Aké máte skúsenosti s Handlovskou pôrodnicou?

majkabudka227
16. jan 2008

Ahojte tehulky a ex-tehulky,
mate nejake najnovsie info o Handlovskej porodnici? Uvazujem nad touto porodnicou i ked Bojnice mam blizsie, ale tam by som velmi nerada. Nieco som uz o Handlovskej porodnici citala, ale to boli uz starsie prispevky, zaujimalo by ma cerstve skusenosti mamiciek.

kpn
12. jan 2010

Ahojte zienky, mamulky z porodnice Handlova. Taktiez sa chystam rodit v Handlovej a chcela som sa vas opytat na nejaku potrebnu vybavu pre seba a babo do porodnice. Je nejaky konkretny zoznam pre tuto nemocnicu.

Bo tu v Ba nakazu rodicke priniest milion pat vaci a aj tak to nevyuzije, tak nech nejdem s xy kuframi. Dakujem za rady a pomoc.

jasimk
12. jan 2010

Ahoj kpn!
Az chces presne vediet, co si mas priniest, skus im napisat, urcite Ti poslu zoznam. Ale az mozem, tak Ti ja napisem, co som mala:
pre seba: 3 nocne kosele na hlbsie rozopinanie, zupan, teple ponozky, slapky (pripadne aj do sprchy ine), 5 ks nohaviciek, az budes pouzivat tak podpr. na kojenie, osuska, uterak, hygienicke potreby - sampon, mydlo, ja som si zabudla telove mlieko, a samozrejme kefka, pasta, hreben, masticku na pery, lebo pocas porodu mi sestricka natierala. Porodne vlozky, staci jedno balenie, potom dalsie balenie take ako pouzivas normalne, ale radsej hrubsie, mozes si zobrat nejaku podlozku pod seba na postel, ja som mala taky hrubsi uterak, pre pripadnu nehodu. Domov som isla v tych istych veciach ako do porodnice.
pre babatko: 10 bavlnenych plienok, balenie najmensich plienok 2-5 kg, cistiace obrusky (nemaju ich velmi radi, ale ja som sa bala take male umyvat pod tockou), masticku na ritku (nam sa stalo, ze sa erarna minula, tak bolo dobre, ked sme mali svoju), v juni 2009 neboli potrebne ortopedicke nohavicky, a vecicky pre babatko v com pojde domov, po pripade rukavicky proti poskrabaniu a ciapocku taku tensiu.
No ja som mala len tieto veci a stacila mi na to cestovna taska a nic ine som nepotrebovala.

kpn
12. jan 2010

Jeej jasimk dakujem tak to znie v celku dobre...bo niekde chcu aj kosielky a este x dalsich veci, tak uz sa neobavam, ze tam pojdem s kuframi ako na dovolenku 😀

leveretka
12. jan 2010

kpn, odporúča sa aj masť na hemeroidy, keby si mala problém 😉
zavinovačku netreba pre bábo ?

jasimk
12. jan 2010

Ahojte!
Mast na hemoroidy, treba pozriet, ktora sa moze pocas kojenia!?
Zavinovacku, az pojdes domov, ale kedze vacsina chodieva autom, tak skor autosedacku a radsej vak do autosedacky!

sambika
13. jan 2010

Ahojte,
tiez rozmyslam nad porodnicou Handlova aj ked som z BA, ale po prezreti ich stranky sa chcem spytat plati sa nieco za porod ? kedze je to sukromna nemocnica ... nasla som tam len klasicky ceny za nadstandart, sprievodnu osobu, epi, doktora ..... okrem toho sa teda nic neplati ani pre cezpolnych ???

weronikla
13. jan 2010

Ahojte,

aj ja idem v najblizsich dnoch rodit do Handlovej, dufam, ze to pride co najskor 🙂
Sambika, za porod sa neplati, plati sa za to, co si nasla. Ved si mozes vybrat, kde budes rodit. 😉 Ja som bola v Handlovej na prietoky a CTG a mam prist, az ked budem rodit (nie som priamo z Handlovej) a ak by sa aj platilo, tak by sa o tom snad zmienili.

sambika
13. jan 2010

dakujem Weronikla za odpoved, takze tam nechodis na pravidelne kontroly ?

leveretka
13. jan 2010

tiež som počula, že sa tam nič neplatí. weronikla, držím palce, aby všetko prebehlo ok 😉

weronikla, chodila si tam pravidelne každý týždeň na kontroly? ako to tam prebieha? dakujem

weronikla
17. jan 2010

Ahojte,

ja som tam nechodila na pravidelne kontroly, tie mi robil gynekolog az teraz do piatku pravidelne a ak sa nic neudeje, tak sa mam v stredu hlasit v nemocnici. Ale neviem Vam povedat, ci to zalezi od konretnehpo gynekologa alebo nemocnice, ja mam takuto skusenost. 🙂

vevoncek
21. jan 2010

ahojte aj ja idem do Handlovej rodiť a vôbec som ani neuvažovala o Bojniciach pretože do Handlovej chodím odjakživa takže to tam poznám tento týždeň som tam bola na predpôrodnej príprave ale hlavne kôli tomu aby som videla pôrodnú sálu a izby a pokiaľ by sa dalo tak by som išla asi do tej nadštandardnej veď to sa ešte asi dohodnem so sestričkou čo sa týka doktorov tak mi je jedno kto tam bude lebo sú všetci super a mala som možnosť sa stretnúť so všetkými a videla som aj Bojnickú pôrodnicu a to sa nedá porovnať a myslím že v Handlovej je taký ľudskejší prístup.

no a na ten predpôrodnej préprave som dostala leták čo pre bábo a bolo tam:
1 balenie jednorázových plienok
2 ortopedické nohavičky
10 látkových plienok
základná výbavička(košieľka, svetrík,čiapočka,ponožky,rukavičky)
kozmetiku pre bábo majú oni a ževraj prvý mesiac by sa mala používať taká ako použijú oni, lebo aby sa bábo nevyhádzalo ale ak chcete používať inú tak si treba doniesť svoju

no a čo si mám mamina doniesť mi zoznam nedali len mi sestrička povedala nočné košele jednu staršiu na pôrod a potom dve na kojenie
podprsenky dve na kojenie,vložky do nich (kôli vytekajúcemu mliečku)
odsávačku a klobúčiky na bradavky požičiavajú ale keby dačo je blízko aj lekáreň tak by muž zbehol kúpiť čo by bolo treba
no a šlapky dvoje jedni do sprchy druhé na bežné nosenie
vložky, a hygienické potreby to by malo byť všetko a z papierov sobášny list občianske a tehotenskú knižku a preukaz poistenca to je myslím všetko

leveretka
21. jan 2010

ahoj vevonček, Ďakujem za podrobný popis 😀 držím veľmi palce, aby všetko dobre dopadlo a potom nám napíš, aké si mala skúsenosti s prístupom 😉

Veľa šťastia!

vevoncek
21. jan 2010

leveretka určite napíšem ale myslím si že to bude prebiehať presne podľa mojich prestáv preto sa ani nejako nebojím inak počula som o Handlovej veľa vecí a väčšinou boli pozitívne a tie čo boli negatívne tak to boli len reči konkurencie ktoré sa potom ukázali fakt ako len reči takže myslím že nie je o čom.Ja sa na pôrod iž veľmi teším aj keď viem že to určite nebude med lízať a nesútočne sa teším na malého keď ho prvý krát uvidím
inak chcela by som si dať epidurálku ale ešte som sa o tom zatiaľ s nikým nebavila asi teraz keď pôjdem na poradňu sa na to spýtam viem že je to tak teda to som počula na predpôrodnej príprave že keď chcem epidurálku tak ma pozre doktorka a keď by som bola pripravená tak sa dohodne termín kedy pôjdem rodiť (pinú mi vyvolávačku) a vtedy sa dohodne aj doktor a v pohode mi ju pichne a ešte ak by som sa cítila fajn keď už budem na tie 4 cm otvorená že by som si to epi rozmyslela tak ju kľudne môžem odmietnuť pokiaľ nieje ten set ešte otvorený.

Inak keby ešte nejaké otazky v pohode odpoviem pokiaľ budem vedieť 😉

weronikla
27. jan 2010

Ahojte,
ja som 20.1. som v Handlovej porodila dcerku 🙂 A musim povedat, ze Handlova bola skvela volba. Pristup bol uzasny a ludsky, ked som nieco nevedela, bolo mi vysvetlene. Porod bol tazky, hlavne tie bolesti predtym, ale ked sa mala narodila, vsetko islo bokom. Bola som na nadstandardnej izbe, to bolo super, pretoze so mnou mohol byt aj manzel a to bola uzasna psychicka podpora.
Vevoncek, to s tou kozmetikou som netusila... Od kedy som prisla domov, pouzivam inu ako v nemocnici, zatial sa mala nevyhadzala (klop klop klop)...

lienka79
28. jan 2010

ahojte
Tak napisem svoje skusenosti.
Porod perfektny, personal od lekarov,cez sestricky az po novorodenecke.
Su tak roaming-in izby,babo mozete mat hned so sebou, su tam aj 1-tky izby,ale na tie musite mat statsie, alebo VIP izby, max.sukromie (akrem toaliet na chodbe, ale su novucke, pekne, nove)..kde mzoe byt aj manzel ubytovany.Navstevy mozu chodit hocikedy, moj drahy odchadzal aj o 21 30 a nikto s tym nemal problemy.
Pri porode su 3, porodna asistentka, lekar a este jedna sestra...a potom prichadza pediater.
Ja som rodila sama, takze som "vzdychala na sale a ked to prislo,sup na kreslo, vyborna vec,rodi sa v pololahu...nastavi sa podla poziadavky rodicky.
Ziadne hromadne vizity, chodi 2 lekari a jedna setsra..ziadni medici ani nic..lekar len pozrie sitie a ide sa hned prec...NAozaj nic hrozne....
Vybava babatka..okrem plienok nepotrebujete v podstate nic....aj oblecenie,vsetko maju...ja som ale chcela pouzivat svoje oblecenie, aj kozmetiku,je asi lepsie, nech od narodenia pouziva jednu,koli alergii...a nikto nic nenamietal....a plienky treba...prvy den daju,potom uz vlastne.
No a osobna gygiena....vlozky,kosela, zupa, toaletny...uz samozrejmost v nemocniciach.
ak zena rodi z ineho mesta, myslim,ze sa neplati nic, akurat ked si vyberie konkretnmeho porodnika.
EPI stoji asi 3000,neviem,nemala som,zbytocne podla mna....otecko pri porode tusim 300 Sk, robia aj odber pupocnikovej krvi...a nadstand.izba sa samozrejme plati....ale nie je to ziadna horibilna suma.

leveretka
22. feb 2010

Ahojte dievčatá, gratulujem k Vaším drobček, držím palce, aby sa Vám darilo 😉

to je super, že máte iba pozitívne skúsenosti 🙂 čiže pokiaľ chápem princíp správne, tak pokiaľ by som chcela epi, tak si treba vopred dohodnúť termín, kedy sa bude pôrod vyvolávať a teda plus ešte aj lekára si treba dohodnúť? Dakujem

kpn
1. mar 2010

Leveretka ono je to s epi tak, ze mozes mat stastie a budes rodit cez den a anesteziolog je tam, alebo ak ti vyvolaju porod, nie je iste , ze sa hned zacnes otvarat ... moze to byt az podvecer a preto sa ten termin dohaduje potom podla sluzby anesteziologa. Aspon mne to tak vysvetlili.

Lekara si dohadovat nemusis, to je uz na tvojej osobnej voli.

divoska
1. mar 2010

sambika a ako to chces urobit s cestovanim a terminom? ako ste sa nakoniec rozhodli pozeram ze uz kazdu chvilu.

sambika
1. mar 2010

divoska, ideme nakoniec do B.Stiavnice, tam to na nas velmi dobre zaposobilo, aj primar nam schvalil porodny plan, uz tam chodime do poradne kazde dva tyzdne.

divoska
3. mar 2010

a ako poriesis cestu? ubytujes sa tam pred terminom? logisticky ma to zaujima. neviem totiz ako to vymysliet 🙂 a drzim palec samozrejme

sambika
3. mar 2010

zatial sme rozhodnuty tam ist az ked to na mna pride, manzel uz cestu vie nazpamat 🙂 a ja dufam, ze to vydrzim ... da sa tam aj ubytovat, priamo v nemocnici je hotel - 16 E/noc, ale radsej budem doma ako tam nervozne cakat kedy to pride, doma je predsa len doma ....

divoska
3. mar 2010

tak drzim palce lebo moj drahy sa chyta za hlavu ze co vymyslam ze to je uplne nerealne ze je to daleko po starych cestach a dedinach.. ale ja v bratislave rodit proste nebudem... som skor rozmyslala ze ist na chalupu k svokrovcom na posledne tyzdne, a ze ten kusok do topolcian ma vezmu oni alebo taxik, a drahy doleti potom tam /dufam ze stihne ;)/ ale ked handlova tak neviem... odkedy zavreli to, a zacala som hladat nudzovu nahradnu alternativu laka ma handlova coraz viac, ale stale to je v keli daleko aj od tych dedin pri topolcanoch. a z bratislavy sa mi to zda uplne nerealne ked poznam baby co porodili zachvilu. dufam ze potom poreferujes ako si prezivala cestu 🙂 budem na teba mysliet

martinka13
3. mar 2010

divoska - uplne chapem ze ked raz niekde nechces rodit tak proste nie 🙂 Ja som bola v Handlovej 2 dni pred porodom S odstupom casu mozem povedat ze to bolo lepsie akoby som tam prisla uz s bolestami Aj ked teda ked som bola tehotna tak som si vravela ze pojdem az ked budu kontrakcie Nakoniec to nevyslo No ale spat k veci Byvala som tam s manzelom takze skoro ako doma Mala som klud ze ked to pride tak som uz vlastne na mieste Nakoniec som aj den pred planovanym prepustenim porodila Viem ze tam chodia rodicky z celeho slovenska Urcite sa s primarom dohodnes Tak drzim palceky nech to dobre dopadne Ahoj

divoska
3. mar 2010

dakujem moc mati za povzbudenie, cela rodina si totiz asi v duchu hovori ze som padnuta na hlavu. to na nich vidis 🙂 ale co sa zabijem ked citajuc vase skusenosti a pocitovo ma to nielen ze taha tam ale aj som o tom presvedcena ze je to rozumnejsie ako si to tu odtrpiet spolu s milionom dalsich bab, kde to beru ako na beziacom pase a aj tak jedna nemocnica horsia ako druha mi pripada... draheho zo mna este porazi 🙂 lebo ja som to myslela skor ze sa tam pojdem ubytovat hoci aj do nejakeho hotelu vopred, a drahy potom jaksik doleti z roboty za mnou.. aj ked ci zvladnem byt posledne dni sama v cudzom meste.. /to si nespievam to konstatujem 🙂/ to si neviem este predstavit takisto... lebo mi pripada zbytocne aby si on bral vela dovolenky ked ju mozno viac budeme potrebovat neskor. rovnako ja netusim ako dopadne nakoniec termin, kedze som 2x mala este menzes ani moj doktor sa nevie poriadne rozhodnut ze kedy, naposledy zohladnil datum poslednej m ten den kde mne uz bolo zle a nejak som tusila ze uz sme. mozno je to presnejsie podla ultrazvuku, ale to sa mi tiez nezda u kazdeho rovnake ked som citala tu temu. takze ja budem mat este srandu sa trafit potom do tych nejakych poslednych 2 tyzdnov... alebo do cohokolvek 😀

martinka13
3. mar 2010

Ja osobne by som sla na prietoky do Handlovej Doktor ti povie co a ako Myslim ze by sa dal dohodnut aj presny termin porodu Kazdopadne si zavolaj Oplati sa podla mna tam ist rodit Fakt som mala hysteriu z porodu a tam som sa citila ako doma Takze este raz vela stasticka 😉

sofinka2009
3. mar 2010

ahojte.chcem ist rodit do handlovej .niekde ste tu spominali ze sa da napisat aj mail a dohodnut si termin kedy prideme do porodnice vsetko pokukat a dohodnut.akurat na stranke porodnice som nejaku priamu mailovu adresu nenasla.nemate niekto ?ci je lepsie zavolat a dohodnut telefonicky?dakujem

divoska
4. mar 2010

jo, planujem sa tam zastavit buduci tyzden cestou z tatier ;) juch juch. dohadovat termin porodu som praveze nikdy nechcela, lebo som prudkym zastancom toho ze sa to spusti kedy sa ma, ale sak mozno pod nejakou tarchou rozumnych argumentov budem ochotna zmenit nazor 🙂 potom poreferujem damy, mati ty im normalne robis reklamu! 😀 ale tesim sa lebo to znie strasne dobre tympadom. co podla mna presne tak ma byt... nechcem mat traumu do smrti, chcem si odrodit v pohode. one, este vlastne, tam su dve nemocnice alebo len jedna? lebo viem ze na nete som nasla ze druha nemocnica handlova, sukromna or tak nejak podobne, tak nie ze pojdem do tej inej. ci to sa tak len vola a to by bolo moc na handlovu dve nemocnice? domace ma dufam neumlatia teraz, len sa potrebujem zorientovat 🙂

martinka13
4. mar 2010

Je tam len jedna nemocnica Nie som si ista, ale asi je rozdelena na sukromnu - to je vlastne porodnica a tu druhu cast Ale to neviem na 100%. Kazdopadne je tam len jedna 🙂

divoska
4. mar 2010

ookaaaa, dakovala ;)

kpn
5. mar 2010

Divoska aj ja som z Bratislavy a rodit idem do Handlovej. Ono aj ked nie je jasne, kedy presne doslo k otehulkovaniu, tak pri navstevach v porodnici a kontrolach v poslednych tt pred terminom ti uz budu vediet povedat orientacne ako si na tom a podla toho sa mozes zariadit ako ty, tak i mnazelik s dovolenkou. Stav krcka, a bla bla bla ... ved tam nie su amateri a isto ti poradia. Druha vec je ta, ze sa da dohodnut na vyvolani porodu tesne pred terminom, a tak aj ked hovoris, ze nie si zastanca, sa nemusis obavat ci ked to na teba dojde tam stihnes dobehnut a tiez manzelik. Takto tam pridete rano, vybavia sa vse veci co treba pred porodom, pichnu vyvolavacku a ides. Ono my ked sme chodili este na kontroly (teraz cakam uz na zajtrajsok), tak my Dr. povedala, ze ak by to na mna prislo do 35-36 tt mam zostat v BA bo aj tak by museli babo oni previezt inam, a od toho tt kludne nech clovek dobehne. A Topolcany uz opat funguju, tak popripade tam.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre