Vyskočená platnička a pôrod

tosa
6. mar 2009

Ahojte baby, mate niektora skusenost s porodom po hernii. Ja som mala vyskocenu platnicku pred 2 rokmi (neoperovanu) trvalo mi 7 mesiacov dat sa dokopy na fyzio, ale stale sa mi vracaju bolesti. Babo cakame v juli, zijeme momentalne v taliansku.. a neviem ci nemam zvazova cisarsky alebo ine formy porodu ako klasiku (mozno vo vode?) a este mi "jedna baba povedala" ze dakomu rupla platnicka prave pri porode 😲 pomooooc 😀

lucka10
1. jún 2009

Ahoj jamaat no konečne si medzi nami 🙂 blahoželám 🙂 moja Emča tiež spinká 🙂 . Takže pôrod nič moc? Ale hlavne, že to máš za sebou. Teším sa s tebou. Ja som práve docvičila Pilates. Snažím sa poctivo cvičiť. Niekedy nestihnem a padnem unavená do postele ako kôň. Kojíš malinkú?

jamaat
1. jún 2009

Ahoj Lucka. Kojím. Dnes má však nejaký urevaný deň, aj teraz ručí ako na lesy, tak idem k nej.

lucka10
2. jún 2009

Malinká, aj ja som mala včera blbý deň. Počasie u nás bolo hrozné.

jamaat
5. jún 2009

No tak včera to bolo ešte horšie, už som bola zúfalá, večer som aj pár sĺz vyronila. Už som chytala koprivku aj z dojčenia, lebo malá sa mi aj vyše hodiny na prsníku držala a už som to mala nejaké precitlivelé. Nie boľavé, ale také čudné. Teraz spí.

lucka10
5. jún 2009

Ja som bola takto tiež niekoľko dní. Mňa bradavky veľmi boleli, malinká bola aj vyše hodiny na prsníku, skúšala som tie klobúčiky, ale to je nič moc. Potom si si aj odsávala. Pevné nervy moja.

jamaat
5. jún 2009

Dnes už bolo lepšie. 🙂 Vlastne už v noci bolo lepšie, asi bola taká unavená, že spala vyše 6 hodín v kuse. Tak som si aj ja oddýchla a ráno už vstala v plnom nasadení a optimizmom 🙂

lucka10
6. jún 2009

🙂 bambulka malá

jamaat
7. jún 2009

No, cez deň lepšie, ale večer a v noci sa stále trochen trápime.

lucka10
12. jún 2009

Ahoj jamaat dúfam, že tosa je v poriadku, ako sa máte inak? Nám idú horné zúbky...

jamaat
14. jún 2009

Tosa asi zase nestíha. 🙂
My doma zúrime, teda hlavne Emka...potom už aj ja. 😒 Ešte aj pri papaní zvádzame boje.

lucka10
16. jún 2009

Ahoj jamaat, no prečo zúrite. Čo sa deje. ☹
Nám zasa vyšli horné dva zúbky 🙂 A v pondelok nás čaká ďalšie očkovanie. Dúfam, že je tosa v poriadku.

jamaat
17. jún 2009

No to ani ja neviem, prečo Emka tak zúri. Ale už sa to trošku zlepšilo, zúrila hlavne pri kojení, ale fakt neviem, prečo. Mlieko jej išlo, ale aj tak sa odhadzovala, rumázgala a potom sa už ani prisať nechcela. Jeden deň som si už myslela, že sa viac ani nechytí, že prestanem kojiť. Proste len revala a prsník zaboha nie chytiť. A potom sa zase z ničoho nič chytila.
Ale nerváči aj tak hocikedy. Je aj dosť ľakavá, ťažko zaspáva a má ľahký spánok. Zo začiatku som sa snažila ju utíšiť a keď sa mi nedarilo, tak som už pár krát takmer s ňou plakala. Ale už som zistila, že ona sa proste asi potrebuje niekedy vyrevať. Potom zrazu stíchne a je spokojná.

lucka10
22. jún 2009

Túto noc sme mali prvú takú nepokojnejšiu. Mala plný noštek a na to sa budila. Ešte že mám tú odsávačku na vysávač. Poznáš to? Je to geniálne. Pekne z nošteka všetko vysaje a je to bezbolestné. Hneď bola pokojnejšia. Ale aj tak som celú noc ňúrila, či dobre dýcha. Dnes nás čaká tretie očkovanie. Pred dvomi týždňami nás lekárka nezaočkovala, máme prísť dnes. Drž palce. Pozdravujeme Emušku 🙂

jamaat
28. jún 2009

Ahoj. Tak dúfam, že vám všetko dopadlo OK. Mojej sa začína zapaľovať pupák po očkovaní, robí sa jej hnis. Dávam na to framykoin, tak som zvedavá, čo z toho bude. S odsávačkou nemám skúsenosti žiadnou, lebo prvá dcéra bola zdravá a potom už vedela sama fúkať. Ale počula som, že je dobrá tá vysávačová, tak keby niečo, kúpim ju potom. So spaním a papaním je to u nás už trochen lepšie. Už sa to dá vydržať. 🙂

lienka37
29. jún 2009

Ahojte tehulky. Aj ja sa pripájam k tomuto lazaretu. asi pred 3 rokmi mi zistili na CT že mam herniu platnicky 13mm!! Dovtedy ma brali v nemocnici ako nejaku chuderu ktora si vymysla bolest vystrelujucu do pravej nohy az k malicku. a ked som uz mala vybavene CT tak doktorka mi normalne prisla vynadat, ze ako to ze taka mlada moze mat taketo nieco a to som bola v nemocnici tyzden a ziadne vysetrenie okrem odberu krvi a rotengenu mi neurobili. Po mesiaci strasneho utrpenia som znovu zacala chodit do skoly, bo sa zacal semester a zacala som chodit sukromne do ba na rehabky. tam ma dali dokopy vojtovou metodou a makkymi technikami ale trvalo to asi rok - 2x/tyzden rehabka + kazdodenne pravidelne cvicenie. musim sa priznat ze teraz uz necvicim tak pravidelne, zlenivela som ked mi je uz lepsie...ale ked sa stav zhorsi tak hned si vycitam ze to koli cviceniu. teraz som v 31tt cvicim na fit lopte, stvornozky a lezmo na podlozke - ale su to uz upravene cviky pilatesove pre tehotne + chodievam plavat (treba sa naucit tak riadne s vydychmi pod vodou, lebo ak to nedodrzujete tak si len pritazite).A raz za cas idem do ba (som z lv) aby ma moja fyzioterapeutka pouvolnovala a to je slastny pocit. Netreba ak je to mozne velmi pribrať, lebo to nemormalne zaťažuje chrbticu a kupila somsi aj taky pas na krize, stakym vypuklym bruskom a je to dobreee.

jamaat
29. jún 2009

Ahoj lienka. Tak vitaj. Nechápem, prečo v takýchto prípadoch neposielajú hneď na CT, najmä ak ti bolesť vystreľuje do nohy. Veď vtedy je diagnóza takmer jasná. Ja si musím poklopkať, teraz mi do nôh nevystreľuje a ani bolesti nie sú horšie ako pred otehotnením. A to necvičím nič. Tak sa drž, hádam sa ti to do konca tehotenstva nebude zhoršovať. Mne sa zlepšovalo 🙂

tosa
autor
30. jún 2009

Ahojte babenky, som sa davno neukazala :( som tu mala aj navstevy, jednu po druhej a behacky po doktoroch ale konecne uz posledna navsteva odbavena a zacinam oddychovat 🙂
Jamaat gratulujeeeem 😅 😵 tak ste to zvladli 🙂 super super 🙂 my sa uz pomalicky k tomu blizime.. este par dni/tyzdnov.. AKo sa ti dari? Citala som o kojeni.. vraj tie zaciatky su fakt tazke.. prajem vsetko dobre 🙂
Lucka vy sa mi ako mate?
Ahoj Lienka, mne tiez povedal doktor, ze mam asi ischias a nechali ma 2 mesiace iba tak.. a potom iny doktor, ked mi to samozrejme neprechadzalo na fyzio ma okamzite poslal na MRI a k neurologovi.. to bolo pred 2 rokmi. Teraz v tehu je to ako kedy, niekedy som v pohodicke a inokedy nemozem chodit a boolesti.. ved to poznate...
Ja sa hlavne bojim aby som bola v pohode po porode.
Jamaat tebe nosenie malej nezhorsuje bolesti?
Lienka a ake cviky cvicis? Ja som chodila na rehabku 7 mesicov, ale nic moc.. nedali mi ziadne cviky "domov" a teraz ani neviem co mam vlastne cvicit...
Babenky pekny dnciek vam a nech sa nam to poupravuje, dnes som si kupila Arnikovy olej na platnicku, vraj uvolnuje bolest. Lucka spomynala Lubovnikovy vraj pomaha, ale nemali, budem hladat dalej.. pappa

jamaat
30. jún 2009

Ahoj tosa, no konečne! A veru to už máš za pár! V tomto štádiu mne už brucho zavadzalo, už som to chcela mať za sebou. ......Pri prvej dcére bolo kojenie úplne bez problémov, teraz trochu horšie, ale už sa to zlepšilo. A nosenie malej mi na platničku nevadí. Chrbát ma síce bolí, keď ju mám dlhšie, ale nie platničkovo, proste sú svaly pouvoľňované, s bruchom sa človek inak nosí a iné svaly namáha. No a keď hrozí ozaj dlhé nosenie, tak ju dám do babyvaku. Mám to aj vo fotoalbume.

Tak sa drž a nieže sa tu ukážeš zase až o 2 mesiace. 🙂

lienka37
1. júl 2009

Ahojky! Tosa tie cviky boli dost pre mna narocne, kebyze nemam taku fyzioterapeutku ako som mala tak si to neviem predstavit, lebo skusala som po skole chodit aj inam, ale to sa nedalo absolutne porovnavat - pokial ti niekto nevysvetli ako co presne mas robit a dychat, tak to je uplne o nicom. A ked si pozeram teraz knihy s pilatesom tak viem co mozem a co nemozem cvicit - lebo nie vsetky viky su pri platnickach dovolene..no hlavne nemozes ist cez bolest, ked ta nieco taha alebo boli pri cviceni tak to urcite necvic. A prve cviky boli skor na to ako sa naucit dychat a vyuzivat branicu na dychanie pri cviceni, nie pluca. A kedze som mala strasne telo-ziadne svaly na chrbte a bruchu, tak mi tu spodnu cast tela nemalo co fixovat, takze cviky boli zamerane na vytvorenie kostrovych svalov a spravne dychanie + ona so mnou robila aj vojtovku -to sa cvici pri malych detoch a poviem ti viem preco placu pri tom+makke techniky -vzdy mi pouvolnovala cez reflexne body na tele vsetky mozne blokady a tak. Inac existuje aj kniha pilates pre tehotne, kupila som si ju ale nic moc tam nie je, nastastie mam zaklad a sem tam cchodim aj do ba na rehabku (za 0,5-1hod vysolim 20euracov, ale absolutne nelutujem).

evitaduvi
6. júl 2009

Ahojte, som 12 rokov po operácií platničky a často mávam bolesti, ktoré mi vystreľujú do pravej nohy,
/mám operovanú ľavú stranu L4/L5 mala som vtedy 22 rokov/.
Musím ale povedať alebo si radšej zaklopať, že som v 35 týždní t., ale platnička je celkom v pokoji.
Myslím, že u mňa veľa robí psychická pohoda, vtedy je platnička tiež v pohode.
Mám síce slabšiu pravú nohu a často mi vyskakujte členok.
Keď som šla 1x rodiť,bola som na vyšetrení, či môžem normálne rodiť. Všetko bolo OK, aj pri druhom pôrode, ale veľmi som sa náhlila z pôrodnice domov a doma sa mi hneď po príchode stalo, že som sa šmykla na schodoch a platnička mi vyskočila tak, že som sa potom pár týždňov od bolesti často váľala po zemi. Chcela som kojiť, takže žiadne lieky,bolo to hrozné, sem tam som si dala stamperlík, keď už sa to nedalo vydržať, ale lieky som nechcela. Myslím, že po pôrode je chrbtica aj brušné svaly dosť uvoľnené a môže sa to stať veľmi ľahko, Dr. mi povedala, že je dobré vypracovať si svalový kozret, aby držal chrbát pevne a platnička bude v pohode. Ešte jedna vec, ktorá mi pomáha je držať si kríže v teple, lebo nevadí mi tak fyzická práca, aj keď dlho nevydržím napr. robiť v záhradke, ale horšie mi je a viac mi vždy ublíži keď sa spotím a chrbát mi potom ochladne. Na druhý deň mám problém sa postaviť z postele. Z postele mám síce problém sa postaviť, aj keď v nej trávim veľa času, preto sa snažím to striedať, aby som sa nerozležala a mala silu ísť rodiť, keď to príde. Toľko moja skúsenosť, dúfam, že po tomto pôrode budú moje kríže OK. Držím palce aj vám všetkým.

jamaat
6. júl 2009

evita, takže teraz už čakáš tretie? A prečo si nezmeníš vizitku a stále máš snažilku?
Ja som dnes konečne trošku cvičila. Cítim, že mám tie svaly pouvoľňované. A to teraz viac ako tesne po pôrode. Tehotná som totiž chodila so psom na prechádzky, teraz už väčšinou doma pobehujem okolo malej alebo do obchodu vybehnem. No a to mi svaly nespevňuje ani náhodou. 🙂

lucka10
7. júl 2009

Ahojte babenky maminky 🙂 tak som tu ...
Ahoj tosa, ten ľubovníkový olej je možné natierať len 3 týždne, potom si treba dať pauzu. Držím palce, daj nám hneď vedieť 🙂 .
Moja malinká práve spinká tak rýchlo frčím na nete 🙂 Včera som sa chystala cvičiť, ale bola som tak strašne unavená, že som to preložila na dnes. Uvidím čo z toho bude. jamaat drobec poslúcha? 🙂

penelopa77
14. júl 2009

Ahojte baby, tak sa hlasim po takmer 1,5 mesaici. Konecne som bez bolesti. Rehabilitacie nepomohli vobec, zabrala az dovolenka pri mori, vela som plavala a ohrievala na slnku a nejako to postupne ustupilo, tak dufam, ze sa to nepokazi. Chodila by som plavat aj tu, ale sa bojim ist do bazena a gynekolog mi to ani neodporuca kvoli infekcii. Je tiez mozne, ze ako som postupne presla do 4. mesiaca, tak sa ukludnili hormony a platnicka zase odpuchla, tak asi jedno s druhym pomohlo. Teraz som v 17. tyzdni a citim sa dobre. Az na to, ze do tej nohy, ktora bola bolava pre vyrazanie z chrbtice, dostavam v noci strane krce ( do lytka), zobudim sa tak 5-6 razy. Uzivam magnezium, ale nejako to na to nezabera. Inak ten lubovnikovy olej asi tiez pomohol, hovorim, asi to bola kombinacia viacerych veci. Len som ho uz cez dovolenku vobec nenatierala, bala som sa, ze dostanem nejaku alergiu, pisu, ze by sa nemalo chodit na slnko, ked to clovek uziva.

jamaat
15. júl 2009

Čafko, čafko.

Lucka, malá cez deň poslúcha striedavo oblačno a v noci je to OK.
Chválila som sa, že platnička je tiež OK, ale už to prišlo. Už som tam, kde som bola predtým. A v nedeľu som dostala aj zápal prsníka, tak to ma bolel celý človek. A horúčka, zimnica. Katastrofa to bola! Našťastie mi na horúčku zabrali kapustné listy a včera som už bola OK. Ibaže mlieka mám menej.

penelopa, nech ti to vydrží. A po pôrode čo najskôr cvičiť, lebo ťa to drapsne ako mňa.

andrejusa
15. júl 2009

Ahojte. Aj ja sa k vám trošku pridám. Pred dvoma rokmi mi praskla platnička a tú nad ňou mám dosť vydratú. Mala som neznesiteľné bolesti, ale bola som len PN. Dr. povedala, že to zatiaľ nieje treba riešiť operáciou... sem tam ma chrbát bolieva, a niekedy to ani necítim. Teraz som v 9tt. a za chvíľu ako bude bruško rásť a začne tlačiť na chrbticu, bojím sa na bolesti s tým spojené a aby mi to náhodou ešte viac nepoškodilo.

lucka10
17. júl 2009

Ahojte babeny, čo nás postretlo však? andrejusa to ma mrzí, ale skús cvičiť, ja som chodila na cvičenia pre tehuľky, je to super. Tosa chodí plávať. Viem čo to je za bolesť. Je to hrozné. ☹ Držím palce, aby to bolo len a len lepšie.
jamaat zapálil sa ti prsník? Juj to je strašné. Je to už lepšie? Posielame pusinku malinkej 🙂
Nám pribudlo do rodiny ďalšie dieťa - papagáj 🙂 , zatiaľ ho ručne dokrmujem. Tak si ma vieš predstaviť ako behám s tým mojim chrbátom 🙂

jamaat
21. júl 2009

andrejusa, vitaj v klube a drž sa.

lucka, už som úplne OK, aj mlieko sa mi vrátilo úplne. Platničku som si ešte viac podráždila, okrem iného sme boli na Pohode a tam som dosť chodila, tak mi ju postláčalo. A aj kočíkovanie mi nerobí dobre takým tým prechádzkovým tempom.

jamaat
21. júl 2009

lucka, pozerala som tvoje fotky, Emuška je krásne dievčatko.

lucka10
30. júl 2009

🙂 Ďakujem veľmi pekne 🙂
Ale aj malinká je podarená 🙂
Rastú ako z vody, dnes má Emuška trošku zvýšenú teplotu, neviem od čoho, som z toho znepokojená. Neviem či to nie je od zúbkov ☹
Boli ste na Pohode? No paráda. Natieraaj si to s tým olejčekom. Ale musíš 3 týždne vkuse. Držím palce aby to bolo lepšie ☹

jamaat
3. aug 2009

Ahojte. Boli sme týždeň na chate, to je naša tohtoročná dovolenka. Ale to moje trdlo nespalo dobre ani na čerstvom vzduchu, ani horúco tam nebolo. No a po návrate domov katastrofa so spaním cez deň.
Musím veru opäť ten olej vytiahnuť. A cvičiť. Len keby viac spala, že by bolo viac času a menej únavy. Ale už aspoň nechodím taká zhrbená.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre