Aké máte skúsenosti s pôrodnicou Bojnice?

minina16
28. apr 2008

ahojte rodila som v Bojnickej porodnici aj som sa trochu bala ,,lebo vela ludi ma od tejto nemocnice odhovaralo ale predsa som isla rodit tam a nestazujem si lekari boli vyborny sestricky tiez,nemala som ani najmensiu zlu skusenost ,aj ked som mala trosku zdrav.problemy po porode ale pri tom uzasnom pristupe som to zvladla. 🙂 chcem sa opytat ake mate vy skusenosti s porodnicou v Bojniciach?

majamat
17. apr 2011

@myreason pupcek babatkam natieraju na vizite a ked treba tak natru aj v priebehu dna. nepotrebujes ju. sestricky z novorodeneckeho su zlate a ked budes nieco potrebovat, pomozu ti.

monulik0209
17. apr 2011

@myreason ako pise majamat,netreba ti,maju v nemocke.....a ja byt tebou,tak si si mala radsej kupit liech v lekarni,taky číry pre babatka,lebo budes mat cele oblecko zaspinene,mne malej natierali pupcek iba v nemocke tou fialovou vodickou,ale oblecenie som jej nemohla vobec poriadne doprat,islo to velmi tazko

myreason
17. apr 2011

@majamat vďaka 🙂

@monulik0209 a ten lieh má aj nejaký názov, či ked poviem lieh pre babo tak budú vediet...ešte som tu fialovú vodičku nekupila, tak ak je ten lieh dobrý, mohla by som teda radšej ten. no lebo viem si predstavit, že to tažko ide dolu..mala som už tú čast s tou vodičkou 😀

monulik0209
17. apr 2011

@myreason no mali by vediet v lekarni,inak sa vola Spiritus dilutus 100g- lieh 60%

drnduliak
17. apr 2011

@myreason staci ti hocijaka dezinfekcia, fialova vodicka sa uz velmi nepouziva, my sme natierali trojpercentnym peroxidom a pohoda 😉

majamat
17. apr 2011

@myreason vola sa spiritus dilutus, ale ked povies len lieh na pupcek pre babo, tak to urcite pochopia. ja som ho pouzivala doma, lebo malej pupcek trochu mokval. teraz ho pouzivam na vydezimfikovanie teplomera. digi teplomer pouzivam ako rekt. rurku. paci sa mi to viac ako original rekt. rurka. da sa pouzivat aj na vydezimfikovanie ruk. alpa je nieco podobne. tiez obsahuje lieh, ale asi aj primes inych zloziek.

myreason
18. apr 2011

@monulik0209
@drnduliak
@majamat
díky baby. Že spiritus dilutus 😀 to znie ak nejaké zaklínadlo, radšej si to vypýtam ako lieh 😀 ved by som to ani nevyslovila 😀

monulik0209
18. apr 2011

@myreason neboj staci ked povies ze chces lieh a oni uz budu vediet o co sa jedna 🙂

majamat
18. apr 2011

@myreason 😀

rosaria
29. apr 2011

@kakajka ahoj no ako bolo na tom sone? nedala si info.

kakajka
7. máj 2011

@rosaria ahoj, trochu som to tu zanedbala 🤐 no to sono vobec nebolo 3D, bolo to obycajne, trosku lepsie ako ma moj doktor, ale hudec je stale jediny v pd s 3D-ckom 😒

iplusr
11. máj 2011

Ja som rodila v Bojniciach asi pred 2 tyzdnami (26.04). Bola pri mne mlada sympaticka doktorka Lomenova ,ktoru by som chcela mat pri sebe aj ked tam pojdem druhy raz. Bola uzasne pokojna a citliva aj pri vysetrovani. A uzasne boli aj sestricky, ktore ma povzbudzovali pocas poslednych kontrakcii a pomahali pri tlaceni.
Skvela je aj doktorka na novorodeneckom - je vidiet, ze ju ta praca bavi. Super boli aj sestricky, ale kedze v tom case bolo vela porodov a rodicky po porode boli aj na rizikovom, mali vela prace.

nika80
12. máj 2011

@iplusr aj ja som mala dr. Lomenovú a bola som s ňou veľmi spokojná. Aj keď na sone pred pôrodom sa "sekla" pri odhadovaní váhy malej (vravela, že bude mať okolo 3kg a dcéra sa narodila s váhou 2150g.). Ale inak je OK, ešte sa prišla na mňa pozrieť aj na izbu sa spýtať, ako sa mám.

iplusr
12. máj 2011

@nika80 asi sa to na tom sone neda presne urcit a doktori len tipuju. Ja som sa este v ten den rano na poradni pytala, ci mala nebude velka, lebo manzel aj svagor sa narodili velky (4,5 a 5kg) a povedali mi, ze mala nebude mat viac ako 3,5kg (aj podla sona aj podla bruska). A v noci sa narodila s vahou 3940g.

nika80
15. máj 2011

@iplusr ja som bola deň pred pôrodom na poradni a aj moja doktorka vravela, že malá bude mať okolo 3kg. Potom bola prekvapená, aká malá sa narodila.

lenkab1984
24. máj 2011

ako tak citam, na dr. Lomenovu same chvaly.. musim sa aj ja pridat, tiez som ju mala pri porode, bolo to moje "poprve" a este aj 6 tyzdnov pred terminom a bola som rada, ze som mala zenu doktorku, bola fakt zlata, ale tiez sa sekla co sa tyka vahy mojej malej. podla sona (dakych 5 hodin pred porodom) odhadla vahu malej na cosi cez 2600 g a narodila sa mi babika s 2340 g, ale hlavne, ze bolo vsetko bez komplikacii a mala bola ok 🙂

kakajka
24. máj 2011

ach, dievcata, mna to uz kazdym dnom tiez caka a som taka zvedava, ako to dopakne, koho "vyfasujem" 😀 😅 ale uz sa strasne tesim 😵

monulik0209
25. máj 2011

@kakajka drzim palceky,nech vsetko dopadne ok 🙂

myreason
3. jún 2011

tak my to už máme uspešne za sebooooooooooou 🙂 náš drobec je na svete 😀

bezaz
3. jún 2011

@myreason gratulujeme 😀

myreason
3. jún 2011

@bezaz ďakujeeem 🙂 🙂

emma88
4. jún 2011

Ahoj baby, tak ja mam termin na 11eho juna a idem rodit do Bojnic, kedže som sa len nedávno pristahovala do PD tak to tu nepoznám, chcem sa spytat na personal a či je ten primár naozaj až taký hrubý? Normálne začínam mať strach....a je tu nejaka holka čo ma podobný termín ako ja?

ollako
4. jún 2011

@emma88 ahoj nechcem ta strasit, ani nic podobne....no co je pravda je pravda, neviem podla coho si primar vybera na koho bude mily, alebo protivny, mozno to je sympatiami, naladou, pracovnym vytazenim alebo neviem, cim.
Bohuzial bola som medzi tymi, ktore natrafili na jeho zlu naladu, alebo som bola ubolena bojazliva tupana,hysterka. Primar ma prezrel bolestivym sposobom , podla mna mohol ist nato pomalsie a jemnejsie a nie strcit do mna prsty, akoby tlacil gunarovi do krku kukuricu 😠 .Zacala som zdvihat ritku a bolestivymi stonmi davat najavo, ze mi to vysetrenie nevyhovuje. Skoro som primarovi citujem "zlomila prsty" asi mam v mojom krcku zverak, alebo co 😕 Pan primar sa chcel ist na mna stazovat, no kam to nepovedal, krical na mna, aj napriek tomu, ze som ho placom prosila, aby nekrical. Vraj mam katastrofalne chovanie, a nemam sa nanho hnevat on tie prsty potrebuje, lebo ho zivia.😕 , No asi preto som prveho syna porodila cisarskym, mal 3980 a to bezne prvorodicky zvladaju porodit bez problemov, no ja ked som takto podobne spolupracovala v Handlovej, tak sa vraj necuduje, ze ta sekcia bola.Priebeh prveho porodu radsej ani nebudem opisovat, je to nadlho, ale vytrapila som sa ako kon 😝 Nechapala som jeho vylev, krik, nervozitu, kedze som nebola schopna mu ani nic poriadne povedat,oponovat, len som revala... asi hormony, inak som dost vyrecna a nenecham si slapat na hlavu.Ale musim napisat ALE, v konecnom dosledku ma to vyburcovalo a snazila som sa bolest pri vysetrovani prekonavat lepsie, uvolnila som sa a predychavala kazde prezeranie, nakoniec som porodila prirodzene. Rodila ma Dr. Bakova, velmi mila musim pochvalit pristup , posobila na mna ukludnujuco a plne som jej verila, pan primar asistoval, teda prisiel ma povzbudovat k tlaceniu, znelo to ako na futbalovaom zapase, tlacime, este, este este, znel mi v usiach jeho prenikavy hlas, ale musim napisat, ze ma to burcovalo fakt k lespiemu "vykonu", len krical, este, este, este a nadych a este, este este, az som porodila, primar mi zagratulov a pochvalil ma vraj som ho "milo prekvpalila" porod bez problemov, spolpracovala som ,robila som ako mi kazal, ked povedal tlacit, tlacila som , ked povedal netlacit, tak som rychlo dychala. Proste treba posluchnut a nebat sa bolesti, lebo boliet to boli, o tom potom, ale musi sa to a da sa to vydrzat. Takze koniec koncov mozno nakoniec bolo dobre , ako sa ku mne choval, lebo som sa zamyslela a snazila bolestprekonavat lahsie a chcela som dokazat hlavne sebe , ze to zvladnem! 😉 Aj ked teda bolest nasam strasne zle, ako mnoho inych, nie kazda, sa vie cez to povzniezt a niektora porod proste preziva tazko, ba az hystricky, a preto by som cakala jemnjesi pristup, akonapr. ze uvolnite sa predychajte si a ideme na to este raz vas pomaly prezrie a tak,Ved sme ludia preboha mame inteligenciu snad... mozno to mohlo byt bez celeho toho divadla , ostatne rodicky boli vyplasene a ja som mienila podpisat reverz a odist prec,porod mi vyvolavali a toto vsetko sa udialo este predtym ako mi vyvolavacka zabrala..
inak ostatny personal na jednicku, novordenecke spokojnost velka, ked porovnam s HA, vyssia uroven vedia poradit aj pri dojceni a ak maju cas fakt sa povenuju. teda podla mna zalezi aj na narokoch pacientky, no ja som taka , ze sa snazim sestricky nezatazovat, pokial to nie je nutne, lebo si myslim, ze maju aj horsie pripady, ktorym sa musia venovat a hlavne, vobec nie su podla mna dostatocne ohodnotene. Robia co mozu!

emma88
4. jún 2011

@ollako Dakujem za odpoved, vidim že si si dost vytrpela a to ako si opisala primara sedí na tie reči čo som o nom počula, chlap si asi nevie predstavit čím žena prechádza, tak už sa len modlím aby nemal práve službu 🙂 Ja som neni náročná, mne stačí len ludský prístup a trošku ochoty🙂 No som zvedava ako to dopadne🙂

ollako
4. jún 2011

@emma88 daj vediet 😉

ollako
4. jún 2011

@emma88 a drzim palce, hlavne sa netreba bat!

emma88
4. jún 2011

@ollako Vdaka🙂 jasne dam vediet🙂

emma88
4. jún 2011

@ollako Ozaj ešte som sa chcela spytat či nahodou nevieš kolko sa platí za to aby mohol byt partner pri porode.

ollako
4. jún 2011

@emma88 , 10 ecok

bezaz
4. jún 2011

@emma88 no ak to na teba pride skor, mozno primara nechytis, akurat sme ho stretli v tescu ako tam komusi rozpraval, ze leti na nejaky kongres 😀 tak supsup vyhanat dietatko 😵

k primarovi, ja som ho nastastie nechytila ani raz, pri prvom porode sice poletoval po salach, ale len poletoval, nevysetroval a pri druhom som ho nevidela vobec, az potom na velkej vizite

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre