Aké máte skúsenosti s pôrodnicou Bojnice?

minina16
28. apr 2008

ahojte rodila som v Bojnickej porodnici aj som sa trochu bala ,,lebo vela ludi ma od tejto nemocnice odhovaralo ale predsa som isla rodit tam a nestazujem si lekari boli vyborny sestricky tiez,nemala som ani najmensiu zlu skusenost ,aj ked som mala trosku zdrav.problemy po porode ale pri tom uzasnom pristupe som to zvladla. 🙂 chcem sa opytat ake mate vy skusenosti s porodnicou v Bojniciach?

jannullka1
10. feb 2014

@luci137 veď viem že niektoré si zajednaju aj priamo Ďurčenku.. Verím že bude všetko OK a že keď aj jeho náhodou chytím, tak že bude mať akurát v pohode náladu aby ma zbytočne nestresoval.. Ani nikto iný 🙂 zatiaľ sa vôbec pôrodu nebojím, ale zvyknem byť dosť precitlivena, tak tam nechcem revať keby bol na mňa niekto otrasný aj keď budem pekne spolupracovať.

luci137
11. feb 2014

@jannullka1 však jasné..ja som si to isté vravela,ze nebudem tam kričať ani nič,aj v ten den bolo naozaj plno,mamičky prišli porodili a odišli a ja fúrt nič,tak prišla chvíla ked som to už nezvladla a plakala som tam,ale nikto mi nič nevravel.hlavne aby to šlo rýchlo 🙂

helmanka
11. feb 2014

ja som v Bojniciach rodila 2x, prvý raz za starej éry, tak to bolo hrozné na novorodencoch, ale pôrod super , druhý krát v takom stave ako je to teraz, porod síce trochu horší , čo sa týka personálu, neviedli ho tak ako pri prvom, ale potom super, ja som si tam normálne oddýchla, majú to dobre riešené, aj novorodenecké v prípade problémov aj čo sa týka návštev, žiadne chodby a teraz do tretice uvidíme v júli a určite aj ako zdravotník súhlasím s mamičkami, treba počúvať personál a potom to ide ľahšie, aj oni to majú radšej, alebo dopredu sa dohodnúť na postupe.

monulik0209
15. feb 2014

@jannullka1 ja na durcenku nemozem povedat zle slovo,ja som bola spokojna......pokym mamicky spolupracuju a pocuvaju co hovori,tak je mily aj on....dokonca som bola prekvapena jeho pristupom aky bol mily ku mne,a to som nemala nikoho zaplateneho

jannullka1
23. feb 2014

Včera rodila kamarátka a malý mal pupocnu omotanu a boli kvôli tomu komplikacie.. Vtiahlo ho dnu viackrát.. Prečo nespravia pred pôrodom sono aj kvôli tomuto? On bol priduseny a ona má problémy.. Museli ho potom ťahať pumpou a ona mala niečo porušené.. Veľmi krvacala neskôr a museli ju operovať.. Stále dúfam že s nami bude všetko OK

jannullka1
23. feb 2014

@dobromila áno žiaľ príroda vie byť aj hlúpa, keďže predtým bolo úplne bežné že žeby bez lekárskej pomoci po pôrode alebo počas pôrodu zomierali a deti takisto.. Niektoré veci ktoré sa dnes využívajú sa možno využívajú zbytočne, aspoň v niektorých prípadoch.. Ale napr.aj sono vie zachránit život tým, keď zistia že je dieťa v zlej polohe a je veľmi veľké atď.. Lebo keď vtedy napr.zle odhadnú situáciu a neposlu matku na cisársky, tak to môže byť hotový masaker a aj to sa ešte stáva.. Info mám od sestry z pôrodnice.. Potom ide doslova o život matky aj dieťaťa keď sa tam dieťa zakliesni a ďalej to jednoducho nejde..

majkazdravka
23. feb 2014

@jannullka1 ja som rodila moju malú pred dvoma rokmi a tiež bola omotana šnúrou. Museli jej podať kyslík, ale nakoniec všetko bolo ok. Rodila ma dr. Bakova, ktorá mi deň predtým robila utz a šnúru vtedy ešte nemala. Tiež mi ju sťahovalo dnu a nemohla som ju vytlačiť, ale pomohli mi. Stačilo len zatlačiť na brucho, nepoužili pumpu. Čiže ani utz pred pôrodom nezaručí istotu, keďže bábo sa môže zamotať počas samotného pôrodu.

koliecko
23. feb 2014

ja mám celkom dobru skusenost, mne bola pri porode dr. mifkova a bola ku mne milá, dokonca ma nazvala anjelik a nechala ma tak ako som bola, vykrivena ako ypsilon 😀 druhej sa to nepacilo, ale ona povedala ze urcite viem co robim. sestricka mi aj zatlacila na brusko dvakrat ale nie moc silno dalo sa to vydrzat... sestricky na oddeleni su velmi mile, mozno az na jednu a na novorodeneckom je to podla mna perfektne, su tam ochotna a mile zeny, ktore vzdy pribehli ak sme zvonili na zvoncek. takze mne sa pacilo. a primar ked chodil na vizity bol tiez vzdy mily...

sintea
3. mar 2014

Mam rovnaky zazitok ako koliecko. Sestricky stobodove a ochotne, vsetky lekarky, MUDr. Mifkova, Egyedova, Bakova a Beblava uzasne, primar neskutocny profesional. Rovnako Dr. Vollmann a doc. Lanyi. Odteraz rodime len v Bojniciach. 🙂

majamat
4. mar 2014

@jannullka1 sonom omotanu pupocnu snuru odhalit nemusia, lebo v tom momente este omotana nemusi byt. dieta sa pri kontrakciach a porode toci a vtedy sa to stane. ked je dieta v porod. cestach, tak uz sonom asi tolko neuvidia. takze to nema velky vyznam.

lucinka1912
9. mar 2014

@baska777 .... divne co pisete lebo ja som ties pribrala dost a vobec nic zle mi nepovedal ani druhym mamickam co o nich viem

lucinka1912
9. mar 2014

a musim dodat ze ja chodim k durcenkovi na poradnu a je perfektny. aj k zenam ktore boli predomnou v kabinke .. nikdy som nepocula ze by nejaku odbil alebo zjebkal. ja sa tesim na porod v bojniciach. 🙂

elsyk12
10. mar 2014

Ja mám z tejto pôrodnice zmiešané pocity... sestričky boli výborné, len pani doktorka, čo viedla pôrod to akosi nezvládla, ešteže prišiel Ďurčenka, ten mi malú zachránil a musím povedať, že sa správal veľmi profesionálne, aj manželovi vysvelil, čo sa deje, je síce svojský ale pokiaľ som ho ja zažila k pacientkam bol vždy v pohode.

lexica
10. mar 2014

len tie najlepsie....a teraz som tam bola uz druhy krat......nemozem sa na nic stazovat,a tom som si polezala aj na rizikovom....vsade super sestricky,ochota proste nemozem povedat ani jedno zle slovicko 🙂 🙂 🙂

baska777
12. mar 2014

@lucinka1912 ja vas neodradzam od porodu v bojniciach...ja som napisala len moju skusenost...🙂

lucinka1912
12. mar 2014

@baska777 ved ja chapem kazda mame inu skusenost. 😉

js8142
21. mar 2014

Tak na toto musim reagovat aj ja. Je to kazej zeny osobna vec, ale kedze sa tu spominaju osobne skusenosti, tak moja bola asi takato:
V Bojniciach som rodila v case ked este primarom nebol Durcenka. Toho casu mi bol BOHUZIAL pri porode. Bola malducka a neskusena (v tom case 19), robila som presne co mi kazali, takze uz to bol z mojej strany signal, ze nechcem zazit strapnovanie ale v pohode porodit syna no bohuzial som to citila inak...
V prvom rade na vzdycharni som mala podla neho maly otvor (ponizenie) prepichoval mi vodu a zo saly kde uz jedna mamicka rodila, som len pocula ako na nu krical, ze nech si zavrie usta. To ma doplasilo tak, ze som ani v tych najsilnejsich kontrakciach nepipla. Ked uz prisiel cas namna pouzil zopar vulgarizmov nie pri porode ale po...ked ma zasival. Najprv boli tupe ihly a potom sa mu trhala nit...Nakolko som v zivote takyto pristup nezazila, bola som stastna ked sa ten clovek odomna vzdialil. Ocakavala som mileho doktora, ktory sa ma bude snazit upokojit a navodi prijemnu atmosferu. Ved ked sa to tak vezme, prisla som 20:15 do nemocnice a maly bol na svete 20:45 snad som ho neobrala o az tak vela casu. Mohla som mat uplne iny zazitok ako prvorodicka, nie len strach pred doktorom. Som len smutna ze to takto dopadlo a aj ked sestricky boli zlate, uz mi to nevrati to o co som prisla.
Mozem ale este povedat, ze mam znamu ktrora s nim tiez rodila, ale nakolko to to bol znamy jej manzela, mala uplne inu (prijemnu) skusenost.
Zaver? individualne voci kazdej rodicke...drzim vam palceky, mna tam uz nedostane nikto 😀

jannullka1
6. apr 2014

Tak ja to už mám za sebou a našťastie som sa Ďurčenkovi vyhla, vlastne všetkým chlapom, vždy ma len doktorky vyšetrovali 🙂 niektoré mamičky tam po pôrode nerozprávali extra dobrú skúsenosť s Ďurčenkom, čo sa týka jeho správania pri pôrode, ale zase na oddelení bol úplne vždy sladký ako med a všetko povysvetloval keď niekto chcel niečo vedieť.. Všetky sestričky a aj doktorky boli úžasné 🙂 aj keď som mala ťažký pôrod, s nimi mám dobrú skúsenosť.

dobromila
7. apr 2014

@jannullka1 gratulujem!

yukaya
12. jún 2014

boli ste na predpôrodnom kruze v bojniciach?
@jannullka1
@baska777
@lexica
@elsyk12
@sintea
@helmanka
@koliecko
@majkazdravka

yukaya
12. jún 2014

Boli ste niekto na predpôrodnom kurze v bojniciach?

jannullka1
12. jún 2014

@yukaya ja som bola

koliecko
12. jún 2014

@yukaya chodila som na cvičenia čo robila pôrodná asistentka z bojníc

yukaya
12. jún 2014

@jannullka1
@koliecko oplatilo sa to? kolko pred porodom treba zacat?

elsyk12
12. jún 2014

@yukaya ja som nebola a zvladli sme to 🙂

lexica
12. jún 2014

ahoj,ja som nebola na ziadnych cviceniach,pri prvom som stle chodila do prace a pohybu som mala vela a doktor povedal ze ani nemusim kym nechcem ,ze skor takym co maju sedave zamestnanie alebo sa malo pochybuju,nebola som ani na ziadnych kurzoch,pri druhom som bola v pohybe s malou .....ani som nemala potrebu ist na kurzy...ale moje kamosky boli a velmi si chvalia.....ja by som to povedala tak, ze kto ako sa citi, ak si budes istejsia ked tam budes chodit tak chod ked ti to ma pomoct a nemas skusenosti pomoze,najdes nove kamosky povimienate skusenosti...ale ak tam mas chodit len koli tom , ze codia ine tak sa ti neoplati......my sme to vsetko prezili v zdravi a bez stresov....zalezi od teba.....

baska777
12. jún 2014

@yukaya nie ja som tam nechodila a vsetko som v pohode zvladla 🙂

koliecko
12. jún 2014

@yukaya Ja som zacala chodit az v 30. tyzdni, lebo dovtedy som bola v skole v nitre... stihla som dve prednásky - jedna bola o porode a druha sa konala v nemocnici o starostlivosti o novorodenca. Ja kym som zcala chodit na tieto cvicienia som precitala strasne vela casopisov, takze mne tieto dve prednasky nic nedali. ale to je moj nazor. ja som sa nedozvedela nic nove, co nebolo v casopisoch a knihach. Ale ak necitas, tak tam chod. Plus som este svtihla dvakrat telesne cvicenia to sa mi pacilo, bolo tp precvicenie celeho tela a ku koncu sa venovala dychaniu v prvej dobe porodnej, druhej aj pri porode, takze to mi tiez pomohlo.a potom som uz rodila predcasne tak na viac som nechodila. ale bolo to dost drahe pre mna lebo ja som aj dochadzala. mne osobne pomohli len cvicenia, prednasky nie.

sintea
12. jún 2014

@yukaya ja nie. Spoliehala som sa na knizky a svoju intuiciu. Zatial vsetko v pohode. ;)

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre