Aká je pôrodnica v Rimavskej Sobote?

elenaakiko
30. okt 2008

ahojte 🙂 nemáte niektorá z vás skúsenosti s pôrodnicou v Rimavskej Sobote?

opica89
10. nov 2012

@huxy aj ja byvam v hnusti 🙂 no porodnica je v meste nedaleko je ten okresny sud alebo co to je neviem lebo ani ja to tu nepoznam som sa sem pristahovala

huxy
10. nov 2012

@opica89 ano?tak sme na tom podobne.
dúfam,že to tam v pohode nájdem

monikars
20. dec 2012

ahojte mamicky, je to necelych 5 mesiacov, co som rodila v rs, bola som velmi spokojna aj s lekarmi aj so sestrickami, lezala som tam tyzden, dalo sa v pohode vyzdrat, ked som sa cokolvek opytala, nemali problem mi povedat ako je to so mnou aj s babatkom, sestricky boli ochotne pomoct, poradit, akuzat, detska primaka sa mi zdala taka zvlastna, ale tiez mi dala vela dobrych rad, rodila som pri dr. knappovi, bola som velmi spokojna, sestricky boli velmi ochotne, na oboch oddeleniach, o primarovi som pocula rozne veci, ale nie je taky zly a ako doktor sa vyzna, ak by som sa este raz mala rozhodnut ci lc alebo rs, tak urcite rs.

zuzu2636
12. jan 2013

ahojte mammicky, cakam svoje tretie dietatko-dievcatko, tiez sa chystam do nemocnice v RS. Termin mam urceny na 25.4.2013, je tu niejaka mamicka s podobnym terminom. Svojho druheho syna som rodila v RS a bola som neskutocne spokojna, ci uz s odvedenym porodom, ale aj so starostlivostou a rodicku a dietatko. Vrele odporucam

erikabee
15. jan 2013

@zuzu2636 ahoj, ja mám termín na 1.5.2013, ale podľa usg takisto na 25.4.2013. a chystám sa do RS, to máme najbližšie. Pri ktorom lekárovi si rodila, a bola si na konzultácii? Bol manžel pri pôrode? a či nemáš náhodou zoznam vecí čo si brala do pôrodnice, že vraj pri každej nemocnici je to trošičku iné.

zuzu2636
16. jan 2013

Ahoj Erikabee, , rodila som pri dr. Vredikovi je to fajn lekar a dobry odbornik. Manzel pri porode nebol asi sa aj trochu bal. Veci sebe si beriem klasika pyzama s gombickami vpredu pre dobre kojenie, spodne pradlo, papuce, zupan, vlastny pribor a pohar, hygienicke veci. Malickej beriem len plienocky a vlhke utierky, ostatne veci dava porodnica. Manzelovi pripravim veci, ked pride po nas co obleciem malinkej. Ked sa smiem spytat, cakas prve dietatko? Tak som rada, ze sa tam stretneme a kde chodis ku gynekologovi a na tehotenske sona?

zzzz128
16. jan 2013

Vrrr,ja mám na tú pôrodnicu svoj názor...Nie priamo pôrodnicu,ale na odd rizikových tehotenstiev a hlavne na primára 😠 Keby ho "poslúcham" tak tu už zrejme niesom ja ani môj synček 🤐

erikabee
10. feb 2013

@zuzu2636 Ďakujem, za odpoveď! Ano čakám prvé bábo, ku gynekologovi chodím v Tornali, a na sono som bola v KE. A Ten Verdik je primár???

erikabee
10. feb 2013

@zzzz128 A čo sa stalo? ak sa môžem spýtať? A kto je tam primár?

zzzz128
10. feb 2013

@erikabee Primárovi si na meno nespomeniem....Ja som mala komplikácie s jazvou po sekcii po 1.dieťati,a oni saa tvárili akoby som si vymýšľala 😝 A pán primmár ma poslal domov...Šla som do NZ(odtiaľ som pôvodom a mám tam lekárku) a hneď ma brali na akútny cisársky.

erikabee
11. feb 2013

@zzzz128 To mi je ľúto, ja som počula dobré aj niektoré strašne zlé skúsenosti, ale mám to najbližšie, a manžel by mal byť so mnou, tak dúfam že to bude ok

erikafmx
21. feb 2013

Ja som z RA lekarku mam sedlakovu v lete som potratila v RS som bola na cisteni robyla mi to Sedlakova bola som velmi spokojna nemala som bolesti po zakroku ani som nekrvacala len tak trochu takze sa nsazila co sa tyka sestriciek boli v pohode zlate postarali sa sice som tam bola len par hodin ale dochadzala som z dobrym pocitom .Raz sa stalo ze som musela st na pohotovost tu v RA no tak ako to je cista katastrofa vybavenie este z roku pana doktor este vecsia katastrofa no celkový dojem zli neprijemny .
Teraz som v 5 tyzni a ked sa nic nestane tak rodim urcite v RS a pri Sedlakovej 🙂
Mam este otazku nahodou neviete ze ci sa da v RS rodit do vody ?
Vopred vdaka 🙂

jajanulienka
21. feb 2013

@erikabee
@zuzu2636
Ja by som vas chcela poprosit, ak nakoniec pojdete rodit do Soboty, keby ste boli take mile a napisali mi sem, ako ste boli spokojne. Ja cakam druhe babo, termin mam 19.5. Som z Kalinova, prve som rodila pred dvoma rokmi v Lucenci a nemala som dobru skusenost co sa tyka ludskeho pristupu a pomoci pri dojceni. Preto uvazujem nad RS. Dakujem vam pekne.

erikabee
22. feb 2013

@erikafmx a tá dr. Sedláková nie je náhodou blondínka? kamarátka mi spomínala jednu blondínku ale nevedela si spomenút na meno.

erikabee
22. feb 2013

@jajanulienka Ja určite budem rodiť v RS, máme to najbližšie, aj rodina je v RS, a manzel tam pracuje... takže je to pre nás najlepšie riešenie. Určite sa ozvem ako sme dopadli 🙂

erikafmx
23. feb 2013

@ erikabee nie nieje je tmava a je z RA a ak poznas RA tak roby na muranskej tam kde niekedy robyl dr.Lackova

erikabee
24. feb 2013

@erikafmx Nie, nepoznam RA, ale to musí byť po tom iná... tak uvidím či sa dohodnem s nejakým lekárom, alebo to nechám na náhodu
a to s tým pôrodom do vody, sa môžem spýtať známych, ale nepočula som zatial o nikom kto by tak v okolí rodil... tak asi nie

yuta
24. feb 2013

Tá blondína sa volá Zuzana Tompošová a je super. Rodila som tam v dec. 2007 a v marci sa tam objavím znova 🙂

erikafmx
24. feb 2013

@erikabee no nepocula som otom ani ja zeby tu v okoli zeny rodili do vody ale napadlo ma to ako jedna z moznosi porodu sice som este len v 6tt ale pevne verim ze tentokrat to vinde a ze cele tehotenstvo prebehne bez neakych vaznejsich problemov 🙂 ok no ale opitat sa mozes lebo som nato zvedava ci takato moznost v RS existuje 🙂

tina2709
11. mar 2013

ahojte, v RS sa neda rodit ani do vody, ani epiduralku nepichaju, vraj by museli kvoli tomu zriadit jednu miestnost kde potom matka lezi 24 hodin, to je dost blba vyhovorka...

cuncika97901
17. mar 2013

ahojte buduce mamicky, ja viem cely pavilon A len doporucit je tam skutocne o tehulku aj maminku dokonale postarane ... ja som lezala aj na odd rizik. tehotenstva aj na sestonedeli po cisarskom a potom na nadstandardnej izbe malinka bola na nedonoseneckom a vsade skvely tim sestier aj lekarov ... ja som bola nadmieru prekvapena a spokojna ... cosa tyka porodu sprchovat sa moze mamicka kolko len ona uzna za vhodne. ... vana nie je ale ja si myslim je to totalna blbost tieto alternativne bludy ... a epidural sa robi lebo aj pri cisarskom su zeny ktore nedostanu celkovu narkozu ako ja ... ale len epiduralku boli mamicky ktorym ju mohli urobit ... urcite je dobre si dopredu vybrat porodnika aby poznal celkovy priebeh tehotenstva a aj stav mamicky pripadne si ujasnit mozne rizika ktore mozu nastat aby ste neboli prekvapene a vystresovane ak nastane "zapletka" ... ja by som nikde inde nesla rodit a len doporucujem a cely tim lekarov je skutocne spickovy aj ked ja doporucujem urcite pana doktora Nagy, ktory asi tam je 24 hodin a 7 dni v tyzdni este aj pocas sviatkov ... budeme mu urcite do konca zivota zaviazany za jeho podla mna vrodeny 6 zmysel ... predvidania fakt veci v cas a uplne profesionalne .... mozme mu dakovat za moj aj dcerkym zivot ...

veronikuskars
22. mar 2013

ahojte mamičky, ja čakám prvé bábo a tiež idem rodiť v Rimavskej. Pôvodne som Revúčanka, ale chvíľu už bývam v RS a poznám aj dr. Sedlákovú, no po skúsenostiach s jej "milou" sestričkou v Revúcej, som v RS zvolila radšej pani doktorku Tompošovú, ktorá je strašne milá a rovnako aj sestrička 🙂 Verím, že dopadneme s drobcom dobre. Sesternica tu rodila v auguste a bola spokojná, rodila pri Sedlákovej.

petrasalajova
8. apr 2013

@opica89
Ahoj, ja primára poznám a mne osobne pri prvom pôrode veľmi pomohol. Vtedy bol ešte v LC, ja som rodila 3 dni a len jemu vďačím, že to nakoniec prebehlo v poriadku.

zuzu2636
22. apr 2013

ahoj erikabee, ako sa ti dari, este stale nic. Ja mam termin 25.4., tak dufam, ze dovtedy porodim, lebo som uz ako velryba, chystam sa do porodnice v RSa velmi sa tesim na nasu vytuzenu Katarinku. Mozno sa tam aj stretneme.

jankakat88
22. apr 2013

ahojte ja som tiez rodila v rs 9.4 a mozem povedat ze vsetci ci sestricky alebo lekari boli dobry.pri porode som mala dr tomposovu a primara.............pani doktorka je velmi mila a ani na pana primara nemozem nic zle povedat ja som bola spokojna.sestricky na oddeleniach tiez velmi mile a ochotne 🙂 aj ja som mala velke obavy bolo to moje prve dietatko ale vsetko dobre dopadlo a hlavne ja som bola velmi milo prekvapena 🙂

erikabee
6. máj 2013

Nakoniec som si vybrala lekárku, Dr. Tomposovú, ktorú mi odporučili aj známy, chodím ku nej už od 36. týždňa, je moc milá, ústretová. Zatial aj sestričky sú v pohode. Mám už 6 dní po termíne, tak zajtra ráno ideme na príjem, a budú mi drobca "vyvolávať" 😉 , Dúfam že všetko dopadne ok, a cez víkend budeme doma. Držte sa

erikabee
14. máj 2013

@jajanulienka Ahojte, tak sme už doma... 7.5. sme mali príjem na rizikovom, spravili nám záťažový test, ten dopadol v poriadku, sestričky na oddelení boli veľmi zlaté. Bola som spokojná.
Od 8.9. odrána sme boli na pôr. dávali nám vyvolávačku, nepomohla, po odobede ďalšia, takisto som sa neotvárala, nakoniec večer infúzka, mala som komplikovaný pôrod, aj dosť vyčerpaná. Ale sestričky, ktoré boli pri mne boli úžasné. Dosť mi pomáhali. Veľká vďaka.
Mudr Tomposovú môžem všetkým odporučiť, je veľmi milá, ústretová. Je prístup je úžasný!
Takisto sestričky na novorodeneckom sú úžasné, snažia sa aby maminkám bolo príjemne, skúšajú vyjsť v ústrety. Zas je to aj o bábatku, či je mrnčavé, či je kľudné. Ale to ony ovplyniť nevedia.
Na nadštandard som nešla, aj ked som nad tým rozmýšľala, ale bolo málo rodičiek, takže som okrem jednej noci bola sama na izbe. Na izbe je sprcha, wc-ko na chodbe. Ale dá sa to vydržať. Oplatí sa ísť na nadštandard tomu, kto bude mať muža pri sebe celý čas. Ja som bola rada, keď za mnou nik nechodil, malý bol nekľudný, bola som radšej ked nás nik nerušil.
Epidurálka sa nerobí, lebo vraj nemajú nato personál, a takisto rodiť do vody sa nedá....
Tak držím palce ....

jajanulienka
15. máj 2013

@erikabee dakujem pekne, ja to uz ale tiez mam za sebou 🙂 mala sa vypytala v utorok, takze som tu a veru nelutujem. Porod bol narocny ako prvy, ale tiez sestry boli uzasne, predychavali so mnou a aj Dr taka mlada, zial meno neviem. Na izbe som tiez obycajnej a nie je to take zle, v tomto je LC lepsi ale to nestoji za ten ich pristup. Tak gratulujem k babatku a prajem skore zotavenie.

77sabrina11
12. jún 2013

Ahoj ja by som sa tiež rada dozvedela ako to prebieha. Všetko čo sa dá od prímu až po prepustenie. Aké ste mali možnosti, prístup doktorov a sestričiek, či vám ukázali ako a čo s bábätkom a čo všetko ste potrebovali alebo čo vám pomohlo. proste všetko čo sa len dá. ja mám termín posledného augusta :D

erikafmx
20. jún 2013

@veronikuskars A co bolo zo sestrickou u dr.Sedlakovej podla mna je uplne v pohode zlaty mila ochotna nemala som snou problem 🙂 Co sa stalo ?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre