Vyvolávali vám druhý pôrod?

jessiepu
2. aug 2009

Ahojky maminy a tehulky 🙂
Chcem sa opytat, vyvolavali Vam druhy porod, ked prvy bol spontanny? Zda sa mi to neuveritelne, ale obavam sa, ze ma vyvolavacka neminie. Prvy porod pred troma rokmi v 40+4 spontanny, teraz som "este len" 40+2, ale uz mesiac mi vsetci doktori na poradni tvrdia, ze uz sa to zacne, lebo nalez na to vyzera, podmienky su idealne, vsetko je pripravene, otvorena na 2 prsty, v piatok mi urobil dr. hamiltona a povedal, ze v pondelok uz na kontrolu urcite nepridem a stale sa nic nedeje. Najprv ma strasili s predcasnym porodom a uz som po termine a nic... som z toho uz dost deprimovana, vsetci sa ma neustale pytaju, ci uz, uz nemam ani chut dvihat telefon ☹
Vdaka za vsetky odpovede.

tinusa78
2. aug 2009

Ahoj jessiepu, som v rovnakej situacii ako Ty. Mam uplne rovnake pocity. Kazdy sa vypytuje a najlepsie su poznamky, ze kedy by komu vyhovovalo, aby som porodila, pretoze sa chystaju na dovolenku a pod. Pozri aky krasny datum bude buduci piatok: 07.08.09. Mozno sa baby chysta na svet prave v ten den. Priroda aj tak najlepsie vie a nepomozeme si. Do kedy Ta doktori nechaju na pokoji? Hlavne sa nalad pozitivne a nemaj depku, bude lepsie Tebe aj babatku v brusko. Drzim palce, aby si porodila spontanne. Uvidis, nakoniec to tak bude! 🙂

jessiepu
autor
2. aug 2009

Tinusa, az v piatok???!!! Ja viem, krasny datum, ale mne by sa pacil aj ten dnesny 😀 Dr. mi zatial iba povedal, ze v pondelok urcite nepridem, takze rataju so spontannym porodom, ale to mi povedala aj doktorka na minulej kontrole, aj ten pred tym. Tak ked tam zajtra nabehnem, tak som zvedava, aky bude dalsi plan. Ako je to s tebou? Dokedy cakate? A prve si mala spontanne?

tinusa78
2. aug 2009

Prve bolo spontanne, ale uz som bola hospitalizovana, bol to 42. tyzden. Teraz sme dohodnuti, ze ked do 7.8. neporodim, tak si ma tam nechaju... Ale na to nechcem radsej ani mysliet 🙂 Kontrolu mam v stredu, dovtedy by som to mala rada za sebou.... Ja som bola min. tyzden na kontrole len na spic prsta a hrdlo tak vysoko, ze sa Hamilton nedal spravit, takze si na tom lepsie 🙂

newyorkgirl
2. aug 2009

babulky drzim palce, ja som mala prave prvy vyvolavany a dufam, ze druhy nebude, az budem cakat... hoci mam kamosku a ta mala aj prvy aj druhy, ja mavam dost dlhe men.cykly, takze myslim ze to ma asi suvis s tym, ze u mna to tehu proste dlhsie trvaaaa 😀

rose86
2. aug 2009

ahojte. ospravedlnujem sa za moju nevedomost ale co je to ten hamilton? 😅

danka_ba
2. aug 2009

Ahojte, ja mam termin dnes a tiez nic ☹
ze vraj som otvorena uz 3 tyzdne na 2 cm, to mi vraveli ze mozem rodit kazdu chvilu... no a nic.
prvy porod som mala vyvolavany - po 3 dnoch zabrala vyvolavacka a po 4,5 hodinach oxycitinu som konecne porodila na 13 den po termine ... mala mala 3800 (pri mojej tehu vahe 62 )
Doktor na antolskej mi povedal, ze tak dlho by ma prenasat nenechal a cudoval sa ze som porodila take velke babo a nespravili mi cisarsky ... takze dufam ze porodim cim skôr, alebo mi spravia cisarsky, lebo druhy porod nechcem taky aky bol ten prvy.
Drzim vam palce aby to bolo cim skôr, lebo presne viem ako sa citite 🙂

kvietocek7
2. aug 2009

ahojte tak som sa nasla 😀 aspon tu spolocna temicka spolocna situacia - aspon nieco v tom mori cakania 😝
jessiepu a tinusa no tak babenky moje mozme zalozit docasny klub 😀 spriaznenych dusi ocakavajucich uz nie julove ale augustove deticky 🙂
jessiepu presne presne presne sa citim ako opisujes mam pocit ze ma vyvolavacka neminie,podmienky su idealne atd...
pridavam sa lebo tiez by som bola rada keby ten datum bol uz dnes!!!no ale co narobime snad to bude uz do tyzdna. Len nech tie nase babenka velmi nepriberaju lebo to je to co ma dost strasi,ze ten porod bude fakt makacka 😝
Tym babenkam sa akosi nechce von.No a ja sa tiez obavam vseljiakych vyvolavaciek lebo tiez moj prvi porod bol bezproblemovy - chvala Bohu - no a tento? Dokonca sa nam babo narodilo presne na vypocitany termin.
Uz aj chvilami chodim po dome ako tiger 😠 - niekedy to aj trochu znervoznuje.
Vo stvrtok som tiez bola na kontrole a bolo mi povedane ze som otvorena na 1cm co este vela nemusi znamenat lebo vraj to moze byt preto ze uz jeden porod mam za sebou.
No ale zaujimave je ze cely piatok a aj vcera som mala taky hlienovy vytok a spinenie tak som z toho bola aj trochu dopletena,ze ci to nieco neznamena, ale dnes zatial nic podobne sa neukazalo.
Vraj tie vyvolavacky su viac bolestivejsie tak len dufam, ze nas to obide.
Inac rozmyslam,ze by som mala hadam zjest nejaky stiplavy nedelny obed - vraj to tiez pomaha 😀 zatial sa nalievam malinikovym cajom a napchavam ananasom 😉
a vy ako?

danka_ba
2. aug 2009

😀 malinikovy caj som uz dopila. vcerajsi pikantny obed nezabral - umyte su vsetky okna... proste vsetko pripravene na prichod babetka len ono samo nie 🙂
ja som uz mala aj z pondelka na utorok kontrakcie... o 3 rano kazdých 5 minut a poriadne - povedala som si ze este chvilu pockam a potom pojdem a nakoniec nic ☹

jessiepu
autor
2. aug 2009

Danka, Kvietocek, som rada, ze nie som sama, uz som taka neprijemna aj na manzela, na vsetkych 😒
Ja som si dnes nakupila ingrediencie a uvarila si taky cajik, vraj by to malo podporit kontrakcie (aj ked uz nicomu neverim). Je tam skorica, klinceky a zazvor, chuti to dost stiplavo.
Ja mam inak poslov uz asi 3 tyzdne skoro kazdy vecer, hlienova zatka mi odisla pred tyzdnom, proste uz vsetko je jak ma byt, len princeznej sa nechce.
Aj ja sa bojim, aby babo nebolo prilis velke, aj ked ma skor strasili pred casom, ze je malinke, ale vieme, ze tie ultrazvuky sa velmi casto mylia, ze?
U nas v porodnici myslim nechaju prenasat len tyzden, dufam.. 😖

Rose, hamilton to je taky hmat, neviem presne co sa pritom urobi, ale dr. prstami oddeli nieco od niecoho 🙂 , cim sa zacnu produkovat prostaglandiny, ktore by mali spustit porod. Robi sa to, ked je zena otvorena aspon na 1 prst.
Mne ho robili aj pri prvom, den po termine a prislo to na mna o dva dni, ale netusim, ci to malo vplyv alebo uz bol proste cas.

kvietocek7
2. aug 2009

danka_ba no to vyzera fakt na nerv 😀 cely cas na to myslim,rozmyslam, ze co by bolo dobre podniknut no a pozri ani stiplave jedlo ani okna a ten caj mam este jeden cely sacik 😝 tak snad cim skor 😠 zeby chodenie po schodoch??? 😕

danka_ba
2. aug 2009

Ja mam tiez poslikov asi 3 tyzden a vzdy vecer - niekedy takych malinkych aj cez den. A boli ma aj panva - ako keby sa chcela roztiahnut, ale nic 😒
potom daj vediet ci ten cajik pomohol 🙂

kvietocek7
2. aug 2009

danka_ba no to som fakt sama zvedava ako funguje malinik, lebo pri prvom som ho nepila.Len duuuufam,ze nie je pricinou ze sme presli do augutoveho terminu 😒 a poslikovia su tiez ojedineli sem tam tlaky do krizov, pichanie v podbrusku ale inac nic intezivnejsie

kvietocek7
2. aug 2009

chcem sa Vas este spytat ci citite vyraznejsie a castejsie pohyby babetka?

jessiepu
autor
2. aug 2009

Ja malinik nepijem, nejak som sa k tomu nedostala, ale po schodoch na sieste chodim uz vyse tyzdna, vcera som robila drepy a okrem brutalnej svalovky, nic nic.
Poslov mam tiez hlavne vecer a v noci, uz parkrat som si takisto myslela, ze uz je to tu... a boli ma furt nieco a picha a tlaci a ... Ale od toho hamiltona ziadny poslickovia 😀 Cudne.
Pohyby citim stale vecer velmi vyrazne, niekedy sa mala melie aj 4 hodiny vkuse.

danka_ba
2. aug 2009

No ja citim pohyby menej ako predtym, ale to bude asi tym ze je uz velika 🙂
ale ked sa natahuje, alebo ked kopka tak je to poriadne.

danka_ba
3. aug 2009

Vyzera to tak, ze aj tento druhy porod bude vyvolavany ... poslickov mame uz davno, ale nic.

kvietocek7
3. aug 2009

no a ja akosi citim cely cas krize a tlaky a stale nic 😒 hlavne nech nie su komplikacie
a boli ste dnes u Dr. ci na kontrole?

tinusa78
3. aug 2009

Ahoj kocky, aku ste mali noc? Mna budili poslickovia, odchadza mi zatka ale cez den je opat klud.... jessiepu, ako dnes dopadla navsteva u Dr?

danka_ba
3. aug 2009

poslickovia pocas celeho dna - vecer trochu silnejsie a nic. Co to je ze ti odchadza zatka?
Ja idem k doktorovi zajtra, vy kedy?

tinusa78
3. aug 2009

Danka_ba, to je taka hlienova zatka s trochou krvicky, ktora zvykne odist par dni pred porodom alebo v den porodu. Ja som objednana na stredu.... hadam dovtedy.... 🙂

danka_ba
3. aug 2009

Aha - dakujem ... pri prvom som to nemala, takze som nevedela 🙂 a teraz tiez stale nic....
Drzim palce aby to cim skôr bolo. Som zvedava co povie zajtra doktor, ale moc ruzovo to nevidim ☹

kvietocek7
3. aug 2009

no noc bola celkom v pohode. Vzdy ked sa musim pretocit na druhy bok tak sa budim - teda vela toho nenaspim 😒 a ta hlienova zatka - ved aj mne -usudzujem ze to je zatka- pomaly odchadza.Inac je to zvalstne,ze tak po trochach a nie naraz. Uz takmer 3 den, je to mozne??
Tiez som to nemala pri prvom tak teraz len cumim 😕 ako cumil co to zo mna ide.Teraz je to len cire uz iba malokedy s krvou.
Obavam sa,ze len zrazu praaaask voda a budu sprinty do nemocky. Ja mam este vo stvrtok kontrolu,ale snad sa lady pohnu aspon uz v ten stvrtok 😖

danka_ba
3. aug 2009

To pretacanie poznam 🙂 - ale asi sa toho nezbavime kym neporodime ...
Kvietocek, ked je to cire, nie je to plodova voda? nemas ziadne kontrakcie?

danka_ba
4. aug 2009

Vyzera to tak ze aj druhy porod budu vyvolavat - v piatok sa hlasim v nemocnici ☹

tinusa78
4. aug 2009

Ahoj Danka_ba a kde sa chystas rodit?

danka_ba
4. aug 2009

no ja by som sa aj teraz chystala 🙂
doktor mi povedal ze v piatok mam prist, budu ma sledovat a ked nic tak buduci tyzden daju vyvolavacku ... dufam ze do piatku to uz bude 😎

tinusa78
4. aug 2009

Ale kam ides? Do ktorej porodnice? 🙂

kvietocek7
4. aug 2009

tak este staaale nic?? ani vy ani ja 😒 ja len stale rozmyslam ako dlho po urcenom -danom- termine je este vhodne byt tehu?
danka_ba no je to take hlienovite teda voda urcite nie.Asi su to uz len pozostatky tej zatky. Kontrakcie o tych ani chyru ani slychu.Citim len take tlaky do krizov a chvilami ked lezim na lavom boku tak sa mi aj tazsie dycha.Inac ja cakam este do stvrtku na kontrolu a tiez myslim,ze ak uz ozaj nic tak v piatok chcem rodit a bastaaa!!! 😅 😝
Co inac porabate?Zvysili ste viac aktivitu ci naopak polihujete? 😕

tinusa78
4. aug 2009

Kvietocek7, ja som mala celu noc kontrakcie az do skoreho rana, takze som uz bola pomaly nachystana medzi dverami, ale stale som cakala na silnejsie a pravidelnejsie bolesti, aby som v nemocnici netrcala zbytocne. Doobeda to preslo, skoro ma porazilo.... Je to uz zaberacka na psychiku 😒

tinusa78
4. aug 2009

Este, aby som Ti odpovedala na "aktivitu", dnes len tak polihujem a sledujem pohyby miminka, ci je vsetko ok...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre