Aké máte skúsenosti s pôrodnicou Bojnice?

minina16
28. apr 2008

ahojte rodila som v Bojnickej porodnici aj som sa trochu bala ,,lebo vela ludi ma od tejto nemocnice odhovaralo ale predsa som isla rodit tam a nestazujem si lekari boli vyborny sestricky tiez,nemala som ani najmensiu zlu skusenost ,aj ked som mala trosku zdrav.problemy po porode ale pri tom uzasnom pristupe som to zvladla. 🙂 chcem sa opytat ake mate vy skusenosti s porodnicou v Bojniciach?

majamat
3. jan 2012

@iplusr no o tej upratovacke idu riadne chyry. mna raz zvozila, lebo sme nejak zle okno otvorili a drzalo len na jednom pante a neslo zavriet. ako keby som ja vedela, ako tie okna funguju. bezne plastove funguju inak.

slnieckokati
7. jan 2012

:DDDD tak to je dobre. na tu upratovacku mam aj ja dobre spomienky. so spolubyvajucou na izbe sme sa na nej nasmiali. mne prikazala si do sprchy nosti nahradne prezuvky, aby som po chodbe nesla na izbu v tych mokrych slapkach v krorych som sa sprchovala... 😝
@majamat teba si pamatam z nemocnice 😉

bezaz
7. jan 2012

je to sranda, ja som s upratovackou nemala ziadny problem, ale to bolo asi preto, ze som lezala oba razy na nadstandarde 😅 🙂

majamat
7. jan 2012

@slnieckokati to fakt? ja si ta nejak nevybavujem. teraz pozeram, ze sa ti mala arodila, ked ma prijali do nemocky. ja som tam bola dlhsie. len na izbe sa mi vystriedali 4 maminy a mala som tam aj kamosku odtialto z MK a aj moju dlhorocnu kamosku. dokonca sa stretavam s mamickou, ktoru som si zas ja pamatala z porodky.

slnieckokati
7. jan 2012

@majamat nooo 🙂 sedeli sme spolu pri stole - neviem, ci to bol obed, ci vecera... ja uz po porode a ty este s bruskom. myslim, ze aj na sone noziciek sme sa stretli - to si ale nie som velmi ista, lebo som tam vtedy stretla vela mamiciek, ktore rodili ked aj ja. podla fotiek som ta hned spoznala. tiez sa stretavam s jednou babou s ktorou sme sa spoznali najskor na rizikovom a potom sme aj v jeden den rodili 😀 ale to leti vsak? o chvilku rok...

weirdo
8. jan 2012

@bezaz - ja som bola tiez na nadstandarde a ked tam bola, tak poznamenala na margo toho, ze mi tam chodi mm, ze to ona ma svoj nazor na to, ze niektore veci nemaju byt aj pre manzelov, ze tam by nemali co robit 😀 . Ved ale to bol dovod, preco som sa snazila vybavit nadstandard, ze ano 😝 . Darmo, ta zenska je velmi prijemna a taktna, takych nase zdravotnictvo potrebuje jak sol 😀 😀 😀

majamat
8. jan 2012

@slnieckokati to ano, leti to rychlo. zachvilu slavime. teraz bolo vela noeho pre nase deticky. vianoce, sneh a este budu narodky. moja na sneh moc nereaguje, ale vsimla si, ze je bielo, ale stromcek sa jej paci. uz mi aj gulu rozbila, ked sa pod nim skryvala a to som si myslela, ze je plastova. a co tvoja mala? inak sa mi strasne paci meno Jasminka.
na sone som sa bavila s jednou mamickou, ktora rodila az po mne a potom isla na moju postel. inak asi z nikym.

majamat
8. jan 2012

@slnieckokati a ako som pisala, bola som v porodke dlho. pustili ma az 11 den, tak sa mi tam vela mamiciek vystriedalo a aj sme si z niektorymi pokecali.

lulu221
8. jan 2012

ahoj iplusr🙂...tak som rada ze aj ty si mala Dr.Lomenovu a ze si bola spokojna 🙂mno porodne asistentky tiez super 🙂zlate zeny🙂..a ktora sestricka ta tam stvala?...ja som bola velmi spokojna s nimi,kazda bola mila a ochotna...mna stvali akurat dve sestricky z novorodeneckeho,ale tak dalo sa sa tvarili akoby to museli robit nasilu tam,ale ostatne super...mno a co sa tyka milej pani upratovacky,to ani nehovor heh na tu nezabudnem asi nikdy,ta si tam chodi vybijat asi zlost 😀 ,pliskala kazde rano dverami a nebrala ohlad ze su tam babätka s nami buchotala a robila sa tam takou osobou ako pomaly vrchna sestra heh 😀 ale brali sme ju z rezervou a co sa tyka na WC okna a na sprchach juuj to hromzila, ze kto to tam zatvara,ze to musi byt stale otvorene a vysetrovala potom na kazdej izbe ze mame sledovat kto to tam zatvara heh:D...nam ked tam nahodou zo sprchy vyprskla voda,pytali sme tam mop od sestricky a nechali ho na sprche a potom utreli ked bola voda...inak skoro vsetky co sme sa s tade vratili domov,sme ochoreli,takze to vdaka tym otvorenym oknam a tej zime ☹ ...kacena78-sestricky su super ja som bola velmi spokojna a aj ostane baby co tam boli so mnou..najlepsia bola sestricka Stefania...tak vela uspechov prajem a nech mas aj ti len pozitivne ohlasy, ked sa vratite s tade domov...

slnieckokati
8. jan 2012

@majamat mi ani nevrav, ja som lezala uz od zaciatku decembra na rizikovom, tak sa mi niekedy prihovarali menom zeny a ja som uz ani nevedela zaradit o koho ide. no neviem, teba som si akosi zapamatala. meno sice nie, ale tvar ano 😉
@lulu221 😀 ja sa stale smejem na tej upratovacke. pomaly vacsia sefka, nez primar Durcenka 😀

majamat
8. jan 2012

@slnieckokati s tou upratovackou mas pravdu. este aj mm bol na nu nasr... ked sa mala narodila, ja som ho nestihla zavolat k porodu a z porod. saly ho poslali na novorodenecke, nech sa na malu ide pozriet. tam mali pokazeny zvoncek, tak zazvonil na sestonedeli a ta dotycna ho vyhanala na porodnicu. tak nevedel co si ma o tom mysliet.
a kedy si mala TP? ako sa ti mala narodila?

bezaz
8. jan 2012

@weirdo 😀 😀 tak pri mne mala asi dofcu, lebo pri dcerke manzel byval s nami na nadstandarde a jedine sestricka mu vynadala, ked sedel na mojej posteli, ale upratovacka ani muk 😵 teraz pri druhom mi upratovala taka mladsia pani
a to je asi vsade tak, ze upratovacky a vratnici su najvacsi sefovia po generalnom riaditelovi 😉

weirdo
8. jan 2012

@bezaz - posledny ci predposledny den tam bola taka mladsia pani, to bol rozdiel poriadny 😀 . No co uz s nou, ale pacientkam je s odstupom casu skor na smiech, nikto to nejako neriesi nejakou staznostou, lebo ved pobyt trva len par dni 🙂

lulu221
9. jan 2012

@slnieckokati ...veru ta upratovacka je horsia ako Durcenka 😀 ..proste zakomplexovana zena,ktora si tam vybija nervy 😀 ,my sme sa z nej uz len smiali 😀 aj sestricka z nej uz mala nervy,ze nechape co sa tolko stale rozculuje aj ju sfungala heh 😀 ....kolkeho si bola v nemocnici?...ja od 7.decembra...

kacena78
10. jan 2012

@dakujem 18 som objednaná na sekciu ,tak uvidíme ,ja som tam bola pred 4 rokmi,vtedy tam neboli velmi prívetivé sestričky(možno ich už vymenili) lulu221

lulu221
10. jan 2012

@kacena78 mno zmena je zivot,tak asi su tam uz ine sstricky ako pred 4rokmy vsak uvidis 🙂 ..drzim palce nech si aj ty spokojna 🙂 ...

michaelka5
23. jan 2012

@dobromila tak aj ja to uz mam za sebou. maly sa neotocil takze som rodila KP...a aj vdaka Tebe prirodzene🙂, bala som sa sekcie a tak sme sa s doktorkou Mifkovou dohodli ze skusime normalne, a slo to uplne perfektne. za 4 hodky od odtecenia plodov.vody bol na svete 🙂

co sa tyka temy Bojnicka nemocnica...tak v pohode. ja som zazila cisty luxus. sama na vzdycharni aj v sprche, len ja a muz, a obcas sa mihla nejaka ta sesticka...a potom aj sama na izbe. 🙂) takze je to len o nahode a momentalnom stvave na oddeleni. kto nieje narocny tak tych 4-5 dni v pohode prezije.
zazila som aj pana primara a keby ho vidim prvy krat v zivote tak poviem ze aky super doktor.Mojej dohodnutej doktorke len "asistoval" oprety o okno a zrejme po ruke keby daco, lebo som rodila KP, ale nebolo ho treba, takze ani neviem kedy sa stratil. ale na vizite mi velice gratuloval ze som to vyborne zvladla 🙂 😀

bezaz
23. jan 2012

@michaelka5 jej super, gratulujeme k takemu porodu 😵 😵

dobromila
24. jan 2012

@michaelka5 paráda, srdečne gratulujem! Mala som si veru aj ja rovno zazmluvniť Mífkovú a bolo by dobre 😉

majamat
25. jan 2012

@michaelka5 gratulujem k malemu.

michaelka5
2. feb 2012

a este jeden postreh k Bojnickej nemocnici...rada by som odkazala tej detskej sestricke, co mi hned ked mi priniesla maleho na kojenie 1x skontrolovala bradavky a skomentovala ze kojit nikdy nebudem...☹....ze po uspesnej snahe sa maly dnes prisal bez umelej bradavky a zdarne sa aj napapal, a tahal a tahal 😀 😀 😀 (mimochodom krabica HIPP mlieka mi ostala v spajzi len nacata a minute 3 davky)....takze ak na nu niektora narazite a tiez Vas tato "mila" sestricka spacifikuje a ponatahuje bradavky az vam budu vstavat vlasy dupkom...tak sa nenechajte obalamutit...

weirdo
2. feb 2012

@michaelka5 - pekne napisane 😀. U mna detto, tusim 2 mi povedali, ze z lavej bradavky nikdy kojit nebudem a nech sa paci, z nej sa mi lepsie kojilo ako z pravej. Inac som tiez 3 tyzdne odsavala a davala cez flasku MM a to mi tiez pomohlo na vysunutie bradaviek a kojila som 17 mesiacov 😉. Takze nedat sa odradit ...

bezaz
2. feb 2012

@michaelka5 gratulujem k dojceniu 😵 ad rady ohladom dojcenia, peklo 😝 bohuzial mam pocit, ze sestricky nevedia fundovane poradit {nielen v bojniciach}

monulik0209
3. feb 2012

tak ako pisete,aj ja som mala problem ,mala sa mi nechcela prisat a ked sa nam to podarilo,tak potiahla par krat a zaspala na prsniku....ked som sa pytala co mam robit,ziadna ochota,len mi povedali ze mam malu donutit,aby sa zobudila napr,stipanim,vobec nepomohlo a mala spala dalej kedze mala novorodenecku zltacku....clovek chce dojcit a ziadna chota ani pomoc....inac ziadne negativne skusenosti s bojnicami nemam.

bezaz
3. feb 2012

@monulik0209 ja mam skusenost, ze ochotne radia, ale kazda inak a hlavne nie spravne 😅

majamat
3. feb 2012

chcelo by to laktacnu poradkynu v porodnici.

bezaz
3. feb 2012

@majamat no bola pani vlasta @dulavlasta

majamat
3. feb 2012

@bezaz ona je dula. neviem ake maju duly vedomosti o dojceni. a pisala si, ze bola. uz tam nie je?

bezaz
3. feb 2012

@majamat ano je dula, ale zaroven by mala byt aj laktacna, aspon svojho casu bola, aj ked v zozname mamily nie je.. a hadam este je {v nemocnici} 😉 ja som ju mala pri oboch porodoch 🙂

zuzanapd
11. feb 2012

a ako je to s cisárskym rezom a následnou starostlivosťou???viem, že mňa čaká sekcia kvôli veku...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre