Aké máte skúsenosti s pôrodnicou Bojnice?

minina16
28. apr 2008

ahojte rodila som v Bojnickej porodnici aj som sa trochu bala ,,lebo vela ludi ma od tejto nemocnice odhovaralo ale predsa som isla rodit tam a nestazujem si lekari boli vyborny sestricky tiez,nemala som ani najmensiu zlu skusenost ,aj ked som mala trosku zdrav.problemy po porode ale pri tom uzasnom pristupe som to zvladla. 🙂 chcem sa opytat ake mate vy skusenosti s porodnicou v Bojniciach?

bezaz
16. nov 2008

moni raz si to uz zvladla, zvladnes aj druhy 😀 ja ako prvorodicka mam na porod celkom pekne spomienky... tie strasne bolesti akosi zapadli do zabudnutia 😉

monika22.2
16. nov 2008

dufam, ze mas pravdu a za chvilu tu budem machrovat s vami 😀 😀 😀 ..neskutocne sa na toho krpceka tesim

lienka79
16. nov 2008

monika..mozes byt doma skontrakciami,pokial neodtecie plodovka..Na to nas upozornovali na profylaxii,ze je to nebezpecne,lebo babu moze zapadnut ruicka,alebo nozka do porodnych ciest a je to nebezpecne...

monika22.2
17. nov 2008

ahojte 🙂 ...ved hej- mozem byt doma, ale dokedy?...ak mi vobec neodtecie plodova voda.....ozaj baby- este sa vas opytam- v ktorom tyzdni sa vam narodili babatka? 😉

zdenus
17. nov 2008

moni neboj, to zisitis, ze ti zacina porod....kontrakcie su dost silne, stupnuju sa, intervaly medzi nimi sa skracuju...skratka kontrakciu nerozchodis....a do nemocky je lepsie ist aj 5x zbytocne, ako raz neskoro 😉 , myslim, ze aj vtedy funguje nejaka intuicia, ze sa cosi deje.......ved ked budes mat tie kontra po 5 min, tak chod aj po nejakej pol az tristvrte hodke, ked sa bojis, ze porodis doma...ale neboooj, zvladnes to bez problemov, uvidis 😉
a co sa tyka terminu narodenia, tak eliska bola prenasana 5 dni a laura sa naodila v 39tt (na 5.den)

monika22.2
17. nov 2008

zdenus...dik, za odpovede na moje "uzasne" otazku...neviem, ked som cakala dceru, mala som 20, som to cele nejak neriesila, asi je to tym vekom, ze oooovela viac rozmyslam 😨 🙂 ...na ten trmin som sa pytala preto, ze ho mam 14.12. a bojim sa aby som to stihla do vianoc...ako dlho si bola s malickou v nemocnici?..a ako sa ma?....spinka dobre? 🙂

dula_renka
17. nov 2008

bezaz....gratulujem k prírastku 😉

dudinka21
18. nov 2008

ahoj monika ja som sa bála presne toho, čo ty, že ako budem vedieť, kedy to príde.. mala som dva termíny a to dva týždne od seba,,, manžel často v práci a ja som sa bála, že čo ak akurát, ked budem sama.. nakoniec som sa nedočkala, lebo teraz nenechávajú dlho prenášať asi po 4 dnoch po termíne ma objednali do nemocnice dali vyvolávačku a ked budem čakať druhé, tak zase nebudem vedieť.. ale nie tie kontrakcie sú nezamenitelné neboj a plodovú vodu mi prepichovali.
a v ha som platila za manžela 200 sk bolo to síce pol roka dozadu ale takto. a pri prých kontrakciach som nebola na žiadnej vzdycharni, bože ako to škarede znie, ale na izbe bolo to príjemnejšie a potom už len v porodnej sále.. tak sa monika drž za chvilu máš za a budeš sa tešiť tak ako my z mimča... 🙂

bezaz
18. nov 2008

dula renka dakujem 😀

dula_renka
18. nov 2008

bezaz....ako sa ma Ninka? buva, ci neda ani mamicke spinkat 😉

bezaz
18. nov 2008

jooj ako kedy.. jeden den tak, druhy uplne inak.. som z toho trochu {dost} na nervy 😅

monika22.2
18. nov 2008

dakujem dudinka....vidim, ze prvy porod sme mali uplne rovnaky, tiez som prenasala...veru- strasne to chcem mat za sebou...uz neviem v noci spat a potom to takto dospavam doobeda a nestiham varit 🙂

....este mam otazku na zdenus: tie kontrakcie po 5 minutach stupnovali na bolesti alebo boli zhruba rovnake?.... a tie tesne pred porodom boli ovela horsie?..dali sa vobec zniest? 😒

dula_renka
18. nov 2008

bezaz...tak si uzivaj, radosti aj starosti 😀

zdenus
18. nov 2008

monika, ked boli kontrakcie po 5 min, tak to bolo v pohode, ako take silnejsie kramy, ale dalo sa to v zdravi prezit, hlavne, ked si ich vies dobre predychat....ako sa potom medzi kontra skracoval interval, tak sa zosilnovali, celkom pred úporodm, po prepichnuti vody a nasadeni infuzie to bol uz ulne iny level, bolelii ako svina, ale toma uz utesovali, ze zachvilu to mam za sebou...a mali pravdu 😉
inak mi pri tych kontra velmi pomahala horuca sprcha na brucho + krize a fit lopta, v sprche som sa na nej hupala 😝

monika22.2
18. nov 2008

zdenus..este chcem vediet- ako dlho asi trvali tie 5- minutove a ako dlho tie najvacsie pred samotnym porodom?

zdenus
19. nov 2008

monika, to sa neda povedat casovo, pri kazdom porode to bolo inak.....

monika22.2
20. nov 2008

halooo.....baby,ktore idete rodit do bojnic tu nie ste ziadne?!.....uz sa mi to krati a potrebujem kecat 🙂

dula_renka
21. nov 2008

monika22.2 bezaz uz porodila v bojniciach, a vlastadula ti urcite rada poda info z porodnej saly 😉 😉

monika22.2
21. nov 2008

renka....s tymi, co porodili som uz kecala, ja chcem take, co vyckavaju ako ja!!...uz mi z toho hrabe 😀 😀 😀

zdenus
21. nov 2008

monika, pohoda, klidek, tabacek, hlavne sa furt nestresuj a nerozmyslaj nad porodom, ved uz si to raz zmakla, zmaknes aj druhy 😉 , neboj, bude ok 🙂

monika22.2
21. nov 2008

zdenus....dufam, ze mas pravdu.....ale to je tym, ze som uz dlho doma, pri prvom som cerpala len matersku, teraz som doma od jula a tak mam cas rozmyslat...skor ale ako rozmyslam som nedockava...strasne to uz chcem, ale bola som v poradni v stredu a dr. mi povedal, ze to este nie je na porod ☹ ....dufam, ze nebudem prenasat ako prve ...a vy sa mate ako s krpcekom?

zdenus
22. nov 2008

Monika, musis vydrzat, ved to by nebolo dobre, keby sa babo narodi uz takto skoro...radsej nech je v brusku 😉 , ja som prvu dceru prenasala, teraz druha sa narodila o 9 dni skor 😝 ...tak ti verim, ze prenasat nechces, lebo je to na hlavu, hlavne ti ludia, co stale vyvolavaju, ze yo 😀
my s babami velmi dobre, eliska je sintrisko, laura zatial pokladik, tak v poho zvladame 😉

dula_renka
22. nov 2008

monika22.2....len trpezlivo cakaj, čas rýchlo letí, niekedy ti bude aj ľúto, je už je to fuč 😲

monika22.2
23. nov 2008

baby dakujem za povzbudenie, ale....renka- cas sa vlecie ako nikdy predtym!!...hrozneeeeeeeeeeeee 🙂 ...ale snad to uz dobojujem...no a sranda- dnes v noci som sa zrubala z postele- zlakla som sa budika 😀 😀 😀 😀 ...esteze spavam s paplonom medzi nohami, tak som nespadla na brusko

dula_renka
23. nov 2008

monika22.2...čas sa vlečie vždy, keď na niečo čakáme 🙂 uteká iba vtedy, keď čakajú na nás a my nestíhame 😉 ....neboj aj tento rok bude 14. decembra 😀

matulkad
24. nov 2008

ahojte,no ja ma 1 porod veeelmi uspesne za sebou ,mala Ninka ma 15 mesiacov a druhz ma caka v maji a velmi sa tesim.Rodit som rodila v Bojniciach,nakolko mam svokra gynekologa,ani nechcel pocut ze pojdem inde ako do bojnic...Pytala som sa ho co a ako v Handlovej,no nechcel mi povedat-nechcel ma strasit pred porodom,len tolko mi povedal,ze bude rad ak by mohol byt pri porode,aby ked nahodou sa nieco pritrafilo...Nebola som nadsena aby mi bol svokor pri porode bolo to posledne,no ked sa blizil termin,bolo mi to uz aj jedno.
Komlikacie pocas tehotenstva som nemala ziadne,v nedelu vecer mi zacali kontrakcie ale take slabe,ale neutekala som do nemocnice hned,pockali sme do rana,aj ked noc bola strasna...O 7.30 som prisla do nemocnice a o 11.30 sa mala narodila.Rod ila som normalne u primara Durcenku.Viem mozno si poviete-protekcia....primar bol fajn,aj ked som sa velmi bala co bude a ako to prebehne,kedze som pocula veeelmi vela na jeho adresu a nie vela pozitivneho....No a ku komu a kde pojdem v maji?Jednoznacne do Bojnic a bud k primarovi alebo k Hudecovi.
A Baby ak vam mam poradit,ta handlova-viem,je to pekne,ze mamina ma svoju izbu,ma tam TV,moze manzel byt s nou na izbe a ze vas tam obskakuju,ale dolezite a to je najdolezitejsie je ze ak sa nahodou fakt nieco pritrafi je mat 100% zdravotnu pohotovost...Nechcem vam pisat pribehy,ktore sa tam stali,ale zistite si co a ako a prehodnodte...
Inak v Bojniciach prerabali a robia tam teraz 2 nadstandartne vybavenu izbu.
Chcem sa ist pozriet,lebo aj porodna sala je prerobena...
Drzim palce,ak niekto chce niake info,rada odpoviem.
pekny den

monika22.2
24. nov 2008

matulkad...urcite sa k tebe pan primar sprava inak ako k ostatnym a je to prave preto, ze tvoj svokor je lekar...mas proste v tomto stastie....nic v zlom...proste to tak chodi, aj ked by nemalo...ja som rozhodnuta tiez ist rodit do bojnic..snad to bude ok, aj ked na pana primara by som nechcela natrafit- vlastna skusenost spred par rokov....ale opytam sa ta nieco- ako je to v bojniciach s epi?....pichnu ju v pohode alebo sa snazia ju velmi nedavat rodickam?...dakujem 😉

dula_renka
24. nov 2008

monika22.2 ked cheš ničo vedieť o bojnickej pôrodnici, kludne napis na nick vlastadula, určite ti rada odpovie na všetky otázky 🙂 ....pracuje na novorodeneckom

monika22.2
24. nov 2008

renka..ani velmi nechcem vediet...ved co ma prist pride....mozno je to lepsie, ze neviem do coho idem...bezaz mala tiez nejake predstavy o porode a nakoniec to bolo inak...bud bude super alebo masaker 😀 😀 😀 😀

dula_renka
25. nov 2008

monika22.2....ale masaker sa nekona...brrrr, na take nieco ani nepomysli 🙂 ...ale na tu epi si sa pytala, tak vlastadula by ti hadam povedala presne 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre