Vyvolaný alebo spontánny pôrod?

marcela22
24. jún 2007

Chcem poprosiť tie z Vás,ktoré už rodili o radu. V mojej pôrodnici je možnosť nechať si v čase okolo termínu nechať pôrod vyvolať, najčastejšie oxytocínom. Vraj to nespôsobuje žiadne riziká, ani nijako negatívne neovplyvňuje pôrod, práve naopak, urýchluje ho to. počula som však, že po vyvolávačkách sú oveľa silnejšie sťahy a bolesti. Aké máte skúsenosti?

tinad
28. nov 2009

Mamicky, ja idem v pondelok na Kramare na prijem, neviete ci mi uz porod vyvolaku, ked prenasam od 22.11.? ja sa moc bojim...

nikusaaaaa
28. nov 2009

tinad aj ja idem v pondelok na prijem na kramare,ale doki povedal ze zacnu vyvolavat az v utorok,nechapem preco,zbytocny den som mohla byt doma

jaroe
28. nov 2009

mne vyvolavali az na treti den rano po prijme (to som mala 9 dni po termine), stale cakali, ze sa to uz spusti. Nakoniec dali tabletku a pekne sa to rozbehlo. Okolo deviatej rano tabletka, o jedenastej 5 min kontrakcie a pred tretou porod. Slo to celkom rychlo

Nikusa myslim, ze chcu mat babo radsej pod kontrolou a porod vyvolat co najneskor a dat tak sancu spontannemu porodu. Aspon v mojom pripade som mala ten pocit. A to je dobre, je to sice otrava byt v nemocnici ale clovek je kludnejsi. Ja som uz bola z prenasania nervozna ale na druhej strane som nechcela vyvolavacku.

nikusaaaaa
29. nov 2009

ja budem brat vsetko len nech to uz mam za sebou !myslite ze ma odpinkaju ked by som sa dozadovala aby mi zacli vyvolavat hned v pondelok ? mna to cakanie v nemocnici ubije viac jak samotny porod. a vedel by mi niekto povedat ake su to hodnoty : hrdlo skratene na 1cm, branka volne pre prst a cervikalne skore 8 ? to som mala minuly tyzden. doktor povedal len porod na spadnutie a nic sa nedeje :(

bambusko
29. nov 2009

rodila som 3x spontanne, vsetko bez komplikacii. myslim, ze prirodu nedokazu nasimulovat ziadne medikamenty, cize kym to nie je naozaj nutne zo zdravotnych dovodov - prenasanie, vnutromaternicova tiesen babetka, nahle komplikacie u matky - programovanemu porodu by som sa snazila vyhnut 😉

krpcek
29. nov 2009

nikusa tak to je fakt na spadnutie . . ja som sla na prijem s CS skore 4!!!!! plne skore pre porod je 10! pochybujem, ze zacnu vyvolavat v pondelok, jedine, ze by mal sluzbu nejaky lekar, ktory by ti vyhovel.

ak chces vediet ako to bolo u mna, citaj temu porodnica kramare - nechce sa mi to pisat znova.

ptka
29. nov 2009

nikusa, ak mas CS 8, podla mna ani nebudes musiet cakat na vyvolavanie🙂))

nikusaaaaa
29. nov 2009

do zajtra rana sa uz nic neudeje, tak jak doteraz...uz tyzden je to na spadnutie a spadla mi tak akurat posledna stipka nadeje ze tam nebudem musiet ten den byt sama a cumet na stenu,to uz som si tam tento mesiac 3 dni uzila :(

tinad
29. nov 2009

nikusaaaaa: ani u mna sa 100 percentne nic neudeje.. ved zajtra sa tam vidime na prijme

denisocka
3. aug 2010

tak kopirujem seba z uzamknutej temy :

baby,chcem sa opýtať , ked vam vyvolavali pôrod - tak čím - čípkom ? či rovno pichli vodu , oxytocin .... ???? a na kolko ste boli otvorene , že k tomu lekár pristupil a hlavne , za aký čas po vyvolavačke ste porodili ...

za par dni mam termín a som už tak nejak rozhodnuta zo zdravit.dôvodou , že ked to do piatku nepríde samo, tak skusime vyvolať,dokyna dava asi čipok do pošvy, zatial som len na 2cm otvorena ,tak neviem s akými utrapami mam ratať ... Od velkej noci ma držia nohami hore a napchavaju magneziom a teraz sa človek nemože "dorodiť" .. no a epi nemožem kvoli zražaniu krvi

silvika
3. aug 2010

@denisocka mne dali dva o dva dni som rodila ale len vdaka tomu, ze mi odpustili plodovu vodu a necakali kym sa otvorim sama a nezacnem rodit ... inak by som tam bola hadam aj tyzden. bolesti su pri tom prestrasne. infuzku mi nedali ziadnu ale najlepsie by si mala keby si sa opytala lekara, ked je to take asistovane vyvolavanie, ze ti aj pomahaju infuzkami a tou plodovou vodou tak to je ine ako ked ta nechaju trapit sa na izbe v bolestiach len s tym, ze sa malo otvaras. mna vsak prijimali s tym, ze som otvorena nebola vobec. cize asi este nebol cas a na bolesti mi len skonstaovali, ze to na porod nie je a fertig.

denisocka
1. sep 2010

tak na mna to predsa v piatok v noci prišlo samo, ale kontra uplne nepravidelne a slabučke,ale kedze mi odišla zatka a začala som slabo krvacat, sla som sa ukazat do nemocnice,kde ma nechali, okolo 7,15 dali na monitor, kontrakcie nič moc , otvorena na slabých 3cm ,o 8.00 mi prišli dat oxytocin a buscopan 🙄 hned to nabralo brutalne grady, fakt des a hruza, o 8.45 som už prosila boha nech umriem ,medzi kontra som mala mikrospanky ... pred 8.55 som bola na 5cm , už som prosila o zastavenie infusie ale marne a zrazu o 9.00 nohy hore a rodime .... 9.05 som mala po tom . je pravda že to bolo rýxhle ,ale ta hodina brutalnych bolesti - dakujem,už nikdy viac 😅 . ale asi každe telo je ine, spoluležiacu davkovali oxytocinoma akonáhle vysadilo,kontra jej prešli

chanella
5. okt 2010

Baby, prosím vás, aký je váš názor na moju situáciu: Ja som dnes bola u dr., termín mám až budúci štvrtok, ale povedal mi, že mám prísť do nemocnice teraz v piatok a uvidíme ako to bude vyzerať... Ak mi navrhne vyvolať pôrod, neviem či to mám brať, alebo je lepší spontánny. V podstate to bude ešte stále 7 dní do termínu, tak neviem či to mám hnať, nič ma nesúri... Ak keď náš maličký má podľa dnešného uzv už 3800g 🙂 Ďakujem

miriam11
5. okt 2010

chanellka, podla mna sa dr. rozhodol tak preto, lebo babo sa mu vidi velke. O tyzden babo este viac narastie, takze zrejme kvoli lahsiemu porodu. Ja by som si dala poradit a zvolila tak, ako dr. navrhuje, asi ma na to dovod a pozna samozrejme lepsie situaciu. Aby si si nahodou nic potom nevycitala.... neboj sa, aj vyvolavane porody vedia byt v pohode. Ale zas na druhej strane Ti zasiahnu vyvolavackou do Tvojho tela. Mozno Ta len pozrie, ci sa uz neotvaras a podla toho usudi. Alebo Ti uz rovno povedal, ze mas prist so vsetkymi vecami? 🙂

chanella
5. okt 2010

@miriam11 povedal, že mám prísť a uvidí sa. Keďže máme pôrodnicu 36km od nás, tak určite myslel aj s vecami. Už pár hodín nad tým rozmýšľam a asi radšej ešte počkám. On vôbec nespomenul, že keby mal pôrod vyvolať, bolo by to kvôli váhe.... práveže ma ukľudňoval, že pri väčších bábätkách je aj väčšia odchýlka. Ani mojej mamine, ani priateľovi sa to nepáči, radšej by boli keby to bolo spontánne... veď on už vie kedy má prísť na svet 🙂 A čo som čítala tu vo fóre, tak na 95% vyvolávali pôrody po termíne alebo ak boli nejaké komplikácie... ale ďakujem za názor 🙂... v piatok mu priateľ zavolá, oni sú kamaráti a ešte sa popýtame.

cistko
15. nov 2010

Aj mne dnes lekar povedal ze sa mi mierne straca plodova voda preto odporuca vyvolanie porodu. Termin som mala vcera. Zajtra rano sa mam hlasit v nemocnici. Bola som taka vyplasena ze som sa ho vobec nepytala aky to bude mat priebeh a co ma caka.... 😢 mam len spravu a tej tiez vobec nerozumiem - teda tym skratkam co tam pisu ale ako vy tu posledne spominate ze cs score...to tam nieje spominane....

marcelasandrika
7. sep 2013

ahojte,jasom mala 4porod po 11rokoch-vyvolani bo sa babenko dusilo pupočnou šnurou a to 2tyšdne po termine.
dostavali sme najprv 3dni inekcie ktore nam nezaberali,aš na 4den sa pani doktorka roshodla ze sa musi babo už narodit tak nam dala Infuziu,ktora okamzite zabrala strašne silne bolesti mi prišli aš neznesitelne,po 3/5 hod som sa konečne otvorila a abo prišlo na svet s pupočnou šnurou 2xomotanou okolo krku,lenze jasom mala vašny problem de ma okamzite museli preniest na operačny stol a šlo sa operovat,de tieš sa skomplikovalo moj stav a skoro som tam ostala lezat zostala som na ARE v umelom spanku!mala som spekla šťastie ze ma zachranily skoro vraj som prisla o zivot a mali čo robit aby ma zachranily este dva tysdne po prebudeni na are som mala problemi a 2 mesiace-mi kasdy den pichali inekcie,lieky a zacali mi hrozne opuchat aj nohy,no v dunajsko sredksej nemocnice jedna hrozna katastrofa ked mi lekar z interneho odelenia povedal ze minimalne 2mesiace pred porodom som uz mala zly krvy obraz!a ked ze ma vzali do nemocnice kvoli tomu ze prenašam a hned mi mali urobit cisarky ked sa babo uz vtedy dusilo pupocnou šnurou!No ale sme radiuz teras ze sme obe okej,

lucik7777
3. sep 2015

Ahojte,takže aj mne vyvolali pôrod, mala som vysoký tlak. Ráno som prišla do nemocnice o pol 7 mi dali tabletku, o 9 prvé kontrakcie a o 12 bol malý na svete, a som prvorodicka 🙂 bolesti sa dali zvládnuť mala som pichnutu epi, tá ma dosť bolela, a vpich po epi som cítila ešte 5 mesiacov po pôrode ☹

motiilik
3. sep 2015

Ahojte...ja som mala prvy spontanny porod a druhy vyvolavany..podla mna ten druhy bol pre mna lepsi a mensia zataz na oganizmus...spontanny mi trval 5 hodin a vycerpana som bola neskutocne a to nehovorim o celkovom zotavovani potom..co na9pak pri vyvolanom mi porod trval 1 apol hodinu a po dvoch hodinach som bola na nohach a uplne v pohode...keby mam riesit treti porod,tak uz teraz viem,ze ak sa bude dat,tak si ho dam vyvolat.. 🙂

gabuchah
19. okt 2015

Baby stále čítam o epiduralke.. Ale čítala som aj články aké je to škodlivé pre babeno.. Rodila som dva krát a bez nej, viete mi niektorá porovnať rozdiel? Inak -prvý krát mi pôrod vyvolávali, asi o 7-8rano, porodila som 13:15, pôrod ťažky, bolesti silné ku koncu už žiadne kontrakcie a dieťa vo vnútri..
Druhý pôrod spontánny, bez vyvolavacky rýchlejší a oveľa lepší.. Prvý aj druhý krát mi prepichali vodu..
Teraz čakám tretie a bojim bojím občas 🙂

katuuuska
7. dec 2015

Ahojte ja mam este 2 tyzdne do porodu a uvazujem ci si ho mam dat vyvolat. Kedze mi to vychadza na Vianoce mam obav, ze bude nedostatok personalu a horsi pristup ku mne. Som otvorena na 3cm vraj to moze prist kedykolvek ale zatial sa nic nedeje. Najblizsiu poradnu mam o par dni tak neviem ci sa pytat na to vyvolanie alebo vydrzat a pockat si na spontanne spustenie.

gabuchah
7. dec 2015

@katuuuska kati, ja by som počkala a radšej verila že to príde skôr...
Rodila som aj tak aj tak a vyvolaný pôrod bol ťažší... A pokiaľ si otvorená na tri prsty, tak to podľa mňa do Vianoc bude určite, tri prsty je dosť a neviem ci by ti ho na prosbu len tak vyvolali skôr

katuuuska
7. dec 2015

@gabuchah dakujem za odpoved ;) ja si myslim, ze bude lepsie pockat len manzel do mna husti ze sa mam pytat na vyvolavacku. Uvidim co mi zajtra povedia na poradni a snad sa to spusti same od seba.

gabuchah
8. dec 2015

@katuuuska 🙂 nech nie je nedockavy 🙂 jeho tiež nikto nepohanal na svet, prirodzene je to najlepšie, aj pre ženu ale hlavne pre dozretie babena... Beztak si myslím že pokiaľ nie sú kontrakcie alebo po termíne, len tak vyvolávacku nedajú, to by si veľa rodičov určilo dátum narodenia 🙂

bobus55
3. jan 2016

Ja som ptisla do nemocnice s odtokom plodovej v. Na druhy den ma dali na kozu a zistili ze som otvorena na 8cm bez.kontrakcii,dali mi 2krat oxytocin okolo 111 bolesti a kontrakcie prisli hned boli silne ale dalo sa to zvladnut a o 11:30bol maly na svete..porodila som ani nie za 20minut sice som si vytrpela bolest naraz a silnejsiu ale netrapila som sa dlho s kontrakciami 🙂

gabuchah
3. jan 2016

@katuuuska tak ako kati? Všetko dobre dopadlo? 🙂

gabuchah
3. jan 2016

@bobus55 ty brdo, tebe môžme závidieť 🙂 a tie kontrakcie po oxyticine sú vždy silné a niekedy hodiny 😉 sila takýto pôrod, super 🙂

evittam
3. jan 2016

@gabuchah Ja som mala po oxytocíne taký istý - asi 15-20 min. silné a strašné kontrakcie a šup syn bol na svete. 😉

katuuuska
3. jan 2016

Noo uz to mam za sebou ;) o polnoci 14.12 som dostala kontrakcie o 5:00 sme prisli do porodnice to som mala kontrakcie kazdych 15-20min. Lenze mali porod tak som cakala, prijali ma o 6:00 otvorena som bola na 5cm o pol deviatej mi praskli plodovu vodu to zacali uz tie silne kontrakcie a 10:25 maly na svete. Ale vraj zly termin som mala vypocitany lebovplodova voda bola prezreta a termin som mala az 22.12 a rodila som

katuuuska
3. jan 2016

Rodila som 14.12. A tiez mi dali infuziu po pichnuti plodovej vody. Pre mna najhorsie bolo otvorenie z 9 na 10cm musela som lezat na lavej strane to bolo najhorsie uz to tlacenie na konci to uz ani neviem ako aj porodna asistentka mi pomahala skocila mi na brucho

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre