Aké máte skúsenosti s pôrodnicou Bojnice?

minina16
28. apr 2008

ahojte rodila som v Bojnickej porodnici aj som sa trochu bala ,,lebo vela ludi ma od tejto nemocnice odhovaralo ale predsa som isla rodit tam a nestazujem si lekari boli vyborny sestricky tiez,nemala som ani najmensiu zlu skusenost ,aj ked som mala trosku zdrav.problemy po porode ale pri tom uzasnom pristupe som to zvladla. 🙂 chcem sa opytat ake mate vy skusenosti s porodnicou v Bojniciach?

monika22.2
12. dec 2008

caute baby...vidim, ze nic nevidim 🙂 ...odkedy som sa tu nevyzvedala nikto tu nepise....ale musim sa pochvalit..mam to uz za sebou a som straaaaaaasne stastna 🙂 🙂 🙂 ...ale nic nebolo take ako som si predstavovala...bolesti pri odchode do nemocnice slabe, ale pravidelne...a to som uz bola otvorena na 6 cm!!! ...ale...natrafila som na super ludi, ktori mi boli pri porode...dve sestricky a mlady pan doktor 😉 ...velmi mi psychicky pomohol ich ludsky pristup ( a to som sa najskor zlakla, ze kto ma to odrodi 😀 ) ...myslim, ze som mala stastie...a samozrejme moj priatel....sice som koniec pokaslala, ale inak "to" neslo...ved preto aj trpim...proste ma premohli tie strasne tlaky...ale bude super a od 6.12.2008 mame krasneho synceka

bezaz
12. dec 2008

jej monika gratulujem k syncekovi, vodis, ako si sa bala, nakoniec to dobre dopadlo 😀

zdenus
12. dec 2008

moni, blahozelam, hlavne, ze vsetko dopadlo ok a vidis, tolko si sa bala 😉

monika22.2
12. dec 2008

.....dakujem vam obom 🙂 ...toto bol ale moj posledny porod...prisahaaaaaaaaaaaaaaaaaam 🙂

zdenus
13. dec 2008

moni, nikdy nehovor nikdy....co to nepoznas? 😀 😀 😀

bezaz
13. dec 2008

zdeni co uz rozmyslate nad tretim? 😲 😵 😀

monika22.2
13. dec 2008

...v tomto pripade nikdy nehovor nikdy dodrzim aj keby co bolo.... 😝 ...este taku jednu vec sa opytam- ak vas sili..postrehli ste kedy vam vypadli stehy?!

bezaz
13. dec 2008

monika sme sa zhodli so zdenkou, ze vobec netusime, kedy nam stehy vypadali... 😅 kazdopadne myslim po 10-14 dnoch som uz ziadny nemala

monika22.2
13. dec 2008

...no ja som to tiez nepostrehla, ale ked som odchadzala z nemocnice na 5 den, tak som ich tam vraj mala...no a dnes som 7 a myslim, ze tam nie su....

monika22.2
15. dec 2008

bezaz...az teraz som si vsimla, ze niekde na rvych stranach si napisala, ze len nie pri porode p. primara alebo toho mladeho- sice fesneho, ale nesikovneho....v com je nesikovny? 😝 ...no- ja som sa sice zlakla, ze ake mlada mi bude pri porode- ved je snad mladsi ako ja!! ....ale islo mu to super- teda- dufam 🙂 ....po tom, co som si vypocula od bab po porode o inych lekaroch...... 😅

zdenus
15. dec 2008

bze, zatial mi veru 2 deti stacia, ale niedy nevies, co ta kedy napadne, ze yo 😀 😀 😀 😀 a vy uz riesite druhe? 😀 mne staci, ked mi obcas niekto teraz splechne, aby sme skusili tretie, ze to bude chalan....no dakujem pekne 😝
mon, veru, stehy vypadli, teda dufam, ze nezaratol ziadny, ale netusim kde a kedy 😉

monika22.2
3. jan 2009

haloooooo....sem uz nikto nechodi?! 😠 🙄 ....babatka nam asi davaju zabrat 🙂 ...hmm...a o sikovnosti mladeho dr. sa teda nic nedozviem.... 😀 😀 😀 😀 😀

mikalove
3. jan 2009

ked som rodila tak práve začínal a vyzerá celkom dobre,ked nam chodil na vizitu pozerať ako sa hojíme sme sa hambili ako 15-ročné aj s kamoškou,boli sme spolu na izbe... 😀

monika22.2
4. jan 2009

..no mne bol pri porode a popravde- najskor som sa zlakla, ze aky mlady- ci to vie, ci ma skusenosti 😀 ...ale bola som prekvapena, bol naozaj zlaty....a asi mal male gate- nieco vykukalo 😉 🙂

nikuska19
7. jan 2009

Ahojte.
TAk ja Vam tiez gratulujem k detickam.Ja budem rodit az v Maji,ale leti to ako blazon.Citala som si vsetky Vase prispevky,otazky a nasledovne rady.Velmi mi pomohli vsetky temy ktore ste prebrali a bola by som rada,keby ste sem aj nadalej chodili a mozno aj mne pomohli trosku pri mojej ceste k porodu.Rozhodla som sa, ze si vyberiem Bojnice.Chcela som sa informovat,ci a kde ste chodili na cvicenia,alebo predporodnu pripravu.Mam 19 rokov ale dufam,ze to zvladnem.Aj ja by som chcela,aby bol priatel pri porode, ale s tymi doktormi a sestrickami mam trosku zmatok.Neviem,ci to nechat na nahodu,alebo si ich mam dohodnut.Keby sem prisla mamicka ktora bude este len rodit budem rada za pokec.Este raz Vam dakujem.Prajem vela krasnych zazitkov s detickami.PA

lindamia
12. jan 2009

Ahoj nikuska19,
mňa moj porod čaká okolo 30.4. Je to už moj druhý porod. Prvý som absolvovala v Handlovej, bol to moj najkrajší zážitok v živote, rodila som s epidurálkou a veľmi chcem, aby aj tento druhý prebehol takisto super.
Teraz uvažujem nad Bojnicami. Aj keď už idem rodiť druhýkrát, mám také isté obavy ako pri prvom. Nikdy nevieš ako to nakoniec dopadne. Ale jedno je isté - určite to zvládneš !

veronciatko
13. jan 2009

Ahoj lindamia,
ak sa mozem opytat, preco tentokrat uvazujes nad bojnicami? bolo v handlovej nieco zle, co sa ti nepacilo? ja mam termin koncom marca a velmi ma to zaujima, kedze sa rozhodujem kam ist rodit.

Dakujem

martinka13
13. jan 2009

Ahojte Aj sem napisem ze urcite do Handlovej Ja som tam rodila 1.1.2009 a som absolutne spokojna so vsetkym Podrobnosti o porode som popisala v casti Aky bol porod Personal super (vratane novorodeneckych sestriciek), ubytovanie na manzelskej izbe Ok, strava ok, cistota ok. Chybala mi tam len vlastna sprcha a wc na izbe To je jedina vytka Nabuduce urcite opat Handlova

lindamia
28. jan 2009

Ahoj Veronciatko,
dlho som nebola na nete, preto ti odpovedám až teraz.
V Handlovej nebolo absolútne nič, čo by mi vadilo, keď mi pichli epidurálku, tak by som odrodila aj 20x za sebou 🙂 - žiadna bolesť. Mala som sama izbu, manžel bol pri porode, sestričky zlaté, doktori zlatí, dokonca aj upratovačky - jedna si všimla, že nechodím 2 deň jesť - vyšla mi zlatá žila a stráášne ma to bolelo - tak mi doniesla obed na izbu a keby som nevzala lyžicu do rúk, tak by ma asi aj sama nakŕmila.
Nad Bojnicami uvažujem preto, lebo som počula, že v Handlovej už nemajú anesteziológa, ktorý by pichol epidurálku - nemám to ale zatiaľ overené - a ja chcem určite rodiť s epidurálkou. Bojnice mám aj bližšie - mama by mohla chodiť každý deň 🙂 a všetky kamarátky a známe čo tam rodili, tak si chválili. Sama ešte neviem ako sa rozhodnem....

Ešte mám dotaz na Martinku13 - ty si rodila v Handlovej nedávno - nemožeš napísať podrobnejšie - ako si rodila, s kým a tak... a nevieš náhodou ako je to s tým anesteziológom ?

martinka13
28. jan 2009

Ahoj Lindamia Ja som mala klasicky porod bez epiduralu, nakolko by mi ho ani nestihli dat Pri porode som mala Mudr Borku, sestricky boli tiez uzanse, zial neviem mena Doktor bol fantasticky Vsetko urychlil, co mne absolutne vyhovovalo Vsetko prebehlo bez komplikacii Podrobnejsie som pisala v teme aky bol porod Inak ako pises, aj ja som bola so vsetkym a vsetkymi absolutne spokojna, mali sme nadstandardnu izbu, manzel so mnou byval a bol smozrejme pocas celeho porodu pri mne O anestezii neviem, nakolko som ju nevyuzila Ak mas este otazky, kludne sa pytaj

veronciatko
29. jan 2009

Lindamia tak pozor na tu EPI v Bojnickej nemocnici. Z osobnych skusenosti viem, ze sa im do toho moc nechce a skor rodicky od toho odhovaraju. Oni to predtym aj slubia, ale ked uz rodis tak sa najde nieco, preco to prave ty nepotrebujes. Tolko moja skusenost. Mozno ine baby maju inu skusenost s EPI v Bojniciach, ale ja osobne nepoznam nikoho, kto by rodil v tejto nemocnici s EPI.
Je to ako s tym porodom do vane. Velmi sa tym prezentuju, ze sa da rodoit do vane, ale ked pride k veci, tak zase milion dovodov, aby ta mohli odrodit normalne. Zase moja skusenost, ale aj inych bab kt. cheli rodit do vane.
Mozno ze sa to za tie dva roky zmenilo, ale daj si na to pozor.

zdenus
29. jan 2009

...tak porody do vane sa uz v bojniciach nerobia, boom opadol, ale nemyslim si, ze im sa nechcelo rodit do vane...tam treba naozaj dodrzat miliom kriterii, aby to slo...staci, ze je zly vysledok steru v 36tt a uz to nejde 😉
a viem, ze viacktrat sa stalo, ze sa cosi skomplikovalo, omotany pupocnik a pod a uz museli zenu prenasat na stol, to je potom kongo 😉

ked clovek vie, aky biologicky material z neho pri porode vyjde, tak si rozmysli, ci si do toh vypusti decko 😀 😀 😀

zdenus
29. jan 2009

..a ked velmi chcete eli, tak vam ho pichnu.....poznam osobne baby, co s tym v bojniciach rodili...

vsetko ma 2 strany, aj epi....zena horsie spolupracuje, neciti kontrakcie, spomaluje to porod...mozno preto sa im do toho velmi nechce....viem, ze prvorodickam epi neoporucaju, viacrodicky su ok 😉

zdenus
29. jan 2009

linda, anesteziolog je v bojniciach k dispozicii 24hod.....
sorry za tie preklepy, to ta rychlost za to moze 😀 😀 😀

aaaa koncim svoj monolog 😕 😕 😕 , s pozdravom spokojna dvojnasobna zakaznicka bojnickej porodnice 😉

veronciatko
29. jan 2009

Ahoj Zdenus, kludne pokracuj, aspon sa co to dozvieme 🙂 .
S tou vanou mas pravdu, je tam strasne vela kriterii, kt. treba splnit. Len neviem ako to potom maju v Topolcanoch, alebo v zahranici, kde je tych porodov do vody celkom dost. Ci maju ine kriteria, len aby si ziskali rodicky, alebo maju stastie na 100% bezproblemove(myslim zdravotne) rodicky? Tazko povedat.
A EPI? Jasne ze to ma dve strany a urcite to ovplyvnuje porod aj pozitivne ale aj negativne. Ono najlepsie je ak to zena v pohodicke odrodi a nic take nepotrebuje. Ja som to zvladla tiez nakoniec bez EPI (co som si predtym ani nepomyslela), ale neviem neviem keby tam mam skucat nejakych 12hod v brutalnych bolestiach. 😢 Dufam, ze taky ani teraz nezazijem!

zdenus
29. jan 2009

druhy porod budes mat lepsi, rychlejsi, urcite 😉 😉 😉

uz ani v topolcanoch nerobia tolko tych akvalnych porodov, fakt to bol asi taky boom, ze vsetky chceli rodit do vody 😕

mne osobne tepla voda velmi pomahala, kontra boli znesitelnejsie, ale napr, pri eliske mi ku koncu uz z nej bolo zle, takze vo vani by som sa asi poblila 😖

je to indivindi, kazda sme ina, iny prah bolesti a pod.
ja som nebola 100%presvedecna ci epi ano alebo nie, rozhodnutie som si nechavala podla situacie, ale pri prvom porode som prisla tak, ze by ju nestihli pichnut a aj druhy bol celkom rychly a dalo sa aj bez epi 😝

bezaz
29. jan 2009

jaj uz nam ozila tema?
ja som tiez spokojna rodicka z bojnic, zdenka bola moja spoluleziaca z oddelenia, nase baby sa narodili v rovnaky den 😀
no epi som nechcela, resp. som bola rozhodnuta, ze ked to nezvladnem, tak idem do nej.. a zvladla som to relativne v pohodicke
tiez som povodne chcela porod do vody, ale som si to rozmyslela, prave pre tie mozne komplikacie, nakoniec aj tak by som neodrodila vo vode, kedze ninka mala omotanu snuru okolo krku a pod pazuskou 😉
druhe dieta ak sa nam podari, idem urcite do bojnic, ak ked tam uz dost dlho nebyvam 😉

lindamia
1. feb 2009

Ďakujem babky za vaše príspevky,
ja som preto taká "nadržaná" na tú epidurálku, lebo to bolo neskutočne super, ako sa mi po jej pichnutí uľavilo a ako som si ten porod doslova užila. Ja som ju v Handlovej ani nemala dohodnutú, len mi ju ponúkli ako jednu z možností a ja som ju uvítala - lebo ja som taký bojko, čo sa týka bolesti, ja by som si najradšej aj zub dala vŕtať s inekciou. 🙂
A naopak - ja som mala pocit, že po pichnutí epi som spolupracovala lepšie, lebo som bola kľudná, dokonca som si aj schrupla na koze a cítila som každú kontrakciu - len nie bolestivo, ale len ako také stiahnutie brucha. Presne som vedela kedy mám tlačiť a ako - malý bol zachvíľu vonku.
Asi je to naozaj individuálne a každá žena na to reaguje inak.
Potom keď prestala účinkovať bolo to horšie - najskor som si myslela, že ma to tak strašne bolí zašité miesto, ale v sprche som zistila, že mi vyšla zlatá žila - no neskutočná bolesť - nikdy predtým som to nemala. Keby nebolo tejto jedinej zlej skúsenosti, tak by bol moj pobyt bez chyby. Tohto sa aj teraz obávam. Nemáte s tým nejakú skúsenosť???

babyboom
2. feb 2009

Ja som rodila v Handlovej v januári, s epi nebol absolútne žiadny problém, majú tam 24 hodín anestezeiológa čiste len pre pôrodnicu. Sú tam traja doktori , ktorí podávajú epi. Pokiaľ sa v Bojniciach nič nezmenilo, tam majú len jedného doktora, ktroý podáva epi. Počula som, že v Bojniciach mali
minulý rok tuším len 3 epi.V Handlovej som bola už siedma, ktorej ho v januári podali.

dobromila
2. feb 2009

ahojte,

pisem z Handlovskej porodnice. V sobotu sa mi tu s pomocou uzasneho personalu pod vedenim Dr. Matuskovej narodil 2. syncek. Aj ked bol tento porod dlhsi, tak prebiehal v skvelej atmosfere, na rozdiel od mojho prveho bojnickeho.
Teraz som rodila s epiduralom - ktory mi bolesti sice nezmiernil, ale porod urychlil - inac, primar anesteziologie Dr. Hencel - velmi prijemny mladik 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre