Zelená plodová voda. Čo to znamená?

tucniacik
12. aug 2009

ahojte,
chcela by som sa opytat ci ste mali niekto pri porode zelenu plodovu vodu, a co to znamenalo, ci bolo babatko v poriadku a kedy bol porod - ci ste prenasali a tak...
ja som mala naplanovany cisarsky rez kvoli uzkej panve 8 dni pred terminom a uz som mala zelenu plodovu vodu, babo bolo nastastie uplne ok, apgar skore 10/10, ale dr. povedal ze keby sme cakali dlhsie ze to mohlo dopadnut horsie a pritom nic nenasvedcovalo ze by nebolo nieco v poriadku, nemala som bolesti, ani som sa neotvarala, ctg v poriadku, neviem preco ta voda bola zelena... teraz planujeme cisarsky znova tak tyzden pred terminom/ak ma to nechyti skor/ ale bojim ze znova budem mat zelenu vodu a aby to babatku nejako neuskodilo, najradsej by som rodila 2t pred terminom, ale dokiho mam vtedy prec tak musim vydrzat... tak si zistujem info z coho to mohlo byt-ta zelena voda - a preco... mate niekto podobnu skusenost???

deni26
12. aug 2009

ahoj, neviem ti poradit z vlastnej skusenosti, ale mam pocit, ze som o tom pocula, lebo neviem, kde by som to zobrala. Moze sa stat, ze dietatko sa prvy krat vykaka este v maternici a vtedy sa plodova voda zafarbi. Aj ked lekari umelo nechavaju odtiect vodu, sleduju farbu. Ked je sfarbena, nie je na co cakat a vraj sa vyvolava porod, lebo dietatku vtedy hrozi, ze sa z tej vody napije, alebo ju vdychne, presne neviem, ale viem, ze to moze sposobit nejake komplikacie pri dychani malickeho. Takto som to pocula.

tucniacik
autor
12. aug 2009

diky deni, uz som si to vygooglila, mas pravdu...babatko nakaka do plodovej vody, to sa moze stat vtedy ak ostane chvilu bez kyslika a uvolnia sa zvieraca, a ak sa potom nadychne tak su problemy...
no ale zaujima ma, ci ste niekto rodili so zelenou vodou, a babo bolo ok...

mamagaga
12. aug 2009

ahoj, zojku som rodila so zelenou plodovou vodou, ukonceny 39. tyzden, cize som neprenasala, apgar mala 9 a 10, bez nejakych problemov, akurat jej opakovane brali krv, ci sa nezisti nejaka infekcia - ale bolo vsetko v poriadku... gyneko mi tiez povedala, ze najcastejsou pricinou je smolka v plodovej vode...

kiko2807
2. jún 2010

mne odtiekla zelena plodova voda a uz boli v nej take chumaciky a ked som prisla do nemocnice tak ma tam nechali lezat 2 dni az ked malej nebuchalo srdiecko tak mi robili urgentny cisarsky rez . Svoje babatko som si domou neodniesla ☹

lutsine
2. jún 2010

@kiko2807 to je mi luto.

zuzanalv
2. jún 2010

Ja som mala tiez zelenu v 36 tt.a to mi vyvolavali,maly bol ok. len bol lahko nezrely.

nibiru
4. jún 2010

ja som sa narodila sekciou a zo zelenou plodovou vodou a mama ma prenasala 18dni 🙂

tutifruti
4. jún 2010

Ja som mal zelenú plodovú vodu a malá mala streptokoka a stafylokoka v nose..... brala hned ako 5dnová antibiotiká.... mala oslabenú imunitu... dlho sa to s nami tahalo.... Teraz má 5 rokov a je v poho... už nebýva ani tak často chorá.... Doktorka mi v nemocnici povedala, že môžem byť rada, že nemal z toho zápal plúc, ktorý je pre také malé detičky veľmi nebezpečný....

murinka
4. jún 2010

ja som sa narodila ,,so zelenou vodou,,...bola som nervozna,nespala som,nejedla,vychudnuta...ako 12rocnej mi neurolog povedal ze za vsetky tieto tazkosti moze ta zelena plodova voda,ktorej som sa pri porode napila... 😒

stvura
24. okt 2010

no hladala som nejake info o zlenej vode, avsak nic....
Obe deti som mala so zelenou vodou. Maly slabo zelena (prenasala som 5 dni), mala bahnita zelena (prenasala som 4 dni). Pocas tehotenstva som nemala ziadne problemy, ziadne choroby, proste nic.. obe deti mali AS 6,9,9....obe boli sledovane po porode, obe mali zltacku po porode....a obe su nespave...takze sa velmi "tesim" co to bude neskor....

mimkagumka
27. okt 2010

Z osobnej skusenosti neviem ale moja svokra často spomína že moj manžel sa narodil so zelenou plodovou vodou, narodil sa dva týždne neskor tak to bolo asi tým ale inak bol uplne zdrave a kludne az zaspate bábo.🙂

feb13
28. okt 2010

Moja suseda tiez rodila zelenou vodou den po termine a vsetko OK. Zelena voda je castejsia pri prenasani, podla mna preto lebo placenta zacina postupne odumierat a babatko ma menej kyslika. Ale hneda plodova voda je este horsia lebo ta znamena vnutromaternicovu infekciu.

emilyz
30. okt 2010

Zelena plodova voda je normalna pri prenasani, totiz jej farba je dana prvou stolicou babatka, kt. vyluci v tomto pripade nie pri porode, ale do plodovky, pretoze je po termine.

gary
21. máj 2011

KATE , rada by som sa podelila o skusenostami porodu v Anglicku . rodila som 18 Aprila ,termin dietatka bol naplanovany na 4 Aprila . Bola som uz v 42 tyzdny ked som sa rozhodla ist do nemocnici v Brightone . ZAKAZDIM MA POSLALI DOMOV nakolko som mala bolesti a kontrakcie uz na nevydrzanie .stale so mnou nic nerobili. Konecne 18 aprila ma zobrali na vysetrenie uz som bola v laubor dali mi pefidin , prerazili plodovu vodu a bola som na infuzii a este stale cakali ANGLIKY DOKTORY A DUFALI ZE BUDEM RODIT PRIRODZENYM SPOSOBOM. FARBA PLODOVEJ VODY BOLA ZELENA DIETA BOLO V OHROZENI ZIVOTA ,NEDOSTATOK KYSLIKU TO VSETKO SPOSOBIL STRES . KTORI BOL UZ NA NEVIDRZANIE. V BOLESTIACH A PLNA ZUFALSTVA SOM ZACALA NADAVAT ABY NIECO SO MNOU ROBILI NAKOLKO DIETAKO LEVEL KYSLIKA KLESAL. A TO UZ DOKTORY ZACALI PANIKARIT A BRALI MA NA OPERACNU SALU . VYVOLALI MI POROD A ASISTENCIA PLUS NASTRIHNUTA . HROZNA SKUSENOST NA KTORU NEZABUDNEM DO SMRTI. PO PORODE DIETA ZOBRATE DO SPECIAL CARE KED PRISLO NASVET CELY ZELY ANY SOM HO PORIADNE NEVIDELA ,HBED SOM VEDELA ZE NIE CO NIE JE V PORIADKU. ANI LEM NEPLAKAL VED SA ANI NEMOHOH NADYCHNUT . POUCENIE V anglicku mozte aj zomriet aj tak to nikoho nebude trapit . Nikdy viac uz nebudem rodit v UK vsade dobre ale doma najlepsie..

irriss
21. máj 2011

@tucniacik Ja jsem porodila syna s dlouhym prenasenim (3 tydny) pred 20ti lety ☹ , s uplne zelenou (zapachajici) vodou..Syna mi tenkrat ukazali az po dvou dnech, mne brali kostni dren, volali meho otce na darovani krve....
radej nemluvit...
Mel poporodni "nador" na hlavicce, ktery se delsi dobu vstrebaval. S nasledky "bojujeme" od narozeni, i kdyz jsou uz "neviditelne", my o nich vime 😉
Po teto zkusenosti jsem dalsi deti porodila vzdy drive po dohode s lekari (vyvolavanim).. Nevim,jestli to ma souvislost i s dalsimi mymi tehotenstvimi, ale je pravda, ze se nam nekolik "miminek" cestou za svetlem stalo andelickama a misto trojcatek mame doma dvojcatka ☹ ..

miminaaemka
11. okt 2011

Ahojte, my sme rodili mesiac do zadu 5 dni po termine. Plodovu vodu sme mali tiez zelenu. Malo to aj nasledky, mala sa nadychla plodovej vody , museli ju ozivovat a bola na umelom dychani. Tyzden a pol bola na JIS.
Buduci porod si chcem vybavit aby mi to urychlili a aspon tyzden pred terminom. Cele tehotenstvo u mna prebehlo v poriadku aj porod len ten zaver bol smutny. Nastastie sme doma a vyzera byt vsetko v poriadku uz.

lillah
12. okt 2011

@gary Kazdy mame ine skusenosti. Ja som v Anglicku rodila 2x a nemozem sa stazovat. Tiez som mala zelenu plodovu vodu. Maly si nakakal.... a teda poriadne, lebo ked sa narodil bol tym cely pokryty.... plodova voda zeleno-hneda a strasne smrdela....ale syn bol v poriadku....ja som z toho akurat dostala infekciu a tyzden som brala antibiotika

bambula1307
25. feb 2012

Pridam tiez skusennost.
Ja som rodila 8.2 2012, bola som v 40tt. plodovu vodu mi pustili, v papieroch bolo voda nazelenala.
Cele tehotenstvo bolo bez komplikacii aj vysetrenia. utzv. tyzden pred porodom, vsetko ok..asi sa to z utzv poznat neda.
nakoniec mi robili cisarsky, koli zlej polohe hlavicky a rizika nedokyslicenia. Mala jje v poriadku Apgar mala 10 z 10.
Je dobrucka, pekne papa a spinka, kludne babo.
Nikto z lekarov farbu vody nekomentoval...mala som sa pytat.

No citala som, ze to moze znamenat nedokyslicenie plodu a babo moze mat rozne problemy od poskodenia srdiecka a inych organov. Ze vacsinou je zelena voda pri poskodenych babatkach, ale nieje to pravidlo.
Tak som vdacna, ze to moje je v poriadku

mardenad
9. apr 2012

moja skúsenosť... pôrod som mala vyvolaný, lebo mi prešiel už aj druhý termín a synček stále nechcel von... pôrod prebehol dobre, mala som už zelenú plodovú vodu, tiež mi dr. povedal, že keby som čakala ešte dlhšie, tak by to mohlo dopadnúť zle. Malý mal potom klasickú bežnú miernu novorodeneckú žltačku, teraz bude mať 14 rokov a je úplne v poriadku... až na nejaké črevné problémy (ktoré s tým možno súvisia, lebo zelené plodová voda je voda, v ktorej sa nachádzajú čiastočky stolice novorodeniatka-on to vdychuje a hltá), ale učí sa výborne ... ani neviem po kom to myslenie má 😀

korenbaba
9. apr 2012

@tucniacik
Zelená voda može byt velmi nebezpečná. Dietku sa uvolní smolka- hustá, lepkavá tmavá prvá stolica. Je to nebezpečné z toho hladiska, že može smolku vdýchnut, alebo dostat nejakú infekciu. Poviem to jednoducho - pláva v hovienkachˇ, a to nie je dobré ani ked je to v maternici. NAjviac ohrozené je samozrejme babatko a potom aj mamina, i ked s porovnaní s babatko podstatne menej.

jaannuusskkaa
9. apr 2012

ja som prenasala 9 dni museli mi prepichovat....mala som uz zelenu vodu tak som musela ist pod skalpel :(

tehula
9. apr 2012

ja som mala zelenu plodovku pri prvom porode. Rodila som 2dni pred TP. Vsetko bolo v poriadku aj na ultrazvuku. Porod mal velmi rychly priebeh, po prichode do porodnice mi pichli vodu, ze ideme rodit, vtedy doktor skonstatoval, ze najvyssi cas, ze je zelena. Spontanne som porodila, no dieta malo apgar 4/7 teda nic moc, hned ho brali na odsavanie. Nastastie mam z nej zdravu dcerku bez nasledkov, ale pri druhom porode, kde som uz 2dni prenasala, som furt myslela na zelenu plodovku a rozne scenare, nakolko aj placenta uz bola 3grading. Po dohode s doktorom sme indukovali porod, aby som tolko nestresovala na 40+2. Dieta sa narodilo sponntanne, ruzovucke, s apgarom 9/10 plodovka bola cira

michelle232
22. jún 2012

Pred tromi tyzdnami som prisla z porodnice,porod som mala cisarskym koli zlej polohe.Pri porode som bola pri uplnom vedomi,tak som pocula a videla co sa oklo mna deje.Pri zakroku som len pocula primarovu vetu "Boze aka zelena voda" Mala uz nedychala len chrcala,ani mi ju neukazali hned ju brali prec videla som ju az na druhy den.Chudatko este bola aj 3x omotana okolo krku pupocnou snurou,tak teraz neviem co bol jej dovod nedychania,ci zelena voda alebo snura okolo krku.Narodila sa naozaj na poslednu chvilu.Potom mi to nedalo a pytala som sa detskej lekarky v porodnici co znamena ta zelena plodova voda a odovedala ze vraj som mala infekciu.Bola skupa na slovo a nikto mi viac nepovedal.Teraz je mala o.k akurat sa mi zda ze je dost nepokojna a malo spinka.Ako troj tyzdnova je vacsinou 2 hod.hore a 20 min spinka.Dufam,ze nebude mat ziadne trvale nasledky. ☹

michelle232
22. jún 2012

Este som zabudla spomenut ,mala brala 4 dni antibiotika a ja som nemala zistenu infekciu.

jaruskasv
24. sep 2012

Ahojky...pri svojej prvej dcerke som mala zelenu plodovu vodu...a tak ako tu uz bolo spominane, znamena to ze sa babatko uz vykakalo a potom hrozi ze sa nadychne a bude mat probllemy...mne preto potom urychlene robili cisarsky rez akutny...nastastie vsetko dopadlo dobre....mala sa vraj hned nadychla a bola v poriadku..chvalabohu nebola ani nepokojne babatko.....velmi kraaasne spinkala..aj doteraz je to maly spachtosko...aj ked uz ma3,5 roka. Takze je to všetko velmi individualne... 🙂

alien2603
26. nov 2012

Rada by som sa spytala, to vam zistili, ze mate zelenu vodu az pri porode? Skor sa to zistit neda?

branopoles
8. mar 2016

@tucniacik ahojte ,svagrina mala porod amala tiez tu zelenu vodu ,mala bolesti kontakcie sla asi pethodin skvor kporodu no a museli jej spravit cisarski ,,neviem zcoho ale plodova voda praskla ale v bruchu a dieta sa napilo dost teraz je v presove a bojuje ozivot poprosim modlidbi .dakujem

susminka
8. mar 2016

@alien2603 pisem uplne neskoro, ale tiez az pri porode zistili. Ja som prenasala, to bolo asi preto. tiez na to neprisli skor...

branopoles
9. mar 2016

DOBRI DEN ,NO ABABETKU AKO BOLO POTOM VSETKOM CHCEL BISOM TO VEDET DAKUJEM

candii
7. apr 2016

Viem ze tema je stara ale tak mozno nejakej tehulke moja odpoved pomoze...
Ja som mala zelenu vodu pri porode.. rodila som 3 dni pred terminom.. malemu sa nestalo nic .. je v poriadku akurat ze mu pri porode castejsie ozvy sledovali

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre