Znamenajú široké boky ľahký pôrod?

liana
5. nov 2007

Moja babka má vždy takú vetičku, že tá žena čo má široké boky má ľahký pôrod. Čo je na tom pravdy? Neviete?

susik77
5. nov 2007

Mne to povedala porod. asist. pri porode a aj som malu lahko a rychlo vytlacila 😉 aj ked sa jej nechcelo von-porod 41+0 a do konca bola hrozne vysoko-klesla dole pred 2.dobou porodnou 😎

pollyanna
5. nov 2007

ale musi byt siroka kostena panva 😉

bonavoxa
5. nov 2007

No nevím, já mám prdel jak štýrský valach...

kamajka
5. nov 2007

ahoj, takže tam vobec nejde o boky 🙂)) ale ako piše pollyanna, ide o rozmery panvy. Ja mam napriklad susedu, ktora ma boky teda naozaj riadne, a babatko sa narodilo cisarskym rezom, kvoli tomu, že je "uzka". A zas poznam ženy, ktore maju 40kil aj s topankami a boky zarovno s telom - drasticky povedane - rovna jak lata porodili deti že ani nevedeli ako. Asi tolko z mojich skusenosti. 🙂

sue
5. nov 2007

Presne ako píše Kamajka, nejde vôbec o široké boky, ale o rozmery panvy - ešte na začiatku tehotenstva by vám mal gynekológ zmerať panvu (sú tam brané štyri rôzne miery - nejak zboku, spredu a tak...) a podľa toho ako vám to vyjde lekár dokonca môže odporučiť cisársky rez.
Mne doki povedal, že u mňa len rodiť rodiť a rodiť 😀 (mala som 25/30/32/20)

veronika13
5. nov 2007

sue tak do toho 😉
ja mám široké boky a nemôžem povedať, že by sa mi rodilo zle, asi na tom niečo bude

deina
6. nov 2007

Jej, sue, ja mam v knizke, ze 33/32/33/20, takze ak ti povedal, rodit, rodit, rodit, tak je to velmi dobre. 😅

milhaus
6. nov 2007

mne to zabudol zmerat a merali mi to až na prijmi a sla som normalne i ked som strasne chuda, mam 46 kg a 170 cm ale mala bola menšia 2780 g v 35 tt.

deina
6. nov 2007

Aj ja som chuda, ale vyzera to tak, ze i napriek tomu je panva pekna. Super. Normalne ma to tu potesilo, ked vidim, co tu Sue pisala. 😀 A pritom mi mnoho ludi hovori, ze aka som chuda, ze by som si mala vybavit cisarsky a tak (jedine mama potom povie, ze som taka ako ona a vraj u nej slo vsetko ako po masle).

liana
autor
6. nov 2007

tak to by ma vcelku zaujímalo ako sa tá panva meria 😀 i keď bábo ešte nečakáme, ale určite chceme, tak sa pôrodu bojím ako čert kríža 😅 a tak to s tou šírkou by som brala.

certica
6. nov 2007

takze, toto su zhruba normalne(priemerne) rozmery panvy:
25-26/27-29/30-32/19-20

kamajka
7. nov 2007

certica dobre vediet, ja už sice deti mam a dalšie už nechcem, ale aj tak. A ja o tychto čislach iba snivat možem, ja som to cele mala okolo 22, ani neviem presne, ved už je to davno 🙂

vandas
9. nov 2007

liana, ono to nie je len o rozmeroch. podla mojich by som mohla rodit v poli a hned po porode kopat dalej🙂))) ale je tu N dalsich faktorov, ktore rozhoduju.
... ja som mala cisarak...
mam kamosky, ktore maju panvicky a nie panvy a tie mali pohodove porody...

certica
9. nov 2007

inac, urcite to nie je o sirke bokov. v podstate najdolezitejsi je ten posledny rozmer a to je prave sirka panvy (laicky povedane) merana z boku, cize predno-zadny rozmer, nie sirka v bokoch (cize spredu)

libka1
9. nov 2007

Sue, tymi tvojimi rozmermi si ma maximalne potesila, mam ich podobne... 😀 😀

libka1
9. nov 2007

Na upresnenie 26/29/32/22, a kedze certica pise ze ten posledný je dôležitý, je mi z toho fajn, do pôrodu ďaleko... ak nezabudnem napíšem či to aj platí 😀
Poprípade by mohol hodiť komentár niekto kto to už má aj odskúšané 😀 Ja laik a strachopud...

anicka1981
26. máj 2011

ahojte, ako si mam zmerat svoju panvu?, kedze mam takych sikovnych lekarov, ze som v 38 tt, a este ma nikto nemeral, tak by som rada vedela, ako na tom som

annie626
26. máj 2011

@anicka1981 Ahoj! V tehu knižke by si mala mať nejaké čísla... skús tam pozrieť, mňa merali len na úplnom začiatku 🙂 Možno ťa merali dáááávno a už ani si to ani nepamätáš 🙂 Oni majú na to nejaký prístroj, vyzerá to ako kliešte, (alebo obrovské nožnice? 🙂 ) Veľmi som ti asi nepomohla 😀

simona1104
26. máj 2011

Baby, ja teda , som zrejme staršieho dáta ako vy, ale čo viem, že nezáleží na šírke panvy, ako skôr na jej sklone, alebo ako to povedať. Videla som rodiť jednu kočku, čo mala panvu prisahám takú, ako môj syn a len sa čudovala, prečo tie ostatné ženy kričia. A moja kamoška naopak má širokú panvu a od začiatku vedela, že pôjde cisárskym, lebo ju má ináč natočenú. O sebe nehovorím, lebo ja som moje deti skoro stratila po ceste do pôrodnice... 😉

anicka1981
26. máj 2011

@annie626 🙂 no nie, nemerali ma vobec,,kliste by som si pametala🙂, aj do knizky som uz pozerala a hladala a nic 🙂, no neviem, ja som dnes totalne znechutena miestom kde by som mala rodit, som z tamade dnes doslova utiekla,ked som videla, ako zenu co bola prdomnou zacala lekar vysetrovat na lehatku na chodbe, totalny hnus, fuj, ☹

vejula
26. máj 2011

@simona1104 no ale ak je panva priliš uzka a babatko priliš velke tak ho rposte nevytlači preto sa širka panvy meria.. prečo by to inak robili????

xlucia
26. máj 2011

@liana len tolko, ze ja mam dost siroke, napriek tomu som sa ani po celkom dni neotovorila a bol cisarak ☹

reanda
26. máj 2011

hehe, stara tema, ale potesila, som to hladala, ze ake su normalne rozmery panvy a som teda so svojou panvicou spokojna 😅

mondee
26. máj 2011

keby to bola pravda tak som mna by deti vylietavali jedna radost kedze mam boky ako shakira 😅

drnduliak
26. máj 2011

jeej, to aj mne furt kazdy hovoril, ked som nariekala, preco musim mat take siroke boky. ale je to riadna kravina, ked mi merala panvu doktorka, povedala, ze som ako stvorena na rodenie 😀 , ale realita bola veru ina.. 😠 .nie a nie sa otvorit a nakoniec som mala kliestovy porod... 😒

anabelleee
18. feb 2012

ja tam nemam napisane cisla ale slovo SUMERNA, to je asi norma, co myslite?

ivanka85
13. feb 2013

ja tam mam cisla 26/28/30/20 a co tu citam, tak je to v norme🙂

anjelik2509
13. feb 2013

no podľa mňa s tým ľahký pôrod vôbec nesúvisí....

renka2020
11. júl 2013

ja mam 24,26,32,20 je to v norme???

zuzana__d
11. júl 2013

@liana sirku panvy uz neovplyvnis, ale spravnym dychanim, urcite rychlo porodis 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre