Aká je pôrodnica v Rimavskej Sobote?

elenaakiko
30. okt 2008

ahojte 🙂 nemáte niektorá z vás skúsenosti s pôrodnicou v Rimavskej Sobote?

luboslaf
11. sep 2015

@nanucha75 no a predsa len mi neda doplnit. podla mna tvoj post je viac osobny ako moj. v mojom pripade sa nejedna o ziadnu osobnu zlobu ani pomstu. Jedina moja skusenost s Dr. Tyborom sa tyka jeho praxe porodnika a o tom je tato diskusia. Ak sa ma kedykolvek niekto spyta ci by som ho odporucil, citim ako svoju povinnost upozornit ho na to co sa mi stalo. Pretoze sa to moze stat znova, a tento krat to uz nemusi dopadnut tak dobre.
Ako to na slovensku chodi neviem. Tak vela zase nerodime, ale viem ako to bolo pri prvom porode v petrzalskej nemocnici a viem ako to bolo pri Dr. Tyborovi v RS.
Naopak z tvojho postu nemam vedomost o ziadnej skusenosti s Dr. Tyborom a evidentne vychadzas iba z toho ako to na Slovensku chodi, hoci neviem ani to odkial mas skusenost s tymto.
Kazdopadne tvoje zastavanie sa Dr. Tybora stoji cele iba na nespravnej domnienke, ze k nemu chovam nejake osobne nenavistne pocity.
Ja som iba spisal co sa nam stalo, ked sa to niekomu zda ok, nech sa paci, potom sa nemas na co hnevat..

leilac
11. sep 2015

Ja som rodila pred 5 rokmi pri dr.Tybor... Rodila som v noci a on mal sluzbu. Bol to moj prvy porod,takze strasne som sa bala. Bol velmi pozorny,mily, nemozem nanho povedat jedine zle slovko ... , este ma vedel aj rozosmiat pri tych bolestich 😀 Bola som sama (manzela som tam nechcela mat 😀 ) , on a sestricka mi velmi pomahali ...
Ja som bola maximalne spokojna,bola som tam viac ako 10 dni a mozem povedat,ze sestricky/lekary fakt potrebuju mat pevne nervy,lebo niektore pacientky si nemocnicu mylia s hotelom***** 😀
Ja mam taku skusenost : aky pacient,taky lekar / sestricka 😉

luboslaf
11. sep 2015

leilac ak by v nasom pripade platilo tvoje aky pacient taky lekar, tak moja manzelka vlastne neexistuje, lebo sme lekara nemali ;)

angelika92
16. jan 2016

Dobr den, chcem sa opytat co vsetko treba zabalit do,porodnice v rim.sobote pre babätko ? 🙂

peta406
27. jan 2016

angelika92 do porodnice v Rim.sob. nemusite brat oblecienie pre babatko.Oni davaju vecicky svoje co tam maju ale ak chcete mozete si zobrat svoje.Ja som isla tiez pobalena 🙂 samozrejme použila som niekedy aj svoje veci ked boli dcerke velke tie co tam mali oni.

peta406
27. jan 2016

@angelika92 plienky vám treba ku kojeniu,pamper,aviril alebo sudokrem je dobrý ciapocky rukavicky mozete

angelika92
27. jan 2016

@peta406 dakujem krasne 🙂

merylu0809
30. jan 2016

Ja som teraz porodila mala som cisársky rez urobil mi ho dr Vredik a dr Nivltova dolu kliník su to velmi zlatý ľudia.Ale primár Balco je jeden arogantný človek iba za úplatok je milí a hrozne to vidno.Personál sestier je hrozne zlatý a ústretový.

snehuliacik29
2. mar 2017

Chcem sa informovat na porodnicu v rs termin mam v aprili a rozhodujem sa medzi lc a rs preto budem vdacna za kazdy nazor. Este by ma zaujimalo ako to je s nadstandardnou izbou ci ju odpoeucate. Dakujem

luboslaf
2. mar 2017

@snehuliacik29 Ak v RS tak urcite nadstandard. Jednak je to krasna izba, druha vec je ze neskoncite na izbe s niekym kto sa vam nemusi "pacit", s kym nebudete mat klud a podobne. Urcite odporucam nadstandard.

snehuliacik29
2. mar 2017

@luboslaf dakujem. A za noc je 15 eur? Ako to funguje tam treba si to dopredu zajednat ci staci povedat ked pojdem rodit?

spassskaya
26. mar 2017

Ja som rodila v rs 11.03.2017.som nadmierne spokojna!! Všetci boli veľmi mili. Rodila som u doktora Tybora,je naozaj dobrý!! Bola som na nadst. izbe a celý deň bol so mnou- s nami aj môj manžel. Odporúčam.

luboslaf
28. mar 2017

@snehuliacik29 no tak toto si fakt nepamatam. My sme ale vsetko vybavovali dopredu, tusim aj izbu, starostlivost, aj primara, nakoniec sme schytali tu spomenuteho pana dr. Tybora. Moze byt dobry, len nesmie ist spat na lekarsku izbu, lebo hrozi ze sa na vas vykasle jak na nas...

lulitta
29. mar 2017

@snehuliacik29 ahoj, ja som rodila v RS v júni 2015 a bola som nadmieru spokojná. Od pôrodu, cez starostlivosť až po nadštandardnú izbu. Určite odporúčam, ak máš nejaké konkrétne otázky, napíš mi 😉

spassskaya
29. mar 2017

@luboslaf mmmmm to fakt?? Ja som rodila v noci a tam bol so mnou celý cas...viac ako 5hodín.... Tak neviem no...

mirka0987123
2. máj 2017

Prosim vas a kde mam zavolat alebo koho kontaktovat ak chcem ist rodit do rs? Dakujem

maruska1170
3. máj 2018

Ahojte chcem sa spytat je tu mamicka ktora rodila v Rs? 🙂 ja mam sice termin na december ale je dobre vediet ako to tam funguje pristuo je aky? Dakujem za odpoved

darinaradicova
19. mar 2020

Dobrý večer prajem všetkým budúcim mamičkám.
Volám sa Darina Radičova a som Rómka.
13.3 2020 sa my narodila dcéra menom Layla.
Rodila som v Rimavskej Sobote.
Pri pôrode som mala veľmi dobre sestričky ktoré my pomohli a boli my veľkou oporou keďže som bola prvorodička, no po pôrode kde ma presunuli na izbu som bola zhrozená s prístupu ku mne.
Bola som po pôrode 15minut doniesli my dcéru na izbu a čo bolo prvé sestrička ma oslovila no pome vstavajte nebudem tu cely deň, tak som sa postavila v bolestiach nakoľko som bola šitá.
Zobrala som si malú a sestrička odišla, ja som vôbec nevedela ako ju nakojit lebo som v prvý deň nemala vôbec mlieko mala nemohla dostať mliečko vraj až na druhý deň keď bude 24hod po pôrode, prvú noc to bolo hrozne bola som nevyspata mala my celú noc plakala lebo bola hladná no dáko sme to zvládli do druhého rána.
Na druhý deň som išla za sestričku a poprosila som ju o mliečko že mala my celú noc plakala že je hladná a ze ju kojiť nemôžem lebo nemám mlieko, jej reakcia bola na mňa taka ze na mňa kričala čo si ja myslím ze ju mam prikladať na prsník aj keď som mlieko nemala :( a keď som na ňu zvýšila aj ja hlas napadla ma chcela do mňa sotit len som mala dcéru na rukách, a zakričala my keby ste moja dcéra tak by ste vydela.
Na druhý deň večer cca 23:00 sa my zobudila veľmi my plakala aj my omodrela od plaču som utekala za sestričkami aby mi pomohli a oni mali zamknuté dvere a spali na nočnej ja som im buchala neotvarali my, nakoniec na veľký buchot a krik vstala a otvorila a nakricala na mňa ze bola na pôrodnej sále a pri otvorených dverách som videla jej kolegyňu spať a keď som jej povedala prečo klame že boli pri pôrode keď ta druha spi že ju vidím nakricala na mňa a zavrela my dvere pred nosom.
Prežila som tam najhoršie 3 dní :( moja dcérka bola hladná smädna a úplne to neriešili pretože som Rómka tak zaobchádzali so mnou ako s odpadom, mam hrozne spomienky na nemocnicu v RS.. V noci sa často budím na to vsetko, ako som si tam vytrpela a moja dcéra tiež za tie 3 dní my schudla, váhu pri narodení a váhu pred prepustením mala úplne inú kde mam dôkaz v papieroch.
Už sme doma chvála Bohu od pondelku a som štástna mala je spokojná papa mi Nutrilon keďže mlieko som stratila 😭 a sestričky my neverili a stále ma nútili ju kojiť a mala bola hladná 😶🙁.
Neviem ako sa k vám ostatným budú správať no ja mám tie najhoršie spomienky na sestričky.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre