Znamenajú široké boky ľahký pôrod?

liana
5. nov 2007

Moja babka má vždy takú vetičku, že tá žena čo má široké boky má ľahký pôrod. Čo je na tom pravdy? Neviete?

edermina
24. jan 2014

ja mám panvu 94 cm
prsia 90 cm
a boky 70 cm

ivetka32
5. mar 2014

@ivanka85 takze to posledne cislo 20 to je ideal ci ako lebo vela zien ma od velkeho cisla k malemu a to poseldne ze je dolezite ja mam 22 a co to znamena?

ivanka85
5. mar 2014

@ivetka32 neviem presne.moj dr. sa k cislam nevyjadruje velmi,len hovoril,ze mam idealne hodnoty na tehotenstvo a porod🙂

almea
5. mar 2014

Podla mna zalezi lahky porod od stavu brusneho svalstva a dychania. Ja sice aktivne necvicim, a nebola som ani na predporodnej priprave, ale preplavam pod vodou 20m v pohode bez nadychu a pri porode som mala pocit, ze ide o presne taky typ hlbokeho nadychu - az do spodneho brucha. Na 2 taketo zatlacenia bol maly vonku. Lebo doktor povedal, ze sa mam zhlboka nadychnut a vydrzat. A ked som zo pochopila, ze nemam fucat von z ust, ale do brucha, slo to krasne.

ivetka32
7. mar 2014

@almea mno mozem potvrdit ten vydycg do brucha lebo ked idem na stolicu a mam zapchu tak ide to super von.a hovorim teraz pred porodom to fakt jak porod ked idem na stolicu:DDDDDD som 3 dni po termine.

lucy1001
11. apr 2014

Podľa mňa starí ľudia nie sú sprostí ... len my si myslíme, že sme zjedli všetku múdrosť sveta :D. Ja mám boky široké a porodila som dvoch veľkých chlapov :D ... jeden 4200/52 a druhý 4800/55 ... asi na tom niečo bude :D. Keby som mala úzke boky, alebo panvu, alebo čo chcete ... tak neprejdu 🙂.

bjanka00
5. máj 2014

Ja ziadne rozmery v tehu knizke nemam, to zabudla ci co? Pozrie a vidi?

lenka1208
5. máj 2014

ani ja tam nic taketo nemam...

adrianaza
5. máj 2014

ahojte, JE to rozdiel siroke boky a ten otvor v panve. Moja sesternica ma velmi siroke boky a rodila cisarskym, lebo dietatko by jej nepreslo cez uzku panvu

dobromila1111
5. máj 2014

Ja mam boky okolo 90cm.Nikdy som si nemyslela,ze som utla,to ani zdaleka.No pri porode to bol problem..zavisi od porodnych ciest,ake su siroke a tiez od toho,ake velke je babo..

kika2502
23. dec 2014

@anabelleee ahoj aký si mala nakoniec pôrod S tou súmernou panvou? Ja to tam mam tiež napísané

p_etrisha
23. dec 2014

Necitala som vsetky predosle prispevky, len tolko k teme, ze moka mama ma siroku panvu a obe sme so sestrou cisarkym, ja mam siroku panvu a dcera je tiez cisarom 🙂

timi1012
8. jan 2015

Hm teraz kukám TKnižku a ja tam tiež nič také nemám napísané 😒

anabelleee
17. feb 2015

@kika2502 Na to, ze bol Šimonko velky, tak dobry.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre