Aké máte skúsenosti s pôrodnicou Bojnice?

minina16
28. apr 2008

ahojte rodila som v Bojnickej porodnici aj som sa trochu bala ,,lebo vela ludi ma od tejto nemocnice odhovaralo ale predsa som isla rodit tam a nestazujem si lekari boli vyborny sestricky tiez,nemala som ani najmensiu zlu skusenost ,aj ked som mala trosku zdrav.problemy po porode ale pri tom uzasnom pristupe som to zvladla. 🙂 chcem sa opytat ake mate vy skusenosti s porodnicou v Bojniciach?

sasha82
2. jún 2018

Ved nezazila som tak nemozem hovorit ale ako som uz pisala pocula som o nom aj vela dobreho.Aj zle samozrejme ale zas nechcem tu nikoho strasit a ked uz je tu moznost porodnika si zaplatit.

tatinka
3. jún 2018

Dievcata este sa chcem spytat,babatka su s vami na izbe ano?maju tam pri vas svoju postielku?
@sasha82
@katulienkamoja

katulienkamoja
3. jún 2018

@tatinka sestričky sú veľmi milé a ochotne. nemala som zlú skúsenosť. aj na pôrodnej sále . pri prvom som mala pekne furie🙂 a rodila ma dr.bakova.

katulienkamoja
3. jún 2018

@tatinka a áno detičky sú na izbe ak rodis 1.krat tak 1.noc si ho zoberú. aj 2.noc. potom sa ťa aj spytaju či už chceš ho mať pri sebe celu noc. pri druhom ti ho tam už nechajú hneď a nestaraju sa ;) ale nie v zlom. len už to berú tak že je to pre matku malina.

tatinka
3. jún 2018

@katulienkamoja moc dakujem za info a po kolko maminiek je na izbe?

sasha82
3. jún 2018

Po dve.kedy mas termin?potom daj vediet ako ste to zmakli.

tatinka
3. jún 2018

@sasha82 14.7. Ale uvidime,gynekolog ma strasi ze to asi pojde skor..uvidime,dam vediet,trosku sa bojim ale zvladli ine dam to i ja,na malickeho sa neskutocne tesime...este ani neviem ci pojde prirodzene,ci cisarom,uvidime ako sa este ulozi,zatial posledne sono ukazuje hlavu strcenu v por.cestach ale telo aj nozicky dane priecne...krcok koncom maja skrateny na 1,7cm,maksi a otvoreny na spicku malicka

sasha82
3. jún 2018

Ka som tiez rodila o 3 tyzdne skor.este ked som bola na poradni doktorka mi povedala ze je dost mozne ze za tyzden budem rodit a aj tak bolo 🙂 a jasne ze sa bojis to kazda jedna ale presne ako pises zvladli ine zvladnes aj ty.a stoji to za to 🙂

tatinka
3. jún 2018

@sasha82 ked si rodila o 3tyzdne skor,babo muselo ist do inkubatora?tebe asi pichli injekciu na dozretie jeho plucok,ci nestihli to?lebo sa mi vidi, ze si pisala o rychlom porode....sobasny list staci doniest kopiu?

sasha82
3. jún 2018

Nie nesiel a so mnou co bola na izbe rodila o 4 tyzdne skor a tiez nie.no o takej injekcii som veru este nepocula ale ja som len tak tak neporodila v aute,nie este aby mi nieco pichali 🙂

mucuinka
3. jún 2018

@tatinka ja som rodila pred polrokom a dokonca sa má dr. Mifkova počas pôrodu pýtala, či si nechcem dať dole nohy a mohla som sa V podstate uložiť ako som chcela. Asistentky som pri prvom pôrode vychytala skvelé, pri druhom tie najhoršie, keďže som ich všetky poznala, vedela som, že to nebude bohvie čo. Ale zas som sa sústredila na doktorku. Malú mi neprilozili vôbec, len mi ju na sekundu ukázali, ale mala som veľké poporodne komplikácie. Dlho mi ju ani nechceli veľmi nosiť, musela som si ju pýtať. Druhý pôrod bol ok, mala som malého na sebe dlho, potom ho odvážili, vyčistili nostek a ešte nahého mi ho priniesli na 2 hodinu spať a tam sme si lezkali. Bolo to super. Inak epo si musíš zajednať dopredu, lebo musíš absolvovať predoperačné vyšetrenia a hneď pri príchode hlásiť, aby dali vedieť anesteziologom. A čo sa týka postele, mne ju prezliekali 2x. Pekne som pani poprosila a bez reptania vymenila. Chcela som jej aj pomôcť, ale nedovolila mi to, vraj sa mám šetriť pre bábätko. Je to asi ako väčšinou. Ak je človek milý, vrátia mu to. Tak držím palce a hlavne sa nenechaj znervoznit. Ono prvý pobyt v pôrodnici mi pripadal ako peklo, bola som na nervy, všetkého som sa bala. Druhý bol ako oddychová, kedy som sa ozaj sústredila len na seba a na bábätko a bol to nádherný cas, kedy som nič nemusela, len si ho mojkat a nuchkat. Neboj, všetko to pôjde a bude to super. Príroda je mocna, vie čo robí a aj tebe ukáže cestu. Tak nech je tá vaša spoločná nádherná a plná krásnych chvil

tatinka
3. jún 2018

@sasha82 tak to slo u teba riadne rychlo🙂)

tatinka
3. jún 2018

@mucuinka dakujem,velmi pekne si to napisala,caka ma prvy porod ....ono cim viac sa to blizi tym je clovek viac nervozny a vystraseny,ale ako som pisala aj saske,zvladli ine zvladnem i ja,aj ked sa bojim🙂))....na maleho sa tesime najviac na svete,je to nasa laska

tatinka
4. jún 2018

@mucuinka moja a ohladne epi...to si povedala svojmu gynekologovi ,ze chces pri porode epi a on ta poslal k anesteziologovi ci ako?plati sa za to vopred ci az ked ides rodit?len ma tak napadlo ,ze ak vopred a nahodou nebude prirodzeny porod ale cisar,reku ci ti peniazky za epi vratia kedze ju nevyuzijes pri cisarskom....

mucuinka
4. jún 2018

@tatinka ja patrím k dr. Mifkovej, ona mi napísala žiadanku na predoperačné. Platila som to až pri odchode. Pri druhom som epi ani nič nestihla, takže som ušetrila 🙂 pri prvej som sa rozhodovala počas pôrodu či epi Áno alebo nie.

mucuinka
4. jún 2018

@tatinka a ešte mi napadlo k tomu plateniu, mám pocit, že začal platiť zákon, že za epi sa už neplatí, skús sa opýtať svojho gynekológa.

tatinka
4. jún 2018

@mucuinka skusim sa ho veru popytat veru , snad mi to nevyfuci z hlavy kym pojdem na poradnu ....sama neviem ci dat ci nie, alebo ak by bol cisarsky ci dat spinal ci uspat, chcem aby mi maleho p rilozili to sa pri uspati neda, ale pravdu poviem z epi mam obavu z castej bolesti hlavy ...no uvidime ako sa maly popyta na svet 🙂)

tatinka
27. jún 2018

ahojte, prosim vas neviete mi povedat co stoji zajednanie izby ked chem aby tam bol so mnou i muz ? na stranke nemocky som videla , ze 15 e na noc za osobu ale neviem ci je to aktualne info.....a este taka osobna otazka ,baby ak budete take ochotne napiste mi do sukromnej posty kolko ste ktoremu lekarovi, lekarke platili sukromne ...neviem tak celkom odhadnut kolko mam dat a nechem to rozoberat verejne,,,,dakujem

sasha82
27. jún 2018

Ta izba bola obsadena stale ale myslim ze muz tam moze byt len cez navstevu.No a pokial ide o poplatok pre porodnika tusim 200€ ak si ho zajednas inak pomimo neviem ake peniaze by sa im mali dat..

tatinka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
tatinka
27. jún 2018

@sasha82 za zazmluvnenie viem skor to mimo zazmluvnenia ma zaujima 🙂) , chcela by som aby aj muz mohol byt so mnou na izbe aj nocovat tam , dufam ze sa to bude dat tak zajednat za predpokladu volnej izby,,,

veva87
27. jún 2018

@tatinka ja som mimo zazmluvnenia dala Merci a kávu... veď už zazmluvnenie samo o sebe je dist, prečo ešte dávať ďalšie €?

tatinka
3. júl 2018

ahojte, dievcata prosim vas kolko stoji nadstandardna izba? chcela by som tam byt aj z manzelom,,,na stranke som nasla 15 e na osobu za noc len neviem ci je to aktualna cena a dnes som sa zabudla opytat na poradni....ak je tu niektora, co ste rodili cisarom , po akej dobe vas pustili domov ? a este otazocka , ktora ste rodili so spinalom kedy ste potom mohli ist z postele ? lebo mne povedali rano ked ma odrodia tak z postele , ze az na druhy den , je to ozaj tak dlho ?

tatinka
28. jan 2019

Ahojte,prosim vas mminky,ktora Ste rodili u dr.Bakovej Zuzany?sesternica by chcela ist k nej rodit ,poprosila ma ,ci mozem pozistovat aka je to porodnicka,aky ma pristup a povedzme si na rovinu ci sa jej aj dava do vrecka,ak no tak asi kolko ,kludne ak nechcete verejne -piste ip,velmi pekne vam dakujem..

veva87
29. jan 2019

@tatinka je to skvela doktora s úžasným prístupom, ja som ju mala pri prvej a chcem ju aj teraz ale neviem ju zastihnúť. A plati sa normalne 200€ a ja som dala kávu a dezert k tomu.

bahnova
29. jan 2019

@tatinka mne rodila obidve dcery cisto nahodne bola uzasna a ked zistila ze na starsia dceta narodeniny v den druheho porodu povedala ze tomu pomozeme a podarilo sa nevzala odomna ani cent a bola uzasna aj bez uplatku

tatinka
30. jan 2019

@veva87
@bahnova dakujem baby,odkazem sesternici,velmi ju to poresi,ma este mesiac do porodu ale uz je chuda v neMocNici pre velky opuch noh a vysoky tlak,jasne ,ze je to tehotenstvom ale aj zo stresov kedze prave teraz ma aj maminu v neMocnici ,ale nie v bojniciach....mamina jej prekonala infarkt,budu ju prevazat do Nr na kardio oddelenie a robit vysetrenia kde sa ukaze ci bude alebo nebude musiet ist na operaciu-strojcek na srdiecko,ma vela vody na plucach a nieco aj okolo srdiecka ci take cosi....

megan777
6. mar 2019

@tatinka ahojte prosim Vas kočky kde zozeniem cislo na dr.Bakovu,chcem si ju zajednat k porodu,dakujem

tatinka
6. mar 2019

@megan777 ahoj,spytam sa sesternice,rodila teraz vo febr.a tiez mala zajednanu Bakovu,ak ma cislo,napisem ti ho do ip,ak by som zabudla,pripomen mi to

megan777
6. mar 2019

@tatinka super dakujem sI mila

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre