Vyvolávanie pôrodu. Čo ma všetko čaká?

lolith
23. mar 2007

Ahojte babulky,v pondelok rano mam nastupit do porodnice kvoli vyvolaniu porodu.Co ma vsetko caka, resp. ako sa postupuje (mam prist na lacno?)? Dr. mi v poradni strucne, za behu (ponahlal sa na operacku) povedal,aby som prisla na prijem,ale nic blizsie.Zo skutocnosti, ze uz v pondelok idem rodit,som sa spamatala az v buse 😲 .Za prispevky vam budem vdacna 🙂 .

sisulik
23. mar 2007

lolith..a v ktorom si tyzdni?
ja som tiez rodila tak ze mi porod vyvolali kedze som prenasala. ale uz sa nepamatam ci na lacno alebo nie...co ta asi caka? daju ti klistir 😀, vyprazdnis sa...asi potom ti daju infuziu...5 minut po tom co mi uz tiekla infuzka som dostala kontrakcie (nebudem popisovat bolesti)..tak ma takto nechali este nejaku domu...no a potom neskor, mi pichli epiduralku, kedze som ju chcela. a cakalo sa, kym sa neotvorim poriadne...vyvolavacku mi pichli o 10tej rano...o 14tej som zacala uz rodit...o 14:40 uz bolo babo. 😀

arabeska
23. mar 2007

lolith podla ja som bola na lacno ekd ma vyvolavali. 😉

lolith
autor
23. mar 2007

sisulik, ja budem mat vyvolany porod presne na termin (preto ma to tak prekvapilo, vacsinou mamicky prenasaju aj tyzden - dva).neviem o ziadnych komplikaciach.mam vsak zaplateneho Dr., tak neviem, ci to nahodou nechce mat takto pod kontrolou (aby sa nestalo, ze to z nejakych dovodov nestihne).

michaelab
24. mar 2007

ahoj, ja som tiez 6 dni prenasala, a davali mi vyvolavacku...nemas sa coho bat.Normalne mi do posvy zaviedli taku pilulku, a ta ma na starosti vyvolat kontrakcie...ked uz budu vidiet, ze zabrala, daju ti klistir a ak si sa doma sama neoholila, mali by to urobit oni.No a potom "uz" len rodit🙂

michaelab
24. mar 2007

a ozaj vela stastia, nech vsetko dobre dopadne a uzi si tie krasne chvile spolu so svojim drobcekom...pekny porod

tinni
24. mar 2007

lolith, mne tiez vyvolavali, lebo som skoro 2tyzdne prenasala. Prisla som do nemocnice, nie na lacno, urobili mi vysetrenia-krv, ultrazvuk a vysetrenie zo spodu a cely den monitorovali babatko-cca kazde 3hod. Porod mi vyvolali az na druhy den rano... myslim, ze sa to tak robi vzdy-jeden den prides a druhy den ti vyvolaju, tak vela stastia 😉

lolith
autor
24. mar 2007

dakujem 🙂 ,som vam vdacna a hned som spokojnejsia.

katakata
24. mar 2007

tinni a kde si v blave rodila? v ktorej nemocnici? ja som dnes zacala prvy den prenasat, tak dufam ze sa to coskoro rozbehne a nebudu mi musiet porod vyvolat. ale predstava dvojtyzdnoveho prenasania ma desi. ako si to zvládla?

tinni
24. mar 2007

zvladala som to hrozne-uplna depka... kazdy den som vstavala s tym, ze snad uz konecne porodim- a nic ☹ rodila som vruzinove

michaelab
24. mar 2007

pre autorku:
nelakaj sa, ked ti vyvolavacka nezaberie hned v ten den...mne aj kontrakcie zacali, a ako prisli tak postupom casu aj odisli🙂
az na druhy den rano mi ju dali zae a to uz sa mala v priebehu dvoch hodin narodila...
a tinni ma pravdu, urcite ti to nebudu robit v ten den, len ta vysetria a budu vas sledovat ako sa vam dari a na druhy den rano ti daju vyvolavacku

sisulik
24. mar 2007

ani mne nevyvolavali hned v ten den co som prisla do nemocnice..vtedy to bol utorok, dali mi nejaku injeckiu na vecer na kontrakcie..ale nic...tak aj v stredu mi dali dalsiu injekciu..tiez nic..hehe..no a vo stvrtok mi dali infuziu (vyvolavacku) a bolesti prisli do piatich minut. mne do posvy nezaviedli nic, nie tak ako michaelabe...ale vsade je to asi ine...len sa nemas coho bat...lekari vedia co robia.

maaja
29. mar 2007

ja mam ist na vyvolanie v pondelok - som este pred terminom, ten mam az vo stvrtok, ale s Dr sme tak dohodnute .... zrejme aj preto ze ju mam zaplatenu a ona sluzi len pondelky ... mam prist skoro rano - tak ja predpokladam, ze mi aj hned v pondelok vyvolaju, lebo moja Dr ma v utorok poradne mimo nemocky .,... a idem do Ruzinova

mimma
29. mar 2007

Maaja, nechcem byť otravná, ale ja by som tomu nepomáhala, keď na to nie sú nejaké zdravotné indikácie. Mne vyvolávali pôrod 2krát, ale to som bola potermínovka, celkom dobre to išlo, pri druhom rýchlejšie, ale pri prvej dcérke sa mi zdalo, že ju tam ešte mohli nechať...Bola taká zaspatá, mala nízky cukor v krvi, žltačku, ktorá trvala 5dní, nepapala...možno by bola aj tak taká, ale nemôžem sa zbaviť pocitu, že tam ešte mala byť. Lebo vlastne ten impuls na pôrod vychádza od bábätka, nie od matky, takže je to neprirodzený zásah. Je dobré dať vyvolávačku, pokiaľ to malé potrebujú dostať von z nejakých zdravotných dôvodov, či už matky alebo dieťaťa. Nerozmyslíš si to?

majkac5
4. apr 2007

ahojte mamicky,mne porod vyvolavali dost dlho,totiz nieje to 100 percentne ze ked vam daju vyvolavacku tak v ten den rodite.Ja som bola poterminova 5 dni.Prve dve vyvolavacky nezabrali 😲boli to infuzie do zily.Potom my zaviedli spominanu pilulku do posvy aby som sa skor otvorila,no robili mi v ten den aj klistyr,lebo ta tretia keby nezabrala tak by som sla rodit cisarskym.Zabrala a poriadne 😒 no rezila som to a som stastna,ze mam krasneho synceka

mimakro
9. apr 2007

Mne oba pôrody vyvolávali. Prvýkrát mi doma odtiekla plodová voda. Leteli sme do pôrodnice(bolo 6 hodín ráno). Žiadne kontrakcie však neprichádzali, tak mi o 9:00 pichli injekciu o hodinu druhú(po každej sa bolusti trochu zintenzívnili) a o 11:00 mi pichli infúziu. O 12:00 bol Ondrík na svete. Druhýkrát mi tiež začala odtekať voda (aspoň ja som si to myslela). Tak som hneď išla do nemocnice (bolo 5 hodín). Ale zase sa nič nedialo. 7:20 mi doktor prepichol obaly (vraj to čo odtekalo, plodová voda nebola) a hneď mi pichli infúzku. Okamžite som mala veľmi silné kontrakcie.9:25 sa Hanka narodila. Kamoške vyvolávali pôrod v Martine ( mala to vybavené) a trvalo to tri dni. Ja som rodila v Topoľčanoch. Neviem, ako by postupovali, keby mi neodtekala voda, ale čo nemocnica, to vlastný postup. Žiadne čapíky do pošvy mi nedávali. Ale veľmi rada by som rodila úple bez ničoho. Všade sa píše, že po odtoku plodovej vody sa môže 72 hodín čakať. Mňa sa nikto nepýtal, či chcem čakať. Napichali ma a bolo.

sonulik1
18. apr 2007

kamoske dali tiez vyvolavacku - den pred povodnym terminom /neviem ci pilulku al. infuziu/ a do hodiny zacala tak strasne krvacat ze ju okamzite brali na cisarsky a to predtym nemala ziadne problemy, mala ist rodit normalne, len termin jej vychadzal na vikend kedy mal mat zaplateny doktor volno tak pichol vyvolavacku skor a skoncilo to takymito komplikaciami

leva
25. apr 2007

ahojte.Ja som bola pri oboch detoch poterminova.Pri prvom mi dali tabletku do vnutra,kontrakcie nastali ale som sa neotvarala tak to bolo sekciou.Pri druhom mi zasa vyvolali tabletkou,kontrakcie prisli hned dost silne a otvorila som sa dost rychlo.Bola tam somnou jedna mamicka ktorej davali tabletku zaroven somnou,no behala s bruskom este na druhy den,nezabrala jej.

vavka33
25. apr 2007

Ja som prenasala leu 11dni-nebola som otvorena,ale odtekala mi uz plodova voda,rano o siestej mi dali do konecnika 2 cipky na uvolnenie krcku a o 7.15 pol tabletky do maternice na vyvolanie kontrakcii a o deviatej bola mala na svete.

zarya
26. apr 2007

ahojte..Ja idem v pondelok na príjem do Ružinova nakoľko sa malé nechce ukázať same a dobrovolne..Chcela by som vedieť či mi vyvolajú pôrod hneď v pondelok alebo nie, keďže v utorok je ten krásny dátum prvý máj, čiže sviatok a ja aj oni by sme už mohli mať pokoj..A ešte ak viete, či mám ísť na príjem na lačno alebo nie, v tom zmätku som sa zabudla opýtať lekára..

bibinka
26. apr 2007

zarya- myslím, že to začnú vyvolávať hneď v pondelok, aby mali ako ty vravíš pokoj. ale všetko záleží od bábätka, či sa mu bude chcieť a či ho ty "pustíš" na svet. Mne dávali vyvolávačky tri dni - od pondelka a malý sa narodil nakoniec v stredu a to cisárskym 😀

tinni
26. apr 2007

ahoj zarya, ja som tiez rodila v ruzinove-vyvolavacka... takze rano nemusis prist na lacno, lebo ti budu vyvolavat az na druhy den. Prvy den ti urobia len vysetrenia-krv, sono, kardiotokograf... a na druhy den rano ti zacnu vyvolavat...

bibinka
26. apr 2007

koniec koncov, detičky sa rodia aj na 1. mája 😉

tinni
26. apr 2007

a stastny porod ti prajem 😉

zarya
27. apr 2007

bibinka, tinni
Ďakujem za info maminky...Už by som to mala najradšej za sebou, tri mesiace neviem čo je spánok a podľa šantenia babatka to vyzerá na ďalšie prebdené noci ale aspoň budeme dvaja/dve...Brala by som vyvolavačku už v pondelok lebo manžel má odísť na služobku v strede týždňa a ja neviem čo s dievčatami, starké pracujú asi budem musieť osloviť ich bio tatka ☹ Ešte raz díky, dúfam, že to pôjde hneď, už teraz máme 4 kg...

vavka33
27. apr 2007

Neboj,mozno to nie su 4kila,to je len priblizna vaha. 😉 A vidim,ze to bude taky maznacik a baby ti uz aspon pomozu,ze?tesia sa na babenko?

zarya
27. apr 2007

ahoj vavka33
Máš pravdu, toto bude taký malý maznoško, celý tato 🙂 No v to aj troška dúfam, už sú dosť veľké, najnovšie sa hádajú ktorá bude kočíkovať lebo sa na to balia dobre chalani 😉

helen155
21. máj 2007

Ahojte,
neviete ako dlho to trvá( myslím od vyvolania po porodenie ) keď sa vyvoláva pôrod? A ako je to keď chcem mať otecka pri pôrode?

didiona2
21. máj 2007

helen, to je individuálne u každej ženy. Niektorej pichnú a otvára sa niekoľko hodín, ďalšej pichnú vyvolávačku a je otvorená do hodiny na pôrod 😝

helen155
21. máj 2007

a nevieš ako je to potom keď chcem aj otecka tam mať?

didiona2
22. máj 2007

no podla toho kde budeš rodiť..v Ružinove sa zaplatí v pokladni 5OOSk,nahlási sa lekárke či lekárovi a je pri pôrode...akurát ak by Ti robili sekciu, tak vtedy nie je muž alebo ak by nastali nejaké komplikácie

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre