Aké máte skúsenosti s pôrodnicou Bojnice?

minina16
28. apr 2008

ahojte rodila som v Bojnickej porodnici aj som sa trochu bala ,,lebo vela ludi ma od tejto nemocnice odhovaralo ale predsa som isla rodit tam a nestazujem si lekari boli vyborny sestricky tiez,nemala som ani najmensiu zlu skusenost ,aj ked som mala trosku zdrav.problemy po porode ale pri tom uzasnom pristupe som to zvladla. 🙂 chcem sa opytat ake mate vy skusenosti s porodnicou v Bojniciach?

majamat
19. sep 2011

@lenadka
@bezaz aj mne hovorili, ze este nemam volat mm. hrozil mi aj cisarsky, ale aj tak tam mohol byt. vdaka tomu nestihol k porodu.

lucula73
19. sep 2011

ahojte
ak možem pridať skúsenosť...presne čo ste tu písali..aj mne sestrička furt tvrdila,že ešte nemusím volať manžela,nemusím... a nakoniec sa to tak rýchlo zbehlo,že nestihol prísť..a to bývame doslova pod nemocnicou,taká som bola naštvaná,radše som ho tam mohla mať pri sebe a bolo by to ok 😠
akože nič takého sa nestalo,ale nemám ani jednu fotku,muž stretol sestričku na chodbe,keď malého niesla do inkubátora 😝

lenadka
20. sep 2011

@kkatrina mne tiez nic nedali, az ked som isla uz rodit a tlacit dali mi oxitocin a ten mi tiekol asi pol minuty, lebo mala vyletela von ako zatka od sampanskeho a nastrih som potrebovala, citila som ako sa tlaci von a nejde to, Dr. Vanova cakala a potom ked to neslo nastrihla a mala frnk bola von, na hlavicke potom mala hematom taku hrcu plnu zrazenej krvy, co sa tlacila a nesla na tom mieste kadial isla von, keby ma nenastrihne podla mna to ma este horsie a sila super nic nebolelo a primar na vizite ju pochvalil ze ako pekne to zasila 😀

lenadka
20. sep 2011

@majamat @lucula73 podla man je to fakt len na osadeni personalu na ktorych natrafi clovek, ako mm brali ako samozrejmost ze je tam, nikto ani nenaznacil aby niekam isiel, hoci on by mozno rad zdrhol 😀

bezaz
20. sep 2011

tiez si myslim, ze je to podla personalu a kedy rodite.. inak sa personal spraval cez den, ked tam poletoval pan "uzasny" a inak v noci, ked mali klud.. aj kolko maju porodov, predsa len, ked by malo byt na vzdycharni viac zien, tak mm asi nepustia 😅 ja som mala stastie, obe deti som rodila v noci, prvy raz len dosla a odrodila jedna tretorodicka a inak som bola sama a druhy raz som bola uplne sama, takze aj personal bol v pohodke, mali sme vzdycharen aj sprchu len pre seba.. ja som epi nechcela, mozne nasledky su predsa len horsie, ako ta utlmena bolest.. ked ju nepichnu v pravy cas a v pravej davke, tak je viac na skodu ako uzitok

dobromila
20. sep 2011

ahojte, tak sa hlásim, ako som sľúbila. Včera nás pustili domov, už od nedele som to tam nemohla vydržať, ale malému robili kadejaké testy, tak skôr sa nedalo odísť.
Rodila som v piatok dopoludnia, prišla som tam otvorená na 7 či 8, tak mi nerobili žiadne procedúry, rovno ma skladali na pôrodné kreslo. Mala som "šťastie" na primára. Toho som vytočila hneď na začiatku do nepríčetnosti tým, že som odmietla vyšetrenie počas kontrakcie. Zo 4 razy som ho požiadala, nech nekričí, ale veľmi nepomohlo 😝 Všetko to malo rýchly spád, keď prišiel manžel, tak sa pán doktor snažil aspoň trochu ovládať, ale bol v riadnom strese, keďže išlo o pôrod koncom panvovým. Našťastie som mala pôrodnú asistentku pani Lubikovú a tá bola fantastická, cítila som, že ma podporuje, po pôrode sme fajne pokecali 😉 V strese som bola samozrejme v prvom rade ja, ale verila som, že všetko bude OK a tak aj bolo. V jednej chvíli začali malému klesať ozvy, tak privolali aj anesteziológa a ešte neviem koho, lebo sa schyľovalo k akútnej sekcii, ale o pár sekúnd sa dali ozvy do normálu a hneď nato krátko po nástrihu bol malý von.

bezaz
20. sep 2011

@dobromila jeeej gratulacia k synatorovi a relativne super porodu, a ze koniec panvovy normalne, no super 😵 😵 😵 az na toho primara teda 😅 😠

dobromila
20. sep 2011

@bezaz ďakujem pekne 😉
Ináč tie mladé doktorky Baková aj Vanová boli veľmi milé. Tá prvá ma šila a myslím, že kvalitne 😀 a šetrne, furt mi to tam prestriekavali nejakým znecitlivákom, keď som zjajkla 😅 Voči personálu šestonedelia ani novorodeneckému nemám nijakú výhradu. Ale pravda je aj to, že som od nich nejak nič nepotrebovala, keďže sa dá povedať, že som už profi mama 😀 Takže dojčenie a starostlivosť o bejby zvládam ľavou zadnou. Perfektná je Dr. Dvorská - z detského, ju si pamätám v dobrom aj z Handlovej v roku 2009.

dobromila
20. sep 2011

Ešte k tým nemožne vysokým posteliam - dala som si potom priniesť taký stupienok ikeácky, čo moje deti používajú k umývadlu - škoda, že mi to nenapadlo hneď. Mohla som si ušetriť jeden deň "horo- a dololezeckých výkonov"! 😉

majamat
20. sep 2011

@bezaz asi to tak bude, ale napr. ja som rodila v ten den sama a to myslim cely den od polnoci do polnoci.
@dobromila gratulka. tak ste to dobre zvladli a super, ze si sa nedala buzerovat primarom.

lucula73
21. sep 2011

@dobromila gratulujem aj ja k synčekovi 🙂
no čo tu čítam,tak ten primár sa asi nikdy nezmení 😝 ,ale dúfam,že ja sa už na sále neocitnem 😀 .Inak ja som mala tiež jednu z tých mladých doktoriek a to šitie bolo super,striekala mi to pár krát anestetikom 😉

monulik0209
23. sep 2011

@bezaz no ja som manzela nemohla mat vzdycharni pri sebe,lebo nas rodilo dost naraz a bolo to tam plne,ani sadnut som si nemala kde 😒

lenadka
26. sep 2011

ked som rodila boli sme asi 3 alebo 4 co sme rodili a mm bol somnou, nejak sme sa vystriedali na vzdycharni, v sprche a monitore, tak sme pendlovali aby kazda mala sukromie, k dispozicii aj sprchu, fit loptu a vsetko co treba 🙂 ja som porodila ako druha v poradi a tie zvysne dve mi potom vraveli ako mi zavideli ze to uz mam za sebou 😀

nikaa21
26. sep 2011

Ja som bola v celom porodnom oddelení sama všade tma iba ja a ukrutne bolesti!! Setricka prišla za mnou asi tak každú hodinu (trvalo to 5hodin)manžel chudacik čakal na tej povestnej lavičke pre oteckov cakatelov. nechceli ho za mnou pustiť až nakoniec sa nedal odbit a pustili ho🙂) ďakujem mu že tam so mnou bol aspoň on lebo som už bola na pokraji síl dokonca som v sprche aj odpadla od unavy.rodila ma dr. Vanova tá bola super!! Na to ako má mala dotrhala má aj dobre zasila fuu ale trvalo to nekonecne.veru a tie postele na izbach sú strašne vysoké! V tých bolestiach zliezt odtial bolo umenie.na moje veľké naliehanie mi aj vymenili postelnu bielizeň ale neboli nadšene! Este jeden negativny zazitok som zazila v sprche.podlaha bola mokra a samozrejme ze som padla.nastastie uz po porode ale aj tak to bolo nebezpecne!! 🙄 sestricky sa mi o malinku starali dobre. dala som jej tam aj hned prepichnut uška ,veľmi pekne jej to urobili aj sa jej to dobre zrastlo. Sestricky co sa starali o deticky boli milé trpezlive a ochotne.a veľa veľa dalších veci a zážitkov z BOjnickej porodnice.najmä viac pozitív ako negatív !!! 😉 😉 😝

michaelka5
14. okt 2011

ahojte, aj sa pridavam, pred dvoma rokmi som rodila v Bojniciach, mala som stastie na doktorku Bakovu, bola tam som nou stale len ona od tretej poobedia az do desiatej vecer, Primar sa tam ukazal, ale aj hned odisiel 🙂 nastastie, mala som z neho stres, ja chlapov moc nemusim. bola so mnou aj dula Vlasta, takze sme tam boli len baby, a ja som bola jedina rodicka 🙂(idealna situacia), muz prisiel az vecer a uplne v pohode, nemali s tym problem. pristup aj doktorky aj sestricky bol OK, boli velmi mile. mozno je to tym ze som mala zo sebou Dulu...planujem si ju vziat so sebou aj teraz v januari, ked si to tam pojdem zopakovat. dufam ze v rovnakej zostave 🙂

paulaa748
4. nov 2011

Ahojte....Ja mam termin vo februari a stale sa neviem rozhodnut...Pred dvoma rokmi som bola v Handlovej,sice som s Pd ale odmietala som ist do Bojnic,kedze Handlovska je zrusena stale vaham nad inymi mestami,,,Zatial som nic take strasne nepocula na Bojnice ale podla toho co tu citam tak asi nic moc ale je to asi o nahode...Citam tu u niektorych z vas ze partner nemohol byt pri vas v niektorych situaciach????????? Toho sa obavam najviac,,,V Handlovej mohol byt pri mne na kazdom kroku,,v sprche na vzdycharni,pri vysereniach,vsade..Neviem si predtsavit ze ma v Bojniciach nechaju v tych bolestiach co i len chvilku bez neho,,,

drnduliak
5. nov 2011

@paulaa748 ak ked chces mat partnera stale pri sebe, rozhliadni sa po mensej, komornejsej porodnici, kde nemaju x porodov za den ako na pase...v takom pripade tam pre partnera to miesto akosi nezvysi...a ak zvazujes epidural, tak na bojnice uplne zabudni....

vlastadula
6. nov 2011

Milé maminky! Rada by som tu poopravila nejaké tie "fámičky" okolo našej pôrodnice. Partner pri pôrode môže byť, je vítaný..Svedčí o tom aj číslo 764 otcov pri pôrode z celkového počtu 914 pôrodov za minulý rok 2010. Takže to nie je také strašné, ako to tu niektoré maminy prezentujú... 😕 Treba brať do úvahy aj to, že sú otcovia, ktorí k pôrodu jednoducho ísť nechcú a k niektorým si rodičky prizvali svoju sestru, maminu, kamošku, či dulu. A rada by som poopravila aj blaf o epiduráloch. Tie sa dávajú tiež, ale zatiaľ ich rodičky moc nevyhľadávajú a ani nepreferujú. Zatiaľ sa chvalabohu stretáme s mamimani, ktoré volia prirodzenú cestu príchodu ich miminka na tento svet. 🙂 Ale epidurál sa dáva aj v našej pôrodnici.
A čo sa týka ešte tých ockov, najlepšie je skutočne vystihnúť čas, keď na " vzdychárni" nie je nik, lebo potom je to trošku obtiažnejšie, čo sa týka priestoru. Ak si partneri obsadia miestnosť so sprchou, druhá, prípadne tretia rodička sa musí spolahnúť len na ich tolerantnosť a ľudskosť, že aj ona si môže od bolesti uľaviť pod sprchou. Nuž, ale ľudia sme rôzni a aj tu platia pravidlá slušnosti a tolerancie.... 🙂
Takže sa nemusíte ničoho obávať a kľudne sa môžete vybrať prísť rodiť aj do našej "komornejšej" nemocnice, pretože aritmetický priemer pôrodov vychádza na necelé tri pôrody na deň a nie je to ako na bežiacom páse. Iste, sú dni keď je pôrodov aj viacej, ale tak isto sú aj dni, keď ich je málo, alebo ani jeden. 😅
P.S. Zdravím michaelku a teším sa na január....

21
7. nov 2011

@paulaa748 ja som rodila v Bojniciach pred rokom aj kusok, predtym dva porody som absolvovala tiez v Handlovej, poviem pravdu, tiez som sa bala ist do Bojnic... Ale mm mohol byt pri porode cely cas mojich kontrakcii, vsetko som mala k dispozicii- sprcha, rebriny. No v tom case som rodila sama, takze to bolo fakt uzasne a asi sa fakt snazia, no ked je vela porodov naraz, je obtiaznejsie vychadzat rodickam v ustrety, ale bola som spokojna.

mataharyy
7. nov 2011

@vlastadula Já si na porodnici (teda hlavně na lidi kolem porodu) stěžovat nemůžu to bylo super, je fakt že oproti čechám to bylo jiné hlavně si nedovedu představit že se tam sejde více porodů, to musí být mazec 😅 , ale fajn, jen co mě trochu mrzelo, že jsem nemohla mít malého hned u sebe, rodila jsem večer a malého jsem dostala až ráno, přesto že jsem byla naprosto v pohodě a skoro celou noc jsem ani nespala, ale třeba do dalšího porodu i toto bude jináč, teda pokud nebudou hororové scénáře o zavírání oddělení, jak to všude píšou, pak to jistí bánská 😎

mataharyy
7. nov 2011

@majamat Mě řekli že už bych mu měla zavolat a pak jsem mu volala že už nemusí, pač malej je na světě a akorát vystupoval z taxíku před nemocnicí 😀

majamat
7. nov 2011

@mataharyy moj porod bol rychlejsi ako si Dr. myslela a navyse nevedeli, ci nebude treba sekcia, tak som volala uz neskoro a mm bol doma v Nitr. Pravne. chystal sa do roboty. skoda, ze som mu nepovedala, ze ma prist uz ked sa mi rozbehli silne kontrakcie. no co uz.

drnduliak
7. nov 2011

@vlastadula predporodnu pripravu som absolvovala v bojniciach a osobne som si vypocula prednasku resp. odstrasovanie od epiduralu, preto sa vobec nedivim, ze sa zeny boja, ked ich okamzite strasia sekciou, spomalenim porodu, migrenami, rizikami pred dieta a pod....takze neochota podavat epidural od personalu je zrejma a to je pravdepodobne aj hlavny dovod nezaujmu rodiciek...

dualcore
7. nov 2011

tak ja mam len tu najlepsiu skusenost s bojnic.porodnicou.sice byvam uz v ba ale aj svojho 2syna budem rodit v bojniciach.bola som velmi spokojna s pristupom lekarov a sestricky boli naozaj velmi mile a ochotne.dufam ze to bude opat tak aj teraz v decembri 😉

mataharyy
8. nov 2011

@drnduliak Já teda na žádné předporodní přípravě nebylo, ale z druhé strany myslím že je dobré znát i riziko při užití epiduralu, kdyby ti to neřekli a pak by se něco podobného stalo, tak by jsi byla naštvaná že tě neupozornili, nebo ne 😕 Pro mě osobně je představa že mi píchají cokoliv k páteři děsná, takže si to raději odrodím bez epiduralu, zvlášť když vím jaké vedlejší účinky mohou následovat... 😉
@majamat No někdy se i mistr tesař utne 😉 Je škoda že to bylo u prvního, já byla v porodnici u prvního od půlnoci do pěti a nedovedu si představit že bych tam byla sama, u druhého to byl takovej fofr, že jsem si ani nestihla uvědomovat že tam manžel není, malého mu pak ukázali na chodbě, aby ho nemuseli převlékat a platit ty prašule jako byl u porodu, no a já ho viděla potom když přišli na návštěvu 🙂

majamat
8. nov 2011

@mataharyy a mm to uz mozno ani nezazije, lebo vdaka komplikaciam ma pri dalsom dietati caka asi sekcia.

elys
8. nov 2011

Ahojte. ja by som sa Vas chcela spytat, ci sa da vybavit, aby ma odrodil aj moj vlastny gynekolog, kedysi porodnik v Handlovej, MUDr. Koszeghy? Mali ste ho uz niektora takto?

majamat
8. nov 2011

@elys ja netusim. skus sa opytat priamo jeho.

drnduliak
8. nov 2011

@elys myslim ze s tym musi suhlasit bojnicky primar...ale pokial viem, medzi bojnicanmi a handlovcanmi bola vzdy rivalita, tak uvidis ako sa zatvari 😉

weirdo
8. nov 2011

@paulaa748 - ahoj. Ja som sa tiez bala Bojnic, chcela som rodit v HA, ale 6 dni pred porodom ju zavreli 😝
Ale to som uz bola rozhodnuta ist do Bojnic. Je to tam v pohode. V prvom rade v kontrakciach aj tak vela veci neriesis a dalej su tam okolo Teba mili ludia. Ja som nastastie rodila sama, cize manzel bol stale somnou a neviem si predstavit, ze to tak nie je 😕 . Snad sa aj druhy krat tak zadari. Kazdopadne ta euforia, ktoru po narodeni babatka zazivas, Ti umozni mat na salame jedlo, vysoke postele, "len" dve sprchy a tetu upratovacku 😀. Co sa tyka epiduralu, pytala som sa nan a bolo mi povedane, ze by boli radi, keby som to zvladla bez neho. A tak sa aj stalo. 16 hodin kontrakcii uz bolo zamnou, otvarala som sa podla potreby, vsetko islo ako malo, tak som to neriesila a odrodila bez epiduralu. V porodke som stravila 3 hodiny aj nejake drobne a ten epidural mi nechybal 🙂
@vlastadula - zdravim, ako sa dari? 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre