Aké máte skúsenosti s Handlovskou pôrodnicou?

majkabudka227
16. jan 2008

Ahojte tehulky a ex-tehulky,
mate nejake najnovsie info o Handlovskej porodnici? Uvazujem nad touto porodnicou i ked Bojnice mam blizsie, ale tam by som velmi nerada. Nieco som uz o Handlovskej porodnici citala, ale to boli uz starsie prispevky, zaujimalo by ma cerstve skusenosti mamiciek.

lienka79
25. júl 2009

suhlasim..hencel je velmi fajn....nevedela som,ze picha epi...mne taku moznost nedali..aj ekd som epi nechcela

skajkaze
6. aug 2009

Ahojte baby,koncom septembra mam rodit moje prve babo a mam dilemu ci Bojnice,alebo Handlova,blizsie mam Bojnice,no lezala som tam zoparkrat na rizikovom a pri pomysleni,ze by ma mal odrodit primar tak mam strach 😠 naozaj.Chcem sa spytat na to aky su v Ha porodnici-lekari.Nechcem si nikoho zajednavat a preto by som bola kludnejsia,keby idem tam,kde su lepsi odbornici a pohoda na oddeleni.dakujem

marcelkatt
6. aug 2009

Ahoj Skajkaze, ja som rodila v 2007 v Handlovej, nemala som nikoho vybaveného. Personál fakt super, úplne všetci, sestry, lekáry i lekárky. Mala som komplikovanejší porod, no zvládli to a pomáhali. Boli moc milí všetci aj novorodenecký personál. Druhé určite tam a to som z Trnavy. Teraz om ležala v Handlovej na gynekologii a zas všetci ústretoví a milí. Rodina može ísť za Tebou na izbu hneď v ten deň. Návštevy aj doobeda aj na večer, sú tolerantní. Sestra rodila v Bojniciach a nemá dobré skúsenosti. Ale je to vec názoru a skúseností.

skajkaze
6. aug 2009

Marcelkatt ved aj ja uz mam niejake skusenosti z Bojnicami a nic moc,sestricky boli super to ano,ale lekari strasne dusna atmosfera, dakujem

katie233
6. aug 2009

Ahojte, síce ešte nepatrím do tejto témy, ale dúfam, že čoskoro si aj ja budem vyberať pôrodnicu. Ja som v Handlovej ležala na gynekologickom oddelení, ale to je v podstate jedno, lekári sú tí istí ako na pôrodnici. Ja som bola maximálne spokojná, nadštandardný prístup či už od lekárov alebo sestričiek.

veronciatko
7. aug 2009

skajkaze ja som prve rodila v bojniciach a druhe babo v handlovej, cize viem porovnat. v bojniciach su dobri odbornici, ale su tam vsetci v strese kvoli primarovi a je to aj na celkovej atmosfere citit. no a ak nahodou natrafis na pana primara a on nahodou nema naladu, tak je to velmi neprijemny zazitok.
porod je krasny zazitok, ktory by si mala prezivat v prijemnej atmosfere s ludmi z kt. mas dobry pocit. a o tom je handlova. absolutne si tam nemusis nikoho vybavovat. vsetci su tam strasne zlati. total pohodicka so vsetkymi vyhodami kt. tu uz boli spominane. co sa tyka odbornosti lekarov su tam starsi lekari, kt uz maju nieco odrodene 🙂, a ak nahodou nastane problem tak tym mladsim doktorkam asistuju a pomahaju. co sa tyka doktoriek tak dr. Sonogová, Matušková, Pagáčová sú strasne zlate. ja som nechapala (v dobrom slova zmysle) z ich perfekteneho pristupu. muzska cast doktorov nie je az taka zhovorciva, ale su ochotni a necitis tam tu nadradenost alebo aroganciu. a takisto porodne asistentky su strasne mile a ochotne hlavne Ivanka 🙂, ta by za teba aj dychala ak by sa dalo.

ja mam naozaj velmi pozitivne skusenosti a prijemne spomienky 🙂

lienka79
7. aug 2009

suhlaism..handlovska nemocka je velmi fajn..teda gyn-por, aj novorodenecke...nie ej problem z navstevami..po mporode manzel odchadzal z nemocky kazdy den okolo 22 a nik s tym nemal najmensi problem...Neteba niukoho zajednavat, vsetci su fajn, aj sestry, aj porodne asistentky..naozaj

skajkaze
20. aug 2009

Ahojte,vcera som sa dopocula,ze Handlova je v pohode,pokym nenastanu komplikacie,lebo tam nemaju krvnu banku.Neviete o tom nic?

babyboom
20. aug 2009

Neviem ,aké konkrétne komplikácie máš na mysli . Krvnú banku majú a majú aj 24 hodín k dispozícii anesteziológa LEN pre pôrodnicu.

lienka79
21. aug 2009

tiez by ma zaujimalo..ake komplikacie mas na mysli...

skajkaze
21. aug 2009

Komplikacie pri porode,ked zena straca vela krvi a je potrebna transfuzka-to mi spominali,ze tam nie je krvna banka,co mi prislo velmi zvlastne...a vraj aj anesteziolog tam je jeden taky,ktory dava len celkovu anestezu,tak neviem,preto sa pytam...

lienka79
22. aug 2009

o nicom takom neviem...myslimz,e su to len famy..nemohli by predsa rodit s takym velkym rizikom....
A co sa tya anesteziologa..je to kusok vyssie popisane...je vraj uz k dispozicii 24 hodin a dava sa EPi/...ziadna celkova, len pri sekcii

zuzanka.123
4. sep 2009

Aj ja mozem len potvrdid ze Handlovska porodnica je vyborna,akurat sa mi narodilo babatko a pristup lekarov a sestriciek bol vyborny

medirelka
4. sep 2009

Ahojte,

mne sa v handlovskej pôrodnici narodil 1. augusta krásny chlapček a bola som veľmi spokojná. Mala som programovaný pôrod a rodila ma Dr. Matušková. je to úžasná mladá doktorka. Trošku nám pomáhala aj doktorka Sonogová, lebo som drobčeka nemohla vytlačiť, ale nakoniec všetko dobre dopadlo. Pri pôrode som mala i primára Henčela, lebo som chcela epi ale nakoniec mi ju nestihol pichnúť. Pri pôrode zostal a povzbudzoval. Všetci boli veľmi milí a mne to dosť pomohlo. Určite odporúčam...Veľmi som sa pôrodu bála, ale vďaka prístupu sme to nakoniec v pohode zvládli...

ivanka612
18. sep 2009

Ahojte,mna to sice caka az v maji ale uz teraz si robim prieskum co a ako,byvame v BB no a po skusenostiach mojich kamaratiek ma tam asi nikto nedostane. O Handlovej som teraz citala aj v mamine a bola dost ospevovana,chcela som sa spytat kedy je vhodne ist porodnicu navstivit a ci sa tam da dohodnut aj presny termin porodu a ako je to s manzelskou izbou lebo priatel by tam so mnou chcel byt viac-menej cely cas. Dakujem moc

lienka79
18. sep 2009

ahoj..ak mas zaujem..napis ss a dam ti cislo
staci si mzavolat a dohodnut sa s nimi,ale kedzkolvek prides...ukazu ti salu,oddelenie..proste vsetko
su tam nadstand.izby..kde mozes byt v sukromi s manzelom,aj babom a suma je celkom smiesna...400-500sk..neviem,ako teraz...a su tam aj 2 jednotky...
Odporucam..

veronciatko
18. sep 2009

ivanka612 ked som bola v handlovskej porodnici, tak akurat na vedlajsej izbe bola baba z BB.
Porodnicu mozes ist navstivit kedykolvek, ale podla mna mas este cas 🙂 . Staci napisat mail na tu adresu co maju na web stranke a oni ti odpisu kedy mozes prist. Najlepsie je dohodnut sa s primarom, je to v pohode chlapik, mozes sa spytat na co chces a prip. sa dohodnut. Mozes kludne chodit ku svojej dr. a tam sa dohodnut len na porod, alebo tie posledne 4 tyzdne pred terminom uz chodievaj do Handlovej na poradnu, aby si ta vedeli odsledovat a dohodnut aj termin porodu.
Nadstandartne izby, kde moze byt aj manzel su tam dve, je dobre si ich zarezervovat, aby neboli obsadene. Ale toto vsetko a ovela viac ti povedia priamo tam, ked tam pojdes pozriet. Su tam naozaj velmi mili a ochotni ludia, ktori ti na vsetko odpovedia.

ivanka612
18. sep 2009

Dakujem vam strasne moc no ja to mam dost komplikovane,pretoze svoju lekarku mam v Trencine a kedze som sa prestahovala do BB pred rokom a pol nechcelo sa mi tu hladat novu lekarku a takto mi to zatial vyhovuje lebo mam k nej doveru a aj tak to spojim s navtevou maminy ale tie posledne tyzdne si myslim,ze to uz nebudem tak dobre zvladat a urcite by mi vyhovovalo chodit uz tam mam to predsa menej ako do TN

medirelka
1. okt 2009

ivanka612, ja som si bola tiež najskôr pozrieť pôrodnicu, všetko mi ukázali, vysvetlili. Potom som tam išla na prietoky, je dobré, keď ťa aspoň raz pred pôrodom vidia, trošku sa zoznámite a dohodnete na tom, čo by si chcela. Ja som mala programovaný pôrod, to znamená, že sme sa popredu dohodli na približnom dátume pôrodu. Potom som ešte chodila k svojmu gynekológovi a keď som sa začala otvárať, zavolala som do pôrodnice a doktorka mi určila deň kedy mám prísť. Manžel bol celý týždeň v pôrodnici so mnou a s naším bábätkom, mali sme nadštandart izbu s manželskou posteľou, televízorom, chladničkou. Naozaj sú tam všetci milí a môžem len odporučiť. Keby si sa chcela ešte na niečo spýtať, daj vedieť.

lejna
1. okt 2009

ahojte, chcem sa opytat, ci sa da byt na izbe aj s dalsim cca 2-rocnym dietatom, kedze som z BA?

lienka79
2. okt 2009

skus si uavolat a opytat sa...mozno vyjdu v ustrety...su tam roaming-in
Ale mne sa to nezda ako dobry napad...nakolko aspon par dni by malo byt babatko v sterilnom prostredi...a predsa...2-rocne dieta, je 2-r doeta...
Ale opytaj sa priamo..ochotne ti odpovedia

michell13
20. nov 2009

ahojte ja som sa dnes bola s manzelom a s malou pozriet v nemocnici, boli sme velmi milo prekvapeny s príjemnym, odborným a hlavne ludskym prístupom od primára cez sestricky, vsetko nam porozpravali co a ako, ukazali izby, saly, dohodli sme si termin, sposob porodu - u mna je sekcia, takze za dva tyzdne tam pridem a budem cakat na nase druhe babatko, moc sa tesim 🙂

magdal1
20. nov 2009

skajkaze- kamaratka rodila v Handlovej v 11/2007, stratila dost krvi a dostala 2 transfuzie.

marcelkatt
4. jan 2010

Ahojte, aj ja som tam rodila v 11/2007 tiež jedna mamička stratila veľa krvi, no nakoniec to dobre dopadlo myslím.

jasimk
5. jan 2010

Ahojte!
No ja som rodila v Handlovej 2x a to som mala Bojnice pod nosom. Prvy krat pred 7 rokmi, bol tam primar MUDr. Borko a aj som na neho natrafila, profesional, mala som silne bolesti, epiduralku som nemala dohodnutu, ale kedze som bola prvorodicka, tak som si ju pocas porodu pytala, ale boli fakt super, pomohli mi a zvladla som to aj bez nej. Novorodenecke oddelenie super, maly lezal na infucii a mohla som ist za nim a skusat kojenie. Druhy krat som rodila 11.6.09, ale lezala som tam skor kvoli vysokemu tlaku, porod sa mi pustil samovolne, sluzbu mala Dr. Nina Matuskova a super sestricka, az ste asi pred 2-3 mesiacmi pozerali Modre z neba, tak tam bola jedna pani co chcela byt pri porode a tam poukazovali celu porodnicu a bola tam aj tato sestricka. Nastali mi komplikacie, lebo maly nezostupoval do porodnych ciest a zacinalo mu pomalsie byt srdiecko, zalarmovali pol nemocnice a chceli mi robit cisarsky rez. Primar MUDr. Durkech mal prisluzbu a na sale bol do 3 minut!!!! Babatko sa pokusali vo mne otocit, ci nema okolo krku pupocnik, ale vsetko bolo v poriadku, primar sa na mna pozrel a milo mi povedal, ze to zvladnem a kedze ma tak vystrasili cisarskym, tak maly bol na 2 potlacenia vonku. Chvilocku ho predychali a hned mi ho sestricka doniesla ukazat. Musim povedat len tie najvacsie chvaly a vdaku, ze mame 2 zdrave deticky!
Co sa tyka toho, ci si mozte prist pozriet porodnicu, tak ja som tam doviedla sesternicu a bez problemov poukazovali vsetko vybavenie.

leveretka
9. jan 2010

ahojte, síce mám do pôrodu ešte veľa času, ale uvažujem nad pôrodnicou v Handlovej hoci to mám od bydliska 100km...čítala som samé dobré referencie, tak ma to čoraz viac ťahá tam...Mamičky, chcela by som Vás poprosiť, ktoré ste tam rodili, či by ste mi mohli napísať ako to tam chodí:

1. môže byť so mnou manžel počas všetkých dôb pôrodných? teda od prvej až po štvrtú?
2. je špeciálna miestnosť kde sa trávi prvá doba pôrodná alebo kde sa môžem s manželom zdržiavať?
3. koľko personálu je pri pôrode?
4. sú v nemocnici aj nejakí študenti, ktorí pomahajú, chodievajú na vizity atd?
5. ako priebeha vizita?

Dakujem veľmi pekne 🙂

martinka13
10. jan 2010

Tu su odpovede podla mojich skusenosti Rodila som 1.1.2009

1. manžel bol so mnou počas celeho porodu Byvalie sme spolu v porodnici uz 3 dni pred porodom Non stop
2. Ja som bola počas kontrakcii na izbe Mala som ich v noci Takze som to nejako neriesila Potom to slo uz velmi rychlo Ale v podstate z počiatku si na izbe a potom v miestosti vedla porodnice Tam sme boli len s manzelom, lebo iny pôrod neprebiehal
3. ja som mala jednu porodnu asistentku a lekara Mudr. Borko Potom prisla este jedna sestricka Pomahali mi tlacit Maly mal 4 kg tak sme mali co robit
4. sutdenti su tam neni
5. velmi rychlo Lekar ta len pohladom skontroluje a ak je vsetko ok tak je to vsetko

Vrelo odporucam!!!!!!!! 🙂

leveretka
10. jan 2010

martinka, dakujem veľmi pekne za odpoved 😉

jasimk
11. jan 2010

Ahojte!
leveretka rodila som 11.6.2009., hospitalizovana som bola od 8.6. kvoli vysokemu tlaku, kontrakcie mi prisli nejako okolo 13-14 hod. manzel bol aj so starsim synom na navsteve okolo 16,30, to ma Dr. pozrela, manzela poslala, aby isiel domov zaviest syna a prisiel okolo 18 hod.
1. cize manzel bol so mnou stale, aj ked som sa isla osprchovat
2. miestnost je hned vedla saly, kde sa umyva babatko a ta je hned vedla porodnej saly su vsetky 3 miestnosti prepojene, tato "vzdycharen" je vybavena pohodlnou postelou, fitloptou, rebrinou, umyvadlom a fotelka a stolicky.
3. pri porode mi bola jedna porodna asistentka, Dr. Matuskova, kedze som mala kompikacie, tak prisiel aj primar Dr. Durkech. Potom tam bola este detska sestra, ktora odoberala babatko a lekar novorodeneckeho oddelenia, ale títo posledni dvaja az celkom, ked sa babatko narodilo.
4. studentov som tam nezazila!
5. vizity byvaju dve, teda ked je uz babatko na svete, najskor zenska, lekarka skontrolovala sitie, pozrela prsia, ako nastupuje laktacia a to bolo vsetko. Potom detska viziza, dietatko celkom vyzliekli, odvazili, popocuvali, odmerali bilirubin (zltacku), vycistili pupicek a potom sme si babatka obliekali same.
Rodila som tam 2x a neviem si vynachvalit, teraz je tam vynovena porodna sal a novorodenecke oddelenie, nove sprchy, sice nemam s cim porovnat, ale vrelo odporucam!

leveretka
11. jan 2010

dakujem jasimk 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre