Aké máte skúsenosti s pôrodnicou Bojnice?

minina16
28. apr 2008

ahojte rodila som v Bojnickej porodnici aj som sa trochu bala ,,lebo vela ludi ma od tejto nemocnice odhovaralo ale predsa som isla rodit tam a nestazujem si lekari boli vyborny sestricky tiez,nemala som ani najmensiu zlu skusenost ,aj ked som mala trosku zdrav.problemy po porode ale pri tom uzasnom pristupe som to zvladla. 🙂 chcem sa opytat ake mate vy skusenosti s porodnicou v Bojniciach?

mataharyy
9. nov 2011

@elys Pokud ti to projde přes primáře v Bojnicích (?) a bude souhlasit on tak by neměl být problém, jen (teda nevím jak je to s lékařema úplně mimo nemocnici), ale berou 200€... Když se mě ptali zda mám někoho k porodu, tak jsem jim říkala že za ty peníze raději něco koupím, pač odrotit musím a s kým už mi bude asi jedno (jen jsem ráda že to nebyl primář 😅 ).
@weirdo Jo souhlasím, jídlo těch pár dní přežiješ, ale teda z postele jsem měla modřinu jak hrom ještě deset dní (bolelo mě to víc jak poporodní doba 🙄 ), no a z tety upratovačky jsem si slušně dělala srandu, tak ani moc neprudila 😎 . Když se nad tím tak zamyslím, tak fakt nejvíc mi vadilo že i když jsem byla OK, tak jsem nemohla mít mládě u sebe od začátku a pak ten stres kterej zavládl pokaždé když se zjevil primář, všichni začli být nervózní, normálně jsem je litovala 😅

weirdo
9. nov 2011

@mataharyy - nahodou mne tie jedla chutili 😀. Sa doteraz rehocem, ako som mm poslala foto obeda, tarhona a nejake maso na kalerabe a on mi pise, ze fiha, mas maso na ananase, no reku bodajby 😀. Ale tak ma pobavila napriklad na vecer chlebik a sunka hruba ako trojita tlacenka 😀 . Ale nikdy nezabudnem, ako som tuzobne cakala na prve ranajky. Rodila som v nedelu vecer po 20:00, ale porod mi zacal v noci o 1 a nic som poriadne nejedla, ked som odrodila, bola som hladna, nenapadlo ma nieco si zobrat z domu. Prva moja otazka na spolubyvajucu, ze kedy su ranajky. Ked zadrela, ze okolo 8, skoro som umrela ... som odpocitavala minuty, lebo som poriadne nespala od vzrusenia a hladu 😀. Co sa tyka posteli, tak to teda bol masaker, ja som si spomenula na zakladnu skolu, ked sme si sem tam zvykli lahnut na skolsku lavicu, az teda na to, ze toto bolo o meter vyssie ako ta lavica 😀 . Inac tie predvizitove stavy bol zazitok. Dobre, ze nas sestricky este necesali predtym 😝 . Ale tak sa im ani nedivim, primar ked zazrie, az moja maternica mala chut mu povedat, ze ako sa citi 😀

mataharyy
9. nov 2011

@weirdo 😀 Tak já uznávám že po takové hladovce před porodem by člověk vzal za vděk i pomeje, ale ty obědy to byl nářez 😎 Jináč na raňajky si nestěžuji, měli výborné rožky 😵 takové v jednotě neseženu... No já nevím s tou posteli, sice jsem v base nikdy nebyla, ale horší postel může být už jen tam, nebo na vojňě a to si myslím že právě z kasáren je nemocnice dostala darem léta páně jedna 😀 Já osobně s primářem problém neměla, když mě přijímali (šla jsem na vyvolání), tak tam byl doktor, ten byl takovej hodnej, pohodovej, vše objasňoval, najednou se rozrazili dveře a vletěl hurikán Ďurčenka, vrazil mi tam ruce, jsem měla dojem že mi prohmatal mandle od spodu, taky jsem se zatvářila dost nevlídně, pak jsem (když se vzdálil) pronesla více méně pro sebe tu poznámku o krčních mandlích, asi zaslechl, pač když po porodu přišel na kontrolu a viděl mě, tak se zatvářil nějak divně a ani se ke mě nepřiblížil 😵 Ale mít ho u porodu, tak reálně hrozí že se s ním pohádám a myslím že by tu hádku nevyhrál 😎

weirdo
9. nov 2011

@mataharyy - kiezby som vedela, kde tie pomyje boli skladovane 😀. Rozky eno nuno a ako pisem, ja som bola spokojna a to myslim vazne. Az na tie postele, ako pises, z kasarni darovane 😀 😀 😀. Ja ked som isla rodit, bola tam Dr. Vanova a primar. On ma len raz vysetril a bol jemny, pravy gentleman 😀. Ale vazne, asi som vymakla spravnu atmosferu 😝 . Ale teda Teba si musel "vychutnat" a Ti poviem, si ho musela sokovat tou poznamkou, ked sa ani na protislovo nezmohol 😝 .
A este mi napis, ako si komunikovala s tetou upratovacko-kucharkou 😉
Nech sa este pobavim takto na noc 😅

mataharyy
9. nov 2011

@weirdo No já nevím zda mě slyšel, ale nehnul ani brvou, až pak když přišel na pokoj, tak na mě zazeral a odešel 😀
Jo teta upratovačka, to je jiná, první den co jsem měla malého na pokoji jsem neřekla nic, ale druhý den když vletěla do pokoje šlehla dveřma a začala tam dělat kravál a tam spali dvě děti tak mě fákt nasr... tak jsem si tam začala mrmlat že zas přiletělo komando na koštěti, na čež dělala ještě větší bordel, tak jsem jí řekla že tam spěj děti a že já se chci rekreovat a ne zkoumat do kolika věcí se dá praštit mopem, že vytírat se dá i tišeji a pak jsem s ní měla ještě vystoupení ve sprše, kdy tam vletěla jak eroplán, začla tam vřískat že je tam voda všude a že se jako nevíme ani osprchovat, tak jsem na ní spustila že to nebude tím že se nevíme osprchovat, ale tím že tam scházej dveře a jestli jí to tak vadí ať je namontuje a neotravuje lidi po porodu 🙄 Ale to je jináč zakomplexovaná bába, ta by měla dělat někde na detoxu a ne v porodnici 🤐

weirdo
9. nov 2011

@mataharyy - 😀 😀 😀 tak Ti dakujem, na dobru noc si ma pobavila a veru pojdem spat so spomienkami na tetu nervnu 😀 😀 😀
Dobru!

mataharyy
9. nov 2011

@weirdo Tebe jsem pobavila a až půjdu příště rodit, tak mě tam ukamenujou 😀 Já jsem normálně klidnej člověk, nerada se hádám, ale v době před porodem a pak během šestinedělí mám jinou hrabárnu v hlavě 😎

weirdo
10. nov 2011

@mataharyy - tak sem chodi snad len @vlastadula a ta Ta nebonzne 😉 😵
Tak ale mas sa na co vyhovorit, hormony 😀

mija777
10. nov 2011

Ja som tu len tak zablúdila,ale čítam že tu asi 90% žien má hrôzu z primára.No tak mňa rodil a bol super 😅 ale vážne 🙂 Uznávam,že je trochu svojský,ale počas pôrodu ma povzbudzoval,srandoval...a na vizitách bol tiež fajn 🙂

mija777
10. nov 2011

Ale teta upratovačka,to je kapacita...tá tam ešte stále je?Ešte ju nekleplo? 😀

mataharyy
11. nov 2011

@mija777 Jí ještě nekleplo, ale skoro všichni jsou z ní na palici, to kam se primář na ní hrabe 😀 Ono nač z něj mít hrůzu, myslím že na jednu stranu je fakt odborník, ale když má špatnou náladu, tak teda vlídný dojem z něj není, spíš naopak 🙄 mě spíš zaráží že se ho tam personál tak strašně bojí a fakt když někam přijde tak kolem vládne hmatatelný strach a zmatek 🙂

paulaa748
12. nov 2011

Tak som rada ze od Vas pocujem vela pozitiv na Bojnice... O epidurali som nikdy neuvazovala a ked som zvladla ten prvy dost obtiazny bez neho myslim teda hovori sa ze druhy porod byva lahsi,,, Necham to teda na osud a uvidim ako to dopadne a kto bude mat sluzbu v daný den,,,Kedysi sa rodilo doma a bolo dobre... 🙂 V prvom pripade som si tej euforie po narodeni neuzila kedze maleho hned previezli do BA a nasledne museli operovat preto dufam ze teraz prebehne vsetko tak ako ma a zdravucky a stastnucky odideme domkov... Uz sa neviem dockat 🙂

majamat
13. nov 2011

@paulaa748 drzim palce.

ywulla
15. nov 2011

Nemáte niektorá zoznam vecí, ktoré si treba zobrať do bojnickej pôrodnice?? Ďakujem.

drnduliak
15. nov 2011

@ywulla ak chodis na pripravu do nemocnice, tak tam ti daju 😉

michaelka5
16. nov 2011

@dobromila ahoj, prosim ta ako si nakoniec rodila?lebo mne tiez hrozi porod KP a inde ako do bojnic ist nemozem...bude to moj druhy, chcela som rodit prirodzene, ale ak sa neotoci, tak neviem ci riskovat zdravie dietata alebo co robit.

michaelka5
16. nov 2011

@dobromila gratulujem, teraz som si docitala celu diskusiu, dufam ze aj mne sa podari takto rychlo a v pohode odrodit...ale hlavne dufam ze sa krpec este otoci... a ozaj kolko vazil tvoj maly?

weirdo
17. nov 2011

@paulaa748 - drzim palce 😵

dualcore
24. nov 2011

ahojte neviete nahodou niektora ako to bude v decembri?mam tam ist rodit ale uz som aj na sme.sk citala ze sa po 1.12.oddelenie gynekologia -porodnica rusi ☹

weirdo
24. nov 2011

@dualcore - no pochybujem, silno pochybujem, ze sa to bude rusit ... ved oje tak vytazena porodnica, ze az ... si si ista tou informaciou? 😲

dualcore
24. nov 2011

@weirdo ved ani mne sa to nechce zdat ale clovek nikdy nevie.bolo to vcera na sme. ale ak sa zrusi som zvedava kde odrodim ☹

weirdo
24. nov 2011

@dualcore - neboj, ja si myslim, ze to je omyl ... pekne odrodis tam 🙂

mataharyy
24. nov 2011

@ywulla Do porodnice: 2 x osuška, 1-2x malej ručník, Porodnické vložky, Mast na bradavky, Bačkory, Žabky do sprchy, 3x noční košile, Porodnické kalhotky, 5x podložky pod pacienta, Sprcháč, Laktacyd, Kartáček na zuby, pasta, Hřeben, Župan, Čaj pro kojící matky, Odsávačka (mají i na půjčení), Podprsenka na kojení, tampóny do podprsenky, Občanka, ofocená kartička pojištěnce, těhu průkazka, oddací list, Plenky, Mokráče a nějaká kosmetika pro miminko 😉
@dualcore v případě že se to s tím odchodem doktorů nevyřeší, tak je to reálná šance, ale neboj neviděla bych to tak černě, uvidíš po prvním a když bude nejhůř odrodí tě tvuj gynekolog v ordinaci 😀

dualcore
24. nov 2011

dik baby ste zlate 🙂 ja tiez dufam ze ma nebude musiet rodit vratnik 😀

dobromila
25. nov 2011

@michaelka5 ďakujem, vážil 3920g. Držím palce!

drnduliak
25. nov 2011

@dualcore aj ja som to citala ze od 1.12. nebude porodnica fungovat, v kuloaroch sa vraj sepka, ze odchadza Durcenka!!!!! (udajne do ciech, nech si ide co najdalej, hihi)a vraj aj Hudec, a asi aj dalsi....ale hadam to tu nezavru, ved uz ani handlovu nemame, to je hroza sledovat, co sa to deje... 😒

dualcore
25. nov 2011

@drnduliak no pekne to tu dopadne ak sa to vyplni.je to zufale ale hadam najdu aspon nahradu za nich a nie ze zavru oddelenie!

majamat
25. nov 2011

ak vyhlasi prezident nudzovy stav, tak by tam musel niekto zostat. inak nie som proti zvysovaniu platov, ale aby niekomu nestacilo zvysenie 300e, tak to je sila.

drnduliak
25. nov 2011

@majamat presne tak, ucitelia dostali 9€ a zavreli huby....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre