v 21 tt.

lusilia
27. mar 2011

@juventik ahoj, nastastie lepsie, ale rehabky mi nakoniec ani nedali, ta doktorka z rhb ma poslala na neurologiu a ta mi povedala, ze to na platnicku nevyzera a dala mi obstrek a povedala, ze si mam kupit ibalgin krem, no obstrek jasne, ze nepomohol a krem si radsej nedavam, neviem, je tam napisane, ze v tretom trimestri sa to nema. Ale ako pisem, uz sa apon vyspim, citim to stale, chodim stale ako mrzak, ale uz sa s tym da zit.

juventik
29. mar 2011

@lusilia tak drzim palceky, nech ti to skoro prejde a budes fit. Viem co to je mat bolesti, som na tom tak isto. Ale vydrzime, nie? 🙂

lea231
29. mar 2011

Ahojte kocky,
ja som dva mesiace po operacii, tohto casu stale na pn. Nelutujem ani sekundu rozhodnutie dat sa operovat, kedze som bez tabletky nevedela riadne chodit a spat, nie este predstavit si otehotniet. Od dna operacie neviem co je bolest a tabletka, chodim na rehabky a caka ma kupelna liecba. Pred operaciou som sa trapila 4mesiace s herniou 8mm, stalo sa mi to len dva tyzdne po svadbe ☹ Po konzultaciach s odbornikom-(prednosta Kramarov odd.rehabilitacie a fyzioterapie) ohladom planovania dietata, mi povedal,ze nevidi v mojom pripade problem zacat planovat babo uz v maji. Ostala som milo prekvapena ale predpokladam, ze mi doporucia sekciu kvoli spominanej operacii ako aj konizacii spred 3rokov. Ak by ste nahodou zvolili operaciu hernie, odporucam Nove Zamky. Prajem vela zdravia ...
Jana

lusilia
30. mar 2011

@juventik no co nam ine ostava, ze hej 😖 a teda dakujem, aj Tebe co najmenej bolesti. Dufam, ze nam to aspon ako tak ustupi. Ono ked vela nechodim je to celkom v pohode, ale vcera som zasa cele doobeda bola vonku a potom som sa ledva postavila a do porodu mam este 11tt, no hadam to uz nejak vydrzim 🙂
@lea231 no tak som rada, ze s tym mam uz pokoj a tiez dufam, ze Ti to aj vydrzi, lebo som dost citala o tom, ze aj po operacii sa to moze vratit, tak hadam to nebude Tvoj pripad 😉 a teda skore tehulkovanie 😉

desszi
30. mar 2011

Ahojte dievcence, je mi luto, cim si tu vsetky prechadzate, kedze viem, aj ked nie z vlastnej skusenosti ake to je neprijemne a bolestive, Moja mama trpi uz tymito bolestami viac ako 15 rokov. Aj jej hned na zaciatku odporucili operaciu, ona ju vsak odmietla. Aj vzhladom k tomu, ze pozname nemalo ludi, ktori operaciu podstupili a bolest a priblemy sa po 2-3 rokoch vratili, takze to vobec nemusi byt trvale riesenie. Ma taktisto diagnozu hernia disku. Co pomaha jej je chiropraktik. Myslim, ze u mnohych by stacilo dat platnicky namiesto napravenim chrbtice. Nasledne po odozneni akutneho zapalu rehabilitovat, posilnovat hlavne vnutorne chrbtove svaly (pilates, kalanetika). Pokial je niekto skepticky voci liecitelom chiropraktikom, existuju sportovi lekari, ktori tieto praktiky ovladaju.
Dalsia dolezita vec, je davat si pozor na prechladnutie zo spodu. Nachladnutie mocoveho mechura a mocovych ciest ma za nasledok opuchy v tejto oblasti, co moze platnicku mierne "vytlacit" a sposobovat znovu bolesti. Pit dostatok tekutin, hlavne cistej vody. Dalsia vec, ktora pomaha je akupunktura. Az ked toto vsetko zlyha, vidim riesenie v operacii, aj to v takej ktora sa nekona v celkovej anesteze, ale v lokalnej - mame dobru znamu, ktora tento sposob operacie postupila - pocas operacie komunikovala s chirurgom, ktory sa jej pytal, kedy a ci este citi bolest, cize operacia sa dala uplne presne previest. A som rodena novozamcanka tak mozem potvrdit, ze ked operovat tak v Zamkoch. Takze strucne zhrnute ja vidim postup pri tychto problemoch nasledovne:
1. chiropraktia (pokial niekto predtym neprekonal nehodu alebo uraz)
2. rehabilitacia a pravidelne cvicenie !!!
3. dostatok tekutin
4. ochrana pre prechladnutim mocovych ciest
5. akupunktura
6. operacia
Nechcem mudrovat, len dat vediet aj ine alternativy, ktore pomahaju, operaciu vidim ako posledne riesenie - hlavne u vas v mladom veku. Je to posledna zastavka aj u lekarov, ktori mimochodom velmi radi rezu. Lenze potom co dalej? Co ked sa bolesti vratia? Dalej uz u lekarov nie je. A to pre vas nie je riesenie. Tolko moj nazor. 🙂

lea231
30. mar 2011

@desszi
ahoj, dik za odporucania avsak ja som bola v takom stave bez tabletiek, ze operacia bola najrychlejsia cesta na ulavu od bolesti. Na oddeleni boli aj zeny, ktore tam boli uz viackrat avsak ziadna nedodrziavala cvicenie akonahle im bolo lepsie po operacii a preto sa tam opat ocitli. jedna dvihala dlhe roky obkladacky,kedze robila v kupelnovom studiu a dalsia pracovala v rodinnom podniku-mali bitunok. predtym som vyskusala PRTobstrek pod ct (bol platny naozaj na prd) 😉 , , 12dni na infuzkach v nemocnici v BA(kde ma poslali domov,ze operovat netreba a mam ist o par dni do prace), skusali sme tens,elektroliecbu,masaze a pokial som nechcela ostat dlhodobo na liekoch lebo inak sa nedalo ulavit od bolesti, tak som nevidela dovod vyckavat. Praveze som nemala este tak postihnuty nerv, na ktory mi tlacila vysunuta platnicka, ze sa mi po operacii vratila citlivost do nohy rychlo. Boli vsak aj pripady, kedy dosli po rokoch a tam to zotavenie je predsa dlhsie. Drzim vsetkym babam prsty, aby nasli aj ine ucinne riesenie ako operaciu ale ja mam dve zname, ktore su dlhsie zoperovane a zatial su spokojne. Treba mysliet pozitivne 🙂)) Najviac mi ale z tabletiek zaberal Aulin 100mg.

lea231
30. mar 2011

@lusilia
Drzim Ti palce pri porode 😲 a taktiez nech sa Ti coskoro ulavi od bolesti.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre