Vyvolanie pôrodu. Po akej dobe od termínu sa robí?

sjuzocka
7. sep 2008

Ahojte, dnes sa mi ma podla terminu narodit moj drobec, ale teda ocividne sa mu nechce, pritom termin mam vyratany presne (viem, kedy sa TO stalo 🙂)
Viete mi povedat, po akej dobe prenasania zvyknu vyvolavat porod? Chystam sa rodit na Antolskej.
Mam trochu hrozu z toho, ze budem trebars prenasat dva tyzdne, to uz bude aky obrik z neho.. :(

emjee
7. sep 2008
caruzo19
7. sep 2008

no ja som skusila vacsinu "zarucenych receptov na vyvolanie porodu",ale aj tak mi ho nakoniec vyvolavali,ale v ruzinove.myslim ze dva tyzdne po termine urcite vyvolaju,mne ale vyvolavali skor,lebo mala bola velmi velka,na sone im vyslo ze 3700g,nakoniec mala 4180 😀
ale myslim ze sexom nic neskazis,ak je krcok zrely,zacne sa otvarat 😀 😀

andy75
8. sep 2008

sjuzi-dva tyzdne Ta nenechaju prenasat, ved urcite by si tento tyzden mala ist este na poradnu /ak to stihnes/a dr. Ta uz usmerni, vacsinou uz zoberu do nemocky,par dni polezis a oni na Tebe uz popracuju aby si co najskor porodila 😀

andy75
8. sep 2008

skontroluju placentu,ta uz byva ku koncu prezreta,kalcifikovana, nezasobuje dostatocne plod, tak uz radsej vyvolaju porod /vlastna skusenost/

ja som prenasala tyzden a to som skusala doma vsetko mozne aj nemozne, uzavreta ako konzerva, nic nepomahalo 🙂 ale placentu somuz mala uplne prezretu,povedal dr., ze babo musi von....tak islo po niekolkych davkach oxytocinu 😉 ale vsetko v pohode 😎

silwietta
9. sep 2008

sjuzi, vcera nam na antolskej vraveli, ze u nich je zvykom 6-7 dni po termine zobrat maminu na hospitalizaciu a podla jej stavu sa rozhodne co bude dalej, ale zvycajne zacnu s prostaglandinmi a potom ak treba pokracuju oxytocinom...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre