Aké máte skúsenosti s pôrodnicou Bojnice?

minina16
28. apr 2008

ahojte rodila som v Bojnickej porodnici aj som sa trochu bala ,,lebo vela ludi ma od tejto nemocnice odhovaralo ale predsa som isla rodit tam a nestazujem si lekari boli vyborny sestricky tiez,nemala som ani najmensiu zlu skusenost ,aj ked som mala trosku zdrav.problemy po porode ale pri tom uzasnom pristupe som to zvladla. 🙂 chcem sa opytat ake mate vy skusenosti s porodnicou v Bojniciach?

pd900bo
14. feb 2013

ja som rodila v Bojniciach.. doktor bol super a sestricky tiez... jedine co mi naozaj vadilo bolo, ze na vzdychacke mi stale nechceli zavolat muza sedel na chodbe a vyklopkaval kedy moze ist dnu.. ja som sa ich tiez kazdu chvilu pytala kedy ho pustia.. 😠 .. pustili ho asi 30min pred tym ako mala vykukla na svet cize mi pri kontrakciach nikto nepomahal a nemal ma kto masirovat aj ked to na predporodnej priprave sestricka rozpravala ako samozrejmost.. a este si vypytali 15 e za pritomnost manzela pri porode.. v auguste rodim znova a ked nebude ppri mne muz budem hystericka 😀 😀

klystir mi nedavali lebo ma este doma asi 3 krat prehnalo a hned som im to oznamila ze som sa vycistila prirodzene..
no a nastrih mi samozrejme spravil aj ked som mu vravela medzi tlacenim ze nestrihajte.. potom mi povedal ze MUSEL lebo by som sa roztrhla ale ja tomu neverim.. nevadi aspon ma zasil pekne 😒

koli tymto veciam rozmyslam nad porodnicou v banskej stiavnici uvidime..

prievidzanka
14. feb 2013

Dakujem za odpoved, ja tiez budem v auguste termin okolo 8.8 tak sa tam mozno uvidime 🙂 no ten nastrich tiez planujem odmietnut ak ked ho urcite spravia 😠 a mojho chlapa sa nepustim od kedy vstupim do nemocnice chcem ho mat stale pri sebe nech aspon niekto za mna "mysli" s chladnou hlavou 😀

tigerca10
18. feb 2013

@katren32 mozem sa opytat, ci davaju babatko v bojniciach prilozit hned po narodeni alebo ho najprv osetruju? Je v Bojniciach aj nadstandard? Dakujem 🙂

katren32
18. feb 2013

mne maleho dali hned na brucho,aj prilozili po chvilke ho zobrali a zase mi ho po osetreni a obleceni doniesli naspät.Nadstandard tam je ale bola stale obsadena ked som tam bola.

majamat
18. feb 2013

@tigerca10 mne malu hned nedali, len mi ju ukazali, ked ju osetrili. ja som bola dost potrhana asi preto. potrebovali to riesit. nieco zasivala porodnicka a este ma aj zasival chirurg, ktory si ma dal uspat. a nadstandard bol tiez stale obsadeny, ale kedze som bola na vyvolavackacha aj dlho po porode, dokazala by som sa dostat na rad, nbo asi by som zacvakala dost, kedze som tam bola dlho. izby su 2 postelove, takze to sa da. vystriedali sa mi tam 4 mamicky a az na jednu, vsetky boli fajn.

majamat
18. feb 2013

@tigerca10 ozaj a prvorodicky po porode prepustaju na 4 den a viacrodicky na 4 den. samozrejme, pokial je babo aj mamicka v poriadku. ak by si tam isla priamo z domu rodit a bez problemov a kedze uz dieta mas, tak tam budes kratko.

weirdo
18. feb 2013

@tigerca10 - mne takisto malu hned brali a doniesli az oblecenu, ale ona nedychala, takze to museli riesit ... prve prilozenie bolo po osetreni malej, ked ju uz potom doniesli a bolo to troska divne, cele prilozenie trvalo asi 2 sekundy ... s odstupom casu viem, ze by som vopred ziadala "normalne" prilozenie, aby sa mala vobec stihla prisat a nie len ovonat prsnik 😉

majamat
18. feb 2013

@weirdo tak to je este dobre. mne ju len ukazali. ja som bola nejak mimo a prilozili mi ju az o par hodin, ked mi ju doniesli uz na izbu.

weirdo
19. feb 2013

@majamat - tak ale Ty si chuda mala problemy sama so sebou, ja nastastie nie. Ale hlavne ze u vas vsetko dobre dopadlo 🙂

nikola99
22. feb 2013

Ahojte, rodila som pred dvoma rokmi. Mna nenastrihli, že to pojde v pohode a nakoniec ma mala roztrhala do vnutra(nebolo to pre mna strašné, v pohode som na druhž deň behala).Tiež ju najprv obliekli a vyšetrili a pootm mi ju priložili, ale mohlo byt aj preto že ma museli riešit s tým zašívaním. Inak personál v pohode, až na jednu mudru sestričku a pána primára, ktorý je arogantný a má neprijemný prejav, ale mne osobne to až tak nevadilo, možno ma to aj povzbudilo pri pôrode, ale jemnejšie duše s tým môžu mať problém. Pretože mali veľa detí prepustili nás domov po 66 hodínách, teda pre mna veľmi skoro.Keby som rodila teraztak by som bojovala aby si ma tam ešte nechali.

majamat
22. feb 2013

@nikola99 ja som bola na tom podobne. bola som tam uz 4 den a po 4 vyvolavacke. bola som roztrhana a asi ma aj nastrihli. nieco som citila. kedze som bola potrhana velmi, museli ma uspat pri siti a aby zistili, ako funguje konecnik, bola som tam 7 dni po porode. mala bola nastastie OK, ale uz po narodeni cvicila sestricky. cele noci im prerevala. ukludnila sa trochu az pri mne. chuda moje, nemohla byt so mnou, lebo som sa bala, ze by mi pri prenasani padla., kedze som bola zoslabnuta. narodila sa v pondelok, ale dali mi ju na izbu az vo stvrtok. ja som po porode este aj krvacala do maternice, takze na to hned neprisli. dali mi narychlo transfuzku a este aj v stredu som znovu dostala krv. necitila som sa dobre, az po tej druhej transfuzke. preto som nemala malu pri sebe. zadychavala som sa a tocila sa mi hlava. ked zistili, ze krvacam, tak ma zachranovali, zasivali, pichali do mna, nemohli mi najst zilu, lebo som ich mala uz skolabovane. naliali do mna infuzia a krv. potom som bola na pooperacke. doobeda ma zaviedli do sprchy, ale teda ledva som stala na nohach. poobede uz som sama behala. este sa cudovali, ze uz chodim. mysleli si, ze budem 2 dni len v posteli lezat. postarali sa o mna dobre a zachranili mi zivot. az na nejake vynimky, personal je super.

mimonenka1
22. feb 2013

V Bojniciach som rodila dvakrat cisarskym rezom a bola som spokojna. Mladsej dcerke zachranili zivot vćasnou diagnostikou vyvojovej vady, ktora ju ohrozovala na zivote, velka vdaka neonatologicke doktorke Dvorskej. Casto som lezela na rizikovom a toto oddelenie sa moze pochvalit uzasnymi sestrickami. Skoda len, (to sa netyka len bojnickej nemocnice) ze porodnica nejde rychlejsim tempom v zavadzani modernejsich a hlavne humannejsich postupov v porodnictve a poporodnej starostlivosti o dietatko.

lenadka
7. mar 2013

@pd900bo @prievidzanka Ked som rodila pred cca 2,5 rokom v Bojniciach tak nástrih nerobili automaticky 😉 viem o dvoch maminách čo rodili v čase keď aj ja a neboli nastrihnuté - povedali im, že nebolo treba aj pri mne som videla na doktorke ako čaká čo to pôjde a keď nešlo tak ma nastrihla, čo bola pre mňa úľava, lebo malá hneď išla von, mala potom aj hematóm na hlavičke čo sa tlačila a nešla...
@tigerca10 malú mi hneď doktorka Vaňová podala 😵 🙂 za čo som veľmi vďačná, nečakala som to, bol to najkrajší moment z pôrodu, ešte ma povzbudila aby som si ju vzala, že je predsa moja 😀 😵 /totiž som zaváhala, bála som sa že mi vypadne, lebo som bola trošku roztrasená a unavená, ale sestrička mi ju pridržala, boli zlatí 🙂 😵 /

tigerca10
7. mar 2013

@lenadka a v akej polohe si rodila, ked ta museli nastrihnut?

lenadka
7. mar 2013

@tigerca10 na chrbte, nohy priviazané, u mňa by bolo asi jedno v akej polohe by som rodila, už pred pôrodom keď som si robila masáže hrádze som videla že je to beznádejné 😅. No neviem čo sa časy zmenili ale v Bojniciach ti inú polohu neumožnia zrejme. Ak tam pôjdeš na predpôrodnú prípravu čo v pôrodnici robia opýtaj sa. Skôr som počula že v Topoľčanoch sú v tomto viac ústretoví, ale či tam pôrodnica ešte funguje ...v poslednom čase sa rušia ako na bežiacom páse...

bezaz
7. mar 2013

@lenadka leni, ja som povedala, ze nechcem mat nohy hore, tak mi ich nevyviazali, az potom, na placentu a vysetrenie, nastrih som nemala ani pri jednom

tigerca10
7. mar 2013

@lenadka no prave to je ten problem, poloha v lahu je uplne to najhorsie, vznika tlak na cievy, ktore nezasobuju dobre placentu, nastavaju problemy s okyslicenim plodu a musi sa konat rychlo, picha sa oxytocin na urychlenie a tym padom sa telo zeny dostava do stavu hormonalneho nesuladu. poloha v lahu neumoznuje optimalny tlak na hradzu a preto vacsinou je nutny nastrih... ach, ti doktori robia z porodu zbytocne operaciu a pritom to je tak prirodzena vec, ze keby to cele nechali na zenu, ona radsej stoji, je v podrepe alebo na styroch a porodi krasne aj bez nastrihu. ... ja nebudem rodit v bojniciach, ale v trencine a tam to je v tomto smere v poriadku.

lenadka
8. mar 2013

@tigerca10 nejak som nedostala na výber, ale ani som nemala veľmi čas vymýšľať, malá sa narodila strašne rýchlo, mám pocit že do 5 minút od kedy som vyliezla na stôl, ešte som ani nebola poriadne hore a už mi začali tlaky, ešte mi nikto nekázal tlačiť, ani Dr. možno nečakla že tak rýchlo začnem, ani som nemohla na nič čakať či boli pripravení alebo nie, tie tlaky boli tak silné že na nič iné som nemala čas myslieť, len som tlačila 😀 ...Možno keby mám len klasické kontrakcie tak mám čas na tom pôrodnom stole vymýšlať že chce inú polohu alebo čo 😀 . Môj druhý pôrod bol oveľa lepší ako prvý a pritom vtedy som dostala najskôr injekciu na zmiernenie kontrakcií, potom EPI a nakoniec aj ke´d som bola otvorená tlaky som vôbec nemala, možno preto tak zle dopadol /kliešte/, že do mňa kadečo napchali /Handlová/. Bola som sklamaná, že som nedokázala porodiť svoje dieťa normálne. A v Bojniciach bez kadejakých injekcií a blbostí to išlo OK. Primár ma ubezpečil, že porodím normálne, mne aj to pomohlo vrátiť sebavedomie že to pôjde. 🙂 Jediné čo mi vadilo bol klistír 🤐

lenadka
8. mar 2013

@pd900bo nebolo viac mamičik na vzdychárni? Lebo somnou manžel bol, boli sme len tri, a mohli sa v tých miestnostiach prestriedať. Tie ostatné maminy tam boli samé až potom prišli ďaľší s ktorou partner bol. Išlo tu o to, že tie maminy mali právo na súkromie, tak keby nás bolo viac manžela tam nepustia, povolili by ho až pri pôrode na sále. Môj sa zas tam bál ísť, dovtedy bol somnou a potom sa zašil až kým malá nebola na svete a asistoval sestričke pri obliekaní malej, fotil...🙂

majamat
8. mar 2013

@tigerca10 ja som bola tiez na chrbte, akurat mi dali opierku dost hore. mala som pocit, ze som divne zalomena a ze by som bola radsej vyssie. asi najlepsie v sede. bol to len pocit, ale poloha v sede je asi aj podla info z netu ovela prirodzenejsia. bola som moc potrhana, keby mam inu polohu, tak by to bolo mozno lepsie. ale to nie je uplne iste. porod sa velmi rychlo rozbehol a mala sa neulozila spravne. isla sice hlavickou, ale mala pri nej ruku, takze sa nezmestila. to spravili tie blbe vyvolavacky.

majamat
8. mar 2013

ked som rodila, neviem ako to bolo do 7 hod, ale tusim nebol porod, ale do polnoci tiez nie, takze v ten den som porodila sama. skoda, ze mm nestihol k porodu. mal prist, ale nejak sa to rychlo rozbehlo.

lenadka
10. mar 2013

@majamat moja išla tiež tak, vravím tomu poloha ala "superman" 😀

majamat
10. mar 2013

@lenadka 😀 ja som si tiez robila srandu, ze isla ako superman. no chcela mi to osladit, ked sme ju tak durili von.

stanka77
12. mar 2013

@elys ahoj, ja som rodila cisárskym cez Ďurčenku za peniaze a bola som maximálne spokojná. 🙂

elys
12. mar 2013

@stanka77 ahoj 🙂 a kolko zapytal, resp.kolko ho spravilo spokojnym? Nechcem mu dat malo, aby sa neurazil.

nika80
12. mar 2013

@elys kamarátka ho mala zajednaného k pôrodu, vopred mu zaplatili a nakoniec ju odrodil Dr. Gaman, pretože Ďurčenka bol na svadbe. A primár je dokonca ich rodinný známy, peniaze im samozrejme nevrátil.

majamat
12. mar 2013

@nika80 no mam dost. to je riadna drzost.

elys
13. mar 2013

@nika80 ale ked to bude planovany cisarsky tak.hadam ma nenecha v stychu..keby mi toto spravil tak idem pre peniaze hlava nehlava

nika80
13. mar 2013

@elys ona išla rodiť normálne, tak možno preto neprišiel. Aj k prvému pôrodu ho mali zajednaného a vtedy prišiel.

prievidzanka
13. mar 2013

Baby co ste tam rodili, myslite ze ma nehaju rodit aj v inej polohe ako tej klasickej? Ak mate nejake dobre rady co zobrat, alebo nieco ine prosim napiste. Dakujem.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre