Aké máte skúsenosti s pôrodnicou Bojnice?

minina16
28. apr 2008

ahojte rodila som v Bojnickej porodnici aj som sa trochu bala ,,lebo vela ludi ma od tejto nemocnice odhovaralo ale predsa som isla rodit tam a nestazujem si lekari boli vyborny sestricky tiez,nemala som ani najmensiu zlu skusenost ,aj ked som mala trosku zdrav.problemy po porode ale pri tom uzasnom pristupe som to zvladla. 🙂 chcem sa opytat ake mate vy skusenosti s porodnicou v Bojniciach?

majamat
17. mar 2013

@luci137 mam rovnaky nazor a navyse, niekedy sa porod rychlo rozbehne a nechcela by som porodit v aute. Bojnice su najblizsie. personal je tam super, az na vynimky, ale tie su vsade a tie priestory nachvilu vydrzim. vsak tam nebyvam 2 roky, ale len par dni.

luci137
18. mar 2013

@majamat inak neviem co vacsina spominala tie priestory,mne pride porodnica najkrajsia z celej nemocnice 🙂
ešte som zabudla spomenut -mala som na zaciatku dost problem s kojenim,no a kazda sestricka z novorod.mi povedala niečo ine tak som si mala vybrat asi 😒 malý ma už pol roka takze pomaly končím,on uz ani nechce a asi ani nema velmi co,len neviem ako to mam spravit,ci kojit stale menej a menej alebo ked ich nemal ani naliate nic tak proste prestat......

majamat
18. mar 2013

@luci137 aj my sme mali nejake problemy a tak som malej mlieko odsavala. takze ti moc neporadim. ale ak ti vypije UM, tak kludne prestan aj naraz. keby sa ti stalo, ze ma naliata a bolave prsia po par dnoch, mozes tlak uvolnit odsanim, alebo rucnym odstriekanim, ale len co najmensieho mnozstva, aby si si zbytocne nepodporovala laktaciu.

luci137
18. mar 2013

@majamat ved ked som casto kojila mala som naliate dost,posledné týzdne iba raz max dva krat za den a dokrmujem umelým od 1 mesiaca takze to neni problem,a citim ak keby tam nic nebolo dokopy a malý si par krat cucne a dost ,skusim ho este par krat tak ze kazdé tri dni a hádam sa to stratí ..no aj ja som v nemocnici odsavala ... 😒

bezaz
18. mar 2013

@luci137 a ved naliate prsia nemas mat pocas celeho dojcenia 🙂 to byva len na zaciatku, ked sa upravi laktacia, tak sa uz nenalievaju a mlieko sa tvori priebezne 😉

luci137
18. mar 2013

@bezaz no ja so mala dost a stale musela som dlho nosit aj tampony,ale uz koncim len presne neviem ako....ci postupne al naraz

bezaz
18. mar 2013

@luci137 a potom preco si dokrmovala, ked si mala dost? akoze , nieze by som sa starala, len ma to zaujima 😉 podla mna pri takomto malom radsej postupne, ved aj tak uz zacinate s prikrmami, tak to pojdete do stratena 😵

luci137
18. mar 2013

@bezaz ja som nechcela ale musela -nepriberal mi tak boli trosku problemy chodili sme a stale este chodime na rehabil.lebo bol slaby tak preto.

loulou02811
19. mar 2013

Nedá mi nereagovať na túto tému, keďže si momentálne hľadám pôrodnicu, kde budem rodiť.
V Bojnickej nemocnici som rodila raz, svoje prvé dieťa a aj naposledy! 😖
Už nikdy viac! Nikomu neradím vybrať si práve pôrodnicu v Bojniciach. Ja som z PD a som rozhodnutá ísť do inej pôrodnice v okruhu 60km. Toho, ž čoho som bola sklamaná bolo veľa. Ale nedá mi nezabudnúť na správanie službukonajúcich sestier. Keď mi v noci doma odtiekla plodová voda a ja som išla do pôrodnice s manželom, že ideme rodiť, prijímajúca sestra poslala môjho manžela domov, že veď mám termín až o tri týždne a rodiť ešte nejdem. Nechápala som, veď plodová voda už bola odtečená a kontrakcie sa začínali stupňovať. Ona ma napriek tomu dala ležať na postel kde zadné nohy postele boli o 15cm vyššie a ja som ležala dole hlavou. Do žíl na ruke mi niečo pichli / vôbec neviem čo to bolo, ale kvapkalo to strášne pomaly/ a ja namiesto toho aby som mohla prvú dobu pôrodnú tráviť tak ako mi je dobre a s manželom, ležala som v škaredej tmavej miestnosti úplne sama, nemohla som sa 3 hodiny ani pohnúť, až ma bolel chrbát z tej hroznej postele. Keď som sa ozvala, že kontrakcie mám už veľmi časté, že idem rodiť, len som z vedľajšej miestnosti začula jednu sestričku ako sa pýta tej druhej, či má ísť zobudiť doktora. Nakoniec ho ani zobudiť nešli a ja som musela čakať do šiestej rána, pokým sa nevymenili smeny. Ešte som sa stihla ako tak dotackať na wc, lebo ma strašne tlačilo na veľkú. To už boli moje posledné kroky čo som zvládla, potom som už len vyšla na pôrodnú lavicu. Ani sa ma nespýtali a išli mi spraviť klystír, keď som zakričala že nie je treba. Ani na holenie sa ma nikto nič nespýtal, rovno to spravili 😒 Ranný dr. sa snáď ani nestihol prezliecť, lebo už nebol čas a ja som asi do 5 min. porodila. Sklamanie pre mňa bolo aj to, že bábätko mi ihneď po pôrode nepriložili na brucho, hneď ho pratali preč, doniesli mi ho ukázať neskôr, už umyté, oblečené, aj to len na pár sekúnd napriek tomu, že bolo zdravé. S nástrihom som nesúhlasila, ale aj tak mi ho spravili! Bolesť pri šití bola väčšia ako samotný pôrod. Nepichli mi nič na znecitlivenie pred zašívaním. Samotné správanie primára ma šokovalo.., úcta voči rodiacim matkám absolútne žiadna!!!

bubba
24. mar 2013

@loulou02811 poznam presne to iste som tam zazila aj ja...

lenadka
25. mar 2013

@loulou02811 tak toto bol fakt zlý zážitok ☹ hrozná aroganicia personálu 😠 kedy, v ktorom roku si rodila?

lenadka
25. mar 2013

@luci137 tak pekne si vydržala aspoň pol rôčka dojčiť 🙂 , tiež by som to tak postupne ukončovala, bude to lepšie aj pre teba, nezapália sa ti prsníky aj pre malého, ešte dostane materské mlieko s prvými príkrmami-vraj sa tak lepšie tolerujú 😉

luci137
26. mar 2013

@lenadka no to som velmi rada,myslim že prvý polrok je najdolezitejsi,teraz uz papame tak toho mliecka varime pomenej 🙂
ale je to zvláštne nedavno som sa este trapila s kojenim, ked sa malý narodil bolo to fakt vtedy už na prášky a teraz už mal pol roka a papa varenú stravu,je to pravda ze na detoch vidiet ako rýchlo ide čas ..

kajustek2007
29. mar 2013

ja som rodila pred siestimi rokmi v Bojniciach a nebola som spokojna.4 dni na vyvolavackach vysoky krvny tlak opuchy noch mala som ist cisarskym rezom no nestalo sa nechali ma trapit ako take hova.o s prepacenim.do toho som zacala vracat hroza.neviem kde pojdem teraz kedze som tehotna budem nad tym silno uvazovat.ale Bojnice asi nie. 😒

21
9. apr 2013

@loulou02811 toto by odradilo aj mna. No ja mam dobru skusenost, aj napriek tomu, ze som prisla tiez v noci a rodila som nad ranom...

mimonenka1
9. apr 2013

@loulou02811 to je smutne, ale mam pocit, ze v žiadnej nemocnici v okruhu 60 konto nebude lepšie, sme sto rokov za opicami , žiaľ.

loulou02811
10. apr 2013

@mimonenka1
Nečakám zázraky v inej pôrodnici, snáď len milší prístup.. Tak veľmi by som chcela rodiť prirodzene.., v prirodzenej polohe, kde mi pomôže gravitácia, bez oxitocínu, nástrihu, len s pôrodnou asistentkou. Nechápem, prečo na Slovensku nemáme ani jeden jediný pôrodný dom!?

mimonenka1
10. apr 2013

@loulou02811 je to škoda, ani ja neviem prečo sa toho nikto nechytí, ved záujem by bol
.

luxi
17. apr 2013

aj ja rodila v Boj.ale hotova katastrofa,,sestricky drzii,,nechali ma dlho v bolestach a nakonec to skoncilo tak ze sa maly dusil a museli ho vybrat kliestami,,no keby ma nenehali tak dlho sa trapit s bolestmi tak bych mozno aj vladala tlacit a ne odpadavala..teraz cakam druhe dieta a urcite sa chystam do ziaru,,zatial si baby ktore poznam chvalili 😨

e_z
3. máj 2013

Ahojte, budem rada ak svoje skúsenosti s pôrodom v Bojniciach či pozitívne alebo negatívne napíšete aj do Wiki Modrý koník. Budúcim mamičkám to určite pomôže pri rozhodovaní. Tu je link do Wiki: https://www.modrykonik.sk/porodnica-bojnice/
Článok je tiež dosť stručný a určite by bolo dobré ho rozšíriť - aké sú tam možnosti, koľko sa platí, ako je to so sprevádzajúcou osobou a prepôrodnou prípravou.... a najlepšie to spravíte vy, čo ste tam boli alebo sa chystáte. Ak máte foto z pôrodnice, dá sa vložiť do článku a človek má hneď lepšiu predstavu, že aké to tam je 🙂 Teším sa, že sa ozvete a spoločne to vylepšíme.

lalalopsy
3. máj 2013

ahojte, ja som rodila v Bojniciach v r. 2007 a tiež sa musím prikloniť aj s negatívnou skúsenosťou. Doktorka na mna kričala ako zmyslov zbavená, len za to, že som uz po 16-tich hodinách nevladala sama vytlačiť - 4kg dieťa. Zašívanie bol moj najhorší zážitok v živote, 16 hodinové kontrakcie boli oproti tomu nič. A ten prístup nehýbte sa už tolko, lebo vam zašijem aj pol zadku bol "skvelý". Tiež mi malu hned zobrali preč umyť ju a priniesli až oblečenú a to ani nešla na prsník. Ale čerešnička na torte bola tá, že ked sme odchádzali domov po 5-tich dnoch a obliekala som malu tak mi hovorí detská doktorka pre Boha mamička ved ju obliekajte jemne ved ma zlomenu klučnu kosť. Tak som sa po piatich dnoch dozvedela ze ma od pôrodu klucnu kosť zlomenu. Ale aj napriek tomu som išla rodiť do Bojníc aj s druhou, lebo dalej by sme už nestihli isť kedže mi rýchlo odtiekla voda a bolo to ako blesk. Druhý krát som už problémy nemala ale žiadne.

drnduliak
3. máj 2013

ja som sice v bojniciach este nerodila, ale nedavno som si tam 5 dni polezala na rizikovom, to je super oddelenie, malinke, telka na izbe, aj navstevy na izbe, sestricky uzasne, lekari su ved ti isti ako na gynde a sestonedeli, ja som ich nepoznala, ale tie mlade doktorky sa mi zdali mile a ochotne, a ti starsi boli taki odmeranejsi a skupi na slovo, a durcenku som chvalabohu za cely pobyt nevidela, neviem ako sa mi to podarilo, ale idu tam o nom take chyry, ze ma to aj mrzelo, ze som si tu "legendu" oddelenia neomrkla nazivo, ale asi radsej dobre, ze som ho nestretla....ale rodit sa tam asi nechystam, iba ak nebudeme stihat do inej porodnice 😝

lucka011
13. máj 2013

No ja som rodila v Bojniciach pred dvoma rokmi a teraz v novembri sa nechystám nikam inam ako tam. V nemocnici si ma nechali už dva dni pred termínom, prišla som tam s krvácaním po kontrole, čo povedali, že načo pôjdem domov, veď som už v termíne. Dávali mi vyvolávačky,ale malá prišla na svet aj tak presne v deň termínu.Ráno o 2.30h mi začala tiecť plodová voda, ale bez otvárania a bolestí. Odviedli ma do tej predpôrodnej miestnosti "vzdychárne" kde som mohla ležať na gauči alebo posteli a každú chvíľu ma prišli sestričky kontrolovať. Ráno ma doktorka trošku "sprdla" , že prečo som nespala, čo budem robiť, keď začnú bolesti... čo som jej brala, lebo mala pravdu. O 07.00h začali bolesti a to som bola taká unavená, že som skoro celý čas strávila v sprche na fitlopte. Asi o 09.00h prišiel primár, vytiahol ma odtiaľ, vytrepali ledva na kozu, skontroloval a povedal, treba dať infúziu, za chvíľu bude po. Tak ma ešte chvíľu nechali potrápiť, zobrali do pôrodnej sály, napichli na infúziu a odvtedy boli bolesti preč. Už som len tlačila kedy povedali z celej sily čo som ešte mala, len nech to už mám za sebou a 10.47h bola malá na svete. Doktorka úplne zomňa nadšená mi ju hneď priložila aby som sa na ňu pozrela a potom ju zobrali očistiť a tak... Síce som im potom narobila trošku problémy, začala sa mi v maternici zrážať krv, takže mali okolo mňa ešte trošku zhon,ale sestričky boli také milé, rozprávali pozitívne, usmievali sa len aby som neostala v strese, že však to sa stáva... Doktorka čo ma rodila ma vychválila po celej nemocnici, že ktorákoľvek sestrička či doktorka prišla, hneď rozprávala, že aký mala dobrý pôrod a že zase vedia prečo sú tu... Od sestričiek až po primára mám maximálne skvelú skúsenosť, vždy mi poradili, vždy pomohli, a aj keď to tam nijako nóbl nevyzerá, nad inou nemocnicou ani neuvažujem...

nyc
13. máj 2013

dievčatá čo ste rodili v bojniach - mám si brať vlastnú odsávačku? a pre mimi mám zobrať kozmetiku? a tu píšu pre mimi dve košieľky:
http://www.hospital-bojnice.sk/download/radi_pa...
mám teda brať oblečko? vďaka za každú odpoveď 🙂

nyc
13. máj 2013

ešte niečo - treba príbor, pohár?

zuzanapd
13. máj 2013

@nyc odsávačky majú na novorodeneckom ,ale kľudne si vezmi svoju... z detskej kozmetiky - sudocrém, olejček na telíčko, vlhčené utierky, plienočky,oblečenie až keď pôjde bábo domov... ta, vyfasuješ erárne...

zuzanapd
13. máj 2013

@nyc príbor aj pohár dostaneš, vezmi si vodu na pitie...

cherry1981
15. máj 2013

@nyc Ja som mala zo sebou vsetko aj pre babatko, aj pre seba aj odsavacku, ale ako pisala vyssie mamicka vsetko Ti daju 😉 Ale ja by som si aj tak zase zobrala 😅

adriana458
21. máj 2013

Viete mi niektorá poradiť od kolkej do kolkej robia v Bojniciach prietoky? Zajtra idem a zišlo by sa mi to vedieť keďže som z Handlovej.. budem rada ak si to tu niekto vôbec do zajtra všimne 😀

majamat
24. máj 2013

@adriana458 pozeram, ze si nikto nevsimol. ja by som ti poradila, len neviem, lebo mne robil prietoky moj gynekolog a v nemocke, az ked som tam lezala na vyvolanie porodu.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre