Aké máte skúsenosti s pôrodnicou Bojnice?

minina16
28. apr 2008

ahojte rodila som v Bojnickej porodnici aj som sa trochu bala ,,lebo vela ludi ma od tejto nemocnice odhovaralo ale predsa som isla rodit tam a nestazujem si lekari boli vyborny sestricky tiez,nemala som ani najmensiu zlu skusenost ,aj ked som mala trosku zdrav.problemy po porode ale pri tom uzasnom pristupe som to zvladla. 🙂 chcem sa opytat ake mate vy skusenosti s porodnicou v Bojniciach?

jannullka1
12. jún 2014

@yukaya Viesco, ja som bola rada ze som sa dozvedela niektore veci co som predtym nevedela a ze sme mali aj prehliadku v nemocnici, vsetko som pekne dopredu videla, ze kde sa co bude diat, ako to tam vyzera atd, takze ja vobec nelutujem, necitila som sa tam potom taka "stratena ".a aj sme mali vramci toho tehotensky erobic. Ze od stvrteho mesiaca je dobre zacat, lebo je tam teda aj to cvicenie. Ale ja som od siesteho zacala a bolo to len raz za dva tyzdne a stihla som vsetky "prednasky ".pre mna ako prvorodicku to bolo zaujimave. Mali sme to s pani Novákovou.

jannullka1
12. jún 2014

@yukaya a inak vkuse som čítala niečo o pôrode a o bábätku, ale aj tak si pamätám, že som sa dozvedela niečo nové, alebo aj nejaké veci, čo priamo v tejto nemocnici robia lekári a ako sa priamo tu správajú pri rôznych situáciách. Ale tak každá sme iná, niektorým to možno nedalo takmer nič, ja som rada že som bola 🙂

majkazdravka
13. jún 2014

@yukaya ja som chcela, ale nestihla som...keďže ja bývam v Levoči, tak k mame (býva v Kanianke) som prišla mesiac pred pôrodom a to som si ešte niečo vyše týždňa polezala na rizikovom a keď začiatkom týždňa prepustili, tak koncom toho istého som sa vrátila a rovno už do pôrodnice 🙂 tak som sa spoliehala na to, co som si nacitala, ale aj tak vo veľkom pomahali pri pôrode sestricky a doktorka 🙂

yukaya
19. jún 2014

@jannullka1
@baska777
@lexica
@elsyk12
@sintea
@helmanka
@koliecko
@majkazdravka
baby, ak ste uz rodili v Bojniciach... co vam tam daju? resp. co vsetko si treba doniest?

yukaya
19. jún 2014

a este by ma zaujimalo, ze ak ste rodili vela hodin (12 - 24) tak ci pocas celeho tohoto casu bol pri vas partner alebo prisiel iba na zaklade nejakeho ohlasenia ze uz je cas...

elsyk12
19. jún 2014

@yukaya potrebujes gynekologicke vlozky, podlozky do postele, oblecenie pre teba - aspon 2 nocne kosele, zupa, slapky, hygienicke potreby...pre babatko daju oni - daju platene plienky do perinky a na kupanie, daju perinku aj kosielky (ale ja si druhykrat beriem svoje, lebo tie kosielky boli raz mala raz velka...) potrebujes jednorazove plienky pre babo, ja som mala aj odsavacku a vyuzila som ju, sudokrem, vlhcene obrusky...a momentalne ma s tych zakladnych veci uz nic nenapada....pripadne ak ta este nieco zaujima napis 🙂

elsyk12
19. jún 2014

@yukaya ja som rodila skoro 19hodin..od polnoci a manzela pustili za mnou az o poldesiatej doobeda..ze skor nie

majkazdravka
19. jún 2014

@yukaya tu je zoznam:
Čo so sebou do pôrodnice:

- Materská knižka (dopísať na ňu rodné číslo manžela)
- Preukaz poistenca
- Občiansky preukaz

1. Pôrod:
2 ks nočná košeľa (jedna na pôrodnú sálu, druhá na prezlečenie po pôrode)
1 pár ponožiek (na pôrodnú sálu k pôrodu)
2 ks uterák (jeden na sprchovanie, druhý menší na ovlažovanie úst a tváre počas pôrodu)
2 ks prezuvky (jedny ako papuče, druhé gumené do sprchy)
Iné:
papierové vreckovky, kvapky do nosa (ak potrebujete), toaletný papier, mydlo (najlepšie detské),
balzam na pery, všetko čo Vám spríjemní 1.dobu pôrodnú (rádio, vlastný vankúšik, masážne pomôcky, ...),
občerstvenie pre partnera, prezuvky pre partnera, fotoaparát prípadne kamera na zachytenie prvých okamihov
Vášho dieťatka.

2. Šestonedelie:
Matka:
2 ks nočná košeľa so zapínaním vpredu alebo inak vhodná na kojenie dieťatka
2 ks voľné bavlnené nohavičky (ja skúsim jednorázové z lekárne)
3 ks uterák (doporučuje sa zvlášť uterák na telo a na prsia)
2 ks podprsenky (kojenecké, materské)
1 bal. tampóny do podprsenky
2 ks ponožky
2 bal. vložky (gynekologické z lekárne)
Hygienické potreby:
zubná kefka
zubná pasta
mydlo (najlepšie detské)
hrebeň, gumičky a sponky do vlasov
krém na tvár a telo
všetko ostatné čo potrebujete k osobnej hygiene
Pre zvýšenie pohodlia:
1 bal. (10 ks) podložky do postele proti presakovaniu krvi na plachtu, niečo na čítanie,
telefón, nabíjačka, príbor, ...

Dieťa:
1 bal. jednorázové plienky
2 ks obyčajné plátené plienky (tieto 2 sú myslené asi pri širokom balení, ak by neboli v poriadku jadierka kĺbov na nožičkách bábätka,
tadeáša som bolila na široko, preto si beriem viac aj pod hlavičku bábätka, na kojenie a pod.)
1 ks ortopedické nohavičky veľkosť č.1 na suchý zips
1 bal. vlhčené jednorázové utierky
4 ks košieľky
2 ks kabátik
sáčkový čaj pre kojace matky
odsávačka (je lepšie mať svoju, aj keď na oddelení majú 2 na požičiavanie)
Multi-Mam Lanolin alebo Multi-Mam Balm (na bradavky)
olejček
mastička na zadoček (najlepší je Sudokrem)
kefka na vlasy
telové mlieko

Dieťa pri odchode domov:
zavinovačka, deka, fusak v zime, rukavice, čiapka, autosedačka (ak pôjdete domov autom),
veci na oblečenie (dupačky, body, svetrík, ponožky, ...)

Tento zoznam dava porodna asistentka Novakova na preporodnej priprave a ja som rodila od siedmej do pol stvrtej, cize 8 a pol hodiny a manzel bol pri mne od deviatej a teda po kym som neporodila + dve hodky po tom 🙂

jannullka1
20. jún 2014

@yukaya so mnou bol partner až 3 hodiny pred pôrodom, aj keď som bola v tej vzdycharni celú noc sama, lebo jediná som vtedy rodila. Ak by tam bolo viac mamičiek, tak je možné že manžel bude môcť ísť až priamo na sálu, lebo niektorej môže byť nepríjemné, že je tam cudzí chlap keď sa ide napr sprchovať. A od druhého dňa na šestonedelí budeš pre bábo potrebovať aj svoje látkové plienky, do perinky pod hlavičku a aj nožičky do nej balia, je to jednoduchšie aj na prebaľovanie keď má nožičky len v tej plienočke. Mne kázali v nemocnici, že mi má manžel doniesť 8 tých plienok a aj som ich všetky využila. Po kúpaní sa menia a tiež nejaké ogrckal.

majkazdravka
20. jún 2014

@jannullka1 uz nedavaju erarne latkove plienky? Ked som rodila (jan. 2012), tak kazdej nam pridelili 10 plienok a ked sa zaspinili, tak sme si ich chodili menit...a ako su teraz navstevne hodiny? Ja ked som rodila, tak boli od 9 do 21...

jannullka1
20. jún 2014

@majkazdravka už dávajú len na prvú deň - dva plienky a kážu doniesť svoje. Návštevné hodiny sú už žiaľ len od 15:00 do 18:00 hod

babatenko77
23. jún 2014

ahojte baby. mám začať chodiť na rizikovu poradnu do bojnic, kto je tam lekar, alebo ako to vlastne je? je ich viac?

gvenda
23. jún 2014

babatenko77: rizikovku robí MUDr. Wollman, o mňa sa staral od 30týždňa tehotenstva, kedy som začala mať zdravotné problémy. Bol veľmi príjemný a je to profesionál. Aj som u neho ležala mesiac na oddelení. Ja som bola spokojná.

meindzi2
25. júl 2014

Ahojte...tak pridam aj ja svoj zazitok z porodu v Bojniciach...po navrate z nemocnice som mala pocit, ze bolo tak nejak vsetko v poriadku, ze proste som to nejak prezila, ale po par dnoch sa mi to nejak rozlezalo v hlave a niekolko veci mi prislo tak trochu zvlastnejsich, ako predtym. Zacnem tym, ze som povodne mala rodit v Prahe v Podoli, kde som sa bola pozriet i na porodnicu, ale zial sa to vyvrbilo tak, ze som musela rodit na SK a Bojnice boli najblizsie...samozrejme, ze som nebola tak naivna a neocakavala som, ze vybavenie Bojnic a Podoli bude na rovnakej urovni. Pred pôrodom som sa informovala u mojej gynekologicky, ktora v Bojniciach rodi, ze ako je to s pristupom lekarov k porodnemu planu, ktory by som si pripravila. Hned mi oznamila, ze nech sa s tym ani nenamaham, ze to do uvahy neberu, ze maju zavedene nejake standardy a tych sa drzia. A to sa mi i potvrdilo. Hned po prichode do porodnice - pred siestou rano, ma na prijme prekvapila sestra, ktora mi kladla otazky typu, kedy som mala posledny menzes, ci je to moje prve dieta, aky je moj rodinny stav, aku mam poistovnu a pod., pricom vsetky doklady mala pred sebou a ani sa do nich nepozrela. Toto ma zarazilo uz v prvej chvili, pretoze odpovedat na niektore otazky, ak mam 4 minutove bolesti, mi prislo trochu postavene na hlavu. Dalsia vec, ktora ma hned zarazila bol nedostatok akehokolvek sukromia. Niekolko minut po mne prisla dalsia skoro mamicka, pricom ja som uz lezala na pasoch a ju prijimali. Musel to byt pre nu naozaj zaujimavy pohlad, pretoze postel, kde som lezala, nebola nicim oddelena od zvysku miestnosti a pozerat sa na holy zadok cudzej zeny nie je skutocne pre mnohých z nas prijemny. Vzdycharen bola jedna miestnost, kde bola sprcha, jeden gauc a rebriny, postel, kde robili klystyr. My sme sa tam motali dve. Nebola ziadna moznost si niekam napr. na chvilu lahnut, mne skutocne nie je prijemne, ak porod, ktory je podla mna vyslovene osobnou zalezitostou, musim z nedostatku priestoru zdielat s uplne cudzou zenou. Ta pani nakoniec rodila skor ako ja, mala zaplateneho primara, ktory musel schvalit epidural, o ktory som ziadala. Ale kedze bol na sale, tak nemohol. A zrovna som vychytala zmenu smeny, takze na mna tak trochu zabudli. Pripominala som sa asi tri krat, potom som to uz vzdala. Epidural som nakoniec nedostala. Hned na uvod som ziadala, aby mi nerobili nastrih, len ked to bude nevyhnutne. Bola som oboznamena s tym, ze to robia preventivne. Nikoho nezaujimalo, ze som si 4 mesiace robila masaz hradze, aby som sa tomu vyhla, proste ma hned na uvod strihli a hotovo. Inak, rana sa mi hojila viac ako sest tyzdnov, hnisala, stehy sa nevstrebali, sadla som si skutocne az po sestonedeli a pod. Po tom, ako sa dcera narodila, mi ju ukazali asi na pol minuty a odniesli ju na vysetrenie. Nikto mi ju neprilozil, ziadne oboznamenie sa s drobcom. Toto ma tiez dost prekvapilo, nakolko napr. kamaratkam, ktore v Prahe rodili - napr. aj cisarskym rezom pri ciastocnej anestezii - dieta hned prilozili. Tiez ma prekvapilo, ze hned po porode, este na sale, som podpisovala hlásenie o narodeni. 3x som ho nechala sestru prepisat, nakolko raz bola chyba v mene dcery, potom v mene otce, potom v adrese. Dalsia sestra ma upozornila, ze si mam nahmatat na bruchu miesto, kde mi konci maternica a tlacit, aby sa lepsie zavinula. Tak som ju poprosila, ze nech mi to miesto ukaze, ze nie som lekar ani porodna asistentka a skutocne netusim, kde to miesto je. Trosku prekvapene sa na mna pozrela, ale nakoniec ukazala. To, ze dve hodiny sa lezi na sale je bezny proces, ale ze skoncim v skladku medzi policami s lekarskym materiálom ma tiez dost prekvapilo, nakolko po mne rodila dalsia pani a potrebovali sal pre nu a mna niekam presunut museli. Po prichode na izbu mi najprv doniesli ranajky - som vegetarian a doniesli nevegetarianske, po upozorneni a dlhsom case doniesli tie spravne, Asi po hodine /na izbu ma doviezli tak nejak dopo, takze bolo kratko po ranajkach a tesne pred obedom/ doniesli obed - opat nevegetariansky, takze som opat tu istu pani, ktora mi doniesla tie ranajky upozornila, ze som vegetarian. Nakoniec som dostala spravne jedlo a uz potom bolo vsetko v poriadku. Sice som mala dve jedla, ale dieta ziadne. Asi 3x som sa pytala, ci mi malu donesu, ze hned. Doniesli mi ju o 5 hodin po porode. Nechali mi ju do vecera, ze prvu noc je babatko na novorodeneckom. Tak som sa spytala, ze co ak sa zobudi, ci mi ju donesu. Ze nie, ze ak bude treba, tak mi ju prikrmia sladkou vodou. To som odmietla a poziadala som ich, ze ak sa zobudi, tak ich poprosim, nech mi ju v akukolvek hodinu prinesu. Mala bola spac, takze to nebolo treba. Spala aj cely dalsi den, jest si pytala az vo stvrtok, pricom sa narodila v utorok rano, Velke prekvapenie nastalo, ked sa nikto nezaoberal kojenim, Nikto mi nepovedal ani slovo o technike kojenia a pod. Ja som si nejake veci nacitala, takze som si poradila, ale niekto, kto sa o to nezaujimal a cakal pomoc v nemocnici, by sa mozno nedockal, pretoze som bola informovana, ze na to pridem sama. Nechcem, aby tieto riadky posobili tak negativne, aj ked tak mozno vyznievaju. Na personal nemozem v podstate povedat ani krive slovo - chapem, ze mnoho veci beru automaticky a rutinne, ale pre mna, ktora zazila pravdepodobne jediny porod, dana udalost automaticka ani rutinna nebola, takze som ocakavala trosku osobnejsi pristup. Lekarky i asistentky, i sestry na sestonedeli boli svojim spôsobom prijemne, nezazila som vyslovene nejaku harpiu apod. Lekarka z novorodeneckého, MUDr. Dvorska, bola naozaj fundovana a velmi ochotna a prijemna, vsetko o babatku vysvetlila, odpovedala na vsetky otazky. Ak by som mohla doporucit, tak ja som bola spokojna s nadstandardom, o ktory som ziadala hned po prichode do porodnice, ale zial bol obsadeny, tak som sa tam dostala az poslednu noc. Mamicka, s ktorou som bola na izbe mala placlive babatko, to moje spalo krasne, takze ja by som sa pri mojej malej bola bez problemov vyspala, ale pri tom jej som bola stale hore. Ked to vezmem 7 mesiacov po porode, tak mi pride, ze i v daných priestoroch je mozny osobnejsi pristup, zabezpecenie vacsieho sukromia, ak to tak mozem nazvat, vacsej dostojnosti. Tolko moj nazor 🙂

andrejka2424
25. júl 2014

@meindzi2 Rovnako ako ty som nemala moc dobré skúsenosti...ale jedna vec mi nesedí,čo si napísala:Malá sa narodila v utorok a jesť dostala až vo štvrtok?Neverím,že je to reálne možné. Aj keď je dieťatko spáč,nemôžu ho nechať bez jedla. Normálne dieťatko na krmenie budia. Aj môj malý dobre spal a musela som ho aj v noci budiť,aby sa napapal.čo som si vtedy na novorodeneckom všimla,neprikrmovali sladkou vodou,ale Bebou HA.Počas prvej noci mi ho na kojenie nepriniesli. Krmili ho tam umelým mliekom.

drnduliak
25. júl 2014

@meindzi2 pokial viem, tak v bojniciach epidural nedavaju....teda este som nepocula, ze by tam niekto s epiduralom rodil...ja som kvoli tomu rodila v ziari a tam nebol problem

meindzi2
26. júl 2014

@andrejka2424 Ahoj...nakolko som mala malu okrem jednej noci stale pri sebe, tak viem, ze spala 🙂 Ja osobne nevidim dovod na to, aby sa dieta kvôli jedlu budilo, ak bude hladne, bude si pytat samo. Mala spala cely utorok, v stredu sa zobudila len asi na 15 minut a spala az do stvrtka rana, kedy sa o jedlo zacala vyrazne hlasit. Mna osobne by boli prepustili z nemocnice uz vo stvrtok, ale kedze mala nepribrala, nemala samozrejme z coho, pretoze nejedla, prepustili nas az v piatok, kedze dcerka to, co mala za ten den a pol zameskane, vo stvrtok dobehla. Dcerka je proste spac, hned po navrate z porodnice mi prespala krasne 6 hodin, od necelých dvoch mesiacov mi prespi celu noc. Mamicky z okolia mi neustale hovoria, ze ake mam dobre dieta, krasne spi, v podstate neplace, je stale usmiata. 🙂

meindzi2
26. júl 2014

@drnduliak Ahoj...moja gynekologicka, ktora v nemocnici rodi, sa ma na poradni pytala, ci budem chciet epidural. Odpovedala som, ze v sucasnosti neviem, ze podla toho, ako bude samotny porod prebierat, sa rozhodnem. Oznamila mi, ze ak o tom co i len uvazujem, tak ma musi poslat na predoperacne vysetrenie. To som v bojnicej nemocnici absolvovala z dovodu PEDA - teda epiduralna porodna analgeza, takze predpokladam, ze epidural v nemocnici davaju 🙂 Inak, kamaratka rodila v Bojniciach dva mesiace predo mnou a epidural mala 🙂

andrejka2424
26. júl 2014

@meindzi2 No,aj mne tak super spával syn,ale mne bolo povedané v nemocnici,že novorodenca nemám nechávať dlhšie ako 4 hodiny spať.Keďže narozdiel od dvoj,trojmesačných detí sa novorodenci nevedia riadne nahltať naraz. ...a Tiež som si rýchlo zvykla,že je to taký smejko bezproblémový,až kým si okolo roka a pol začal uvedomovať svoje vlastné ja a naučil sa používať slovo nie a zlostiť sa,keď nedostal čo chcel....tam bol koniec idylky 😉

meindzi2
26. júl 2014

@andrejka2424 ja som este v porodnici s MUDr. konzultovala, ze mala tak vela spi, ze ak ju nechcem budit, tak nemusim. To iste som riesila i s pediatrickou, ktora mi tiez povedala, ze pokial mala prospieva, nie je dovod ju budit 🙂 ak mala svoje spravanie zmeni, budem vzniknutu situaciu riesit v dany okamih, teraz si uzivam to, aka je teraz 🙂

andrejka2424
26. júl 2014

@meindzi2 čo človek,to názor. Tento názor som nemala od susedky,ale rovnako z pôrodnice- Bojnice a od pediatričky v PD-Jarmily Čverhovej. Určite si treba užívať,keď máš dobré dieťa.Takých nás bolo,je aj bude dosť,čo má bezproblémové bábätko 😉

evicka20
12. mar 2015

Ahojte, chcela by som sa spýtať kde je v Bojnickej nemocnici poradňa pre rizikové tehotenstvo. Ďakujem 🙂

jessiejess
7. júl 2016

@dobromila Ty si truuuba 🙂 🙂 🙂 Primar Durcenka je TOP,takeho odbornika nikde na SK nenajdes.A ked ziapes ako tur,nic nevydrzis tak sa necuduj.Aj lekari maju len jedny nervy.Si smiesna hysterka.Ja som pri nom rodila,je perfektny...Dve predomnou rodili a neuveris,bol perfektny.Mamicky povzbudzuje a vobec nekrici na ne.Takze chybu hladaj v sebe a nie v nom,navstiv psychologa lebo ti prasi na hlavicku 😀 😀 😀

jessiejess
7. júl 2016

@meindzi2 ked ti stehy hnisali,mala si sa umyvat a vetrat si to tam,a nie tam mat nacapenu vlozku nonstop,druha vec porodna sala ma dvere,takze prd vidis,miesto kde robia klistir je oddelene plachtou,a naco ti je postel ked ides rodit?????Mas sa prechadzat,mas tam sprchu,rebriny,fit loptu atd...takze ked ides rodit lezat sa zasadne 🙂 nemoze ak chces porodit 🙂 A otazky co ti kladli uplne normalne.Kontrakcie ktore trvaju kazde 4minuty ta hadam nepolozili.A ak ano,nechcem si predstavit co si robila pri porode 😀 😀 😀 A dalsia vec,chcela si babatko hned?A tak nahodou si nechcela vediet ci je zdrave?Babatku spravia najskor potrebne vysetrenia a potom ti ho donesu.Ako tak citam za malo penazi vela muziky,,,mala si si zaplatit sukromnu kliniku za 3000€ na 5 dni a tam by si mala all inclusive.Boze ty si hlupucka...ani sa dalej nevyjadrujem,lebo je to skoda reci...ty si ocividne nevedela co je porod....hlavna vec ze si si masirovala hradzu 🙂 🙂 🙂 mas pravdu,nemali ta nastrihnut,mala si sa roztrhnut od chachary az po rit 😅 Ja som v bojnickej nemocnici rodila,od primara,doktorov,sestricky,starostlivost perfektna 🙂 Cau

nikolnovaky
18. júl 2016

Ahojte ,
táááák a sme doma priznám sa že som išla rodiť - cisrárskym s veľkým strachom ale primár Mudr.Durčenka za 15 minút vytiahol mojho synčeka Vratka ako nič ...ja som sa iba čudovala --- bála som sa injekcií do chrbtice koli umrtveniu a poviem Vám že doktor ako Mudr.Durčenka ktorý odrodil tisíce deti za tie roky je naozaj výborný !! oddelenie aj sestričky všetko čisté pekné bez smradu a tichucko tam uplne --- perfektné !!! Odprorúčam Bojnice pôrodnicu aj primára Mudr.Durčenku !!! ja som dom po 5 dnoch a nic mi nie je -- trichu ma pichá v bruchu iba .... 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

jessiejess
19. júl 2016

@nikolnovaky podla mena Vratko som vedela kto si🙂Igi mi hovoril ze aj ty ides k nemu rodit🙂

veva87
25. júl 2016

Ja som tam rodila 11.7.2016 mala som sice zahednanu porodnicku,ktora je skvela ale aj ostatne lekarky su v pohode. S primarom osobnu skusenost nemam. Na oddeleni sestonedelia bolo vyborne a toe musim pochvalit novorodenecke odd. Za mna velmi dobra skusenost..isla by som rodit znova!! Teda az na tu stravu 😂

veva87
25. júl 2016

@jessiejess ja som babatko hned po vytiahnuti na brusko dostala.. sice len na 2 minutky ale predsa.

nikolnovaky
25. júl 2016

Ahojte , už som doma týžden vo štvrtok mi primár Durčenka vybral stehy za 3 minuty a išla som ---- behám a nič ma nebolí --- a jazvu ani nevidieť ( uplne tenkučká zrástla za týžden ) -- pupočná čiara vyzerá horšie 🙂 🙂 🙂 malý je super pribral 400 gr za týžden ja som z Bojnickou púrodnicou spokojná a Mudr.Durčenka je machéér 😉 😉 😉 😉 😉

kaattkka
29. aug 2016

Ahojte baby, ja mam ist rodit koncom novembra, chcem sa spytat mate cerstve skusenosti z Bojnickou porodnicou???

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre