Aké máte skúsenosti s pôrodnicou Bojnice?

minina16
28. apr 2008

ahojte rodila som v Bojnickej porodnici aj som sa trochu bala ,,lebo vela ludi ma od tejto nemocnice odhovaralo ale predsa som isla rodit tam a nestazujem si lekari boli vyborny sestricky tiez,nemala som ani najmensiu zlu skusenost ,aj ked som mala trosku zdrav.problemy po porode ale pri tom uzasnom pristupe som to zvladla. 🙂 chcem sa opytat ake mate vy skusenosti s porodnicou v Bojniciach?

bezaz
23. mar 2011

@janula987 sa mi to blbo zlinkovalo, skopiruj su cely odkaz 😉

tina78
23. mar 2011

@janula987 áno, určite robia predpôrodnú prípravu, ako ti písala bezaz, na webovej stránke nemocnice sú kontakty 😉

drnduliak
24. mar 2011

@janula987 ahoj, ja som chodila na predporodnu pripravu v bojniciach. je to cvicenie, ktore byva raz do tyzdna spojene s prednaskou(vzdy v utorok). cvicit mozno chodit hoci aj hned od zaciatku tehotenstva, je to taka pohodicka na fitloptach. prednasky absolvuju zeny po 30. tyzdni tehotenstva. je ich tusim 5, o porode, prehliadka oddelenia, starostlivost o novorodenca, dojcenie a pupocnikova krv. je to fajn, clovek sa kadeco podozveda a spozna ine maminky. ja som s niektorymi stale v kontakte. za cvicenie aj prednasky sa plati, tusim 5€.

vlastadula
25. mar 2011

Odkaz pre janula987..cvičenia robí sestrička Majka Nováková, číslo pridám do IP. 😉 Srdečná vďaka za pochvalu od martinky aj od majamat. 🙂
Zdravím aj moju bezazku a samozrejme aj weirdo. Vonku sa nám rozbieha konečne jar, tak si jej s bauliatkami v kočíkoch užívajte do sýtosti.. 😉 Závidím Vám, aj ja chcem ísť na materskú... 😢 😵 To boli tie najkrajšia chvíle môjho života...

majamat
25. mar 2011

@vlastadula 😵

weirdo
25. mar 2011

@vlastadula - joooj, kocik a Nelka, nem dobra kombinacia, nem 😀. Ale uz tam co to vydrzi, dnes az do Hypernovy a z nej 😀 (4 minuty od domu 😀)
Zdravim aj ja pani Vlasticku a krasnu jar prajem 😉

janula987
25. mar 2011

jooj, ďakujem Vám za infošky ohĺadom tých cvičení, dúfam že to budem stíhať ked chcem do júna skončiť školu 😅 tak vám závidím všetky tie skúsenosti, ja si pripadám taký laik v tomto, len čítam a čítam všetky tie rady skúsených mamičiek, ale každý musí niekde začať... už nech tu mám svojho drobca so všetkým čo k tomu patrí, zatial len tíško závidím 🙂

majamat
26. mar 2011

@janula987 ako pises, kazdy musi niekde zacat. ja som rodila v januari prve dieta, takze som tym tiez prechadzala.

myreason
28. mar 2011

ahojte, má tu niektorá nejaké novšie skúsenosti s pôrodom v tejto pôrodnici? mňa to čaká o cca mesiac a už sa začínam báť 😅 Moje dve známe rodili neni dávno a celkom rýchlo na to, že boli prvodrodičky, bez Epi...a tvrdili,že v pohode sa to dá zvládnuť...tým ma trochu potešili 😀 Ja som sa tiež rozhodla bez Epi, aj ked som počula na ňu prevažne len chvály..tak dúfam,že to zvládnem a že to pôjde tiež rýchlo. a ešte sa chcem spýtať - ak to na mňa príde doma a manžel ma zavezie do pôrodnice, on už tam môže so mnou hneď zostať alebo ho ešte pošlú domov nech príde neskôr??

monulik0209
28. mar 2011

@myreason ahojky ja som rodila teraz v january.....ohladom manzela,podla toho na kolko prstov budes otvorena...moj ma zaviezol a o cca 4 hodky som ho volala a sli sme rodit na salu...mozno moze byt s tebou aj na vzdycharni,moj nemoohol,lebo nas tam bolo dost zien co sli rodit naraz,tak mohol prist az na porodnu salu....tiez som rodila bez epi a dalo sa to vydrzat,lekari su perfektny,nicoho sa nemusis bat.

mataharyy
28. mar 2011

@myreason zítra mám nástup na vyvolání, tak ti pak poreferuji 😎 Každopádně do předu není nutné se bát ničeho, je to zbytečnej stres, zvlášť když jsi prvorodička tak ti nikdo nemůže říct co tě čeká, mě každej u prvního strašil a byla to naprostá pohoda, rychle, stručně, bezbolestně 🙂

myreason
28. mar 2011

@monulik0209 dakujem za názor! aj ty si ma potešila, tým,že aj bez epi sa to dá 😉 lebo môj brat bol so švagrinou aj na vzdychárni, aj kamoška má fotky z tadiaľ-muž ju tam fotil. tak som bola rada,že aj tam by bol so mnou..no ale ako ty píšeš...že tvoj nemohol.. ☹ dúfam teda že nebude nával, ked ma to chytí 😅

myreason
28. mar 2011

@mataharyy dakujem a držím palce, nech ti to všetko dobre dopadne,aj bábatku! Juj, tak bodaj by to aj u mna bolo rýchle,stručné, bezbolestné 😀 😀 budem čakať na to poreferovanie 😉

mataharyy
28. mar 2011

@myreason u prvního se fakt nemáš důvod bát (teda ani u druhého, ale to tak nějak víš co tě čeká), já šla z hospůdky do porodnice a bylo mi fajn 😀 A jen co se dostanu z porodnice a bude trochu času podám info, taky jsem zvědavá co mě čeká, přeci jen vyvolávaný je něco jiného a navíc nevím jak to bude s manžou u porodu, nechci zas malému přivodit tolik šoků naráz, že mu ráno zmiznu já a pak by ho tatínek opustil (sic jen na pár hodin)... No nevím uvidíme jak se to bude tvářit zítra 😎

monulik0209
28. mar 2011

@myreason drzim palceky nech vsetko dopadne ok

myreason
28. mar 2011

@mataharyy a o kolkej nastupuješ do pôrodnice zajtra??? ja tam idem zajtra na sono doobeda 🙂 držím palce!!!

mataharyy
28. mar 2011

@myreason zítra v osm ráno se mám hlásit, jsem fááákt zvědavá kdo bude mít službu a jaké to vlastně všechno bude 😎 Je to novej pocit, vědět kdy to přijde 😀

myreason
28. mar 2011

@monulik0209 ďakujem pekne! a môžem sa ťa ešte spýtať, ty to máš ešte také čerstvé...čo si tak potrebovala do pôrodnice so sebou? ja už mám polku zbalenú, len stále nie som istá, či budem mat všetko ;)

myreason
28. mar 2011

@mataharyy a prečo vlastne ideš na vyvolávanie? prenášaš? tak ked prídeš, potom hned ráno ti daju vyvolávačku, či nevieš presne ešte...

mataharyy
28. mar 2011

@myreason jsem dnes 40+3 takže vlastně ani nepřenáším, ale tu asi přenášet nenechávají, být v čechách tak mám ještě min. týden čas... 😅 Nevím prý jo, že přijdu a něco mi dají, ale fakt netuším prvního jsem rodila v rozkošném 38tt takže toto je pro mě nepoznaná ves 😀

myreason
28. mar 2011

aha,ahaa...aj ja som počula, že nenechávaju prenášať..no som zvedavá aj ja ako ti to bude prebiehať, zajtra ked prídem do nemocky si spomeniem na teba 🙂 a chlapček či dievčatko??

lenadka
28. mar 2011

@myreason musis ist rodit v noci, vtedy je pokoooj 😀 😉 moje obe deti sa tak pytali na svet neskoro vecer a v noci a rano sa narodili, chceli vidiet slniecko, prvy som mala z epi a druhy bez a druhy bol lepsi! 😉 😵

lenadka
28. mar 2011

@mataharyy nech vsetko prebehne tak ako pri prvom, sup lup a ok 😉

monulik0209
28. mar 2011

@myreason
No takze pre seba asi toto :
2velke osusky do sprchy
1-2male uteraky (na ruky a ked sa pojdes do sprchy len tak oplachnut)
poporodne vlozky aj zo 5balikov
mast na bradavky
Papuce (ak chces,tak aj zabky do sprchy)
3nocne kosele,ja som bola az 6 dni,tak potom manzel doniesol este 2,strasne som sa potila,velmi kúria
jednorazove nohavicky z lekarne-aspon 3ks
podlozky pod pacienta cca 4ks
Hyg.potreby (mydlo,sprchac a pod.)
Obciansky preukaz a preukaz poistenca a samozrejme tehotensku knizku
zupan,moc som ho nevyuzila,lebo strasne kurili,bolo neskutocne teplo
-ja som vyuzila na 3den aj tehot.podprsenku a tampony do podprsenky,lebo sa mi strasne naliali prsia a mliecko stale tieklo
Neviem ci mas kupenu odsavacku,ale mne velmi pomohla,ked nemas pozicaju aj v nemocke.No mozno nebudes potrebovat...kazda to mame inak.
nejake casopisy,krizovky..
caj pre kojace matky (lepsie sa ti mlieko spusti.
mineralku na zaciatok aspon dve flase,potom nech ti prinesu,ja som denne vypila aj 3 litre
dufam ze som na nic nezabudla 🙂
pre babo-
-jednorazove plienky new born,tie najmensie,staci ti nejakych 40ks
-mast na ritku
-vlhcene obrusky 1ks
-kozmetiku na kupkanie- sprchovy a telove mliecko
-mozes si zobrat aj vlasne oblecko,alebo nemusis,daju erarne.... mne manzel doniesol pre malu na druhy den,lebo z ich oblecenia sa mi malicka vyhadzala od hlavy az po paty

a potom oblecenie pre babo na domov ked pojdete,to vsetko ti potom moze manzel doniest...

ak mas este nejake otazky kludne sa pytaj

myreason
29. mar 2011

@monulik0209 dakujem ti pekneee 🙂 a kolké sú na izbe, po dve ženy? a bábatko si mala hned pri sebe?

majamat
29. mar 2011

@myreason na izbbach su po dve. ked je obsadene oddelenie, daju ta na rizikove (tam ti nenechaju babo na izbe), ale vacsinou max. na 1 den, potom ta daju na odd sestonedelia. rychlo sa to tam uvoluje. domov pojdes na 4dni po porode. viacrodicky o den skor. ja som bola dlhsie koli komplikaciam. maju jednu nadstandard. izbu, ale asi sa rychlo obsadzuje - tam pustia aj navstevu, inak je tam navstevna miestnost. babatko si po porode nechaju na novorodeneckom, ktore je vlastne s oddelenim spojene, takze blizko. na druhy den ti ho daju na izbu. ak budes chciet, na noc im ho este mozes nechat na novorodeneckom. ja som sa necitila dobre, tak mi malu nosili na prikladanie. to robia uz par hodin po porode a vzdy ti babo niekolko min. nechaju. mala som ju pri sebe asi na 3 den.

monulik0209
29. mar 2011

@myreason no ako ti pisala majamat,na izbe ste po dve....je to tak lepsie,aspon som mala skym kecatNajprv som aj ja chcela nadstandardnu izbu,ale dobre som spravila ze som na nu zabudla a potom ma dali na izbu s druhou mamickou.Mne by bolo smutno,keby som bola sama a nemala s kym pokecat.ja som mala malicku uz na druhy den po porode na izbe,aj v noci,ale to som nemala ziadne komplikacie a mohla sa o malicku starat,sestricky su ochotne a pomozu s babom,keby si nieco nevedela

majamat
29. mar 2011

@monulik0209 ja som bola v nemocke dlho a mne sa tam vystriedali 4 mamicky. ja som bola ako inventar.

kakajka
29. mar 2011

ahojte kocky, ja idem tiez v maji rodit do bojnic, prve som rodila v handlovej tak mam trochu obavy ake to bude v bojniciach, ale ako tak citam, tak to asi nebude take hrozne ako som si myslela.. minule som lezala aj na rizikovom a musim povedat, ze je tam kopec mladych a hlavne super doktorov.. vy ste aj zazmluvnovali? ja asi nebudem, aj ked je to zvlastny pocit, ze ma bude rodit niekto, koho som v zivote nevidela 😅
@myreason ahoj, vidim, ze si tak o tyzden viac ako ja, no mozno sa v porodnici aj stretneme 🙂 😉

kakajka
29. mar 2011

@bezaz ahoj, citam, ze ta doktorka nenastrihla, aj si robila pred tym masaz hradze, ci to prislo tak spontanne? a aj si doktorke hovorila, ze nechces nastrih? ja by som sa tomu tiez chcela vyhnut, tak ak mas volaky typ, budem rada 😉 a tesi ma, ze tu pocujem same chvaly, normalne sa zacinam tesit na porod 😀 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre