Aké máte skúsenosti s pôrodnicou Bojnice?

minina16
28. apr 2008

ahojte rodila som v Bojnickej porodnici aj som sa trochu bala ,,lebo vela ludi ma od tejto nemocnice odhovaralo ale predsa som isla rodit tam a nestazujem si lekari boli vyborny sestricky tiez,nemala som ani najmensiu zlu skusenost ,aj ked som mala trosku zdrav.problemy po porode ale pri tom uzasnom pristupe som to zvladla. 🙂 chcem sa opytat ake mate vy skusenosti s porodnicou v Bojniciach?

slniecko_z
8. nov 2010

@martina671 no to ja som mala taky prvy porod a to mi este povedali ze simulujem ze mi nic nie je pri tom na pasoch bolo vidno ze mam kontrakcie a pan primar si ma zavolal do kanclu pri kavicke a cigoske mi vravi ze si mam ist pospat ze si nemam vymyslat a to uz som bola otvorena na 5 prstov som myslela ze ho zabijem kkta nebyt Lanyiho tak neviem ako skonci maly lebo uz bol modry ked ho vybrali a tiez som bola hysterka a neviem co este

martina671
8. nov 2010

@slniecko_z Ja neviem počujem všeliake frazi na primara ale mne tento krat pomohol a pri prvom som mala hudeca a mala som tam znamu sestricku tak ta to zachranila🙂

marcelkatt
8. nov 2010

@martina671 veď to. 😒

slniecko_z
8. nov 2010

@martina671 no ved to hajzli jedni. vzdy za vsetko moze mamicka ktora nevie spolupracovat tak mi napisali aj do karty ze som nespolupracovala, keby sa daco stalo nahodou s malym. aby boli kryty. ja no v podstate ano priamo z pd byvam vo velkej lehotke asi rok inak som prievidzanka

martina671
8. nov 2010

@slniecko_z A hodiš kam na gyndu?

slniecko_z
8. nov 2010

@martina671 na unikliniku

martina671
8. nov 2010

Ku komu??A to sem do pd??

slniecko_z
8. nov 2010

@martina671 no vola sa Valentina Ronchety je na uniklinike

mija777
8. nov 2010

Ahojte,vidim ze tu rozoberate navsetvy poradne v nemocnici a u dr.Ja chodim na Unikliniku ku dr.Mifkovej a ku koncu tehotenstva ma sama oboznamila,ze kam chodit na kontroly.Vraj ak mam zajednaneho porodnika,tak k nemu.Ale vraj nieje problem chodit az do konca k nej.No kedze som mala komplikacie (opuchy,vysoky tlak atd..) tak som chodila posledny mesiac do rizikovej poradne do nemocnice.Mala som dohodnuteho porodnika a chodila som tam k nemu.Nakoniec mi porod radsej vyvolali o par dni skor,pre istotu...S bojnickou porodnicou som bola spokojna 🙂

slnieckokati
8. nov 2010

baby, nestresujte maaa... 🙂 🙂 🙂 mna caka porod zaciatkom februara v Bojniciach. inak tych 200, resp. 150 euro sa mi zda dost vysoka palka. 😖 mne sa celkom pozdavaju tie mlade doktorky - Dr. Bakova a este ta hnedovlaska, vzdy zabudnem ako sa vola priezviskom, krstne meno ma Emilia. prisli mi velmi prijemne a empaticke. ja to moj prvy porod, ale minuly rok som potratila, tak som mala moznost spoznat lekarov. prjimala ma Mifkova, ta bola super, cistenie mi robil primar Durcenka a tiez bol velmi fajn. Na moje prekvapenie boli sestricky tiez mile a ochotne.

@mija777 ty si u koho rodila, ak sa mozem spytat?

slniecko_z
9. nov 2010

@slnieckokati no ono je to dost jasne ja nebudem nikomu pchat prachy za to co je jeho povinnost ale budem vidiet ze ma budu chciet nechat vytrapit co oni radi robia tak radsej asi pomastim 🙂

21
9. nov 2010

@slnieckokati , neboj, ja som rodila na konci jula a vsetci boli zlati... Nie je sa koho bat... Naozaj. Prosto sa to tam zmanilo...

21
9. nov 2010

zmenilo.. 😀 😀 😀

fifinka80
9. nov 2010

@slnieckokati nemusis sa stresovat,moja kamaratka rodila v auguste v bojniciach a mala pri sebe Vankovu ci ako sa presne vola 😔 a nevedela si ju vynachvalit,aj ja budem rodit v Bojniciach,termin mam sice 7.3.2011 ale DR.tvrdi,ze to bude skor.

fifinka80
9. nov 2010

A este som zabudla ja som nemala ani pri porod vybaveneho ziadneho porodnika a vsetko dopadlo super,co sa tyka aj pristupu som bola velmi spokojna a ani teraz nejdem nikoho vybavovat.

bezaz
9. nov 2010

@fifinka80 mozno sa stretneme v porodnici 😀

vlastadula
9. nov 2010

Vidím, že tu musím usmerniť nejaké tie mylné informácie ohľadom súm za pôrod. Spomínamých 200 resp. 150 eur nie je ako úplatok pre lekára, ale je to suma 200 eur za zazmluvnenie pôrodníka , ktorého si vyberiem k pôrodu a mám v neho dôveru. Tieto korunky idú cez uzatvorenú zmluvu cez riaditeľstvo nemocnice, takže nejaká pekná časť koruniek zostáva pre nemocnicu a ostatné idú zazmluvnenému lekárovi. 🙂 Myslím, že ani jedna z nás by neprišla k pôrodu mimo svoju pracovnú dobu, napr. aj v noci vo svojom voľnom čase len tak mirnix a brať tak na seba zodpovednosť za zdravie maminky a dieťatka. Táto služba je nadštandard a za také veci sa platí všade vo svete. To, že dám korunky niekomu do vrecka len tak, je už moja vec a v spoločnostii sa to žiaľ deje, ale naučili sme si to príjemcov my sami 😢 . Keď raz dám, nebudem potom o tom debatovať a poukazovať na to, že sa to nepatrí. Preto sa teraz prišlo na to vo vedení nemocnice, že to nebude brané ako úplatok, ale je to robené legálnou cestou. Takže asi tak nejak to teraz vyzerá..... 🙂
A propo ešte ku konštatovaniu slniečka kati ku vete...na moje prekvapenie sestričky boli milé a ochotné. Ja sama k nim určite aj s mojimi kolegyňami patrím a neviem prečo sa niekto tak čuduje...Viem, že v seriáloch našich médií sme uvádzané ako kur..., ktoré len chrápu s doktormi a klebetia o všetkom možnom, ale nemusí sa báť, u nás na pôrodnici a novorodencoch na také ,,veci,,nemáme čas a hlavne ani chuť..... 😝 Dúfam, že ťa presvedčíme o opaku... 😉

fifinka80
9. nov 2010

@bezaz budem sa tesit 😀 😀 😀 😀 😀

vlastadula
9. nov 2010

Zdravím bezaz a dúfam, že sme naozaj boli milé a ochotné. ona s nami má už svoje skôsenosti. 😉 😀 😀 Tešíme sa na ďalšie spoločné stretnutie....Zdravím Peťka a Ninočku.... 😅

bezaz
9. nov 2010

@vlastadula 😀 😀 😀 uz sa na vas tesiiiim 😵 a inak super, ze ten poplatok dali konecne aj oficialne, v BA to fici uz par rokov, potom zbytocne nevznikaju klepy o uplatkoch 😉 nehovoriac o tom, ze ak aj napriek tomu clovek strci doktorovi nieco do vrecka, je to jeho vec

@fifinka80 😉

slnieckokati
9. nov 2010

@vlastadula ospravedlnujem sa, ze to, co som napisala vyznelo negativne. ale, mna o opaku presviedcat nemusite. ja som vdaka bohu doteraz v nemala vaznejsie zdravotne problemy a nikdy som v nemocnici nelezala, az na minuly rok. a to clovek pocuje z kazdej strany nieco. neochota, zla nalada sestriciek, hento a toto...a uz si zacina robit predstavy... 😖 ja som bola so starostlivostou sestriciek bola nadmieru spokojna. 😉 😉 😉

mija777
9. nov 2010

@slnieckokati Zazmluvnila som si p.primara Durcenku.Sice som pocula aj kopec negativ na jeho osobu,no ked som lezala na rizikovom,pripadal mi naopak velmi mily clovek s profesionalnym pristupom.Nemala som s nim zatial ziadnu zlu skusenost a co sa porodu tyka,uz ked som bola zufala a nevladala som,nevahal ma povzbudit.A ked bolo po vsetkom,este s usmevom dodal,ze nabuduce si pridem pre chlapca 🙂 A ze ako pradane nam to slo 🙂

A presne ako pise vlastadula,s tym poplatkom mi to bolo vysvetlene uz v nemocnici.To,ze si nejaka rodicka zazmluvni lekara znamena,ze ju odrodi len on,ci uz bude mat sluzbu,alebo nie...P.primar mi dal vizitku s tel.cislom s tym,ze mam volat aj o pol noci 🙂 To nieje povinnost nijakeho lekara...Iba toho zazmluvneneho 😉 Inak by ma odrodil ten,co mal akurat sluzbu.

mataharyy
9. nov 2010

Ahojte,
tak pročítám a jak tak koukám na všechny jsou dobré i špatné recenze. Chodím k Dr. Hudecovi a nemohu si stěžovat, je super. Ale nebudu si ho spešl domlouvat k porodu, dám tomu volnost a uvidíme kdo se tam objeví 🙂
Chtěla jsem se zeptat zda je v Bojnicích nějaká beseda, kde se dovím co si vzít sebou a jak co bude, případně možnost prohlédnout si porodnici? Z novejch věcí jsem nervózní víc než ze samotného porodu, na ten se celkem těším 😀 .
A jak je to s otcem u porodu, je od začátku do konce a platí se nějaký poplatek za jeho přítomnost?
Jináč s úplatkama, když jsem rodila prvně tak mě ani nenapadlo pchát peníze a ani teď to neudělám (do toho nepočítám poplatky za nadstandardní služby, to je něco jiného), abych pravdu řekla já ani neumím dávat úplatky 😅 A doufám že to nebude třeba, věřím na lidskost i bez uplacení 😉 😀

slniecko_z
10. nov 2010

@vlastadula no a ako je to s tym porodom KP je to ozaj tak, ze ma nechaju rodit malu normalne za to ze som druhorodicka? neviem si to predstavit pri malom som sa teda dost vytrapila. a ako je to s tym ze inde sa chodi do poradne pred porodom do nemocnice ale u nas nie pokial viem. 😕

21
10. nov 2010

@mataharyy , ja som zasla do porodnice, ked som mala cas, zaklopala som stanicnej sestre a spytala sa, ci si mozem pozriet porodnicu. Vtedy bolo maximum rodiciek, nemohla som, no pokecali sme. Odpovedala na vsetko, co som chcela vediet. A dali mi zoznam, co priniest. Peniaze som ani ja nedavala a bolo super. Za mm sa plati, tusim vyse 9€ (baby, opravte ma, ak sa mylim) a moze byt s tebou od rozbehnuteho porodu. Pri mne bol nejake 3 hod pred a aj tie 2 hod po porode.

martina671
10. nov 2010

@vlastadula Ja som sa už presvedčila rodila som pred mesiacom asestričky super a primar na 1 🙂Ja viem že mate teraz strašny zhon ked zavreli handlovu ale zmena tam je a k dobremu🙂Tak držim palce nech vám to aj zostane 😀

mataharyy
10. nov 2010

@21 Takže nic jako předporodní ukázka tam není a můžu zkusit štěstí když bude čas, tak to je fajn alespoň se podívám kde ta porodnice je ještě jsem v té nemocnici nebyla, tak abych tam pak nebloudila. Jináč ten poplatek je celkem malej, čekala jsem nějako větší sumu 😅
Tak pohoda že může bejt celou dobu, někde jsem totiž četla že může jít až k samotnému porodu a dost jsem se lekla, neb ta doba před by mi asi přišla nekonečná a jak se znám tak i mnohem horší, kdybych se před někým nedržela na uzdě 😅 Díky moc za info 😉

weirdo
10. nov 2010

@mataharyy - myslim, ze ked bude na porodnej sale volno, tak Ti ju ukaze. My sme tam s manzelom boli, sestricka nam vsetko ukazala, aj porodne boxy, sprchu, kde sa vykonavaju cisarske rezy, oddelenie sestonedelia nie, pretoze tam prave vtedy robili rekonstrukciu. Ale ked som lezala v porodnici na oddeleni sestonedeli, na nadstandardnej miestnosti, tak sestricka tam prisla s buducou maminou a ocinom a ukazali izbu, takze ukazu, ak nebude prave porod 😉
Ja som rodila, ked tam nikto iny nerodil a manzel bol od zaciatku do konca. TEda ked sme prisli, tak ma vysetrovali, spisovali papiere a to cakal vonku a potom som sa isla prezliect a uz ho zavolali dnu 🙂

lenadka
10. nov 2010

@mataharyy jeej cakas druhe babo? Kde teraz byvas?

mataharyy
10. nov 2010

@lenadka ahoj, jo druhého kluka ať se nám neplete 😀 Žijeme ve Velké Čausi 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre