Aké máte skúsenosti s pôrodnicou Bojnice?

minina16
28. apr 2008

ahojte rodila som v Bojnickej porodnici aj som sa trochu bala ,,lebo vela ludi ma od tejto nemocnice odhovaralo ale predsa som isla rodit tam a nestazujem si lekari boli vyborny sestricky tiez,nemala som ani najmensiu zlu skusenost ,aj ked som mala trosku zdrav.problemy po porode ale pri tom uzasnom pristupe som to zvladla. 🙂 chcem sa opytat ake mate vy skusenosti s porodnicou v Bojniciach?

monulik0209
29. mar 2011

@majamat no aj mi sme si pobudli 6 dni v nemocke,pri mne sa vystriedali 2 mamicky 🙂 mi sme dostali zltacku,tak sme sa museli slnit pod lampou,lebo vtedy bohvieako slniecko nesvietilo,asik len jeden den 😝

@kakajka ja som si nikoho nezazmluvovala,odrodil ma doktor ktory mal sluzbu,bol uplne perfektny,vsetci doktori su tam uplne super,len ich treba pocuvat co hovoria a nebat sa 🙂

bezaz
29. mar 2011

ahojte, ja som bola na nadstandarde pri oboch detoch, nejako to tak dobre vyslo, a bola som spokojna, mne nevadi, ze si nemam s kym pokecat, dolezitejsia bola pre mna sprcha len pre seba 😀
@kakajka mala som zazmluvneneho lekara pri oboch detoch, prislo mi to tak lepsie, ked som si dopredu vedela dohodnut podmienky vedenia porodu, samozrejme za predpokladu, ze bude fyziologicky 😉
co sa tyka toho nastrihu, pri dcere som hradzu masirovala, natrhla som sa len trochu, teraz sa mi moc nechcelo, ani som moc nestihala, chvilku vyzeralo, ze budu musiet strihat, ale nakoniec to doktorka nejako ponatahovala, ze som mala len 2vonkajsie stichy a 5hodin po porode som sedela 😉

majamat
29. mar 2011

@kakajka ja som si nikoho nezazmluvnila a vyfasla som Dr. Matuskovu. je zlata, ale udajne tam konci.
mna tusim nastrihli a aj tak som sa dost roztrhala.
@monulik0209 mna pustili na 11 den, ale mala bola nastastie v poriadku a komplik. som mala ja.

myreason
29. mar 2011

@majamat vďaka za odpoveď

@monulik0209 a dve bábatka ked sú teda na izbe sa neprekrikujú?? 😀 😀 máš pravdu, je lepšie,ked máš s kým pokecať.

@kakajka ahoj, no možno aj áno 😀 a bojníc sa neboj! síce rodím prvý krát, ale som v tej nemocnici varená pečená,hehe, ležala som tam tiež na rizikovom a teraz tam chodím pravidelne na kontroly, takže mám to tam trochu omrknuté,aj doktorov a s ničím negatívnym som sa tam nestretla chvalabohu...práveže som kľudnejšia, ked viem, že doktori sú milý aj sestričky. Ja si nejdem žiadneho zajednať, nechám to na osud, kto bude mať službu. A aj keby bola handlová otvorená, išla by som do Bojníc jednoznačne.

kakajka
29. mar 2011

@monulik0209 jediny, koho by som nechcela vyfasovat je primar, inak sa mi zdali doktori fajn.. no ja som sa ani pri prvom nebala, nemala som cas na to mysliet 😅 😉
@bezaz a co je pravda na tom, ze na nadstandrarde nesvieti cely den slniecko? 😕 ja som bola pri prvom v handlovej tiez na nadstandrad a bola som velmi rada, lebo bol od narodenia velmi narocne babatko.. aj teraz by som isla rada keby sa dalo, ja mam rada sukromie a tiez ked si mozem v pohode oddychnut, este sa nakvakam dost s kamoskami pri kocikovani 😀 a mozem sa spytat, ktoru doktorku si mala zazmluvnenu? myslim, ze oni maju platny cennik aj na nete, ze? to je super s tym nastrihom, tiez by som to tak brala 😉
@myreason ked to tam uz poznas, tak je to pochopitelne, ja som rodila v handlovej a ked som sa dozvedela, ze ju zatvorili, bolo mi to velmi luto.. ja som tam bola strasne spokojna a mala som dohodnuteho aj lekara, takze to tam cele bolo take "rodinne", aj sestricky boli uzasne, raz sooom ich nasla v sesterni ako pestovali mojho maleho a tak krasne sa na neho pozerali a ked som sa spytala, ze ci plakal, tak oni ze nie, ale je taky krasny, ze si ho chceme trosku pokukat 😵 ale nakoniec som rada, ze som v bojniciach na tom rizikovom lezala, lebo ma tiez presvedcili - aspon tam, ze su sestricky fajn a co som mala stastie na doktorov, tak boli super a o tych mladuckych doktorkach ani nehovorim, tie boli naozaj zlate

monulik0209
29. mar 2011

@myreason no ako kedy 🙂 ale ja som mala v pohode mamicky co boli so mnou na izbe....bud plakala moja mala,alebo druhe babo,nikdy nam neplakali narovnako...

@kakajka no ja som zase s primarom spokojna,ked mi odtiekla plodova voda,tak ma on kukal a pytal sa ma,ci som v noci spala alebo nie a kazal sestricka aby mi pichli infuzku aby som rychlejsie rodila,ked som bola unavena...on mi povedal ze do druhej hodky porodim aj sa tak stalo,mala sa mi narodila 13.55...... aj ja som sa najprv bala primara,aj mna strasili ine mamicky,ale napokom som bola milo prekvapena aky bol fajn

drnduliak
29. mar 2011

@kakajka aj mne bolo luto za handlovou, a hlavne za byvalym primarom, ktory uz nie je medzi nami 😢 ale durkech je v ziari, aj pagacova myslim...aj kopec handlovskeho personalu, ze sestricky, porodne asistentky...tak ak to nemas daleko, mozes ist aj tam🙂ja som bola veeelmi spokojna 😉

bezaz
29. mar 2011

@kakajka ano, okna ma na tu stranu, kde nesvieti slniecko, ale ja som bola rada, lebo v tych ostatnych izbach bolo strasne teplo, dost kurili a este ked sa tam oprelo slnko 😅 zazmluvnenu som mala doktorku vanovu, cena je 200eur, podpisujes normalnu zmluvu s nemocnicou

mataharyy
3. apr 2011

Ahoj,
tak nás včera neočekávaně propustili, pač teda tam se na postele stojí fronta 😅 Musím říct že doktoři super, sestřičky zasloužej metál, jsou milionové, jak na sále, tak na oddělení a na dětském... Fakt plaketu a postavit jim sochu, jediná má zkušenost s primářem byla u přijmu, kdy se rozhodl že mě chce taky vyšetřit (no měla jsem dojem že mi prohmatal snad i krční mandle 😅 ) a pak když jsem ho sem tam někde potkala, můj dojem z něj je takovej že kam vejde tam je živelná pohroma, působí strašně uspěchaně fakt kde byl primář tam byl dle mého "chaos"... 😅 Jináč u porodu jsem měla Dr. Mifkovou, byla super, ale s ohledem na to jak jsem to vzala hopem by mi bylo asi úplně jedno kdo by tam stál 😀 Jen teda co fakt stojí za to je uklízečka, tu babu by měli někam přivázat (nejlépe do těch sprch, aby si zkusila osprchovat se a nikde nenakapat 😝 ) a je tam strašný vedro všude 😒 Jináč fakt nemohu si stěžovat 🙂

majamat
3. apr 2011

@mataharyy no to si mi pripomenula tu upratovacku. mm bol na nu riadne nastvaty. z porod. saly ho poslali na novorodeecke, nech si ide pozriet malu, lebo nestihol k porodu. prebehol moc rychlo. upratovacka - "velka sefka" ho vyhanala na porodnu salu. on tam behal po chodbe jak debil.

mataharyy
3. apr 2011

@majamat Jo šéfka to sedí, já si tam dělala srandu že by mohla na tom koštěti odletět někam... Mě drtila těma sprchama a jak buzerovala s jídlem 😠

weirdo
3. apr 2011

@mataharyy - no fakt ta zenska sa rada asi vadi ci co 😀
Ja som bola na VIP izbe a mi povedala, ze ona si o tom mysli svoje, ze mm tam chodi za mnou 😀 😀 😀

tibinka22
3. apr 2011

@weirdo aj ja viem o ktorej vravite 😅 presne by som ju tiez postavila do tej sprchy a nech sa osprchuje bez toho aby tam nebola ani kvapka vody 😀 😀
a to Ti uz co povedala? akoze nechapem 😀 😀 😀

myreason
4. apr 2011

@mataharyy ahoooj! tak už ste doma?? no čo ako ti to prebiehaloo? 🙂

myreason
4. apr 2011

@mataharyy ináč s tým primárom máš 100% recht! 😀 všade,kde vkročí tak chaos,pohroma...ja som to tiež zažila, ked som ešte na rizikovom ležala,aj teraz to vidím ked chodím do nemocky na kontroly...plná chodba ho je,počuť ho už na kilometer 😅

tina78
4. apr 2011

@mataharyy jáj, tak to s tou upratovačkou si vystihla úplne super! 😀 😀 Tiež mám s ňou svoju skúsenosť, normálne nás šmírovala, koľko ktorá našpliechame pri sprchovaní.

mataharyy
4. apr 2011

@weirdo no já mám své pochybnosti že ta paní myslí... 😅
@myreason jo domove, ó sladký domove 😀 Vše proběhlo super, strašnej fofr to byl, od první kontrakce do porodu přesně 139 minut 😀 😎 A primář, má to svůj klad víš hodně dopředu že jde, cca tak tři patra 😀
@tina78 jo nás taky dvakrát jsem jí poslala někam a byl klid 😎

weirdo
4. apr 2011

@mataharyy - mysli, ale svojsky 😀
@tibinka22 - no ona to myslela tak, ze akoze to by sa nemalo, chlap chodit, ze by zena mala zvladnut iste veci sama ... ze zrejme je porodnica len pre zeny ... podla mna by ona ani chlapov k porodu nepustala 😀 😀 😀

myreason
5. apr 2011

@mataharyy joooj, tak to supeer, že si to mala tak rýchlo za sebou! 😉

myreason
5. apr 2011

inak, počula som niečo, čo ma dosť vystrašilo..vraj neni dávno rodila jedna holka a že jej pri pôrode praskla nejaká cieva v bruchu, a že doktori len bezmocne na nu pozerali, že nevedeli čo robiť..až ked jej muž skoro "prizabil" primára,až potom ju zachránili...vraj už bola modrá.. 😒 😖 to je po strašne dlhej dobe asi prvé také negatívum,čo som počula na bojnice a doktorov.

lucy56
5. apr 2011

ahojte, ja mam sice od veci otazku,ale chodite niektora aj na predporodnu pripravu do Bojnic a ked hej tak aka je uroven, ci sa aj cvici a tak, a neviete poradit,ked chcem rodit v nemocke PE, lebo to mam blizsie ale v nej nie je predporodna, mohla by som chodit do Bojnic na predporodnu, povodne som totizto prievidzanka len som prestahovana

drnduliak
5. apr 2011

@lucy56 aj ja som chodila na predporodnu do bojnic a rodila som inde 😉 ...to je jedno, zaplatis si cvicenie alebo aj prednasky, ako budes chciet

kakajka
9. apr 2011

@monulik0209 no tak konecne pocujem na neho aj nejaky ten pozitivny ohlas 🙂
@drnduliak ty si rodila v ziari? a si priamo z pd? to sa mi zda uz dost daleko, asi risknem bojnice 😉
@bezaz tento mesiac idem na prietoky, som zvedava koho chytim, ale nad vanovou rozmyslam aj ja, pocula som na nu len same dobre veci a ked som sa s nou stretla na rizikovom, tak bola naozaj super..

kakajka
9. apr 2011

kocky a este mam jednu otazku: v prievidzi ma 3D sono stale len hudec? lebo sa mi to zda dost drahe 😒 v nemocnici nemaju to sono 3D-ckove?

nika80
10. apr 2011

@kakajka mne sa zdá, že ešte v budove Priemstavu v meste by mali mať 3D

myreason
10. apr 2011

ahojte, chcem sa ešte spýtat, kedže sa už začínam baliť 😀 môžem zobrat pre malé do pôrodky z kozmetiky: olejček Aviril, detské mydlo Nivea?? lebo neviem či treba nejaké špeciálne z lekárne alebo čo..lebo niekto mi povie, že bábatkám vadí taká kozmetika, další zas že mu vadí taká...tak už fakt som nevedela čo kupit.. 😅

monulik0209
10. apr 2011

@myreason no urcite si zober kozmetiku na kupkanie,ja som nemala a manzel musel doniest....uvidis sama co bude tvojmu mimcu vyhovovat.....nasej malej vobec nevyhovuju olejceky,cela sa z nich osupe,preto pouzivame len telove kremy pre babatka....nam dalo zabrat kym sme zistili,aka kozmetika malej vyhovuje,dost sme toho museli nakupit a teraz nam to iba doma stoji 😖 kazde babo je ine a ine mu vyhovuje

drnduliak
10. apr 2011

@kakajka ja som dokonca priamo z bojnic 😉 chcela som prosto handlovsky personal...a mas pravdu, je to trochu daleko, toho som sa bala aj ja, ale mala som vyvolavany porod, takze do nemocnice som prisla v klude, s tastickou, ako na dovolenku.... 😀

kakajka
11. apr 2011

@nika80 velmi pekne dakujem za info, pred chvilou som tam volala a objednala sa na stvrtok, stoji to iba 15€! 😵 😵 budem sice uz v 34tt, ale foto tvaricky bude uricte krasne 😵 este raz dakujem, mna by to nenapadlo 😅

kakajka
11. apr 2011

@drnduliak tak to je sranda, ze si priamo z bojinic.. ale zase zena rodi dva, tri krat za zivot, tak preco si to nenaplanovat podla svojich predstav 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre