Zlý menštruačný cyklus

adik19
30. máj 2014

Baby, ktoré máte zlý menštruačný cyklus, resp, máte problém s tým, aby vám vôbec prišla menštruácia, čím si pomáhate? nechcem každý mesiac chodiť na injekciu :( pokým som brala HAK, tak to bolo super, bolo to presné na hodinu...teraz skôr ich nemám ako mám..pijem alchemilkový čaj poctivo..otehotnieť ešte neplánujem, ale už mám horor z toho, či nebude nejaký problém :(

siska765
30. máj 2014

@adik19 ahoj, no ja som tiez hned po vysadeni antikoncepcii zacala mat s tymto problem, do vtedy chodili presne na cas.Gynekolog mi urobil hormonalny profil a zistil ze mam vysoky prolaktin,teda nasadil tabletky aby mrska vobec chodila.Takze tak,ak som chcela ms , musela som jest tabletky na upravu.

ematko29
30. máj 2014

tak ked ti takto biedne chodí menzes tak tam je 100%problém.Záleží aj ako dlho neberieš hak,ked je to krátko tak je možné,že telo sa ešte nespamätalo ale ked si taký menzes mala aj pred uživanim tak tam bude problém.Ak si po gynekologickej stránke v poriadku,už som tu viac krát písala tak treba navštíviť endokrinologa a riešiť hormony,lebo gynekologovia sa stým neradi piplú skôr nasadia antiku a neriešia.

adik19
autor
30. máj 2014

@siska765 dakujem ti. uvidím ako to bude, či to nejako sa upraví, a ked nie, tak asi pôjdem k dr nech aj mne spraví ten profil..

lucinla2904
30. máj 2014

mne na úpravu cyklu pomohol Inofolic prášok, po dvoch mesiacoch užívania chodí presne ako hodinky

bullinka
30. máj 2014

@adik19 skus si kupit sypany caj z rebricka obycajneho - mysichvost. Mne to vzdy zabralo. Mozno je to smiesne, ale tiez som chodila na injekcie, brala tabletky na upravu cyklu, no jedine, co mi zaberalo bol tento caj. Nehovorim, ze to bolo uz nafurt. Ked som prestala pit, tak sa stalo, ze neprisli tak ako mali, ale akonahle som ho zase zacala pit, menstruacia dorazila stale.

bullinka
30. máj 2014

@adik19 inak ja som po vysadeni HAK nemala poriadnu menstruaciu asi rok...

16miriam22
31. máj 2014

Ahojte baby, prosim Vas o radu,ze ci mate niektora podobne skusenosti. Mávam veľmi nepravidelnu menstruaciu. Niekedy je to 32 dni, niekedy 48. Dlzka sa cyklu sa meni skoro kazdy mesiac. Tento mesiac sme sa snazli o dietatko. Poslednu menstruaciu som mala 19.4. 2014. Dnes je to 42 den cyklu. V utorok som si robila test, ktory bol negativny. Myslite si,ze bolo este priskoro na testovanie? Prsia mam velmi citlive a menstruacia sa stale nedostavuje. Neviem dokedy mam s testom este cakat a kedy ho zopakovat. Buduci tyzden v piatok sa chystam k lekarovi, ale to je este dlha doba na cakanie :/ Mate niektora skusenosti s otehotnenim aj pri nepravidelnej menstruacii?Bojim sa,ze by to mohol byt v buducnosti problem. Ďakujem pekne za vase odpovede a prajem prijemny dnik emoticon

1234lubka
31. máj 2014

Ahoj ja mam ten problem...nikdy som nemala nejaky pravidelny cyklus....az pred otehotnenim tak cca 30-35 dni a minuleho roku 29-35 dni-to sa povazuje za pravidelny...a tento rok ako chcem mat dieta tak katastrofa hroza....43, 49 a 54 dnove cykly :(( stale som bola u dr vysetrenia v poroadku hormony v poriadku....skusila som inofolic, dnes som 31DC tehotna niesom a nic...vybrala som za mesiac 40 sackou, mala som 2 krat denne sacok ale to je trosku financne narocne tak som zozaciatku brala dva ateraz 1....cakam snad sa mi aspon skrati cyklus....tiez úijem alchemilku, mam aj hluchavku a plus cajik z jednoty-zensky caj vhodny hlavne pri nepravidelnej menstruacii...tak pijem raz denne jeden...bud ten z jednoty alebo alchemilku alebo hluchavku....vraj to je jedno kedze vsetky caje maju v podstate rovnay ucinok a v tom caji z jednoty su bylinky aj tak namixovane.....
@adik19

1234lubka
31. máj 2014

@16miriam22 no nechcem ta znepokojovat ale ja stym mam teda problem....minuleho roku celkom dobre cykli a toho rokiu hroza des :( u doktora som bola dva krat (sak cyklus som mala toho roku len 3 krat( 43, 49, 53) nic mi nezistil vraj vsetko ok hormony ultrazvuk....povedal ze nevidi problem z otehotnenim aj pri nepravidelnom cykle ..len to je tak ze nevies kedy je ten spravny cas....doporucil mi skusit inofolic..tak skusam, zatial som 31dc tehotna niesom...cakam....pijem aj nejake zenske cajiky....tak nech sa mi aspon upravy cyklus ked uz nic...ked to bude zase dlho trvat tak pojdem ku dokimu ze si chcem dat uoravit cyklus hoci aj liekmi...toto je na prasky....tie co maju 28-30 dnove cykly sa uz mohli minimalne 5 krat pokusat o dieta a ja som mala len tri nekonecne cykly :(

1234lubka
31. máj 2014

@bullinka ten rebricek som pocula aj ja....kamoske pomahala pastierska kapsicka

16miriam22
31. máj 2014

tiez pijem alchemylkovy caj a lekar mi povedal,ze problem s otehotnenim nemusi byt.vraj aj zena s pravidelnym cyklom moze mat vacsie problemy s otehotnenim nez ta, ktora ma cyklus nepravidelny...som z toho vazne na nervy,pretoze kazdy mesiac neviem,ze ci mozem byt tehotna alebo zasa len meskaju kramy...

bullinka
31. máj 2014

@1234lubka s tym otehotnenim presne viem, ako sa citis tiez som si hovorila, ked sa polroka nedarilo, ze ine uz 6x skusali, ja asi len 4. Cykly rozhadzane a ako na potvoru, prave vtedy, ked sme sa rozhodli ze ideme nato, z 40 dnovych vcelku pravidelnych sa stali 55-60 dnove. No na prasky.
Jedine, co by som ti poradila, aby si vedela kedy, meraj si bazalnu teplotu a co je este epsie nez bazalka, na ktoru potrebujes pevne nervy je pozorovanie hlienu. Na nete najdes mnoho rad, ako rozoznat "plodny" hlien.
@16miriam22 tiez ten hlien radim pozorovat. Tazko radit kedy testovat, ked nevieme, kedy si mala ovulaciu. Takto si test mozes robit aj kazdy druhy den a bud sa MS dostavi,alebo nie.

16miriam22
31. máj 2014

@bullinka mas aj skusenosti s pozorovanim krcka? poslednou dobou sa snazim kontrolovat si ho,len akosi nikdy neviem rozoznat,že ci je uzavrety alebo otvoreny. Mam pocit, ze vzdy je akoby otvoreny

bullinka
31. máj 2014

@16miriam22 nie, hoci priznam sa, ze som to skusala, ale nikdy som to nevedela rozoznat a velmi som sa bala, ze si tam zanesiem nejaku infekciu. Hoci hygienu som samozrejme dodrziavala, ale aj tak, nahoda je blbec, netusis co mas za nechtami.

1234lubka
31. máj 2014

@bullinka to jo presne ako vravis....teraz ked sme sa zacali snazit....katastrofa...ved ja na bazalnu nemam nervy, ovulacne testy mozem..."osikat" :D nikdy mi nic neukaze, a ja sa neviem odsledovat ze nepit vodu....len ten hlien,,,,ved uz som presondovala co sa dalo ako zistit tie dni.....asi cca viem kedy mam stale mi to vychadza tak okolo 15-20 dna...citim aj taku bolst vo vajecniku...musi to byt to...len nechapem preco potom tak dlsho trva kym sa ms dostavi...teraz mam pocit ako by mala dosjt co by ma aj celkom potesilo lebo som 31DC a ked uz nic tak nech aspon moze zacat dalsie kolo 🙂skusam ako som pisala tie caje aj inofolic ktory mi uz konci mam asi posledne tri sacky....dalsie balenie kto vie kedy onjednam....drahe to je jak....ale co narobime 🙂 netreba sa vzdavat 🙂

1234lubka
31. máj 2014

@16miriam22 fakt? ked mas nepravideny mozes mat mensie problemy? hmm to teraz prvykrat pocujem....asi to bude tym ze tak nestresuje ze aaaaa mam plodne dni ovulaciu ideme na to :DD lebo nevie tak presne kedy to je :D

1234lubka
31. máj 2014

@bullinka pozeram ze mas malinke babetusenko 🙂 supeeer 🙂 takze sa to predsa podarilo aj ked ms chodila hala bala 🙂

bullinka
1. jún 2014

@1234lubka no podarilo sa. Ale bolo to o nervy. Manžel síce chcel, ale chcel to nechať tak volne plynúť a ja som zase taká, ze keď uz, tak hneď. Snazili sme sa cca. Od januára a zadarilo sa v auguste. Akurát vtedy som už išla za Dr. nech niečo so mnou robí, lebo to nieje normálne. Dala mi aj nejaké tabletky, ale to som už bola asi 2-3dni tehu, o čom som ani ja, ani ona netusila, samozrejme. Potom sme mali krátko pred dovolenkou a ja som si vravela, ze možno teraz by to ani nemuselo vyjst, predsa len, lietadlo, zahraničie. No ale 3 dni pred odletom som zistila, ze som tehu a uz nám ten poklad spinka v postieľke 🙂
Da sa otehotnieť aj s takým rozhadzanym cyklom, len fakt na to treba nervy. Napr. u mňa, čím viac som riesila cyklus u lekárky, tým viac to bolo horšie. Predtým som brala aj Duohaston, co mne teda vôbec nezaberal. Potom som nasla ten rebríček a to bol pre mna zázrak. A hlavne, som vedela, pozorovať ten hlien. Zo zaciatku som presne nevedela, ako to spolu suvisi, ale časom sa dá a stacilo to.
Drzim ti palce, aby si co najskôr nasla 2 ciarocky. Jaah, ovu testy som vôbec neskusala, prišlo mi to Škoda peňazí a veľa bab písalo, ze aj tak sa v tom nevyznaju.

1234lubka
2. jún 2014

@bullinka aha no ved jasne....urcite....akoze snazim sa to neriesit, necitim ze by som bola nejak nervozna alebo co...ale necitim sa velmi dobre ked viem ze niesom tehotna a uz som 48DC a ms nikde....to je zabijak.....teraz mam pocit ze by som mala v dohladnom case dostat ms co by fakt potesilo...dnes 33dc, sliznica vysoko.....teda myslim :DD myslim ze cajiky zabrali aj ten inofolic.....no teda budem vediet ked dostanem.... inak ked uz si bola tehotna tak vtedy sa objavuje este hlien? ci uz nie? nevies?🙂

katika55
2. jún 2014

@16miriam22 ahojky, ja mávam tieť veľmi nepravidelný cyklus, niekedy mi meškáva aj dva mesiace... zdravotne všetko OK. K tomu otehotneniu - prvá dcérka sa nám "zadarila" neplánovane, druhú sme už plánovali a tam už problém bol. Najprv si doktor myslel, že je problém na mojej strane, kvôli nepravidelnému menzesu, nakoniec bol manžel na spermiograme a tam zistili, že je problém v ňom. Áno, nevedela som, kedy mám ovuláciu, pravidelne som chodievala aj ku gynekológovi, ten mi vravel, kedy sa máme snažiť a tak. A ešte mi povedal, že sa máme snažiť každý 2., maximálne 3. deň. 🙂 Snažili sme sa to dodržiavať, ale nakoniec sa nám zadarilo až vtedy, keď sme šli do Heliosu v MT a tam mi dali tabletky (ak som to dobre pochopila, tie mali spôsobiť to, že mi narastie dosť veľký folikul a spermia si ho nájde - opísala som to laicky 🙂) doktorka ma však ubezpečila, že problém nie je vo mne - v nepravid. menzese... tá tabletka nakoniec zabrala na prvýkrát a teraz máme krásnu dcérku. Tak takto to dopadlo so mnou...

bakajka
10. jún 2014

@1234lubka ja beriem Inofolic 2 sáčiky denne a tiež keď som brala len 1 tak som nemala na to žiadnu odozvu

1234lubka
11. jún 2014

@bakajka ja som praveze zotaciatku brala po dva sacky...asi 10 dni....potom uz len jeden....teraz ho uz neberiem lebo je dost drahy..no co uz...pijem caje...rano hluchavka, vecer alchemilka a este planuje kupit v jednote maju zensky vraj najme pri nepravidelnej MS, ten som pila asi tri tyzdne kym som ho nevypila cely a prave vtedy mi ms dosla skor ako chodila toho roku....minuly rok pohoda 33-35 sem tam az do 37 teraz to bola hroza des....cez 44 dnove raz az 53 ci kolko a teraz co som brala inofolic aj caje skusam tak na 38 den dosla...no az sa mi zdalo ze nejako skoro :D

bakajka
11. jún 2014

@1234lubka no ja som mala cyklus niekedy aj 60 dní (a niekedy len s injekciou) a s Inofolicom mi chodí tak cca 32-35 dní ale aj tak sa nedarí otehotnieť. 😖

javorinka2
12. jún 2014

@bullinka ahoj.Prosím ťa kedy sa má piť ten cajik na úpravu cyklu??? Ja teraz momentálne pijem alchemilku od 1dc cca 2 týždne..Teraz si chcem dať od všetkého pauzu a riešiť moje problémy s cyklom cajikmi;) ďakujem za odpoveď;)

lajanka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz