Aké máte skúsenosti s pôrodnicou Bojnice?

minina16
28. apr 2008

ahojte rodila som v Bojnickej porodnici aj som sa trochu bala ,,lebo vela ludi ma od tejto nemocnice odhovaralo ale predsa som isla rodit tam a nestazujem si lekari boli vyborny sestricky tiez,nemala som ani najmensiu zlu skusenost ,aj ked som mala trosku zdrav.problemy po porode ale pri tom uzasnom pristupe som to zvladla. 🙂 chcem sa opytat ake mate vy skusenosti s porodnicou v Bojniciach?

emma88
14. jún 2011

@lenadka nie nedali mi nič...zajtra idem ešte na poradnu a rovno odtial idem do bojnic....

lenadka
14. jún 2011

@emma88 jej no mozno sa to rozbehne aj same dovtedy 😉

emma88
14. jún 2011

@lenadka nemam ten pocit🙂 ale bola by som rada🙂

majamat
14. jún 2011

@emma88 drzim palce aby si dlho necakala. ked prides do nemocnice, daju ti cipok do krcku maternice, co je dost neprijemne, az bolestive a k tomu kvapky. zopakuju to kazdy den az kym neporodis. ja som isla na 4 den, ale vacsinou vsetky ma predbehli.

emma88
15. jún 2011

@majamat Dakujem🙂 Mohlo by to zabrat hned🙂 uvidíme veru, teraz už štvrtý den prenašam už to chcem mat za sebou, zda sa mi to nekonečné🙂

adka7755
15. jún 2011

neboj, ono to zaberie, ja som tiež prenášala dva týždne a keď ma zobrali v nemocnici do parády, malý sa za dva dni narodil 🙂
ako baby písali, dajú ti čípok, kvapky a nechajú ťa čakať. potom znova kvapky. no a mne potom začali dávať aj injekcie, lebo malý sa ma držal ako kliešť 🙂 určite to zvládneš, neboj..najhoršie je čakanie, keď vidíš ako ostatné mamičky už majú bábätká.. 🙂)

dobromila
16. jún 2011

ahojte, chcem sa spýtať, či ste šli niekto rodiť do Bojníc s pôrodným plánom a ako sa k tomu personál postavil?

lenadka
16. jún 2011

@dobromila ja som nemala, poznam tu len @bezaz co viem ze tam isla z porodnym planom, ona mala aj dulu a myslim ze bola spokojna, ked si zavolas dulu k porodu, myslim, ze ona ti to vseetko vybavi, zlata osobka 😵 ja neviem, ako by som v bolestiach niekoho este presviedcala ze toto chcem a toto si nezelam 😅

dobromila
16. jún 2011

@lenadka ďakujem za odpoveď. No ja zatiaľ dulu neplánujem, to tiež nie je zadarmo.

lenadka
16. jún 2011

@dobromila pozeram ze aj do tretice chlapcek 🙂 tooolko chlapov budes mat doma na teba si nikto nedovoli 😉 😀 😉

lenadka
16. jún 2011

kto vie ako @adka7755 ci uz ma babatko na svete? 😕

bezaz
16. jún 2011

@dobromila zalezi, ci si budes zazmluvnovat lekara alebo nie.. v zasade mlade doktorky by nemali mat problem, napr pri dcere som mala "dohodnuteho" Lanyho, nejako som mu pred porodom nestihla ukazat porodny plan a ten mi po porode povedal, ze keby vedel, co chcem, tak by mi neprisiel k porodu 😲 pri synovi som plan nemala, zato naivnu predstavu, ked budem mat dr.vanovau ta predsa vie, co chcem, ale asi som si ho predsa len mala napisat, lebo dost veci sa spravilo tak, ako som nechcela a teda neboli to zakroky zachranujuce zivot 😅 bohuzial si neviem predstavit bez duly, ako sa v porodnych bolestiach s niekym dohadujes o pre nich rutinnych zakrokoch, pokial manzel nie je lekar 😕 no skusit to kazdopadne mozes, aj ked rodit bez zazmluvneneho lekara, dost pochybujem o akceptacii nejakych poziadaviek, mam pocit, ze primar porodne plany total ignoruje {zvycajne to byva tak, ze porodny plan by ti mal podpisat primar}

dobromila
16. jún 2011

@bezaz no ďakujem pekne, nepotešila si ma. Ale zase som si ani nerobila ilúzie. Celá tá stará chlapská garda v Bojniciach je pre mňa strašiakom, samozrejme na čele s primárom.
Kurnik, ale do Martina sa trepať v kontrakciách skoro hodinu, to neviem, či by som zvládla 😖
Skúsim na danú tému hodiť reč s Mífkovou...

bezaz
16. jún 2011

@dobromila bohuzial na mifkovu mam referencie, ze pokial nezacvakas, moc sa nestara 😅 teda jasne, ze ta nenecha umriet 😀 ale ze pokial pomastis, tak je sama ochota..vraj sa dost zmenila 😝 tie mladsie baby su super.. zo starych je tam uz len primar, volman a lany, pripadne ak medzi starych ratas aj hudeca 😀 ak ta to chyti v noci, mas vacsiu sancu dostat mladeho niekoho, aspon ked som bola ja, tak v noci boli vzdy len tie mlade baby

dobromila
16. jún 2011

@bezaz ako myslíš, že sa zmenila? Aká bola a aká je? Ďurica tam už tiež nie je? Ten mi bol pri pôrode, ale kým sa to rozbehlo, tak som mala tú česť aj s ostatnými, resp. primára až deň po.
Malého Ti po pôrode nechali, alebo bol nejakú dobu preč, kým si bola na sále?

bezaz
17. jún 2011

@dobromila tu je zoznam lekarov, durica tam je, ale ja som ho nevidela ani raz 😲 http://www.hospital-bojnice.sk/index.php?str=od... – pôrodnícke oddelenie
maleho mi hned po porode aj s pupocnikom prilozili, ale len asi na pol minuty, hned mi ho brali a uz potom len obleceneho doniesli, co som ja chcela skin to skin, vobec sa neprisal, hned zadriemal, mame s dojcenim doteraz problemy, potom bol s nami asi 5 minut 😅 rodila som rano 3.30, potom mi ho doniesli na izbu po ranajkach

bezaz
17. jún 2011

@dobromila zle sa mi pridal ten link, tak si ho skopiruj a vloz do prehliadaca, lebo klikom sa ti to neotvori 😔

kkatrina
17. jún 2011

@dobromila ahoj, ja som si teraz chcela tiež poistiť Ďuricu, ale že k pôrodom už nechodí, rovnako ako Volman. Tak ideme skúsiť za Lánym, tiež mám svoje predstavy o pôrode, tak som zvedavá čo mi na to povie. Všetci doma by boli najradšej keby idem kvôli vzdialenosti rodiť do Bojníc, (asi aj ja 😅 ) ale ak nepochodím napr. s epidurálkou (oni ju vôbec nechcú pichať) tak mám poistený Martin, Bánovce alebo Žiar. Vôbec sa momentálne neviem vyznať v referenciách na bojnickú pôrodnicu. Niektoré baby majú des na celý život a niektoré boli spokojné. Tak ja neviem, ale s pribúdajúcimi týždňami môj strach naberá na obrátkach............

bezaz
17. jún 2011

@dobromila este ma napadlo, ze pritomnost duly stoji cca polovicu toho, co das za oficialne zazmluvneneho lekara 😉
@kkatrina myslim, ze sa velmi snazia, aj napriek tomu, ze handlovu zatvorili a maju akusi exkluzivitu na PD okres.. ak mas urcite rpedstavy, ktore uplne nekoresponduju so zauzivanymi postupmi, tak je lepsie niekoho si dohodnut..

adka7755
17. jún 2011

@lenadka hádam sa pochváli, ak áno... držím jej palce, nech všetko dobre dopadne. 🙂

kkatrina
17. jún 2011

@bezaz mne ani nejde o zaužívané postupy, ja nemocničnú rutinu zvládam 😅 moja predstava - manžel stále pri mne, epidurálka (som silná astmatička) usmievavý personál a nestretnúť primára 😀 a možno by som chcela tú nadštandardnú izbu ak bude voľná - ak má teda vlastné wc a sprchu - o to mi hlavne ide. Inak aj druhého syna som rodila v Bojniciach a nejaké veľké výhrady nemám, jasné že dr. som mala poisteného - ak sa to tak dá povedať, aj keď nakoniec ma odrodil dr. Volman ale ten bol tiež super. Mne dokonca vyhovuje aj to (si možno o mne pomyslíte) že bábätká berú hneď na ošetrenie, obliecť, na výhrevné lôžko. Ja som po každom pôrode mala komplikácie, horúčky, takže to že prvé 2 dni boli chlapci u sestričiek bola pre mňa rajská záhrada 😅
a ešte mám jednu takú požiadavku s ktorou by mali asi najväčší problém - obidvoch synov som rodila skôr - 36/6, 37/6, a ak aj teraz náhodou neporodím do 38 tt chcela by som vyvolať pôrod. Blbosť ja viem, v hĺbke srdca som aj zásadne proti tomu, lenže Jakubko ide v septembri do prvej triedy a ja viem že ma potrebuje, aby som tam bola s ním. 😅

dobromila
17. jún 2011

@bezaz ďakujem za všetky informácie. To je mi ľúto s tým dojčením. ☹

@kkatrina, keď to tak čítam, tak až na primára a epidurál Ti v podstate Bojnice vyhovujú...
Tak ja nemám vôbec dobrú skúsenosť s Ďuricom a už vôbec nie s Lánym - takže sa čudujem, že chceš práve ich.
A nevyhovuje mi veľmi veľa vecí, čo sa tam bežne robia - od zavádzania kanyly, cez klystír, holenie, neprívetivé správanie, cez odoberanie dieťaťa hneď po pôrode, hulákanie, že si mám tlačiť na maternicu (pričom, keby som mala na bruchu cca. 3 kg novorodenca, tak ten tlak by bol asi oveľa účinnejší, nehovoriac o prirodzene vylučovanom oxytocíne. ...A neznášam tie vysokánske postele, na ktoré som sa musela 50x denne štverať hore,dolu. O tom, že z izby si nemám ako privolať sestru, lebo nefungujú zvončeky ani nehovorím...

Ozaj, ešte stále neviete pohlavie?

bezaz
17. jún 2011

@kkatrina katka na nadstandarde je len sprcha, wcko tam nevedeli "dostat" koli odpadu.. ja som mala stastie, pri oboch detoch bol volny, takze som si ho uzila, to sukromco a moznost ist do sprchy bolo pre mna na nezaplatenie.. ked som chcela pokekecat, mohla som pocas jedla 😉
@dobromila nie je zac, aj ja som mala taku predstavu, nieco z toho sa splnilo, dost veci ale nie 😅 a s dojcenim, co uz, ked mam leniveho chlapa, ze sa mu ani tahat neraci 😝 😀

majamat
17. jún 2011

@dobromila ja som bola v porodnici v januari. zavadzanie kanyly je dolezite. neviem ci vies ako to funguje. ked sa dostanes do soku napr. z masivneho krvacania, zily su skolabovane a kanylu nie je mozne zaviest. je to zivot ohrozujuci stav a kanyla velmi pomoze- rychlejsie sa do tela dostanu tekutiny. takze to je taka prevencia a myslim si, ze to nie je az take strasne a da sa to prezit. klystir nie je prijemny a ani potrebny, ale mne viac vyhovoval. je lepsie ked to odide do Wc ako pri porode. nezda sa mi to ani moc hygienicke. do ran sa mozu dostat bakterie. neholili ma, ale mozno nestihli, neviem. neprivetive spravanie som nezazila, az na nejake drobne vynimky - napr. jedna sanitarka. hulakanie som nezazila pri porode, asi dost zalezi od toho, koho z personalu tam mas, ale sestricky sa mi zdali fajn a aj vacsina Dr. co je fakt, ze prestory a aj zariadenie by potrebovali nove. vsetko je tam nehorazne stare.

drnduliak
17. jún 2011

@kkatrina chod rodit do ziaru, dohodni sa s primarom🙂ja som bola presne ako ty chces, vyvolany porod, epidural...ziaden problem...akurat mne ho vyvolavali na termin, tak neviem, zalezi ci mas zrele hrdlo...

dobromila
17. jún 2011

@majamat lenže ja sa nechystám dostať do žiadneho šoku. Mňa pri prvom pôrode práveže najviac zo všetkého šokoval prístup personálu a celá tá rutina, ktorá bola vykonávaná bez akejkoľvek konzultácie, či aspoň oznámenia, že teraz urobíme to a to, lebo je taká a taká situácia a načo je to vôbec dobré.

Mnoho preventívnych úkonov je úplne zbytočných a v konečnom dôsledku aj škodlivých. Napríklad zákaz pitia. Ja blbá som pri prvom pôrode v horúcom lete poslúchala personál a pery som si za celý deň len ovlažila, pritom som umierala od smädu a nakoniec kvôli tomu lapala po dychu a museli mi dať kyslíkovú masku 😝
A kanylu sa mi nechtiac podarilo vytiahnuť, keď som sa v strese škriabala na kozu, keď som už začala mať tlaky a to si mala počuť, ten komentár k tomu 😠 No a potom moju ruku, lebo zavádzali mi ju na dva razy predtým, plus to nechcené vytrhnutie k tomu. Au!

mijam
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
majamat
17. jún 2011

@dobromila to sa vacsinou nechysta nikto. ja tiez nie a v soku som bola. zily mi napichovali 9x a to ja mam za normalnych okolnosti krasne zily a nikdy nebol ani problem s odberom krvi. aj sestra zaciatocnicka mi zvladne zobrat krv, ale vtedy sa nedalo. tento preventivny ukon schvalujem. ak by to nerobili a nejaka rodicka by nahodou zomrela, alebo mala trvale nasledky, uz to vidim, co by sa dialo. pribuzni by sa pretrcali v TV a vykrikovali by, preco neurobili viac. to viac moze byt aj napr. zavazanie kanyl, aby bolo kozne hned podavat tekutiny, krv, alebo lieky. ostatne ako holenie a klystir je na kazdej z nas. na tom netrvam a neohrozuje to.
to, ze nic neoznanmovali stvalo aj mna. ja som mala vyvolany prirodzeny porod a ze so mnou nieco urobia na 4 den, naznacili, ale nic konkretna. vsimla som si , ze to robi, vacsina sl. Dr. pride pacient a Dr. mu ani nepovie, co mu je, pkial sa nevypytuje. moja kamoska na tom bola horsie, vobec jej nepovedal, ze sa chystaju na cisarsky, az tesne predtym. nemohla dat vediet ani pribuznym a co keby sa nieco stalo.
s tym smedom napodobne. ja som tam bola v zime, ale tam sa strasne kuri. je tam snad az 27°C.

bezaz
17. jún 2011

@dobromila ku klystiru, doma si daj jednu davku yal a potom v nemocke druhu, je to ovela prijemnejsie ako ten liter teplej vody, ci kolko to davaju, v porodke mi to dala normalne PA.. pit som pila, samozrejme nie nejak vela, ale proste som si ovlazovala pery, sak ked si na vzdycharni v sprche, tak sa napijes, ni? 😉 kanylu som nejak neriesila.. suche usta si mala asi aj koli tomu, ze ku koncu ti pichnu atropin ktory okrem toho, ze uvolnuje svalstvo, tak mas z neho suche pery, to je neprijemne 😝 oholena som bola z domu.. k tomu informovaniu, bohuzial u nas sa malokde berie pacient ako partner, sak co teba do toho, ze ti idu podat to alebo ono.. v tom bola dula super, ze vsetko mi vysvetlovala 😉

kkatrina
17. jún 2011

@dobromila
@bezaz a to myslíte že ten epidurál mi fakt nedajú? ja mám info že dr. Lány do vie vybaviť 😅 ja som pred tým chodila k dr. Gálovi, ten bol úplne super, ani korunu sme mu nedali, nepýtal, nechcel 🙂 bola som s ním dohodnutá na vyvolávačka (primár bol vtedy na seminári) ale do rána som stihla spontánne porodiť a on nestihol prísť k pôrodu tak ma odrodil dr. Volman. Tiež bol fajn, až na to, že epidurál nehrozil aj keď som ho upozornila že to mám dohodnuté a že mám silnú astmu. Jasné že aj keď som mala super rýchly a asi aj ľahký pôrod - dýchať som ku koncu nevládala a jedna strašne sprostá sestrička mi najprv ani kyslík nechcela dať. Až keď manžel na ňu zvýšil hlas tak potom. Ale manžel mi vravel že potom mi hneď do infúzky pichli niečo od bolesti a aj keď ma šil tak znovu mi dal ďalšie injekcie od bolesti.
no a prečo chcem Lányho? lebo je to už posledný dr. ktorého tam svokor pozná (teda aj Ďuricu) a myslím že z titulu kde pracuje svokor a aj manžel by sa mi nič stať nemalo, aj keď........................... strach mám.
a dobromila - tento týždeň mi môj dr. potvrdil dievčatko 🙂 tak nám to vyšlo. Sme šťastní ako blchy 😀

@drnduliak ja viem že to takto v Žiari ide, možno tam nakoniec aj skončím, chodím k dr. Keszegymu tak mi vravel že s tým vyvolaním ak bude zrelý krčok by mi to tam vybavil. Ďurkecha si vybavovať nebudem, tam si všetci lekári ok, kamarátka tam v marci rodila.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre