Vyskočená platnička a pôrod

tosa
6. mar 2009

Ahojte baby, mate niektora skusenost s porodom po hernii. Ja som mala vyskocenu platnicku pred 2 rokmi (neoperovanu) trvalo mi 7 mesiacov dat sa dokopy na fyzio, ale stale sa mi vracaju bolesti. Babo cakame v juli, zijeme momentalne v taliansku.. a neviem ci nemam zvazova cisarsky alebo ine formy porodu ako klasiku (mozno vo vode?) a este mi "jedna baba povedala" ze dakomu rupla platnicka prave pri porode 😲 pomooooc 😀

lucka10
7. mar 2009

Ahoj tosa ja mám podobný problém, práve som na liekoch, ja ju mám posunutú cca o 2 mm. Je to neuveriteľná bolesť. V tomto ti neporadím, musíš sa dohodnúť s lekárom. Tiež sa mi to vracia a už dopredu mám strach ☹

tosa
autor
8. mar 2009

Ahoj Lucka, to ma mrzii, tie bolesti su priam neznesitelnee.. ja som mala najhorsie pred 2 rokmi, teraz je to znesitelne, ale bojim sa porodu.. tebe kedy vyskocila, pri porode? alebo pred? a zhorsilo sa to porodom? Ja som ju mala liecenu v holandsku, kde sme vtedy zili, teraz sme v talianku, bola som ty u doktora, ale akurat mam fyzio ale nic konkretnejsie mi nepovedal. takze hladam kade sa da, infosky... dufam, ze sa ti to zlepsi, vraj je lepsieju neoperovat a hybat sa...

lucka10
9. mar 2009

Ahoj tosa, ja som hrala 13 rokov hádzanú. Žeby športom k trvalej invalidite?
Rodila som s epidurálkou. Neviem či by som to bez toho zvládla. Ja ju mám posunutú. Odporučili mi cvičiť pilates a mám dokonca aj nejaké cviky od lekárky. Ak by si chcela môžem ti ich poslať. Ako máš správne ležať atď. Držím palce aj ja tebe.
Tiež som počula, že radšej neoperovať. Ja na to totiž ani pomyslieť nechcem.

tosa
autor
10. mar 2009

Ahoj Lucka, operacia urcite nie, aspon pokial sa hybeme 😀 aj mne odporucili pilates, ale momentalne som ziadny v rime nenasla... bola by som velmi rada, ak mi mozes poslat tie cviky , dakujem 😵
ja sa idem objednat k anesteziologovi, tak uvidim co budem moct mat epiduralku, tiez ju chcem. a v ktorej casti to mas posunute? ja v krizovej casti. a osteopat ti nepomoze?
Joj myslim na teba, nech ti to prejde 🙂 Emuska je zlata 🙂 tak nech ste v poriadku, ked zacne behat 🙂

lucka10
10. mar 2009

Ahoj tosa, pravdaže tie cviky naskenujem do compu a pošlem ti ich.
Vrelo odporúčam epidurál, pokiaľ máš tieto problémy. Povedz to aj lekárovi. že trváš na tom. Budem ti veľmi držať palčeky.
Ja to mám v krížovej časti tiež. V pondelok idem na kontrolu tak uvidím.
Takže malinká sa ti páči? 🙂 Teším sa, neboj aj ty budeš mať také krásne bábenko 🙂

tosa
autor
11. mar 2009

Ahoj Lucka, dakujem za cviky 🙂
budem na teba v pondelok mysliet, daj mi vediet 🙂 dufam, ze vsetko v poriadku. mne sa to po 7 mesiacoch fyzio upravilo (pomedzi som stale chodila) a po roku som bola v pohodicke, a vlastne aj vacsinu casu som aj teraz, ale sem tam (mozno 1tyzden za mesiac) ma to zacne boliet, niekedy iba mierne, niekedy mam dost bolesti chodit a vstat atd Mne osteopad povedal, z eto mam z blokady kt.je par stavcov nad tou herniou, ze to bolo prilis namahane a preto poskodene..ak ti ale tvoj ortoped povie hocico zle, never!!! mne na skortoped (a velmi dobry vraj) povedal, ze mam uplne vydrate platnicky, napichali ma injekciami (asi 30) dal mi asi 4 liekov (kt. som nebrala, lebo mi nepovedal na co vlastne su..) ale mam pocit , ze to cele bolo skor o peniazoch.. platila som chash, kolko povedal. tiez mi povedal fyzio na sk, ze ziadne deti, a aj tak skoncim na voziku!!! to fakt ma takto vystrasili. magneticku videlo dalsich asi 5 doktorov a nikto podobne poskodenia nenasiel.. ale tie nervy co som mala... tebe kedy vyskocila? a porodom sa to vratilo? idem sa objednat tu k ortopedovi, tak som zvedava co mi povie. Vsetko vsetko na pondelok 🙂
Dievcatku sme velmi rada, aleja som uz aj predtym neodolala a 😀 pokupila dake ruzove vecicky 😀

lucka10
11. mar 2009

Ahoj tosa, no normálne sa každý deň teším, že si aspoň trošku pokecáme. 🙂
To ťa takto potrápili? Ja som bola u ortopéda, ktorý tiež ľúbi peniažky, ale nedala som mu ani korunu. Poslal ma na kompletnú rehabilitáciu, ktorá mi mala pomôcť, ale naopak, uškodila mi na maxime. Aj ma naprával, no bolo to čoraz horšie.Mne vyskočila asi pred rokom a odvtedy sa to vlečie. Tiež mám také chvíle ako ty. Raz za mesiac. Kedy ako. ☹ Bola som aj na magnetickej rezonancii. Videla to len moja neurologička a vjadrila sa tak, že to vyzerá na operáciu. Inak je veľmi milá a ochotná. Uvidím čo mi povie vo štvrtok. Ja som sa pomýlila. Myslela som si, že 19 je v pondelok a ono to je až vo štvrtok. ☹ Nevadí.
Viacerí mi vravia, že operácia v žiadnom prípade.
Ešte neviete čo čakáte? Bude to baba však? 🙂
Aj ja mám kopec ružových vecičiek 🙂 ale my sme dopredu vedeli čo čakáme. Boli sme na 3D/4D. Je to super. 🙂 🙂

tosa
autor
11. mar 2009

Ahoj Lucka 🙂 aj ja kazdy den pozeram, ze co nove 🙂 19. budem na slovensku, tak neviem ako budem mat pristupnat net, odchadzam teraz v piatok do pondelka 23. ale budem na teba mysliet!!! o operacii som pocula, ze "podla najnovsich studii" (v holandsku mi povedali) vraj jazvy po operacii mozu sposobit este viac obmedzeni. a ak nie si na posteli, asi je to lepsie "rozchodit"ale je to makacka...ja som zila na brufenoch, diklofenakoch, az mi to pokazilio zaludok, ale zasa zvladla som to v pohybe pocas celej doby,snad iba jeden den som mala na zblazenie bolesti.. tak dufam, ze cvicenim sa to upravi.. a porodom nepohorsi. ja sa idem zajtra objednat k ortipedovi, tak som zvedava co mi on povie (o dake 2-3 mesiace pocitam sa k nemu tu v taliansku dostanem na radu) Lucka, idem spat , sme boli v kine,vraj mamechodit vonku pokial babo narodi 😀 a je to diavcatko 🙂 jupiii, som velmi rada, a je zdrava a hybe sa ako rybicka 🙂
papa zajtra 🙂

lucka10
13. mar 2009

Ahoj tosa, no neviem prečo, ale mala som totálne tušenie, že čakáte kočku 🙂 teším sa spolu s tebou. Veľa sa prechádzaj, uľahčí to vraj pôrod. Ja som počúvala aj veľa hudby, dokonca som chodila na tehotenské cvičenia. Bolo to super. Mali sme skvelú cvičiteľku.
Ja beriem novalgin a myolastan. Musela som prestať kojiť malinkú kvôli tomu. A teraz na tú potvoru ma ešte aj hrdlo bolí. No na nervy. 🙂
Tak teda šťastnú cestu na Slovensko 🙂
A čoskoro sa ozvi...

jamaat
13. mar 2009

Ahojte. Tiež mám vyskočenú platničku. Bolesti mi začali asi pred 3 rokmi len tak z ničoho nič. Rehabilitácia a infúzie mi to ešte zhoršili. Začalo mi to vystreľovať aj do nervov v nohách. Bála som sa, ako to zvládnem v tehotenstve, či si posledné mesiace neodležím, ale ono mi to práveže povolilo. Asi to tlačí na správnych miestach alebo to správne roztiahlo - neviem. Tiež som rozmýšľala, či sa to nemôže nejak blbo pohýbať pri pôrode a aj kvôli tomu rozmýšľam, kam pôjdem rodiť. U nás v BB majú totiž len klasické pôrodné lôžka a mne sa na chrbte na tvrdom ležať nedá. Tak asi by bolo lepšie pôrodné kreslo. Poradím sa ešte s lekárkou a uvidím.

tosa
autor
14. mar 2009

Ahojte baby,
Jamaat ty si ma teda potesilaaa 🙂 dufam, ze budem mat podobne stastie 😵 zatial som v 22tt, tak uvidime ako sa babo ulozi a co urobia hormony. ale dakujem za optimizmus. ja som tiez z bb, idem tam v pondelok, teraz som u otca na vikend. mozno pojdem aj ku kamaratkynmu znamemu ma kontrolu. ak tak sa spytam, ci viem o porodnych kreslach.
Lucka to mammrzi, ze si musela prestat kojit ☹ ale dufam, ze ti aspon tie lieky zaberaju, aspon nebudes taka unavena z bolesti. ako hrdlo? 😠 dufam, ze uz ta neboli 😝 ja chcem zacat chodit na plavanie pre tehu, zatial chodim na fyzio 😖 ale snad od buduceho mesiaca sa tam dostanem, aj aspon spoznam viac buducich mamin v mojom okoli. a konecne som sa objednala k ortopedovi, asi ľž idem, tak som zvedava co povie, dufam, ze ma neposle na cisara... a nasla som nemocninu, kde sa da rodit vo vode, tak tam idem na kontrolu v aprili.
babenky pekny vikend 🙂

jamaat
15. mar 2009

No dúfam, že mi po pôrode nezačnú ešte väčšie bolesti. Inak mne perfektne zaberal Movalis. Mala som ho brať každý deň jednu tabletu, ale stačilo mi raz za týždeň. Nepovolili len bolesti, ale celkove to chrbticu nejak uvoľnilo, pôsobí vraj aj protizápalovo.
Ešte pred mesiacom som mala aj veľké bolesti panvy, zle sa mi chodilo a dvíhala som sa na nohy ako 80-ročná babka. Vtedy som na odporučenie lekárky začala brať aj tehotenské vitamíny a MagneB6. Možno zabralo aj to, možno sa len panva správne už usadila, každopádne prestala bolieť a nebolí ani chrbtica. Respektíve bolí oveľa menej.
Tosa, daj potom vedieť, čo si sa dozvedela o kresle. Pôrod vo vode sa mne pozdáva už roky rokúce, ale na Slovensku to asi nikto nerobí. Alebo súkromná klinika za nehorázne peniaze. Takže je to pre mňa passé.

Tak sa držte, dievčatá.

lucka10
15. mar 2009

Ahojte budúce maminky 🙂 ja ležím s hroznou nádchou a zapáleným hrdlom v posteli. Snáď to už bude lepšie. Ako ročná babenka sa cítim pri tých bolestiach aj ja jamaat. V tehotenstve som brala aj ja Magne B6. Sú to dpbré vitamíny. K tomu som si dávala aj maternu. Aj počas kojenia som ju brala.
Takže rozmýšľate nad pôrodom vo vode? Paráda.

jamaat
15. mar 2009

Lucka, ja budem mať asi tiež Emu 🙂

lucka10
17. mar 2009

Jeeej ahoj jamaat, super, teším sa, je to pekné meno 🙂 držím palce 🙂

jamaat
18. mar 2009

Aj moja prastará mama sa tak volala, ale nie preto som Emu vybrala. Proste sa mi zapáčilo. 🙂

lucka10
20. mar 2009

Meno Ema je krásne meno, my sme si ho s manželom vybrali. Manžel mi povedal, že to bude buď Lucka /po mne/, alebo Ema. Tak jednoznačne Emuška 🙂 A už ju máme a je to náš poklad. Včera som bola u neurologičky, zasa mi spomenula operáciu tej platničky. No ja o tom nechcem ani počuť. Dosť sa ma to dotklo. Dala mi lieky, Movalis na ráno a Myolastan na večer. Ty si brala ten Movalis však? A bola si s ním spokojná? Vraj to je na dlhodobé užívanie. Začala som brať aj Magne B6. Tak uvidím.

tosa
autor
24. mar 2009

Ahojte baby, vcera som sa iba vratila zo slovenska. A som total unavenaa..
Jamaat nebola som u doktora, tak neviem nic nove o vode v bb, ale spytala som sa tak ak sa mi daco dostane naspat tak dam vediet 🙂
Lucka to ma mrzii, ta doktorka... ja idem vo stvrtok k ortopedovi, aby mi povedal, ci mozem rodit normalne, ale posledne 2 tyzdne snad sa mi vytratili bolesti, teda citim to este,ale tak v norme. to asi tie tehu hormony, co aj Jamaat spomynala,ze sa jej to pousadzalo.
Ja som tiez mala brat kadejake lieky, ale vacsinu som nebrala,lebo mali strasne vedlajsie, ale napichli ma injekciami, asi 20 a brala som aj mydokalm, na uvolnenie.
Baby dufam,ze sa nam to vsetkym poupravuje 🙂
Ema je krasne meno, aj my sme po nom poskulovali, uvidime este..

jamaat
24. mar 2009

Lucka, brala som Movalis, zaberal mi perfektne. Ale ja to nemám až v takom zlom štádiu, ja mám len mierne vysunutú platničku. No ale aj tak žijem s bolesťami už 3 roky. Na neurológiu som prestala chodiť, lebo mi tam vôbec nepomohli, vraj mám ísť do kúpelov. Movalis mi predpísala moja obvodná praktická lekárka. Žiadne iné lieky som ani nebrala.
Ani nerozmýšľam o tom, že by som mala kvôli platničke rodiť cisárskym. NECHCEM! 🙂

tosa
autor
25. mar 2009

Ahoj jamaat, tak fajn, ze to nemas az take zle 🙂
ani ja nechcem cisarsky, ale nie je to celkom na mne.. a niekedy sa to moze vraj zhorsit pri porode a byt odstavena z cinnosti s novorodeniatkom mi pride velmi zle... kazdy si musime zvazit rizika a rozhodnut sa, kazdopadne velmi ti drzim palce paste 😉
Lucka, nic nove? a co ti povedala doktorka, mas ist na nejaku fyzio? vraj to ma byt v pohybe.. aspon ako sa da. drz sa 🙂

jamaat
25. mar 2009

budem myslieť pozitívne. Ja som mojej mame počas tehotenstva chrbát pokazila, keď čakala brata o 3 roky, tak ten jej to napravil. A teraz má chrbát ako mladica, hoci má 55 rokov 🙂

lucka10
26. mar 2009

Ahojte maminky 🙂 teším sa, že ste zasa tu. **U mňa nič nové, chystám sa cvičiť zopár cvikov na tú moju pobláznenú platničku. Tosa mne tiež vravela lekárka, že to má byť v pohybe. Veď ja som aj tak celý deň v pohybe, večer zaľahnem ako malé bábo. 🙂
Dúfam, že ste obe v poriadku tosa aj jamaat

jamaat
26. mar 2009

Ahoj, ja vsetko v norme. Len som nejaka slabsia asi kvoli tlaku. A zacali ma boliet klby na rukach - nechapem.

lucka10
27. mar 2009

Ahoj jamaat berieš aj MAgne B6? Ja som to brala aj s MAternou.

jamaat
27. mar 2009

Ano, beriem. Už 2-3 mesiace.

tosa
autor
3. apr 2009

Caute baby,
zacala som chodit na plavanie pre tehu a som spokojna a asi hormonami sa mi to trochu pousadzalao, lebo skoro nemam bolesti, iba ked daco zdvihnem. (sme boli na velkom nakupe a iba som prekladala tasky a vsetko sa mi vratilo na 2 dni) ale inac pohoda... som zvedava ako to bude s babom, ked ho budem musiet nosit.. uvidieme 🙂
ozaj a este je fajn fit lopta na cvicenie.
Lucka ak budes mat cas, posles mi prosim tie cviky? dakujem 🙂
pekny dnicek a ziadne bolesti 🙂
papap

jamaat
4. apr 2009

tosa - hlavne si kúp vysoký kočík. Teda aspoň ja sa nemôžem predkláňať. A vaničku budem musieť tiež asi na stôl klásť, nech je čo najvyššie.

tosa
autor
11. apr 2009

Jamaat, mam vybraty vyssi, tiez som na to myslela. na kupanie pozri na na to vedro pre deti na kupanie od Tummy Tum, kamoska ho a je je super, lahke, spratne. aj ja som si ho uz kupila.

jamaat
11. apr 2009

Ahojte. Ja mám Cam Cortinu, tá je dosť vysoká. Veď ja tiež nie som malá, mám 173cm. A vaničku už mám kúpenú, tie vedierka ma veľmi neoslovili. Veď sa budeme hádam pri kúpaní aj striedať, aj dcéru zaučím 🙂

lucka10
13. apr 2009

Ahojte maminky, no konečne som sa sem dostala 🙂
Ako sa mávate? tosa mám od neurologičky tie cviky, ale musím ich preskenovať do počítača, je to polovica z A4. Sú presne rozpísané. Nemám doma momentálne drahého, musí mi s tým pomôcť 🙂 🙂 ale našla som aj na nete skvelé cviky. Zadajte si do googla /prehliadača/ spinálne cviky. To sú ideálne pre nás.
Čo sa týka kúpania, tak malinkú kúpe manžel. Aj ja mám vysoký kočík a je to super. Už sa vám to obom pomaličky blíži. Budem na vás myslieť. A hlavne sa nezabudnite ozvať, ako ste dopadli. tosa budeš mať epidurál?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre