Aké máte skúsenosti s pôrodnicou Bojnice?

minina16
28. apr 2008

ahojte rodila som v Bojnickej porodnici aj som sa trochu bala ,,lebo vela ludi ma od tejto nemocnice odhovaralo ale predsa som isla rodit tam a nestazujem si lekari boli vyborny sestricky tiez,nemala som ani najmensiu zlu skusenost ,aj ked som mala trosku zdrav.problemy po porode ale pri tom uzasnom pristupe som to zvladla. 🙂 chcem sa opytat ake mate vy skusenosti s porodnicou v Bojniciach?

cherry1981
15. mar 2012

@bezaz ja sa tych mladych nejako bojim, ze nemaju taku skusenost, no ale nejdem ani za primarom teda ani za Hudecom, skusim Lanyiho nakoniec a z tych mladych su ktore dobre lebo ja tam nikoho nepoznam a ani netusim ako si ich zajednat 😒 kedze nemaju svoje ambulancie.
prosim ta ty si chodila k Lanyimu aj do poradne uz posledne tyzdne?

weirdo
15. mar 2012

@cherry1981 - ba praveze tie mlade maju uuuplne iny pristup. Su este neskazene ... empaticke, kludne, pokrokove ...

cherry1981
15. mar 2012

@weirdo
@drnduliak
@nika80 baby dakujem Vam ja som predtym rodila v handlovej obidve deti a to je jedna velka skoda tej porodnice 😒
Ved to ze neviem ako na to, ci ist priamo do porodnice a pytat sa na Bakovu doktorku och joj tazka dilema pre mna 😒 Ale aj tak Vam dakujem

cherry1981
15. mar 2012

@drnduliak A si z PD a sla si do Ziaru? Mala si tam zajednaneho lekara? Alebo si isla uz ked si mala bolesti?

drnduliak
15. mar 2012

@cherry1981 som dokonca priamo z bojnic 😉 mala som tam zajednaneho lekara Durkecha, ten bol kedysi aj primarom v Handlovej, po dr. Borkovi, ktory uz ale nezije... ☹v ziari robi este z handlovskej partie aj dr. pagacova a dr. matuskova je zasa v banovciach...no a sonogova a koszegi uz robia len ambulancie, pokial viem

cherry1981
15. mar 2012

@drnduliak Napisem Ti IP

bezaz
15. mar 2012

@cherry1981 no ja som prave chcela pri druhom radsej mladu dr., proste iny pristup, aj ked docent je super, ale on nestihal z martina, kde prednasal, tak v podstate dosiel az na tlacenie, inak bola so mnou vanova, vtedy este benadikova 😀
pocuj a ty co sa pri tretom bojis? sak to uz pojde sup sup, zatial nikto, koho poznam s 3 detmi pri tretom nemal absolutne ziadny problem 😵 😵 😵

cherry1981
15. mar 2012

@bezaz 😀 Keby som sla do Handlovej tak sa nebojim nicoho 🙂 Kedze tie dve deti som rodila v HA 😉 Ale z Bojnic mam panicky strach 😒 A pri druhom si si zajednavala lekarku?mala si ju vopred vybavenu?

mataharyy
15. mar 2012

@cherry1981 Není čeho se bát, krom zmiňované rachomejtle na koštěti, ona štěká, ale nekouše 😀 Já prvně rodila v Čechách, no podruhé zde... A měla jsem taky strach jak hrom, protože z toho co se ke mě doneslo jsem získala dojem že primář je masochista a bez toho abych podplatila půl nemocnice neporodím... Jenže jak se blížil termín, zatla jsem se a rozhodla se že vím i lépe utratit 200€ 😎 takže jsem si nikoho neplatila, spoléhala jsem na štěstí a jsem tu bez psychické a fyzické ujmi... Vyvolávali mi porod a jediné co na tom všem bylo na nic, když přilít primář (v tom všude byl podvědomí chaos) rozhodl se že mě vyšetří a já měla dojem že mi prohmatává krční mandle 😀 k tomu jsem měla nějakou poznámku a znovu jsem ho viděla až na vizitě a to se ke mě ani nepřiblížil... no a pak tam fakt za prd stojí ta uklízečka co má dojem že řediteluje planetě, ale na ní se dá dobře pobavit 😀 😎 Jo a u porodu jsem nakonec měla Mifkovou a super, jináč ty mladé doktorky jsou fajn sympatické a mě se zamlouvali (tuším se jmenuje) Volman...? Vcelku mladej kluk a perfektní přístup měl... Já si nestěžuji a to jsem se fakt bála 😉

bezaz
15. mar 2012

@cherry1981 ved jasne, ked to tam nepoznas a teda koluju vselijake famy, kamoska sla rodit do HA len koli tomu, ze vraj jej znamej v boniciach prizabili dieta a pod.. lenze bohuzial to sa moze stat vsade, nikto dopredu nevie, ako sa vsetko vyvrbi 😅
som to inak zle napisala, k prvemu som mala dohodnuteho docenta, lenze nestihal, prednasal v martine ten den, tak tam bola vanova a pri druhom som si rovno zazmluvnila vanovu 😉

cherry1981
15. mar 2012

@mataharyy
@bezaz Dakujem Vam nejako sa uz nakoniec rozhodnem snad bude dobre

mataharyy
15. mar 2012

@cherry1981 No jednu jistotu máš, porodit musíš 😀

tibinka22
15. mar 2012

@cherry1981 este ja Ti poviem svoju skusenost... zajednanu som mala Mifkovu, chodim k nej aj normalne... Spokojnost nadovsetko.... bola uplne perfektna.... aj pri zasivani, co ma bolelo viac ako samotny porod... Ale do nemocky som prisla vecer, kde ma prijimal Hudec, bol super, velmi mi pomohol, dostala som 3 injekcie, kvapky, infuzku aby sa to pohlo.... bol tam so mnou celu noc, rano mi sestra vravi, pride Vas vysetrit primar, skoro som odpadla.... ale bol jemny a to skutocne.... pomohol mi vyliezt hore, zliezt dolu.... aj potom pri vizite tak isto... a pritom nema rad vraj zeny pri tele... 😀 aj tym ma strasili.... 😝 no ale zalezi aj od Tvojho spravania.... proste pan primar chce, aby ho kazdy posluchal.... ja som bola na izbe vedla tej, kde davaju po cisarskych, taky bordel tam s jednou robil, no ale ona nie a nie sa pohnut z postele... takze tak...
ale myslim si, ze na Tvojom mieste by som si nezajednavala nikoho.... kazdy jeden dr. si tam vykonava svoju robotu ako najlepsie vie.... jednu kamosku rodila Lomenova, druhu Vollman, tej druhej dokonca sa maly zasekol, reagoval pohotovo.... takze ja som zatial nepocula nic zle.... prepacte ze som sa rozpisala, ale chcela som pridat aj svoj dojem z porodnice Bojnice 😵
a pani upratovacka... o nej uz bolo povedane vsetko... ale ona je tam ta najnepodstatnejsia osoba, aj ked sa tvari minialne tak, ze je primarova prava ruka 😀 😀 😀

mija777
15. mar 2012

@cherry1981 Zase raz tu napíšem svoj dojem z primára-mala som ho pri pôrode a bol na 1* 😉 Dokonca aj po pôrode sa zaujímal,koľkokrát šiel okolo a len tak sa zastavil na izbe,že ako sa máme.A celkovo aj z pôrodnice som mala vcelku dobré pocity,tie 4dni sa tam dá určite v pohode prežiť 🙂

jedinecna
16. mar 2012

@cherry1981 ahoj ... ked si Lanyiho zajednas - tak nic nepokazis, ja som mala rodit pri dr.Gamanovi - mlady doktor a vyzeral byt kludas(zvucny hlas- ze som sa zlakla najskor, ale v pohode), no a mlade doktorky... ja odporucam dr. Bakovu(pred porodom ma celu noc vysetrovala - velmi prijemna osoba), dr. Mifkovu(sesternica pri nej rodila a bola velmi spokojna), vela krat som bola na sone u dr. Lomelovej a ta tiez vyzerala byt v pohode... aj na vizitach bola OK. Ale ono mas v podstate jedno u koho budes rodit, vsetci su odbornici a vsetci Ta porodia najlepsie ako vedia.

cherry1981
16. mar 2012

@jedinecna Dakujem len ide aj o to ze ja chcem vyvolat porod aj preto by som sa rada s niekym dohodla s nejakym lekarom, mam termin 23.5, ale do 20. 5 ak bude vsetko v poriadku by som uz rada bola doma aj s malinkou kedze vtedy ma prijimanie moj syn. Take ja si urcite chcem aj koly tomu niekoho zajednat kto by mi bol ochotny samozrejme ak bude vsetko v poriadku porod vyvolat aspon toho 12.5 😕

jedinecna
16. mar 2012

@cherry1981 tak to Ti budem drzat palce, aby Ti hned prva vyvolavacka zabrala 🙂 ja som dostala 4 a aj tak nic, v noci mi davali dalsiu - teda piatu. Na kazdy jeden si daj jednu vyvolavacku - moze byt ich max 5... potom davaju nieco silnejsie - to je siesty den. Po porode ak je vsetko OK, tak na 4.den ides domov. Drzim palce aby si To dobre vybavila ... v takomto pripade radsej poviem ze lepsie by bol dr. Lanyi(je zastupca primara).

cherry1981
16. mar 2012

@jedinecna Dakujem pekne dufam, ze to dobre dopadne. A myslis, ze bude ochotny mi aj o 10 dni vyvolat skor porod? A tebe preco vyvolavali? Tiez si chcela? Alebo si prenasala

jedinecna
16. mar 2012

@cherry1981 to neviem ci bude ochotny skor vyvolat porod, moze do toho nakoniec zasiahnut primar....u mna ostatni lekari nespravili nic navyse co kazal primar .... ja som neprenasala, ja som bola tyzden pred riadnym terminom opuchnuta, primar rozhodol ze sa bude porod vyvolavat tak sa vyvolaval.....

miminka327
16. mar 2012

@cherry1981 ahoj...mojej kmotry segre vyvolali oba porody na datum,bez reci v bojniciach 🙂 ...takže asi toľko a bez penez 😀 ...ja som tiež rodila v HA,a bola som nad mieru spokojná ! Škoda tej nemocnice 😵 , ale k Sonogovej chodím stále ambulantne. A vieš to je asi o zvykukde rodíš,kto ti kde sa dne a podobne ... všade sa nájde pre a proti 😉 veľa šťastíčka prajem 😉 🙂

cherry1981
16. mar 2012

@miminka327 Dakujem , ale asi mala niekoho zajednaneho nie? No ved verim, ze to zvladneme 🙂

bezaz
16. mar 2012

@cherry1981 nechcem sa do toho varacovat, ale prave pri vyvolavanych porodoch hrozi ovela vacsie riziko komplikacii ako pri normalnych.. okrem toho sa neboj, malinka pojde aj sama nejake tie 2tyzdne skor, svagrina tretie rodila uz 4tyzdne skor 😉

cherry1981
16. mar 2012

@bezaz kiez by si mala pravdu, len ja som obe deti prenasala, ale samozrejme nemusi platit pri tretom, budem na teba mysliet ak sa ozaj vypyta aj skor 😀 Ja by som bola len rada 😉 ja som rada, za kazdy nazor 🙂

bezaz
16. mar 2012

@cherry1981 minimalne nepoznam nikoho, kto by v tretom tehu prenasal 😀 😀 hadam ta to potesi 😉 ked som rodila dcerku, prisla tam rodit pani, co cakala tretie dieta, boli v bojniciach len na navsteve, mala myslim este mesiac do terminu a porodila maleho do 2hodin, nestihli jej ani klystir dat a uz kricala "sestricka, ja rodiiim" bolo to sup sup 😉

21
16. mar 2012

@cherry1981 ja som druhe porodila najrychlejsie, to tretie tak normalne- od odtecenia vody po 8 hodinach... Je to uplne individualne a den pred terminom.. Neboj, bude fajn.

stanka77
24. mar 2012

@cherry1981 Ja by som na Tvojom mieste išla za primárom a zajednala si priamo jeho. Chodím k Hudecovi a chcela som, aby mi prvú dcéru rodil on. V pondelok na poradni sme sa dohodli, že v piatok prídem do nemocnice a uvidíme, či budem rodiť normálne, alebo cisárskym. Nakoniec som začala mať bolesti v utorok, kedy mal Hudec dovolenku. Z rôznych rečí som sa bála primára ako čert kríža, ale teraz som rada, že tam bol. Pôrod sa skomplikoval u mňa aj u bábätka a nebyť jeho rýchleho rozhodnutia o sekcii, tak neviem ako by to dopadlo. Boli tam aj tie mladé doktorky, ale tie sa stále len radili, čo so mnou, až keď prišiel primár, tak sa všetko dalo do pohybu. Jemu vďačíme za to, že som ja aj a dcéra v poriadku. Pri druhom som si bola istá, že chcem len jeho k pôrodu. Bohužiaľ, keď som mala rodiť mal mať tri týždne dovolenku. Takže do Bojníc som nešla a zaistila si primára v Banskej Štiavnici. Lenže mne odtiekla plodová voda mesiac pred termínom, takže sme zase rýchlo utekali do Bojníc. Našťastie primár ešte nemal dovolenku. Hneď ako prišiel do roboty som aj s manželom nabehla za ním a dohodli sme sa na pôrode. Zase som išla sekciou, robil mi ju on a som s ním maximálne spokojná. Keď robíš to čo povie, nie je vôbec nepríjemný. Takže u mňa jednoznačne vyhráva on, aj keď na ostatných nemôžem povedať tiež nič zlé. Po zlých skúsenostiach z prvého pôrodu ale dávam prednosť starším skúsenejším doktorkám, ako tým mladým. 🙂

cherry1981
25. mar 2012

@stanka77 Dakujem uz sme rozhodnuty ideme za primarom minule sme sa o tom bavili s mm a tvoj pribeh mi to este viac potvrdil 😉

majamat
25. mar 2012

@stanka77 tie dr sa asi preto radili, ze primar je proti sekciam. ked je v robote, asi on dava povolenie. samozrejme nie je proti uplne, ale asi neuznava niektore dovody na sekciu. moja kamoska mala hranicne prietoky a primar to videl na normalny, vyvolany porod. poobede, ked uz nebol v robote a kamoska mala stale zle prietoky, tak jej urobili sekciu bez problemov.

stanka77
25. mar 2012

@majamat To je pravda, že primár je za sekciu iba v nutnom prípade. Tiež je pravda, že doktorky najskôr volali docenta a keď ten povedal, že je to zlé, tak volali primára. Ten sa najskôr snažil, aby som rýchlo porodila normálne, ale keď sám zistil, že to nie je možné, tak potom rozhodol o sekcii. Pri synovi už bolo jasné predom, že pôjdem sekciou, keďže medzi deťmi mám malý vekový rozdiel. Okrem toho aj pri ňom som mala komplikácie, kedy by som normálne neporodila.

majamat
25. mar 2012

@stanka77 ja by som este chcela dieta, ale obavam sa komplikacii, ktore som mala pri 1 porode a mohli by sa opakovat. pred 1 porodom som bola odvazna, ale uz nie som. isla by som skor sekciou, ale bojim sa, ze by mi to nepreslo.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre