Aké máte skúsenosti s pôrodnicou Bojnice?

minina16
28. apr 2008

ahojte rodila som v Bojnickej porodnici aj som sa trochu bala ,,lebo vela ludi ma od tejto nemocnice odhovaralo ale predsa som isla rodit tam a nestazujem si lekari boli vyborny sestricky tiez,nemala som ani najmensiu zlu skusenost ,aj ked som mala trosku zdrav.problemy po porode ale pri tom uzasnom pristupe som to zvladla. 🙂 chcem sa opytat ake mate vy skusenosti s porodnicou v Bojniciach?

mataharyy
15. júl 2011

@kkatrina Já měla první porod v pohodě, u druhého se mi zdálo že kontrakce jsou horší, ale to možná tím že hned jsem měla kontrakce po dvou minutách a minutu dlouhé, zato od první kontrakce do narození malého nebyli ani dvě a půl hodiny, takže taky naprostá pohoda 😎

lenadka
15. júl 2011

@kkatrina ja som mala druhy lepsi ako prvy 😉 ale to je aj vedenim porodu, ziadne zbytocne zasahy a dzganie kadecoho do zily ako pri prvom, akurat na konci mi pomohli oxitocinom, bola som velmi spokojna 🙂 a tiez bol rychlejsi

monulik0209
15. júl 2011

@mataharyy no ani mne sa vobec nepacilo,ze mi mlu neprilozili hned...ak pojdem druhy raz rodit,tiez to budem pozadovat

lenadka
15. júl 2011

@monulik0209 mne malu podavala doktorka hned cerstvo narodenu az som bola prekvapena, pekne sme sa mohli pomojkat a zoznamit sa, nezabudnem na to aka bola zvlastne mazlava a kozicku mala strasne jemnu a ako vonala a bola cela pokrcena, no nadhera 😵 🙂 😵

monulik0209
15. júl 2011

@lenadka no nas tam bolo strasne vela mamiciek na oddeleni,rodili sme jedna za druhou,tak mozno preto mi malu nedali....ani som nevedela ci je to dievca alebo chlapec,hned ju brali prec..az potom mi muz hovori,ze mame babu,ze doktorka sa trafila 🙂

dualcore
15. júl 2011

na margo rodenia pri dr.hudecovi musim povedat ze je to uzasny doktor a porodnik!bol pri narodeni mojho syna a koli nemu budem rodit aj 2dieta v bojniciach i napriek tomu ze zijem uz v ba.ja mam len tie najlepsie skusenosti s bojnickou porodnicou a verim ze to tak bude i pri narodeni nasho 2 pokladu 🙂

mataharyy
15. júl 2011

@monulik0209 mě malého dali hned jak se narodil na pomazlení, ale k prsu ho nechali přiložit až když byl oblčenej atp. Mě spíš fakt překvapilo že ho pak odnesli na šestinedělí a znovu mi ho přinesli až ráno, byla jsem naprosto v pohodě, nebyla jsem ani šitá a hejbat jsem se mohla normálně, tak mi to přišlo líto že jsem si ho nemohla hned nechat a to že ho chtěli odnést i na tu další noc, to jsem vůbec nepobrala 😅 To bylo v čechách fajn, že byl celou dobu semnou, hned po porodu jsem se s ním mohla pomazlit, ošetřovali ho zatím co mě kontrolovali a celou dobu jsem ho viděla (vůbec ho neodnesli ze sálu), pak ho i s vyhřívaným lůžkem dali vedle mě a tam jsme byli ty dvě hodinky, potom mě dali na pokoj a jeho na šestinedělí proběhla vizita a pak mi ho dali a až do propuštění jsme byli spolu, jediné co mi vadilo bylo že jsem ho prvně kojila až po té vizitě, takže cca po nějakejch třech/čtyřech hodinách. Tady to bylo trochu opačně, no ale hádám u třetího porodu budu zas o něco otrlejší 😀

mataharyy
15. júl 2011

@dualcore já mám hudeca jako ošetřujícího lékaře a je fakt výbornej, ale u porodu jsem měla mifkovou i tak si nemůžu stěžovat, asi jsem rádá že jsem neměla primáře, pač na mě působil jak vychřice 😅

dualcore
15. júl 2011

@mataharyy no mna sice rodil hudec ale mifkova asistovala.ja ku nemu patrim tiez a dochadzam kazdy mesiac na poradnu do pd ale stoji mi to za to.ked si porovnam to aky pristup maju tu v ba tak to je pasova robota a nie ludsky pristup aky som ja zazila v bojniciach.naozaj by som priala kazdej mamicke mat tak prijemne spomienky na porod ako mam ja a verim ze to v decembri tak bude opat.

mataharyy
15. júl 2011

@dualcore Tak ono je vždy rozdíl mezi velkým a menším městem, když jsem rodila prvně tak jsem taky jela do porodnice hodinu vzdálené, jen abych nemusela rodit v nějaké pražské "továrně na děti" 🙂

dualcore
16. júl 2011

@mataharyy presne tak.ten nazov si vystihla 🙂 viem ze v kazdej porodnici sa moze stat jak dobre tak zle ale ja som zazila pristup naozaj velmi dobry.

kkatrina
16. júl 2011

tak baby ja som asi divná a iná, ale ja som po obidvoch pôrodoch bola celá šťastná že chlapci boli v noci na novorodeneckom. Ale pravda je aj to, že moje telo má doslova alergiu na hormonálne výkyvy a po pôrodoch som bola k.o., - teplota, brutál ekzém, únava. (imunológ mi povedal že mám doslova alergiu na tehotenstvo a hormón ktorý sa vylučuje po pôrode 😖 ) No a s kojením - u mňa by sa to dalo nazvať skôr nekojenie, proste môžem robiť čo chcem, prsia veľké naliate, ale mlieka nikde 😖

@lenadka a mňa zase pri druhom napichali všelijakým svinstvom - ani sama neviem čím, ale bolo to v poho - veď vieš, videla si ma na druhý deň 😀

majamat
16. júl 2011

@kkatrina ja som tiez bola rada. este ked som netusila, ze budu komplikacie, necitila som sa dobre a navyse nemala som skusenosti s babatkom. a ked nastali komplikacie, aj som sa bala, lebo hrozilo, ze s malou niekde spadnem.

monulik0209
16. júl 2011

@mataharyy mne vobec nevadilo ze malu na prvu noc zobrali na novorodencke,ja som bola strasne vysilena s porodu a potrebovala som si oddychnut...

mataharyy
16. júl 2011

@monulik0209 To je jasný já jsem jim říkala že pokud budu v pohodě, tak že bych si ho chtěla nechat u sebe, když jsem to řekla poprvé tak se tvářili že by to mohlo projít, ale když přišlo na lámání chleba, tak to nešlo. Já jsem právě unavená nebyla, tím že jsem to měla tak rychlé, tak jsem byla v pohodě 🙂 Kdybych rodila x hodin, nebo byla pozašívaná a tak, taky bych to ocenila, ale když já měla spánkové zásoby a vše bylo v pohodě 🙂
@kkatrina to je pěkné, alergie na porod 😀 Já bych potřebovala potvrdit alergii na práci 😎 a s kojením to mám podobné, oba jsem kojila, oni vždy po jídle zaspali a já si myslela jek nejsou spokojený a oba zaspali únavou a hladný 😢 ale co střílet se z toho nebudu. Našla jsem levnej sunar v čechách při velké objednávce neplatím ani poštovné a jsme všichni spokojený, já že malej není hladovej a on že má plné bříško 😎

kkatrina
17. júl 2011

@mataharyy ja si z toho tiež ťažkú hlavu už nerobím, pri prvom ma to trápilo, lebo niektoré "kamarátky" mi to dali vyžrať že nekojím a to som sa s Kubkom trápila 6 týždňov 😖 A oni hviezdy odstavili umelo svoje deti v 6. mesiacoch a dávali im kravské mlieko 😖 Dávidka som kojila ak sa to tak dá nazvať 2 týždne a to mi ho už museli na novorodeneckom dokrmovať. My máme šťastie že vďaka mojej alergii a astme máme na predpis H.A. mlieko, takže sme vyrástli na bebe a nutrilone. A teraz? buď to pôjde alebo nie, 2 sú zdraví a žijú aj vďaka umelému mlieku, vyrastie na ňom aj tretie 🙂 a ak budem musieť na sekciu tak ani nedúfam že nejaké mlieko mať budem 😒

mataharyy
17. júl 2011

@kkatrina Já to u prvního taky nejdenou obrečela, pač "dobré" duše mi taky naznačovali jaká jsem neschopná atp. No u druhého jsem zvolila jiný postum na blbé otázky blbé odpovědi "kojíš?" chcete mi přispívat na nutrilon, nebo odstříkat do kafe? příp. "mlíko máš?" jo plnou chladničku 😎

kkatrina
17. júl 2011

@mataharyy 😀 😀 😀

lenadka
18. júl 2011

@mataharyy @kkatrina kosim sa na vas, tie hlasky 😀 😀 😀 ja malu este stale dojcim,ale uz to nie je ziadna vyhra ma zubov plne usta a dnes ma 2x tak uhryzla, ze sa bojim dalsieho prisatia, ine je dojcit babo a "zraloka" 😅 😀

mataharyy
18. júl 2011

@lenadka 😀 že žraloka 😀

21
18. júl 2011

@lenadka nemas na nas- my mame len 4, no kedze nechce, aby mi bradavka skoncila mimo jej ust, v podstate drzi zubami permanentne... Kedy si kupila taku permanentku...? 😕 😕 😕

21
18. júl 2011

@kkatrina
@mataharyy baby, ja som kojila veeeelmi dlho chalanov a dufam, ze budem aj tuto, no nikoho neodcudzujem, skor obdivujem... Ja som totizto leniva a neviem si predstavit vstat v noci a zarabat ( zohrievat) mlieko... 😀 😀 😀 😀

21
18. júl 2011

@kkatrina a ja prsia vechte a mlieka kopu.. 😀 😀 😀

kkatrina
18. júl 2011

@21 tak to máš super, ja som ani pri jednom mlieka veľa nemala. Problémy s prsníkmi to áno, tvrdé, bolestivé, aj som odsávať musela - ale nenatieklo skoro nič 😝 a v noci stávať a zohrievať - no mne chlapci vstávali max. 2x za noc, Dávidko skoro hneď len 1x, takže ja som to ako nejakú nevýhodu nemala. 🙂
@lenadka ale veď to si už za vodou - už budete mať rôčik 🙂 hneď keby ju chceš odstaviť tak ste to parádne dotiahli 🙂 ale teda nezávidím tie zúbky 😅

lenadka
20. júl 2011

@kkatrina aj by som ju odstavila, ale vzdy ma nieco presvvedci ze este nie 😅 od vcera ma teploty a jest nechce, zato na prsniku je stale, takze takutiny a potrava zabezpecena, tolko pije ze ma to zacina boliet, lebo taha a taha a laktacia sa rozbieha tak ze mi uz mlieko pri dojceni samovole vyteka aj z druheho prsa z ktoreho nedojcim 😅

bezaz
20. júl 2011

@mataharyy ja som u maleho mala podobny problem, skoncili sme na 4dni v nemocke, ale rozkojila som to, som si nepripustala, ze to nepojde, kedze babulu som dojcila do 25mesiacov 😉 takze mladas je stale plne dojceny, dokonca uz skoro mesiac nemusim ani dokrmovat a odsavat, hip hip huraaaa 😵 o financnej uspore nehovoriac a polke mrazaku namrazeneho mm tiez 😀
@kkatrina mozem doporucit na rozbehnutie laktacie okrem ineho aj senovku a costi, mne to super pomohlo, na psychiku je to balzam a mlieka mam teraz kopec 🙂
@lenadka ninke som robila liecbu sokom, ked ma uhryzla, tak som jej zajacala do ucha, ze ma to boli a zobrala prso, hned sa mlada spamatala 😉 oskar uz ma prvy zub a tiez uz obcas slusne kmasne, tak rozmyslam, aku taktiku dam na neho 😀

lenadka
20. júl 2011

@bezaz no ona spocitaku testovala zubky ale potom uz nehryzla teraz zas zacala, ona ma kusne ked uz je napapana a len sa hra, niekedy tazko odhadnem kedy jej ho uz vziat 😅

kkatrina
20. júl 2011

@bezaz díky za tipy, ja som skúšala pri prvom asi všetko, od čajov, homeopatík a len problémy som z toho mala ja a mlieko nikde. Pri Dávidkovi som si povedala že buď to pôjde prirodzene alebo vôbec a teraz uvidím podľa situácie. Ale finančne to máte pravdu - to je na slučku 😝 my sme našťastie kvôli mojej astme a alergii mali H.A. mlieka na predpis 😅

bezaz
20. júl 2011

@kkatrina katka to costi je novinka, vo svojej podstate je to liek na travenie 😀 asi preto mi tak chuti 😠 😝 spolu so senovkou a benediktom su v protokole na zvysenie tvorby mlieka, zatial neviem o ziadnom pripade intolerancie alebo neziaducej reakcie 😉 no ved uvidis.. a este, ja beriem senovku v kapsuliach, caj by som asi nezvladla 😅

kkatrina
20. júl 2011

@bezaz tie costi som brala na reflux na žalúdok 😀 tak vidíš paráda skĺbim 2v1 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre