Vyvolávanie pôrodu. Čo ma všetko čaká?

lolith
23. mar 2007

Ahojte babulky,v pondelok rano mam nastupit do porodnice kvoli vyvolaniu porodu.Co ma vsetko caka, resp. ako sa postupuje (mam prist na lacno?)? Dr. mi v poradni strucne, za behu (ponahlal sa na operacku) povedal,aby som prisla na prijem,ale nic blizsie.Zo skutocnosti, ze uz v pondelok idem rodit,som sa spamatala az v buse 😲 .Za prispevky vam budem vdacna 🙂 .

titkovamiriam
23. máj 2007

Ahoj,ja som mala problem s tlakom tak mi porod tiez vyvolavali.
pustili mi vodu,dali vyvolavaciu tabletku do posvy a ked zacali kontrakcie tak to bolo ako normalny porod-tento som mala najrychlejsi od tabletky po porodenie necele dve hodky.
Nedavali ani infuzku,ani mi nedali klystyr,lebo ked sa ma lekar spytal ci som mala rano stolicu a povedala som ano tak mi ho nedali.
Bola to pohodicka tak sa nemas coho bat.

catrin1
12. mar 2008

ahojte..nemate niekto skusenosti z vyvolavanim porodu v nitre??

vavka33
12. mar 2008

Titkovamiriamka,aj mne vyvolavali druhy tabletkami,tiez to trvalo dve hodiny.
Prvy mi vyvolavali infuzkami a injekciami a rodila som 30hodin.

catrin1
12. mar 2008

vavka tak sme sa tu stretli.. 🙂 snazim sa pozistovat vsetko mozne..lebo ako vidim vyvolavanie ma asi neminie...

vavka33
12. mar 2008

catrinka,nezistuj,zbytocne sa stresujes,vies,to je individi u kazdej zeny,co a ako vyvolaju,aj kedy a kazdy doktor a nemocnica je ina a kazdy porod je iny aj jeho vyvolanie.Ja ta chapem,ze chces vsetko vediet,ale co bude budes vediet az na mieste "cinu"a nebojkaj sa,vsetko bude o.k.A do piatku budes maminka 😉

catrin1
12. mar 2008

vavka...vdaka ... 😉 ..viem ze mas pravdu ale neda mi to... 😀 ..ja uz by som chcela vediet aj ako to dopadne... 😀 ..ale mas pravdu kaslem asi nato lebo zas zacinam chytat stres...necham to uz tak... 😅

prvapomoc
12. mar 2008

catrin neboj,určite to dobre dopadne 😉 ja som rodila obe deti indukciou a som ešte aj sestrička tak som presne vedela čo ma čaká.každá mamina je samozrejme vystrašená ale ked uvidíš babo tak hned na všetko zabudneš.a teraz k tej indukcii.zaleži od toho ako si otvorená.pôrod sa vyvoláva bud vaginalnymi čapíkmi s obsahom prostagladínov(tie obsahuje aj ejakulát-preto sa odporuča sexovať 😀 😉 alebo infuziou s oxytocínom.ja pravda že každa žena reaguje na to inak.ja ti prajem aby si porodila čo najlepšie a aby ate boli obaja v poriadku.drž sa 🙂

catrin1
12. mar 2008

prvapomoc...dakujem..no v karte mam zatial napisane len tolko..ze krcok 0,5 cm na spicku..takze v tomto pripade neviem co sa dava...
dakujem... 🙂 ..dufam ze vsetko dopadne o.k..

tinad
29. nov 2009

vyvolavali niekomu porod na KRAMAROCH???

jaroe
29. nov 2009

ano co by si chcela vediet?

tinad
29. nov 2009

jaroe: ty si rodila na Kramaroch?

jaroe
29. nov 2009

ano rodila, vo februari.
Vyvolavali mi 9. den po termine, treti den hospitalizacie. Stale cakali ze sa to uz uz spusti, ale nakoniec vyvolavali. Dali mi prostinovu tbl. okolo 9 rano, o 11 zacali 5min kontrakcia a pred tretou bola mala na svete. Nedavali mi ani klystir ani EPI nestihli alebo mozno nechceli stihnut? Ale to mi nevadilo, aj tak som si ju zaplatila len zo strachu pre istotu, v skutocnosti som chcela rodit co najprirodzenejsie a tak aj bolo. A ten klystir, nechapem. Asi na mna zabudli alebo co 😀 Ak by si chcela este nieco vediet napis

tinad
29. nov 2009

jaroe : ja som mala termin 22.11. tak neviem kedy mi vyvolaju porod, dnes prenasam 7mi den.. co myslis?

jaroe
29. nov 2009

tinad neviem, je to asi individualne. Aj podla toho ako sa ma mimi v brusku, a tak. Ja som mala porod "na spadnutie" uz tyzden pred, CS 8, no a napriek tomu sa malej von nechcelo. A zrejme zalezi aj od toho, ci mas zajednaneho porodnika alebo nie. Ja som napr. lezala s jednou kockou co mala zazmluvneneho lekara a vyvolavali jej v ten isty den, hoci mala len 3 dni po termine, male bolo ok a aj jej nalez _cervik.skore nebolo taky vysoky. Mala som pocit, ze ten porodnik to chce stihnut v ten den, lebo mal prave sluzbu. Ale to su len moje dohady, mozno dovod bol.
Mozno keby si na nich tlacila, ze chces vyvolat, vyhoveju, neviem. Ja som to nechala na nich, chcela som rodit spontanne ale zas som neprotestovala ked mi oznamili ze idu na to.

nikoleta20
30. nov 2009

Ja neviem dievcata ale mna ties napichali a ja som bola po termine 6 dni rano som prisla na7:00hnet mi dali klistir dali ma na sal a pichali domna tie injekcie a infuzie po pol hodinke mi odtiekla plodova voda a cakala som asi 7hodin ano 7hodin a nic tak ma dali na izbu celu noc som mala bolesti nieco hrozne na druhi den sme zacinali odznovva od7:00 infuzia a tie injekcie a nic 14:00 ma zobrali na cisarsky takze ziadna vihra bola som vel vicerpana a este bisom chcela povedat ze si treba davat pozor na lekarov

jankaxxx
2. dec 2009

tak lolith mne vyvolavali porod v 38 tyzdni lebo som prestala citit pohyby babatka a aj ked i bolo uplne v poriadku tak sa rozhodli mi vyvolat aby nic neriskovali,moj porod trval 27 hodin takze hroza no ale povedali mi preto ze to nebolo celkom prirodzenou cestou...postup bol taky ze mi dali do vnutra nejaky gel ktory mi vyvolal kontrakcie ale nie a nie mi prasknut voda tak nakoniec mi ju nakoniec prasklli nasilu a tak to uz cele zacaloo poriadne....

jeanice
22. jan 2010

Ahoj,
dnes mám termín porodu, ale vzhledem k tomu, že mám už po dvojčecím těhotenství,které bylo ukončené císařem, doktoři se rozhodli porod vyvolat. Už tři týdny mě stresují, že bych měla porodit. Vůbec se neotvírám. Dnes jsem byla znovu na kontrole a nic. V pondělí nastupuji do nemocnice a bude to prý probíhat asi takto: V pondělí zátěžový oxitocinový test, pokud nic, tak mi zavedou do porodních cest nějakou trubičku, která bude nasávat vodu a ta tam bude bobtnat a mělo by mi to roztáhnout ty cesty. V úterý tabletku prostalginu. Pokud nezabere, ve středu další.
Neumím si vůbec představit tu hadičku či trubičku. Nemáte s tím některá zkušenosti? Jak dlouho a jestli to bolí? Co to vlastně je a zabírá to?
Já tak hrozně moc chtěla rodit přirozeně a teď tohle. ☹
Děkuji za jakoukoli odpověď.
Jana

vejula
26. okt 2012

Ahojte dievčata. Chcem sa spytať aky je rozdiel v pôrode vyvolavanom oxytocinom a prostalginom? TEda dokaže samotny oxytocin vyvolať ešte nezačaty pôrod, či sa dava až ked je pôrod rozbehnuty na urychlenie alebo spolu aj prostalginom....
Ešte taka vec. Použiva sa zaťažovy oxytocinovy test na vyvolanie pôrodu?

Som totiž po sekcii, lekari nemôžu čakať dlhšie, lebo moje dieťatko je zrejme dosť velke, a plod nad 4 kg je zakazane po sekcii rodiť prirodzene. Takže jedina možnosť ako skusiť porodiť prirodzene je vyvolavačka. Pytala som sa v dvoch nemocniciach. v jednej mi primar povedal, že mi da oxytocinovy zaťažovy test, uvidi čo sa bude diať počas 24 hodin a podla toho pristupi k dalšiemu riešeniu (neviem presne čo myslel)
V inej nemocnici mi primar povedal, že by mi rovno dal slabe davky prostalginy, vraj oxytocinovy zaťažovy test nevidi dôvod prečo by mi mal robiť. Vraj tym sa pôrod nevyvola, a robi sa to pre ine učely.
Aky mate na toto nazor?

zuzi0911
26. okt 2012

@vejula ahoj tak mne tiez vyvolavali obidva. prvy 4 dni rano cipka tabletka vecer injekcia. a druhy kedze som bola otvorena tak mi dali iba vecer injekciu. a rano oxytocinovy test. tam ide o to ze sa ti postupne v urcitych ninutach picha davka a pozoruje sa ci je maternica a dieta pripravene. ja som pripravena bola az na to ze mi to davali rano a bolesti nastali az o jedenastej vecer. 😢

vejula
26. okt 2012

@zuzi0911 dakujem za odpoved. Takže tym zaťažovym testom ti vlastne vyvolal ten pôrod? či to služilo len na to aby zistili či už môžeš rodiť?

zuzi0911
26. okt 2012

@vejula no tp neviem ale povedalu mi ze skusia ako reaguje maternica a ak reaguje malo by sa to rozbehnut. takze mysli ze mi to aj pomohlo.

veronikani
28. okt 2012

@vejula ahoj,aj mne vyvolali pôrod. Najprv mi spravili ten oxytocinový test ktorý dopadol dobre a odva dni na to mi dali tabletku na vyvolanie pôrodu a do 20 min sa začali kontrakcie.... držím palce, ja som rodila presne pred dvoma týždňami...

milka1978
2. nov 2012

@vejula ahojik ..... ja som tiež po prvom pôrode po sekcii, tú mi robili pred 3 rokmi .... teraz mám termín o týždeň v sobotu ... zatial sa nič nedeje, drobcovi akoby sa nechcelo ísť von .... minulý týžden mi v PP gynda povedala, že malinký ma podľa ultrazvuku okolo 3300g .... môže byť , že bude mať okolo 4 kil po narodení no nikto mi nič nepovedal na to, čo píšeš Ty, že ak je plod väčší ako 4 Kg po prvej sekcii je zakázané rodiť prirodzene .... mne povedala lekárka, že uvidia keď dostanem kontrakcie ako sa budem otvárať ak to pôjde pekne tak ma nechajú rodiť prirodzene ak nie tak ukončia pôrod sekciou ... nemala by som sa teda na to opýtať svojej gyndy, či môžem vôbec rodiť prirodzene? teraz už chodím do poradne do nemocnice no moja gynekologička mi povedala, že sa bojí najviac toho aby som sa nepotrhala (myslela rez po sekcii) no s tým, že všetko záleží na lekároch v nemocnici ako to vidia oni .... vraj odporúčanie napísať môže ale aj tak záleží všetko na primárovi .... tak teraz neviem či sa mám báť kontrakcií alebo si nejako "vydupať" sekciu ☹

vejula
2. nov 2012

@milka1978 tak mne nakoniec pôrod nevyvolavali, bali sa. Moje dieťatko ma vraj teraz okolo 4 kg... podla niektorych aj viac. Napriek tomu ešte čakam... A uvidim. Milka neviem ako ty, ja sa chcem vyhnuť sekcii ako to len pôjde. Po tom tyždni prenašania sa tomu už nevyhnem, to viem.
Ale ak sa bojiš rezu, tam je minimalne riziko ruptury. Ak by bolo riziko počas pôrodu by ťa ta jazva začala paliť rezať - uplne ine bolesti ako tie pôrodne, takže to by si spoznala. Hned treba na to upozorniť lekarov, keby ťa to začalo takto rezať. Vtedy ti určite urobia CS. Ale ak nebudeš pociťovať tieto bolesti nemusiš sa bať. MAternica ti nepraskne len tak z čista jasna, ta bolesť pred tym je vždy.

milka1978
2. nov 2012

@vejula tak na to si dám pozor určite a stále sa na to budem pýtať aby tú jazvu kontrolovali ... ja by som radšej rodila aj druhe sekciou ... tu prvu som ani nevedela ako a prešlo to veľmi rýchlo .... nemala som žiadne bolesti a zotavila som sa prakticky do mesiaca .... takže normálneho pôrodu sa bojím .... aj preto, že keď počúvam všetky tie príbehy kamošiek ako rodili 😖 a hlavne aj tej bolesti či ju zvládnem .... cítim sa teraz ako prvorodička 😅

lentilka162
12. jan 2018

Nechápem ženy načo tu strasite ostatné rečami typu "bolo to hrozne a neznesiteľné bolesti"...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre