Vyvolaný alebo spontánny pôrod?

marcela22
24. jún 2007

Chcem poprosiť tie z Vás,ktoré už rodili o radu. V mojej pôrodnici je možnosť nechať si v čase okolo termínu nechať pôrod vyvolať, najčastejšie oxytocínom. Vraj to nespôsobuje žiadne riziká, ani nijako negatívne neovplyvňuje pôrod, práve naopak, urýchluje ho to. počula som však, že po vyvolávačkách sú oveľa silnejšie sťahy a bolesti. Aké máte skúsenosti?

leva
24. jún 2007

Ahoj marcela,no tak v mojom druhom pripade to tak bolo.Prve som rodila cisarskym rezom,druhe spontanne s vyvolanim tabletkou prostyn,tak sa volala.No poviem ti ze o chvilku dosli dost silne bolesti,pitala som sa sestricky ze ci to je normalne a potvrdila mi ze ano ze to ta tabletka vlastne robi,no ked mi povedala ze to moze aj prejst po niakej dobe a porod sa nedostavi,tak som bola zufala,no nastastie som sa dost rychlo otvarala tak mi mohli dat epi,co mi velmi pomohlo,porod bol velmi rychli 😉

marcela22
autor
24. jún 2007

Leva, takže asi je to tak ako som počula-že vlastne rýchlo nastanú časté a silné kontrakcie a pre telo je to bolestivejšie, ako keď idú postupne... Horšie je, že ja epi mať nebudem 😝 Ale zasa ani tá predstava, že to urýchli pôrod nie je na zahodenie...
Inak najradšej by som rodila spontánne, ale rozhodne nechcem prenášať, v týchto teplách je to takmer neznesiteľné a tak strašne sa teším na maličké, že sa idem až zblázniť 😀 Takže pred termínom sa snažím byť trpezlivá, ale ododňa termínu budem robiť asi všetko pre pôrod (samozrejme len to bezpečné) 😉

titkovamiriam
24. jún 2007

Ja som mala treti porod vyvolavany a uz som aj kdesi o tom pisala.S porovnanim spontannyxh,je to bolestivejsie aj kontrakcie su rychlejsie a vlastne aj cely porod.Od vyvolania bol Marek na svete za dve hodinky.No da sa to vydrzat.Tak vela stasticka ved to uz mas za chvilu 😀

leva
24. jún 2007

Ja som prenasala obe deti,starsiu 9 dni a mala som uz plod.vodu zelenu,no chvalabohu je vsetko ok,preto bola cisarskym,neotvarala som sa,no aj vdedy mi dali tabletku na vyvolanie ale vtedy som to tak nepocitovala,kedze ma brali zakratko na cisarak,pri Romankovi,som prenasala 5dni,no kvoli vysokemu tlaku mi vyvolali.To je dobre ze u vas si mozete poziadat o vyvolanie,ja som tiez ziadala skor,tiez kvoli teplu,kedze mali je v juli,no odmietli,ze to ma este cas a bla bla bla.bola som tam tyzden vopred kvoli prvemu porodu,tak si vies predstavit ako som uz salela

marcela22
autor
24. jún 2007

Miriam, ďakujem 🙂 Veru, už to mám za pár...ale veľmi sa teším, tak nemám kedy sa báť, jediné čoho sa bojím je prenášanie-ako som už písala. Neviem ani pohlavie dieťatka a je to naše prvé, tak som hozne nedočkavá 😅 Ešte raz ďakujem🙂

titkovamiriam
24. jún 2007

Aj mne vyvolavali koly tlaku a vodu som mala skoro ciernu az mi prislo zle ked som to videla ,Marek dostal hned antibiotika a vsetko bolo ok.
Ja som salela pri starsich drzali ma 2t.v nemocke a cakali az to pride same 😠

marcela22
autor
24. jún 2007

Uha, tak dúfam, že mňa čakať nenechajú. Do pôrodnice to mám hodinu cesty, tak je možné, že ma tiež prijmú skorej...ale dá sa tam dohodnúť to vyvolanie, tak keď tak by som si priplatila a nechala si ho vyvolať.
Som rada, že nakoniec bolo všetko v poriadku-čierna voda, to fakt nie je sranda! 😨

titkovamiriam
24. jún 2007

Mna prijali jeden den a na druhy vyvolavali.V ten den bolo 06.06.06. sa im to nechcelo a bolo uz poobedie.

pipi1211
24. jún 2007

no mne tiez vyvolavali... sice ma nechali tyzden aj nieco prenasat ale uz bolo fakt na case vyvolat lebo sme mali plod.vodu sfarbenu do zelena 😒 tabletku mi dali rabo o piatej, o siestej mi zacali 10min kontrakcie tak ma poslali na pripravu na porod tam sa to uz zacalo poriadne rozbiehat tak mi dali epi no a mala sa narodila o 13.36 😀

titkovamiriam
24. jún 2007

Ja som porodila za dve hodky od tabletky 😀

pipi1211
24. jún 2007

no len ty si uz tretorodicka.... prvorodicky rodia ovela dlhsie 😠 😠

tinni
24. jún 2007

ja za 4 hodky od tabletky-prvorodicka 😀 zo mna sa tam cudovali 😀

pipi1211
24. jún 2007

tinni, ale ty si bola uplna ukazkova rodicka... no toto 😀 😀 😀 😀 😀 😀

leila
24. jún 2007

macrela, mne porod vyvolali 6 dni pred terminom, bola som uplne zatvorena, ale kvoli velkym opuchom na nohach a tomu ze maly bol uz velky na moju postavu 🙂 tabletku mi dali 6.30 a asi od 9.00 som mala zrazu silne a caste kontrakcie kazdu druhu minutu a maly sa narodil 14.25, takze tie bolesti trvali 5 a pol hodiny.. epi mi dali o 12stej, bola som vsak otvorena len na 1-2cm, tak mi o 13stej pustili vodu a potom sa to dialo uz velmi rychlo 🙂

sisulik
24. jún 2007

ja som prve rodila po vyvolavacke kedze som prenasala...druhe uz islo bez vyvolavacky...pri oboch som mala EPI ale pri druhom mi EPI vobec nezabral...ten druhy porod (bez vyvolavacky a s nefunkcnou epi)ma bolel ovela viac ale to asi preto ze tie naozaj najvacsie bolesti prichadzaju uplne az ku koncu a ked som rodila po vyvolavacke tak EPI zabrala, tak som sa k tej bolesti ani nedostala...

marcela22
autor
24. jún 2007

Babulky, ďakujem Vám všetkým 😉 vyzerá to tak, že tá vyvolávačka naozaj nie je až taká zlá, ako sa mi zo začiatku zdalo, aj keď stále veľmi dúfam, že ju nebudem potrebovať. Epi mať nebudem, pretože v mojej porodnici je teraz nejaký nedostatok anesteziológov a treba si ho popredu dohodnúť a potom by mi ju pichol aj keby som ju napr. nepotrebovala-len preto, že to bolo dohodnuté, ako akýkoľvek iný zákrok...no a ja by som ju chcela iba ak to bude nutné, zbytočne nie!!! Tak sa budem musieť zaobísť bez nej...aj ke´d výhoda je tam tá, že by som ju mala zadarmo 😕 Ale myslím, že sú aj iné formy uľavenia od bolesti, tak tie by mali byť dostupné, ak bude treba...musím sa etš epopýtať 🙂

tinni
24. jún 2007

marcela, tu epi by som ti odporucala-budes lutovat, ze ju nemas a hlavne, ak ti budu vyvolavat-su to naozaj velmi silne bolesti... ja keby som nemala epi, tak by som to nezvladla-stacilo mi tych 20minut bez nej... 😝

leila
24. jún 2007

macrela tiez ti odporucam epi, mna to bolelo aj s nou, ale bez nej by som to asi nevydrzala..

tinni
24. jún 2007

ja som sepi nemala absolutne ziadne bolesti, ale bez nej som myslela, ze umieram-nic som nevnimala, len viem, ze mi zacali trpnut nohy aj ruky a mala som cierne pred ocami... ale ked mi pichli epi, v sekunde to bolo prec...

ajka23
24. jún 2007

leila, nejak som ta tu na MK nestretla, tak dodatocne GRATULUJEM k Jakubkovi... 😵 😵 😵 😵 😵 😵

leila
24. jún 2007

ajka ahooj 🙂 dakujeeem 🙂 obcas sa tu zjavim, sice nie az tak casto ako predtym 🙂

ajka23
24. jún 2007

mas uz nastaveny rytmus s babatkom, alebo ho este hladate? 😉

lubi22
24. jún 2007

Ja na zaklade vlastnych skusenosti by som si uz druhy krat porod nedala vyvolat, ak by to nebolo nutne. Mne pichli vyvolavacku rano v piatok o 9, nastupili kontrakcie kazdych 3 az 5 minut, no krcok sa mi vobec neotvaral. Poobede mi pichli utlmovacku, ale ta nepomohla a kontrakcie pokracovali kazdych 5 az 7 minut. Nechali ma na porodnej sale, celu noc to pokracovalo, uzasne bolesti, na druhy den rano mi pichli dvojnasbnu davku oxitocinu, pustili plodovu vodu ale krcok sa mi stale neotvaral. Kontrakcie boli kazde 2-3 minuty, mala som uzasne bolesti. Chela som EPI, ale bola sobota a vo Zvolene s tym maju mimo pracovneho tyzdna problem. Bolesti boli uzasne, nehovoriac o tom, ze som medzi nimi skoro od unavy odpadavala, kedze som nespala ani sekundu od piatku rana. Po 28 hodinach uzasnych bolesti a castych kontrakcii mi nakoniec pre nepostupujuci porod urobili cisarsky, co bolo pre mna vykupenim. Nepredstavovala som si to tak, ale porod mi vlastne vyvolavali, lebo som bola v 42 tt. Takze moj zazitok s vyvolavanim porodu je negativny, ale nemusi to tak byt u kazdeho.

ajka23
24. jún 2007

lubi, vsetka cest za tvoj vykon, muselo to byt velmi stresujuce, mala si pri sebe manzela? 😒

lubi22
24. jún 2007

Manzel bol pri mne, staral sa o mna od piatku rana, pomahal mi v sprche, chudak mal zo mna stresy a nakoniec dostal v noci z piatka na sobotu oblickovu koliku, cize z porodnice ho poslali na chirurgiu, kde mu sonom zistili kamen. Chceli si ho tam nechat, on chcel byt so mnou, tak sme nakoniec s infuziami na porodnej sale lezali obaja 😅 . Takze nam povedali, ze bol prvy chlap na lozku na porodnej sale. Teraz po takmer mesiaci sa uz nad tym usmievam ale vtedy mi nebolo vsetko jedno. Takze my sme si moj porod riadne uzili obaja 😒

maaaki
24. jún 2007

Ahoj Marcela,
druhy porod mi vyvolavali den po termine, bola som uz otvorena na 4 cm, ale kontrakcie ziadne. Po prepihnuti plodovych obalov a nasadeni infuzie s oxytocinom som porodila do dvoch hodin. Kontrakcie som mala hned kazde dve minuty, ale nezdali sa mi silnejsie ako pri prvom porode. Trvali hlavne kratsie a dalo sa to v pohode zvladnut aj bez epiduralu. Ale urcite to je individualne, no moja skusenost je pozitivna

titkovamiriam
24. jún 2007

lubi to bola teda hroza ☹

lubi22
24. jún 2007

Pre mna bol porod jednym z najhorsich zazitkov v zivote, ale som stastna, ze mame Samka a ze je zdravucky. To mi vsetko vynahradi 🙂

titkovamiriam
24. jún 2007

To urcite ,ale v dnesnej dobe nehat zenu tak trapit?

lubi22
24. jún 2007

Problemom podla mna bolo, ze bol vikend. Lebo lekarka to naplanovala tak, ze som mala porodit hned piatok, malo to byt v pohode s EPI. Lenze z piatka na sobotu a v sobotu tam uz bolo malo personalu, kvoli mne volali do sluzby lekara, ktory robil cisarsky, aj dalsich ludi, takze asi preto im tolko trvalo urobit cisarsky, stale dufali, ze nakoniec sa ten moj krcok maternice otvori. Takze pre mna poucenie, najlepsie je rodit medzi pondelkom a piatkom medzi 8 a 16, ked su lekari v sluzbe 😠 Kebyze to tak lahko ide 😨

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre