Aké máte skúsenosti s pôrodnicou Bojnice?

minina16
28. apr 2008

ahojte rodila som v Bojnickej porodnici aj som sa trochu bala ,,lebo vela ludi ma od tejto nemocnice odhovaralo ale predsa som isla rodit tam a nestazujem si lekari boli vyborny sestricky tiez,nemala som ani najmensiu zlu skusenost ,aj ked som mala trosku zdrav.problemy po porode ale pri tom uzasnom pristupe som to zvladla. 🙂 chcem sa opytat ake mate vy skusenosti s porodnicou v Bojniciach?

kakajka
11. apr 2011

@myreason ako pise monulik - kazde babo je ine a niektore znesie akukolvek kozmetiku a niektore ma s tym zas problemy.. ale ja som pri malom puzivala niveu a johnson baby a bola som spokojna.. teraz skusim pre zmenu nieco bio 🙂

mataharyy
11. apr 2011

@myreason ahoj, já měla niveu a po prvním koupání se mi malej vyházel, takže nám na další koupel dali rapíkovej odvar a v tom teď koupu i doma a mažu olivovým olejem z lékárny a pohoda 😵

rosaria
11. apr 2011

@kakajka iba 15 € 3D sono, a som si myslela že v žiari za 33 je najlacnejšie. Majú nejakú webovú stránku?

rosaria
11. apr 2011

Ja rozmýšľam aj nad Žiarom, keďže tu pracujem, nezdá sa mi to až taak ďaleko. Teraz tam rodila moja teta o skutočne ju rodil handlovský personál ( pred dvoma rokmi rodila v handlovej ešte si ju aj pamatali) . Totiž mala nejaké problémy v tehotenstve a neodporučili jej Bojnickú nem. neviem prečo. Ja by som rada išla do Bojníc je to predsa len bližšie, a správa od bezev že ju nenastrihli ma mimoriadne povzbudila. 🙂 Aj na sono chodím do nemocnice, zatiaľ mám za sebou len jedno a to bolo úplne v pohode, bol so mnou aj mm a pekne nám všetko vysvetlila. Neviem jej meno, ale o dva týždne idem zase tak dúfam, že tam bude rovnako milá doktorka.

kakajka
11. apr 2011

@rosaria ja som si nasla cez google tel cislo a zavolala na tu recepciu ci co to je, tam davaju terminy.. ved mozem napisat vo stvrtok ako som dopadla a hodit odporucanie, ja som bola na 3D aj pri prvom u hudeca, takze mam aj s cim porovnat 😉 to je zaujimave, ze jej neodporucaju bojnicku nemocnicu, ja ked som cakala maleho a rozhodovala sa kde ist rodit, tak mi jeden znamy zo zachranky povedal, ze v ha je sice lepsie personal, ale ze keby sa hocico stalo, tak male aj tak prevezu do bojnic, ze tam nemali ani transfuziu krvi, ani jis-ku.. ale ja som mala dohodnute s mojim doktorom, ze budu mat nachystanu moju krvnu skupinu, takze som aj tak sla do ha 😎 ja uz som rozohdnuta, ze pojdem teraz do bojnic, ked som lezala na rizokvom tak ma doktori presvedcili, boli skutocne super.. a tento mesiac idem na prietoky, mozno nakoniec niekoho aj zazmluvnim 🙂

drnduliak
11. apr 2011

@kakajka moja rec 😉 a najma ked uz mas ozaj moznost vybrat si aj porodnika, porodnu asistentku...podla mna je fajn mat dohodnuteho lekara, ja som k nemu chodila aj posledny mesiac do poradne.ja na svoj porod vcelku rada spominam 😀 no, odhliadnuc od tych bolesti... 😉

trynity
11. apr 2011

ahojte. ja sa len chcem spýtať, že či je to pravda o tom, že keď je bábo otočené KP, aj tak sa v bojniciach preferuje skor normálny porod? ja som druhorodička, prvý syn sa tiež narodil v Bojniciach a všekto bolo ok, ani na ľudí nemůžem nič povedať. ale teraz pri druhom sme zatiaľ otočený zadočkom. zdravotné problémy som mala sama zo sebou aj po prvom porode a ten bol podľa lekárov ukážkový, tak neviem ako by to bolo teraz, keď je malá KP a rodila by som normálne. plus sa mi začali vo velkej miere vyskytovať extrasystoly na srdci, tak neviem. má s tým niekto skúsenosť? 😒

martinka13
11. apr 2011

Ano je to pravda Aj ja mam znamu, ktora mala babo otocene KP a chceli ju rodit normalne Sla do Ziaru

kkatrina
11. apr 2011

potvrdzujem, aj mňa pri druhom chceli odrodiť pri KP normálne, našťastie malý sa posledný týždeň otočil 😅
a momentálne som v stave absolútnej paniky z bojnickej pôrodnice (info od iných lekárov a pacientiek) že zvažujem Žiar, Martin alebo Bánovce. Ale ak predsa.....tak priorita č. 1 - nestretnúť primára 😖 😔

ingrid77
11. apr 2011

...ja som obidve deti rodila v Bojniciach, bolo to sice pred 12 a 5 rokmi, ked bol velky boom rodit do Ha, a dokonca pred 12 rokmi mne aj moja gynekologicka odporucila Ha, mala som sice pri obidvoch detom vybaveneho PRIMARA, aj ked on je svojsky clovek, ale myslim, ze dal to oddelenie do poriadku, treba totiz poznat spravnych ludi, pretoze vsetko sa toci okolo sponzorov, ktory tu rekonstrukciu zacvakaju, je pravda, ze niekedy povie co ma na jazyku, no co sa tyka starostlivosti a ostatneho personalu nemozem povedat jedno zle slovo , sestricky boli fakt mile a to moj maly bol neskutocne uplakane dieta, na margo epiduralky, rodila som obe deti bez, len som mala asi stastie pretoze obidve deti sa narodili aj napriek hmotnosti /3,88 a 4,45/ velmi rychlo zhruba do 4 hodin od zaciatku bolesti, kazda zena rodi inak, ale treba sa spoliehat na lekarov, lebo nik iny Vam nepomoze, prajem vsetkym vela zdravicka a drzte sa 🙂 🙂 🙂 🙂

rosaria
11. apr 2011

@kakajka Ďakujem si zlatá tak mi prosím daj info do IP alebo sem, išla by som tam potom aj ja 28 síce idem na sono ale uvidím ako bude, či niečo povedia, to budem v 19tt. A oporučili jej žiar tiež kôli polohe bába a odporúčali cisársky, v´bojniciach sa s nimi nikto nebavil nieto aby ich objednali na sekciu, v žiari im primar´dohodol termin, ukazal pôrodnicu, vraj veľmi dobrý prístup.

trynity
11. apr 2011

tak to s tým rodením normálnym sposobom pri KP ma potešilo. nechcem nikomu ublížiť alebo sa dotknúť, ale tak radšej aby sa to mamičke uľahčilo a mala čo najmenšie komplikácie po porode (a samozrejme aj malé), tak radšej si lekári spravia čiaročku, že zvládli aj taký porod a mamička sa može doma aj zblázniť. reálne začínam zvažovať Partizánske alebo Bánovce. Ja viem, že toto fórum je o Bojniciach, ale neviete ako to funguje tam? či stačí prísť už len pri bolestiach alebo sa radšej ozvať skor, že mám záujemu nich rodiť a nieako sa dohodnúť? už teraz som nervózna 😨

ejka3
11. apr 2011

Ja som mala KP pri staršej dcérke. Môj gynekológ mi odporučil sekciu, poslal do nemocnice na vyšetrenia a dohodnutie termínu. S nemocnicou Bojnice som nemala žiadne problémy 🙂 Nikto z nich mi ani raz nespomenul, že by som mohla skúsiť porodiť klasicky... A ako vystrašenú prvorodičku ma to ani len nenapadlo 😀
Druhý už bol klasický. Predoperačné vyšetrenia som síce pre istotu absolvovala zas, ale primár povedal, že teraz našťastie nemám žiadny dôvod na sekciu a ak to pôjde hladko, porodím normálne...
Takže určite záleží aj na odporúčaní gynekológa. Ja som bola s Bojnicami spokojná.

drnduliak
11. apr 2011

holky podla mna je nejdolezitejsie, aby bola maminka aj babo v poriadku, ja som sice rodila v ziari, ale bolo mi jasne, ze ak by sa mi to nejako velmi rychlo rozbehlo, urcite by som sla do bojnic...hoci ako prvorodicka som si myslela ze to pojde skor pomaly. ale zase absolvovat 45-minutovu cestu v kontrakciach...no neviem, radsej odporucam skor vyrazit 😀a urcite odporucam ist pozriet predtym, popripade aj zajednat lekara...ja som sla nakoniec planovane, co som ocenila najma ze som tam v klude dosla, prijali ma, potom mi dali cipok a uz to slo... 😉

monulik0209
11. apr 2011

@trynity ahojky,aj moja mala bola zle otocena a moja doktorka ma hned poslala do bojnic,aby som si dohodla cisarsky,vobec ziadny problem s tym nemali 🙂 dva dni pred naplanovanym cisarskym sa mi malicka otocila a rodila som normalne 🙂

kkatrina
12. apr 2011

@trynity moja známa rodila v Bánovciach vo februári. Musela mať plánovanú sekciu kvôli zdravotnému stavu. Zavolala primárovi do Bánoviec po 36 tt a opýtala sa ho kedy by sa mohla prísť ukázať, že tam jej odporučili rodiť. Povedal jej kedy, prišla, vyšetril ju, objednal o týždeň na sekciu. V nemocke bola 6 dní a maximálne mi ju odporučila. Od lekárov, sestričiek, novorodeneckého. Bola veľmi spokojná, nič nemala vybavené, nikomu nič neplatila 🙂

myreason
12. apr 2011

@kakajka
@monulik0209
@mataharyy
ďakujem vám..no asi kupim okrem toho mydielka Nivea ešte aj niečo iné, kdyby neco 😉 a ešte sa spýtam- obrúsky na zadoček možem zobrať normálne Pampers (aloe vera) ? vela sa pýtam, možno aj blbosti, ale čo už so mnou 😀 😀

mataharyy
12. apr 2011

@myreason to můžeš vzít jaké chceš, zas záleží jak a co ti dítko snese, ale vyzkoušej a uvidíš 😉

monulik0209
12. apr 2011

@myreason no jasne,vlchcene obrusky treba,to budu od teba sestricky aj s plienkami pytat,potom vratia 🙂 v pohode sa pytaj,co este potrebujes vediet

myreason
12. apr 2011

@monulik0209
@mataharyy
dakujem vám, ste zlaté baby 🙂
@monulik0209 ak ma niečo ešte napadne (čo určite,hehe), tak napíšem 😅

monulik0209
12. apr 2011

@myreason neboj,bojnice su super,ja som bola maximalne spokojna a to som nemala ziadneho doktora zazmluvneneho,treba len pocuvat doktorov a vsetko dopadne ok 🙂

myreason
12. apr 2011

@monulik0209 vdaka za povzbudenie, ani ja si nejdem zajednať doktora..nechám to na toho kto bude mať službu (len dúfam, že nie pán primár..inak mi je to jedno 😀 ) 🙂

monulik0209
12. apr 2011

@myreason ja som prisla do kontaktu s primarom,aj ma vysetroval 2 krat a bol fajn,nemala som s nim ziadne problemy

myreason
12. apr 2011

@monulik0209 dúfam, že aj ja budem môct potom takto pozitívne písat 😅 musím už teraz pozitívne myslieť 😀

monulik0209
12. apr 2011

@myreason on je taky svojrazny,ale inak v pohode,treba ho len pocuvat 🙂

lenadka
14. apr 2011

@kkatrina jeej tak ste zamiesali na tretie 😀 😵 gratulujem! 😵

kkatrina
15. apr 2011

@lenadka Leni už len drž palce nech je to konečne dievča, zatial nevieme 😀

lenadka
15. apr 2011

@kkatrina keby ste mali chalana neviem ci by mm neutekal aj vymenit 😀 on chce este tretieho svista dufajuc ze bude chalan, no pri jeho stasti dalsia baba by bola 😀 Kati hlavne nech je zdrave 😉

kkatrina
16. apr 2011

@lenadka presne nech je hlavne zdravé, ja som zmierená aj s tým že to bude tretí chlapec, a nejako mi to je asi jedno 🙂
a naši susedia presne majú dve krásne dievčatká a tiež sa smiali že určite by aj tretia bola baba 😀 ale Leni ešte ste mladí, ešte stíhate aj tretie 😀

myreason
17. apr 2011

@monulik0209 ešte sa ta chcem spýtať, treba mi do pôrodky zobrať aj tú fialovú vodičku, čím sa bábatku pupok natiera potom?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre