Aké máte skúsenosti s pôrodnicou Bojnice?

minina16
28. apr 2008

ahojte rodila som v Bojnickej porodnici aj som sa trochu bala ,,lebo vela ludi ma od tejto nemocnice odhovaralo ale predsa som isla rodit tam a nestazujem si lekari boli vyborny sestricky tiez,nemala som ani najmensiu zlu skusenost ,aj ked som mala trosku zdrav.problemy po porode ale pri tom uzasnom pristupe som to zvladla. 🙂 chcem sa opytat ake mate vy skusenosti s porodnicou v Bojniciach?

kkatrina
6. sep 2011

@bezaz no to čo sa deje pred veľkou vizitou je tragikomédia - sestričky chodia po izbách prosiť aby ženy ležali v posteliach, deti v postieľkach a nesmieš sa ani pohnúť kým veľkomožný nepríde 😖
inak ti poviem že mne tiež okrem klistíru nestihli nič dať - ani infúzku žiadnu, nástrih, proste nič.......... keď bolo po všetkom sestrička hovorí dr. že my sme nedali pán dr. ani oxytocín - a on na to - že no vidíte aký krásny fyziologický pôrod - to tu už pár rokov nebolo 🙂 ja som v podstate mala možno dokopy 10 kontrakcií a hneď tlaky - ledva ma stihli dotrepať na sálu 😀 ale - nemám na rukách žiadny atopický ekzém ako pri prvých 2 pôrodoch !!!!!!!!!! takže nie že mám alergiu na pôrod ale na tie všetky svinstvá ktoré do žien pumpujú pri pôrode mi nerobia dobre 😒
@mataharyy ďakujem za gratuláciu 🙂 no tie dvere na sprche sú fakt super 😖

kkatrina
6. sep 2011

@dobromila a ty sa nebojíš??? mne tiež hrozil pôrod KP, ale ja by som vaginálny odmietla a išla jedine sekciou - aj keď by som sa strašne bála a za normálnych okolností by ma sekciou nikto nedonútil rodiť.

dobromila
6. sep 2011

@kkatrina do kelu, neprešiel mi príspevok. Tak stručne: zatiaľ je pre mňa sekcia väčším strašiakom a tiež nástrih 😝 No ale mám ešte nejaké dva týždne čas a som optimista. Na tie postele a sociálne zariadenia sa veru neteším, ale však ani na celý "kúpeľný" pobyt...
Veľkú vizitu sa chystám bojkotovať, teda odmietnuť, tak isto aj ďalšie veci, dúfam, že sa podarí a že všetko dopadne dobre a ak bude malý aj ja v poriadku, tak sa chystám odísť po dvoch dňoch na reverz

bubba
7. sep 2011

@dobromila potom podaj hlásenie ako sa ti podarí odmietnuť veľkú vizitu, aj skorejší odchod. som zvedavá či by som to vedela využiť v budúcnosti.premna v nemocnici najvačší strašiak je strava a dlllllllllllllho spávanie v nekomfortnej posteli za asistencie plaču a nárekov..no komu by doma nebolo lepšie 😉 ...

bubba
7. sep 2011

@kkatrina gratulujem k porodíku.... veľa zdravíčka želám ... to myslíš vážne s tou vizitou??? 😠 😠 a s tým plne súhlasím,že keby do žien nepchali toľko chémie rped porodom,tak je to všetko omnoho lepšie,ľahšie ako pre matku tak aj pre dieťa. mňa napchávali vyvolávačkami 3 dni ...a vieš ako to nakoniec dopadlo malá má 5 rokov a ja sa bojím ďalšieho porodu.

kkatrina
7. sep 2011

@dobromila teda ti poviem máš odvahu 🙂 ja som rozmýšľala že ak sa dostanem na nadštandardnú izbu tak vtedy odmietnem veľkú vizitu, no ale tá bola stále obsadená takže som ten nápad zatrhla 😀 našťastie som prežila len jednu v piatok 😒 tak sa teším na správu ako ti to dopadlo a držím palce 😉

@bubba strava sa napodiv celkom dala - teda keď už ja som zjedla tak myslím že to prežiješ 😀 ako zázraky na počkanie to síce neboli ale aspoň to bolo jedlé 🙂 a s tými vyvolávačkami - to máš pravdu, ja som rada že na ne nakoniec neprišlo a išlo to samé - aj keď už priháralo 😅

mataharyy
7. sep 2011

@kkatrina Tak to kecal že pár roků, mě taky nějak nic nedali 😀

mataharyy
7. sep 2011

@dobromila Tak držím palce a pak napiš jak jsi dopadla, já jsem si tam zavedla krmení (dokrmovala jsem malého sama) rodila jsem v deset večer a chtěla jsem si malého (byla jsem ok) hned nechat u sebe, to byl velký problém (a fakt mě to vytočilo) a když mi ho ráno dovezli a večer že zas ho odvezou tak jsem řekla že ne, už se nehádali... A pokud půjdu ještě jednou, tak si prosadím mnohem víc, začnu tím že chci dítě hned u sebe a zkončím předčasným odchodem, mě to tam pak už taky dost prudilo, malej byl OK, já taky a čekali jsem asi na zázrak, ten dorazil a místo v neděli nás pustili v sobotu protože neměli volné místo 😀

dobromila
7. sep 2011

@bubba
@kkatrina
@mataharyy určite dám vedieť, ako to dopadlo. Dúfam, že má tá "odvaha" presadiť si vlastné ľudské práva na úkor nezmyselnej rutiny neprejde. No ale nehovorím hop, kým neviem, či to nebude bez komplikácií a potom si budú musieť s nami robiť čo chcú 🙄

majamat
7. sep 2011

@bubba napodobne. ja som mala 4 vyvolavacky a tiez sa bojim porodu, aj ked mala este nema ani 8m, ale toho strachu sa asi nezbavim. inak tie kontrakcie po vyvolavackach boli nenormalne. no predpokladam, ze vdaka tym komplikaciam, co som mala a vdaka veku by som mala narok na cisarsky. nie ze by som cisarsky preferovala a dokonca som bola pred porodom odvazna a chcela som prirodzeny, ale keby mi urobili sekciu, bolo by to pre mna asi bezpecnejsie ako normalny porod.
@kkatrina gratulka k porodu. ja som mala pomerne rychly, aj ked nie taky ako ty, ale pri rychlom porode su komplikacie castejsie, co nastastie nie je tvoj pripad.
@dobromila drzim silno palce. ak je to tvoj 3 normalny porod, tak by to mohlo ist dobre.

dobromila
7. sep 2011

@majamat ďakujem pekne🙂 Neviem presne, čo myslíš nomálny pôrod, ale cisársky som ešte nemala a ani po tom netúžim.

majamat
8. sep 2011

@dobromila mala som na mysli prirodzeny porod. cim viac zena rodi, tym sa lepsie prisposobuju tkaniva.

acmbabika
10. sep 2011

ahojte, som v 37.tyzdni,idem rodit do bojnic,co uz narobim ked handlovu zrusili,ale hrozne sa bojim....mam zazmluvnenu doktorku bakovu,je zlata a mila,tak si predstavujem pristup lekara,mali ste ju niektora?

andrejka2424
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
majamat
10. sep 2011

@acmbabika bakova je zlata.

rosaria
11. sep 2011

ahojte, mám jednu otázku, tie čo ste rodili v bojniciach, epidurálku Vám dajú na požiadanie? Ći treba pred tým niečo absolvovať? A otec pri pôrode môže byť tak isto bez nejakej "predprípravy"? Lebo viem že niekde s tým robia dosť problémy.

majamat
11. sep 2011

@rosaria ako s epiduralkou, to neviem, ale otec moze byt. moj to nestihol, ked budes mat pocit, ze to uz bude, nenechaj sa Dr. odradit, radsej volaj mm.

kkatrina
12. sep 2011

@rosaria otec pri pôrode môže byť aj bez prípravy, ak tam bude viac rodičiek na sále proste trvaj na tom že bez neho nejdeš (lebo vtedy robia že vraj obštrukcie kvôli tomu) a epidurál - podľa mojich zistení ti ho nepichnú ani keď budeš prosiť na kolenách 😖

rosaria
12. sep 2011

@kkatrina no to nie je dobré....prečo Ti ho nepichnú? kôli tej predpríprave? alebo ho nechcú dávať?

kkatrina
12. sep 2011

@rosaria nechcú ho dávať, ja neviem, je to tam nejaké čudné, poriadne vysvetlenie som nedostala...... 😖

drnduliak
12. sep 2011

@rosaria lebo p. primar odsudzuje "predpotopne" metody typu klieste a tusim ich tam ani nikto nevie dobre spravit....a keby si po podani epiduralu nahodou nevedela dobre tlacit, museli by ti spravit sekciu

andrejka2424
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
rosaria
14. sep 2011

no neviem, uvidíme kam dobehnem 🙂 epidurálku som chcela, ale keď tam s tým robia problémy....

charlottte
14. sep 2011

@sesijane ahoj ja mam termín 10. novembra, a idem do bojníc,tak možno sa tam stretneme 🙂)

sesijane
15. sep 2011

@rosaria Ahoj ja som bola minulú sobotu na obhliadke nemocnice s pabi Dr. Mifkovou a tá mi povedala že hocikedy v hocijakej dobe ti ju pichnu keď budeš chcieť takze hlavu hore,ináč co tu čítam sa mi až hlava krúti!jake pohodlne panicky píšu a ako straaaasne sa ich všetko dotýka,preboha ved sú to len 4 dni a pomôžu básní dieťaťu na svet tak co si všímať detaily ako strava,zariadenie,mali by ste ísť do UK a by ste hodnotili inak,tam keď som porodila dieťa odvtedy bolo "staraj sa"!prebakovst,kúpať,krmit,dokonca mala dcérka zltacku aj s tým svetlom bola stále pri mne,nikto mi ju nezobral že oddychni si,žiadna sestra neprišla či je všetko ok a izby neboli po 2miesta a klid ale 15zien oddelene zavesmi a s deťmi ktoré každé druhé plakalo,takze treba vidieť pozitívne a nie len tie negatíva,ja budem rodiť tiež prvý krát v Bojniciach a dúfam len že všetko bude v poriadku nič viac má nezaujíma 🙂veľa stastia

sesijane
15. sep 2011

@charlottte
Ahoj,to by som bola veľmi rada nakoľko som na rizikovom a doktorka len dúfa aby som vydržala do toho 36tt tak ja sa snažím aby to bolo na termín 🙂a čo cakas?ja chlapčeka

charlottte
15. sep 2011

@sesijane ja tiež chlapčeka...noo ak to bude skôr,tak to sa možno ani nestretneme :( jedine ak by sa náš malý poponáhľal...

bubba
15. sep 2011

@rosaria epidurál som chcela aj ja ked už som bola v neznesiteľných bolestiach a nehroziloooooo,mohla som si ja rozprávať 😀 😀 😀 😀 proste nevyhovejú tvojej žiadosti ledaže by sa s nimi dohodneš asi inak (si myslím,netvrdím) a čo sa týka mm na sále, nenechaj sa oklamat ako ja.ked som ho už asi 20ty krát chcela volať, stále maodhovárali,že ešte netreba,že ešte je moc skoro a ked už som išla na stol,tak hovorím dajte mi telefón nech mu zavolám a sestra že,to už aj tak nestihne 😀 😀 😀 takže nabuduce nech čaká aj 4 hodiny booože no čo 😀 😀

lenadka
19. sep 2011

@bubba to je fakt zvlastne, asi zalezi na ktore sestricky v sluzbe natrafis 😉 , mm bol somnou od prichodu az po porod, na salu by ho nedostali ani parom koni 😀 , malu vsak videl prvy, bol pri nej ked ju osetrovali, obliekali....vybavenie izieb, strava a ostatne blbosti mi netrhali zily, par dni to clovek predsa zvladne, podla mna to bolo v pohode 🙂

bezaz
19. sep 2011

@bubba a to si kedy rodila?? lebo mm bol pri oboch porodoch bez problemov skoro cely cas, teda kym dosiel z BA, inak stale..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre