Využila ste niektorá pôrodnú asistentku?

valka
26. jún 2009

podla zakona uz moze porod viest aj PA. nepotrebuje ani dovolenie lekara. vyuzila niektora z vas porod s PA? ako ste si vybrali PA? ako ste postupovali pri vybavovani formalit?

dadka212
26. jún 2009

Valka ja som rodila na Antolskej pred mesiacom a dcérku mi porodila PA 🙂

ja som normálne prišla s kontrakciami do nemocky a nechali si ma tam...potom neskôr ma PA skontrolovala a povedala, že som na 8 cm otvorená a že do hodinky rodíme, ja som ju spoznala, tak som jej povedala, že pomáhala pri pôrode aj synovi a ona sa spýtala, či chcem aby mi porodila aj druhé bábo a keďže je to najúžasnejšia osoba s akou som sa stretla v nemocnici tak som s radosťou súhlasila 🙂 celý pôrod viedla ona, akurát šitie mi urobil pán doktor 🙂

neviem, či treba niečo vybavovať, možno iba vtedy ak si si už nejakú PA vybrala a chceš aby práve ona viedla tvoj pôrod, to sa asi treba spýtať priamo v pôrodnici, v ktorej chceš rodiť 🙂

martinka1981
26. jún 2009

Ja som rodila v Rakusku a cely čas sa starala o mna PA,rodila som v ten den iba ja. Mali sme obrovske šťastie lebo službu mala užasna žena,povzbudzovala a pomahala mi cely den a o 17:25 priviedla na svet našu dcerku Michaelu. Doktor prišiel až ku koncu porodu a iba ma zašil. takže porod s PA si možem pochvaliť a patri jej naša velka vdaka 🙂

ikke
24. sep 2009

magdal1 • 9. sep 2009 o 10:02
ahojte, rodil niekto na Slovensku v porodnici, len za pritomnosti porodnej asistentky?

etnicka • 9. sep 2009 o 14:13
Ahoj, tuto je clanok od panej, co rodila s PA na Antolskej v Bratislave http://tehotenstvo.rodinka.sk/index.php?id=72737

magdal1 • 10. sep 2009 o 10:01
dakujem etnicka, precitala som si, zaujima ma,ci este niekto na Slovensku takto rodil, pretoze v zahranici je to asi beznejsie, rodit s PA, bez lekara, Takze kto ma skusenost, piste. Vdaka

veronika81 • 11. sep 2009 o 23:16
moja kolegyňa pred asi 10-timi rokmi rodila v noci (prvorodička!), doktor sa prišiel na ňu pozrieť a sestričke povedal: to odrodíte aj sama, ak bude nejaký problém, príďte ma zobudiť A aj odrodila, nebol našťastie žiadny problém..
Ale asi nie toto si chcela počuť, to skôr len tak pre pobavenie som napísala, lebo ma to napadlo pri názve témy
Drží palce!!

magdal1 • 13. sep 2009 o 12:45
dakujem veronika , ale naozaj ma zaujima z dnesnej doby,ci si niekto pyta k porodu len porodnu asistentku, pretoze teoreticky viem,ze je to mozne, ale prakticky .... takze piste kto takto rodil na Slovensku dakujem

valka • 13. sep 2009 o 20:54
magda, ja sa o to idem teraz posnazit...tak uz v nemocke chcem zohnat zoznam PA..tak som zvedava, ci sa podari...
viem, ze v ruzomberku jedna PA rodi, ak si ju zazmluvnia...tam to ma podporu...

etnicka • 13. sep 2009 o 21:39
valka, drzim Ti palce a som zvedava

magdal1 • 16. sep 2009 o 06:54
ahoj valka a kde planujes rodit? Ja v CAdci. prip. v Dolnom Kubine planujem.

valka • 16. sep 2009 o 20:21
magda, ja v ba...inde je to daleko :-/
ak budes v dk, tam by mala byt dostupna PA - Removcikova, myslim...skus zistit
a tu je vyjadrenie primarky z kramarov:
Dobry den,
na nasej klinike sa neda zazmluvnit porodna asistentka, ale len lekar, gynekolog-porodnik. Na Slovensku vedu porody lekari, nie porodne asistentky. Tie samozrejme asistuju pri porode. Za porod a cely jeho priebeh nesie plnu zodpovednost lekar a z toho dovodu si mozete zazmluvnit len jeho.
Aj v pripade, ze nebudete mat zazmluvneneho lekara, bude Vam viest porod sluzbukonajuci lekar a budu mu asistovat porodne asistentky.
zajtra chcem ist do slovenskej komory PA, tak som zvedava, co mi povedia, kedze podla tohoto by to mozne malo byt...dufam, ze aj povinne umoznit: http://www.zivica.sk/dieta/doc/Prirodzeny_porod...

szilvia31 • 16. sep 2009 o 20:43
ahojte.moja svagrina rodila za pomoci PA,ale musel tam byt aj lekar

valka • 21. sep 2009 o 14:03
takze som zistovala stav - PA moze odrodit fyziologicky prebiehajuci porod...ak to primarka neumoznuje, treba sa obratit na vyssie instancie az na urad pre dohlad...takze sa do toho idem pustit..dufam len, ze to do porodu stihnem...
magda, tak ta removcikova rodi v ruzomberku...primar jej to v pohode umoznuje tak zo ziliny to mas skoro tak daleko ako do dk...a tiez v pripade, ze pojdes na reverz domov skor, tak sa o teba postara...drzim palce...

segricka • 21. sep 2009 o 17:26
moja známa chcela rodiť s pôrodnou asistentkou, ale mala zlé skúsenosti, zjavne to ešte na sk nie je bežná vec
jedna sa jej sľúbila a v cca 7. mesiaci jej to odriekla, tak si vybavila druhú, ale tá jej k pôrodu nakoniec neprišla
našťastie mala dohodnutú asistentku tak, že bude rodiť popri lekárovi, takže odrodila nakoniec s lekárom bez asistentky
k tomu by som ešte podotkla, že rodila v bežný deň, nie v noci alebo tak, takže nerozumiem, prečo asistentka neprišla

etnicka • 21. sep 2009 o 21:27
valka, do toho, fandim Ti

magdal1
12. júl 2010

no zenicky, rodili ste niektora len pri PA?

etnicka
12. júl 2010

Ja 🙂

magdal1
13. júl 2010

@etnicka ano o Tebe viem 😀
myslim na SLovensku kto tak rodil,ze si k porodu pytal len PA , v porodnici

magdal1
19. sep 2010

Krasne video , rozpravenie panii Lucii Suchej Groverovej, ma dve casti po pol hodinke,

http://www.cestyksobe.cz/cesty-k-telu/porodnict...

ak by mal niekto zaujem o skripta http://luciegroverova.sweb.cz/aby-porod-nebolel...

napiste mi do IP, mam ich

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
magdal1
3. nov 2010

Dňa 30.10.2010 sa v Žiline uskutočnilo komorné stretnutie na tému „Domáci pôrod na Slovensku“. Stretnutia sa zúčastnili ženy z rôznych kútov Slovenska, ktoré plánovane porodili svoje detičky doma ako aj ženy, ktoré hľadajú informácie a plánujú domáce pôrody.
Hlavné témy diskusie boli:
- Prečo pôrod doma?
- Koho si vybrať ako asistenciu pri domácom pôrode?
- Zodpovednosť počas tehotenstva a pôrodu - kto ju vlastne má?
- Vybavovanie dokladov po domácom pôrode.

zuzi118
28. nov 2011

Spominali sa tu porodne asistentky a ich kompetencie.. mile zeny, chcem sa Vas opytat, mali by ste zaujem o stretnutie v uzkom kruhu s nasimi porodnymi asistentkami? Chceli by ste sa s nimi porozpravat o tom ako to funguje v nemocnici, ked pri porode nie je doktor? Chceli by ste im povedat, ako by ste si predstavovali svoj porod? Chceli by ste poznat ich nazor na porod doma (su za? proti? za akych okolnosti by boli za?). Chceli by ste poznat ich nazor na porodne domy? Ak ano napiste mi prosim do ip vasu mailovu adresu a tiez mesta do ktorych by ste boli ochotne prist. Najblizsie by som rada zorganizovala stretnutie v BA. Oslovila som uz jednu PA z Antolskej a verim, ze sa mi podari zohnat aj dalsie PA.

dzudka
28. nov 2011

@zuzi118 poslala som ip

magdal1
1. dec 2011
anusicek01
21. aug 2016

@zuzi118
Dobry den, hladam, patram - po porodnej asistentke. Nasla som aj tento viac rokov stary odkaz. Je este nieco aktualne? Daloby sa s Vami dohodnut na stretnuti? Dakujem Ana

pifina
23. aug 2016

@anusicek01 Zuzka tu uz nechodieva ... mozes jej napisat na mail, ma ho uvedeny v profile ... alebo hladat niekde inde, napr. na facebooku

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre