Aké máte skúsenosti s Handlovskou pôrodnicou?

majkabudka227
16. jan 2008

Ahojte tehulky a ex-tehulky,
mate nejake najnovsie info o Handlovskej porodnici? Uvazujem nad touto porodnicou i ked Bojnice mam blizsie, ale tam by som velmi nerada. Nieco som uz o Handlovskej porodnici citala, ale to boli uz starsie prispevky, zaujimalo by ma cerstve skusenosti mamiciek.

chelen
14. feb 2009

Ahoj všetky budúce maminy,
i keď neskôr, ale predsa chcem pochváliť Handlovskú pôrodnicu, ošetrujúci personál, fantastické sestričky, ktoré majú skutočne veľmi pekný prístup k detičkám, ale aj ich maminám. Aj takto chcem ešte raz poďakovať za opateru a perfektnú a profesionálnu prácu. Všetkým, ktoré váhajú, či Bojnice alebo Handlová, môžem Handlovú len odporučiť. 😉

lienka79
15. feb 2009

ahojte..
tak ja som absolvovala porod v Handlovej, aj som niekolkokrat lezala na gynde...takze nedam dopustit na gynekolog., ani novorodenecke oddelenie a nemate problem so ziadnym dotorom,vsetci su fajn, aj sestry..ja mam velmi dobre spomienky na porod,aj po porode a urcite ak este budem rodit, tak tu.
chodila som aj na profylakticku pripravu....a zifka, myslim,ze ta priprava je zbytocna, vsetko sa v zlomku sekundy naucis na porodnej sale...vazne...chodila som do nemocnice cele tehu,nakolko som tam mala lekara
ak viem, zodpoviem otazky v ss

eldobi
16. feb 2009

ahojte, aj ja patrim k spokojnym maminam, ktore rodili v Handlovej a na obdobie stravene v porodnici velmi rada spominam. Velmi prijemne, kludne prostredie, prijemny personal... proste velka vdaka.

etnicka
17. feb 2009

Ahojte, da sa v tejto porodnici rodit uplne prirodzene, s minimalnym poctom osob, bez kontinualneho monitorovania?

lienka79
19. feb 2009

etnicka...ja myslim,ze urcite da....je to vec dohody....urcite ti vyjdu v ustrety,pokial tym samzrejme neiohrozia teba,alebo babo...
a co to je uplne prirodzne?Myslis aj bez klystiru,nastrihu a tak?
Klystir by ti mozno povolili (teda ze netreba),ale nastrih robia asi standardne..|ale vravim,ze tam velmi mily personal,aj lekari...takze ked sa dohodnes,vyjdu v ustrety...

etnicka
19. feb 2009

napr. ten nastrih by mi vadil 😒

wanda007
19. feb 2009

baby, etnicka, odchod spat!!!

katrin21
20. feb 2009

etnica...vadi nastrih kazdemu.. ale zase..... ked si precitas, co to je, ked sa rozrhnes.... tak to uz radsej ten nastrih.... inak sa sije rovný rez noznickami a inak rozstrapkany...... a nehovorim o tom, ze sa moze roztrhnut az ku konecniku a to je potom uz uplne od veci na velmi dlhý cas...

martinka13
20. feb 2009

Ahojte Aj ja som rodila v Handlovej a tiez som chcela bez nastrihu Maly mal ale 4 kg a tak sa to samozrejme bez toho neobislo Teraz vsak viem, ze urcite by som radsej pristala aj druhy krat na nastrih, len aby "maly" bol cim skor vonku A s tym roztrhanim to je svata pravda Vela stastia Papa

bubba
20. feb 2009

katrin v rakusku zasa nastrih vobec nerobia lebo u nich su lekari toho nazoru,ze ak sa zena rozthne sa to lepsie potom zahoji ako ked je umelo nastrihnuta..

ako mne tak hovorila sesterka co tam rodila red rokom.u nich odsudzuju nastrihovanie a velmi 😉 mozno len v tej nemocnici kde rodila neviem.ale logicky ked idem na to tak suhlasim a tiez by som bola proti nastrihu keby mam na vyber 😉

lienka79
23. feb 2009

ja si tiez myslim,ze ten nastrih je zbytocne strasenie..strasne som sa toho bala,ale fakt to nebolo hrozne...ale sitie nebiolo bohieco..
ale keby mam volit,roztrhat a nastrih..radsej nastrih
Kamoska sa roztrhla az po konecnik...dakujem,neprosim 😉
Ale myslim,keby niekto trval na to,ze nechce....tak vyjdu v ustrety...ja som to nechala na lekara

bubba
24. feb 2009

mna po tade nastrihli 😅 😅 je v tom nejaky rozdiel?

lenkavisna
24. feb 2009

Aj ja som rodila pred 2 mesiacmi v Handlovej, mala som planovany porod, normalnou cestou ale asom velmi spokojna.Keby niet doktorov bohvie kde by som teraz aj so syncekom bola, mali sme tazky porod. Takze vrelo odporucam, prostredie mi prisko ako rodinne zariaadniea,na prvy dojem neviete ani ze ste v porodnici, pristup je zasny, odpovedia vam a pomozu s kazdym problem,strava super, aj hygiena a o deticky sa dobre staraju....ja som sa tam nestretla s nicim co by mi vadilo.....personal robi co sa da aj ked niekedy maju toho vela a nestihaju, ale vzdy pomozu....takze ak budem mat nahodou niekedy dalsie dieta, co samozrejme cerstvo po porode tvrdim ze uz nikdy viac, tak by som opat sla tam...a to byvam 200 km odtial 🙂

paska
8. mar 2009

ja som rodila v ha svoje druhe dieťa a bez nástrihu 🙂

veronciatko
8. mar 2009

paska a koho si mala pri porode, ak to nie je tajnost?

paska
9. mar 2009

nie je 🙂 Mudr. Borko

veronciatko
9. mar 2009

aha, diki. a mala si specialnu poziadavku, aby ta nenastrihol, alebo to on sam odseba tak uvazil?a bola si spokojna? Dakujem

paska
9. mar 2009

nemala som taku požiadavku nejak som s tým bola zmierena, po prvom pôrode som bola pozašívana jak lopta 😅 jednoducho sa lekár rozhodol ,že strihanie nie je potrebné za čo mu veľmi pekne Ďakujem

eimiky
11. mar 2009

Ahojte.Ja som rodila nedávno v Handlovej, aj ked bývam v Ba.Pochádzam z PD.Bola som maximálne spokojná.Pôrod trval 2,5 hodky, takže celkom rychlovka 🙂 doktor skoro nestihol dobehnúť.Mala som aj nástrih, šitie bolelo,ale zahojilo sa mi to rýchlo,takže v poho.Mala som pri pôrode Mudr.Borka je to manželov ujo, bol perfektný, profesionálny prístup.Ale takisto bola fajn Dr.Matušková,skvelá.Starala sa o mňa až kým neprišiel Mudr.Borko.Skoro ma aj ona odrodila.Malý sa riadne ponáhľal.Epi som takisto nestihla.Doktor anesteziolog prišiel, keď akurát malého vybrali von, tak kukal ako puk 😕

laluchova
18. mar 2009

ahojte,
chcem aj ja prispieť do tejto témy, nakoľko som i ja rodila v tejto nemocnici síce je to už vyše 10 mesiacocv, ale mám len pozitívnr ohlasy....
sícce som si pre pôrodom 10 dní poležala v nemocnici , lebo mi vystúpil tlak veľmi vysoko a bola som pod dohľadom lekárov a sestričiek a na liekoch, nakoniec ma pustili domov s tý, že o 3 dni sa mám hláasiť t.j.v nedeľu na oddelení a ráno mi ako prvej budú robiť plánovaný cisársky rez, nakoľko moja malá bola otočená hlavičkou hore a k tomu sa pridružil aj ten tlak...termín mi stanovili na 12.5.2008m ale malej sa to asi veľmi nepáčilo, kedže mi v piatok poobede odtiekla plodová voda, bez bolesti a tak sme cválali do porodnice už v piatok.Mala som dohodnutú spinálku, ale kedže i ja som natrafila na staršieho anesteziológa bola som v celkovej anestéze a prišla som o prvé chvíľky s mojou malou, ale to už ani nejako nevnímam, hlavne že sme v poriadku. Nikdy som totiž nebola uspatá a mala som strach či sa prebudím a uvivdím moju princeznú...videla som ju hned ako som sa prebudila po 45 minútach od porodu mi ju sestričky priniesli ukázať, povedali, že všetko je ok...potom si sladko pospinkala...Manžel čakal na porodnej sále, ja som bola na operačke a videl ju ako prvý keď ju priniesli a umývali....dokonca mi to nahral na video takže som si to mohla pozrieť, aspoň takto.Keďžepochádzam z Handlovej , už mesiac pred pôrodom som sa nasťahovala k svojim rodičom aj oni videli malú hned ako sa narodila...
Tým, že som si poležala na oddelení 10 dní pred pôrodom as´poň som s poznala personál aj aj oni mňa...Pri pôrode mi bol Mudr.Borko a Mudr. Matušková...ale počula som len chváli na všetkých lekárov...
strava prostredie boli skvelé, nemala som ani nadštand.izbu, v tej dobe boli obsadené, ale bola som sama na izbe,snažili sa ma nechať samú kedže som bola po cisáre...návštevy som mohla mať odevidím do nevidím...aj novorodenecké bolo fajn...vždy som vedela čo je s malou a nosili mi ju..síce som sa chlapsky postavila na nohy po cisárskom ani nie po 24 hodinách, a malúúsom si odvtedy nechala pri sebe aj cez noc...
veľmi pekne ďakujem personálu a všetkým čo tvoria super tým v tejto nemocnici, druhé keď budeme čakať určite v tejto nemocnici odrodím tiež!!!!

veronciatko
8. apr 2009

Tak aj ja uz mozem napisat svoju skusenost s Handlovskou nemocnicou. Mam krasny zazitok z porodu vdaka uzasnym ludom, ktori tam pracujú. Je tam skvelá atmosfera, ani som sa necitila ako v nemocnici. Doktori maju profesionalny ale pritom pohodovy pristup. Vdaka tomu moj porod trval len tri hodiny. V prvej dobe som mohla byt kde som chcela, tak sme boli s manzelom na izbe, kde sme mali pohodlie. Mohla som jest, pit, nerobili mi klystir a vobec a to som nenavrhla ja, ale porodna asistentka. Rodila som na novom porodnom kresle. Velmi dobre sa mi tam tlacilo. Asi aj vdaka tomu som mala len malinky nastrih na 1 steh a to bola dcerka dost velka. Malicku mi dali na porodnej sale na prve prisatie, co bolo uplne super.
Poporodna starostlivost uzasna, sestricky boli starsne ochotne. Na druhy den uz som sedela a rychlo sa zotavovala. Jedlo bolo skoro ako doma navarene, velmi mi chutilo. Mohlo sme si zobrat jedlo na izbu, pozerat telku, navstevy mohli byt na izbe kolko chceli nikomu nic neprekazalo. Novorodenecke oddelenie taktiez super.
Pri porode som mala dr. Borku, velmi pekne mu dakujem, ale vsetci doktori na cele s dr. Sonogovou boli uzasni! Bol to moj druhy porod, prvy bol v Bojniciach. Nebolo ani tam zle, ale Handlova pre mna jednoznacne omnoho lepsia.
Este raz velmi pekne dakujem!

Este raz velmi

marcelkatt
11. júl 2009

S Handlovskou pôrodnicou som bola maximálne spokojná!!! Rodila som tam v r 2007. Bol to moj prvý porod, síce museli pomôcť kliešťami, ale malý sa narodil v poriadku. Veľká vďaka celému oddeleniu od p.primára až po upratovačky a sanitárky. Proste veľká ochota, tolerantnosť. A taktiež patrí ĎAKUJEM aj novorodeneckému úseku. SUPER! Ak a nám podarí mať druhé mimi, určite budem rodiť v Handlovej. A to som z Trnavy 🙂

medirelka
19. júl 2009

Ahojte,

neviete či je možné v handlovskej pôrodnici požiadať o epidurál kedykoľvek? Majú anesteziológa k dispozícii nonstop počas 24 hodín? ďakujem

lienka79
19. júl 2009

ahoj
anesteziolog pokial sa nic nezmenilo....na stalo nemaju, chodi len na zavolanie, myslim Dr.Sviezena z Bojnic....
Ak ams aujem, napis do ss, dam ti cislo na porodnicu a mzoes sa priamo opytat, budu isto ochotni, personal je velmi zlaty

babyboom
20. júl 2009

Handlová má k dispozícii anesteziológa nonstop 24 hodín len pre pôrodnicu.
Lienka Dr. Sviežená je z Handlovej, nie z Bojníc.

medirelka
21. júl 2009

Ďakujem za odpoveď, potešila.

lienka79
22. júl 2009

ja viem, ze dr.sviezena je z handlovej,ale robi (alebo robila) v bojnickej..odisla z Ha
A odkial mas,ze porodnica ma 24h anesteziologa?To je novinka..lebpo pred 2 rokmi,ked so m rodila, bol len na objednavku....dochadzal z bojnic

veronciatko
22. júl 2009

Maju tam troch anesteziologov ktori sa striedaju, takze vzdy tam nejaky je. Ale asi len dvaja z nich maju atestaciu na epiduralku, ten treti doktor ju nerobi, ak sa to teda od aprila nezmenilo. Najlepsie je sa dohodnut dopredu, alebo mat stastie ze nenetrafis na toho co to nerobi 🙂 .

lienka79
23. júl 2009

je to mozne...ze doplnili stuff...vtedy mi to moj porodnik spominal,ze zhanaju anesteziolofa na stalo...tak ho asi aj zohnali..je to fajn,lebo porodnica,aj novorodenecke su vazne super...Az na jednu setsricku mam velmi pekne spomienky

miruska78
23. júl 2009

ja som rodila v marci v handlovskej pôrodnici, mala som epi a rodila som poobede o 14.30, podával mi ju primár ARO Dr.Henčel a možno ju môže robiť ešte niekto z externých anesteziológov, čo slúži 😵 Ten starší anesteziológ Dr. Papšo myslím epi nepichá. Inak som bola maximálne spokojná s pôrodnicou aj novorodeneckým, keď budem mať druhé mimi určite len do Handlovej, prístup personálu aj vybavenie fakt na úrovni 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre