Vyvolávanie pôrodu

lenula57
17. apr 2013

Ahojte,
Prosím vás o vaše skúsenosti aj máte niektorá s vyvolávanim pôrodu tak mi povedzte ako to všetko prebiehalo lebo sa strašné bojím ☹..aby sa niečo neudialo budem veľmi vďačná ďakujem vám vopred 🙂

sympa1
17. apr 2013

@lenula57 pri oboch som mala vyvolavacku..prva bola po tremine a nechcelo sa jej a pri druhej som rodila so salmonelozou a 40 horuckach 😖 museli rychlo riesit...pichnu ti infuziu na porodnej sale s oxitocinom ktory vyvolava porod...cize velmi rychlo zacnes pocitovat ze kontrakcie zosilnuju a su casto a mozes rodit... 🙂

vejula
17. apr 2013

@lenula57 kvôli čomu ti chcu vyvolavať pôrod?

lenula57
autor
17. apr 2013

@sympa1 ja som už ževraj po termíne ale nemyslím si a zajtra mi hm idú vyvolávať..a po aj plodovu. vodu presiahnut a a dajú. mi tu infúziu..
@vejula ako spomínam som že som ževraj po termíne.,

marianamarhefkova
17. apr 2013

Ja som mala obidva pôrody vyvolané, pri prvom som bola otvorená tak som dostala len infúziu, ale pri druhom som nebola otvorená, no bola som po termíne a mala som menej plodovej vody tak sa rozhodli pre vyvolanie pôrodu, takže som dostala tabletku do pošvy aby som sa začala otvárať, popri tom prišli slabšie kontrakcie, dali mi klistír a keď som sa osprchovala tak mi dali infúziu na vyvolanie silnejších kontrakcií a bolo to.. niet sa čoho báť je to v pohode 😉

janaal
17. apr 2013

@lenula57 ahoj, aj ja som bola po termine, rano cca o pol9 mi pichli oxytocin, pustili plodovu vodu a mala bola 12.40 medzi nami

srnqqa
17. apr 2013

@lenula57 ahoj, mne vyvolávali kvôli tlaku. Nemáš sa čoho báť, podľa mňa priebeh je ten istý ako prirodzený, len ty máš infúzku. Rýchlosť pôrodu je individuálna, ja som mala za cca 6,5 h, "spolurodiaca" na vyvolávačke za 2 a v tichosti 😉 Čoho som sa však zľakla (a nik nepovedal) bolo, že po určitom čase mi začala trnúť ruka a tvár (!), som sa zľakla, že nebudem vedieť hovoriť, tak som nahlásila sestričke - vraj to je prirodzené, ale ak sa to stane aj tebe - treba hlásiť. Máš nárok (samozrejme) ísť na WC (ťa odpoja od inf.), aj na lieky od bolesti 😉 Držím palce zajtra.

amouramour
17. apr 2013

ja som bola prijata v utorok kvoli prenasaniu, v stredu mi zacali davat prostin ale po 1/2 kedze mala bola vysoko, ja som mala krcok tuhy, neopotrebovany, porodne cesty nepripravene...nic sa nedialo na dalsi den stvrtok dalsia 1/2 zas nic a v piatok sekcia...pomedzi to som chodila na prietoky a ctg....

kattrin5
17. apr 2013

Ja som malantiez vyvolavany po termine o 10 rano mi vyvolali a o 8 vecer bola mala na svete. Rodila som s epiduralom takze pre mna to bola uplna pohoda. Ziadna bolest. Nic. 🙂

lenula57
autor
17. apr 2013

@amouramour ja som už otvorená na 4 prsty..taze neviem jako to bude ale aby to všetko dobre dopadlo..

vejula
17. apr 2013

@lenula57 uf, to ako mysliš, že som že vraj po termíne.... podla čoho maš určený termin. A kolko si že vraj po termíne? LEbo ak 2 - 3 dni, tak je podla mna totalne blbosť nechať si vyvolavať, vždy je lepšie pre teba aj pre dieťa, ked sa to vypýta prirodzene.

karin1234
17. apr 2013

Ahoj, mne vyvolávali porod, dr. ma vyšetril a urobil hemilt. hmat poobede potom začinali slabučké bolesti od polnoci a Adaminko sa mi narodil o 13:38 poobede. ja som sa bála vyvolávaneho porodu, že to viacej bolí ako ked to pride prirodzene ale nie je to pravda. narodil sa skorej o 10dni.

lenula57
autor
17. apr 2013

@vejula ja mala som 11.4. a zajtra je to tyzden a podľa menštruacie a podľa utrazvuku mala som 7.4.,

evening_star
17. apr 2013

Ja som mala vyvolávaný. Porovnať síce nemôžem, keďže bol len jeden, ale bolo to...no rýchle a bolestivé 😒 Jedenásť hodín mi odtekala voda, kontrakcie len slabé, neotvárala som sa. Tak mi pichli infúzku, dali tabletku, a už to šlo rýchlo. Napichli ma o desiatej, a pred dvanástou už bol malý na svete. Sestra ma pozrela raz, hovorí že na dva-tri prsty. Potom prišla o chvílu, a ze jój, na osem, rýchlo sa chodte osprchovat, a už to šlo... Ani ony nečakali takú rýchlosť. Radšej by som rodila normálne, lebo ja som kontrakcie nestihla predýchavať. Boli jedna za druhou, až sa zlievali, a ja som sa nemohla poriadne nadýchnuť. Ale je pravda, že na tú bolesť sa zabúda. Ani ja si ju už neviem presne vybaviť. Pri pôrode som mužovi hovorila, že nikdy viac, ale teraz sa už teším na druhé 🙂

vejula
17. apr 2013

@lenula57 byť tebou popozeram sa po pôrodnici, kde nechavaju prenašať aj 10 dni. Pokial by sa to ale nespustilo do vtedy, tak by som suhlasila s vyvolavačkou

jandom
17. apr 2013

ahoj lenula, ja len aby si v tom nebola sama, tak sa pripájam aj ja.....tiež som mala termín 9.4. a odvtedy sa témou každého dňa stáva: čakanie.... ☹ a k tomu sa pridá mix rôznych emócií a už neviem, čo by som skúsila, aby som našej princeznej zachcelo na svet....

zuzi0110
17. apr 2013

Ja som tiež prenášala. Nechcela som umelé vyvolávačky tak som to skúsila prirodzene a o 4 hodiny som rodila. http://tehotenstvo.rodinka.sk/rodime/porod/ako-...

zuzi0110
17. apr 2013

Aj čaj z malinových listov pomáha. Celkovo aj pôrod urýchluje.

jandom
17. apr 2013

zuzi, ja už vyše týždňa skúšam všetko...... a nič nezaberá.....a už som aj rezignovala.....začínam sa zmierovať aj s tým, že mi pôrod vyvolajú, hoci to tak veľmi nechcem.... ☹

boga28
17. apr 2013

@lenula57 držím ti palce. 😉

lenula57
autor
17. apr 2013

@evening_star to ty verím ja som tovoréna na 4 som bola v pondelok...
@vejula prečo??..ja som v Trenčíne a idem tam zajtra už teda hned na hospitalizáciu..
@jandom Ja som skušala všetko tie povedry čo že spustia porod a nič mi nepomohlo!!..čiže vieš tebe idu kedy vyvolávať a odkial si či sa v TN nestretnemé 😉
@zuzi0110 Aj ja som všetko skušala nič mi nepomaha... ☹ ☹
@jandom to poznám ja to skušam od 12.4. a ešte stale nič ☹

madono
17. apr 2013

@lenula57 ahoj, s vyvolavanim pôrodu mam bohaté skúsenosti. týždeň po termine má hospitalizovali, bola som otvorená na 3 cm a pôrodne cesty nepripravené. prvé dva dni mi robili špeciálne "hmaty", na tretí deň mi stiekla celá infuzia oxitocinu ale s malým to ani nepohlo, nasledovali dva prostaglandinove čipky a stále tie ich "hmaty", ale malý sa zaprel a nechcel ísť von. samozrejme som vyskúšala všetky babské recepty. skončilo to sekciou a to som bola v týždni 41+6. ale teraz je už všetko zabudnuté a malý má 8 mesiacov a je zdravý a ja tiež.

danielllka
17. apr 2013

@lenula57 ahoj, ja som mala prvý pôrod prirodzený, niekedy ráno mi začali slabučké kontrakcie a porodila som o pol šiestej poobede, druhý som mala vyvolávaný, infúzku som dostala o pol jedenástej, kontrakcie mi začali o jedenástej, o jednej bola malá na svete 🙂 Druhý pôrod bol oveľa lepší, ľahší, konktrakcie boli celý čas v pohode, nič strašné, čítala som si na fit lopte časopis 😀 , až ku koncu ich pár bolo takých riadnych, silných, ledva som stihla prejsť na kozu rodiť 😉 Neboj nič, zvládneš to, každá jedna to zvládla, sme nejaké ženy 🙂

veronika0
17. apr 2013

@lenula57 a este niesi v nemocnici? Mna pri oboch presne na termin poslali do nemocnice, ale oboch som tam prenasala... pri dcere na 4 den po termine mi dali cipok (vyvolavacku) a este na sale infuzku a za 5 a pol hod sa narodila, a so synom som tam bola tyzden, brala som oxytocin tbl. a kvapky a presne tyzden po termine sa sam vypytal...

lenula57
autor
17. apr 2013

@madono fuha ale ked všetko dobre dopadlo ale ako čítam chlapci su viac spurnejší sa im tam veľmo pači 😀 ..ale sak jako my moja svokra povedala že ked sa im tak veľmi páči tak sa tam zapár rokov vráátia 😀 😀 ..ale tak ked všetko dobre dopadlo dufam že aj mne a hlavne myslím pozitívne 🙂
@danielllka dufamže aj ja budem amť lahky porod ae ked tak to všetko za tu bolesť bude stať 😉

jandom
17. apr 2013

lenula, ja som z Martina a všetky žienky, čo mali termín okolo mňa už porodili a ja stále nič. A zajtra mám len ctg pásy a potom mi povedia, čo ďalej, ale tiež som bola na kontrole v pondelok a doktorka mi povedala, že o týždeň sa už nestretneme, čiže ak do piatku neporodím, tak mi pôrod vyvolajú.....
Bojím sa.....

lenula57
autor
17. apr 2013

@veronika0 Ja neberem nič u mna je zaťial všetko v poriadku podľa mna mi vypočítali zle termín alebo tuto na Slovensku je može všetko..ale podľa rozmerov mal byť na svet už 7.4. ale ty chlapci su važne neaký spurný 🙂

lenula57
autor
17. apr 2013

@jandom No to poznám mne tie pásy dopadly dobre 🙂 ..v pondelok a j azajtra idem hned na hospitalizáciu ale ak tam bude neaký doktor čo neni normalny ma ešte pošle domov ja už chcem mojho malého držať v naručí račej nech my ho vyvolaju aby sa mu nahodou niečo netalo to by som neprežila ☹ ...Aj ja som bola vyvolávaná o mesiac skor lebo mama mala vysoky tlak ale sak ja ám všetko v normalne ale už po termíne 😠

jandom
17. apr 2013

lenula, ja mávam záznam ctg tiež vždy ok, len som otvorená na 1,5.....a ďalej, aj mňa moja mama prenášala 12 dní.....takže aj naša kočka sa ma rozhodla potrápiť..... 🙂

veronika0
17. apr 2013

@lenula57 ved ani ja som nemala problemy.. no len tyzden som tam len tak lezala... len sa im nechcelo von 🙂 ale ked som tam nastupila povedali mi ze normalne je prenasat este 2 tyzdne... mala som dost tyzden a nie aby som este dalsi prenasala... 🙂

lenula57
autor
17. apr 2013

@jandom ja stale čakám ja som už na 4 prsty otvorená a možno už aj viac to neviem sak sa zajtra uvidí držté mi prosím palce nech všetko dopadne ok..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre