Aké máte skúsenosti s pôrodnicou Bojnice?

minina16
28. apr 2008

ahojte rodila som v Bojnickej porodnici aj som sa trochu bala ,,lebo vela ludi ma od tejto nemocnice odhovaralo ale predsa som isla rodit tam a nestazujem si lekari boli vyborny sestricky tiez,nemala som ani najmensiu zlu skusenost ,aj ked som mala trosku zdrav.problemy po porode ale pri tom uzasnom pristupe som to zvladla. 🙂 chcem sa opytat ake mate vy skusenosti s porodnicou v Bojniciach?

drnduliak
13. mar 2013

@prievidzanka v inej polohe asi jedine ak porodis cestou do porodnice niekde v poli 😝 😝 v necmocnici pekne na koze s vyviazanymi nohami... 😝 ak je to inak, dajte mi vediet... 😉

prievidzanka
13. mar 2013

Vyviazanymi nohami? To radsej fakt v poli 😠 uz teraz sa neviem dockat 😠 Som myslela, ze uz to tam je take priatelskejsie vsak mame rok 2013. No planujem ist tam kedze to je najblisie.

drnduliak
13. mar 2013

@prievidzanka este mas cestou veterinarnu prax, ak by si teda nechcela to pole 😀 😀

lenadka
13. mar 2013

@elys V Bojniciach si môžeš vopred zajednať pôrodníka oficiálne za poplatok stanovený je v cenníku nemocnice.

lenadka
13. mar 2013

Ale fakt úprimne si myslím, že tam nie je žiadny lekár pri ktorom by som sa bála porodiť 😉

prievidzanka
13. mar 2013

@drnduliak to je vyborny napad 😀

elys
14. mar 2013

Este by som sa chcela spytat, ake naramky sa pouzivaju v Bojniciach? Stale tie umele kruzky s cislom na gumicke? V PE uz davaju take, ktore sa daju zobrat domov, v pamatnej knizke ho ma syncek nalepeny, len neviem, ako to bude v Bojniciach, ci aj odtial si mozeme zobrat na pamiatku a nalepit do knizky, alebo casy sa tam nemenia...

majamat
15. mar 2013

@elys ja som bola pred 2r a vtedy boli cisla na snurke, ale nieco sa mi zda, ze sme nieco dostali domov. uz si napamatam. skusim pozriet.

majamat
15. mar 2013

@elys pozrela som to a mam jedine tu karticku s udajmi a menom, co mala na postielke.

elys
15. mar 2013

@majamat jaaj,to je skoda.lebo v tych novsich pamatnych knizkach je hned na zaciatku kolonka "naramok z nemocnice", prvy syncek to ma pekne nalepene,taky drobunky modry naramocek.s jeho menom

majamat
15. mar 2013

@elys a to mne dali naramok dole, lebo som mala tazkosti a nemohli mi zilu napichnut. dost mi praskali. skoda, ze som si nevyfotila tie moje predlaktia. boli cele modre. kazdy len kukal, ze co mi robili. to som bola na porodnej sale, uz 2x, potom ma dali na pooperscku a na druhy den pooobede ma dali na izbu na sestonedelie. cely ten cas som nemala naramok, ale zas by im jedno dieta zvysovalo a navyse, ze som rodila, na to dlho nezabudnu, lebo som rodila v ten den jedina a mala som viac komplikacii. stale sa okolo mna motali.

weirdo
15. mar 2013

@elys - ja som rodila necele 3 roky dozadu a dostavali sme tie cisla na snurke, ale aj naramky, kde je meno, miery, cas narodenia a aj to cislo, co je na snurke, teda mala to mala, ja nie, to jej zostalo a zobrali sme si to domov ako pamiatku 😉

pd900bo
15. mar 2013

@lenadka ja som bola na vdycharni sama ani na sale nemali ziadnu mamicku a dalsia prisla az ked ma odvazali na izbu ona sa tam prave vyplnovala papierovacky..

pd900bo
15. mar 2013

@elys my sme mali tiez naramok na ktorom je meno taky umely.. malej to dorezalo celu rucicku tak som jej to dala dole.. ked sme odchadzali sestricka mi povedala nech to necham na posteli ja som to supla do tasky takze ho mame doma 😀 😀 😀

elys
15. mar 2013

@majamat a ake boli komplikacie pri porode? Ja som tiez mala tazky teraz chcem ist radsej do Bojnic, v PE som bola sklamana

elys
15. mar 2013

@weirdo
@pd900bo presne taky som mala na mysli. V PE maju len take s menom, jeden ma mama, druhy babatko a mozu sa zobrat domov. Chlapci modre, dievcatka ruzove.

majamat
15. mar 2013

@elys ja som bola po 4 vyvolavacke. malej sa nechcelo na svet. potom sa porod rozbehol a ctg nebolo dobre, ale v skutocnosti mala nemala problemy, len pri kontrakcii im neodmeralo dobre jej srdiecko a zobrazovalo sa to zle - mimo kontrakcie. ak by to bolo zle, zvazovali aj sekciu no rozbehlo sa to rychlo. mala sa nestihla dobre ulozit, tak sa narodila sice s hlavickou, ale popri hlavicke mala ruku. bola som z toho velmi potrhana. porodnicka len hlavou krutila. ona mi zasila krcok - tam bola obojstranna ruptura a na hradzu zavolali chirurga. mala som rupturu 4stupna, co je najhorsie. chirurg si ma dal uspat, lebo to bolo moc. pozasivali a potom neskor ma previezli na izbu. nebolo mi stale dobre. hlava sa mi tocila, brucho ma bolelo a ked mi sestricka namerala nizky tlak, tak patrali co sa deje. krvacala som do maternice. vytiahli zo mna liter cerstvej krvi a zrazenin. uz pri porode mi napichli zilu az na 3x a pri krvacani som ich mala skolabovane, tak to mozno az na 10x sa podarilo. aj mi trafili do zily, ale vzdy praskla a kedze mi tiekla transfuzia, tak sa mi to lialo pod kozu a teda lave predlaktie som mala fakt cele modre. sestricky sa snazili do mna naliat krv, infuzie a lieky a obe dr. sklonene medzi nohami, znovu zasivali a masirovali maternicu, aby sa zavinoovala, aby som nevykrvacala. uz som to tu niekde aj rozpisovala. no akoze ziadna slava ten moj porod. a ta moja potvorka mala, co ma takto potrapila bola nastastie OK, ale aj potom sme si uzili. mame za sebou zachadzanenie sa a to aj take, ze som myslela uz na zachranku. oci vyvratene, pena z ust, bleda, nedychala. no hrozne. mame za sebou niekolkomesacny rev, nedostatok spanku cez den koli kolikam. mame za sebou reflux a opakovane dusenie sa mliekom. reakcie po kazdom jednom ockovani, opakovane infekcie, soipliky so zahnisanymi ockami. pretrvavajuce zapareniny - alergia na pampers a huggies. nezlepsilo sa ani latkovkami, lebo jej vadilo asi nieco v strave, co potom vykakala. synechiu - to je zarastenie posvy takou blankou. ked jej to dr. pretrhla prstom, nechcela sa nam dat potom prebalovat. a bojovali sme pri vsetkom - strihanie nechtov, obliekanie, odsavanie soplikov, kvapky do oci a nosa, prebalovanie, meranie teploty, cipky a pod. ani sponky a gumicky mi donedavna nechcela. prezili sme si aj riadne amoky, ale nepovolili sme a nastastie sa to zlepsuje, aj ked ma rozculuje jej terajsie oblubene slovne spojenie - neda sa a popritom zuri. pre mna je materstvo chvilami riadny boj, ale tych krasnych chvil je nastastie ovela viac.

elys
15. mar 2013

@majamat uf ☹ tak to ste sa poriadne potrapili,to mi je luto.a 4 vyvolavacky no parada.

majamat
15. mar 2013

@elys a po mne bola jedna, co mala 5 a sestricky zazili uz aj 6. mne asi zabralo aj to, ze mi dali klistir. aj to moze podrazdit.

elys
15. mar 2013

@majamat jaj uz nech mam po tom,porod je otrasny zazitok..jasne ze drobci za to stoja,ale priroda to mohla lepsie vymysliet a nie nas takto trapit

luci137
16. mar 2013

@prievidzanka ahoj,tie vyviazane nohy su to najmenej co ma vtedy trápilo,inak ked som zbadala to "porodne kreslo" tak som bola dost prekvapená,to nebolo kreslo ale cista vysoká lavica -dost problem tam v bolestiach vyliezt,ale zas až na jednu sestričku ktora bola mudrejsia ako vsetci doktori dokopy si nestazujem veru,(keby ju posluchnem tak nechcem ani vediet co by bolo s malým)

majamat
16. mar 2013

@luci137 ani mna netrapili vyviazane nohy a dokonca som na to uplne zabudla. ved v takej chvili sa clovek uplne neovlada a aspon tie nohy boli tam, kde maju byt. nikoho som nekopla 😀

luci137
16. mar 2013

@majamat no ved mne to aj pomohlo som sa trosku zaprela 🙂 mozem povedat ze ako som sa najviac bala nastrihu a samotnemu porodu to nakoniec bolo uplne to najmenej,malý ma dost potrapil mala som dlho silne kontrakcie každé 2min +krvacanie a malý stále nic..tlacil sa tlacil ale nemal este ako a kade von..no hroza a len čakat,stale mi vraveli nech to rozdýchvam nesmiem tlačiť no a to bolelo najviac,myslela som ze sa rozlomim na dve casti vsetko mi slo do krizov no velka bolest,ani sediet ani lezat ani stat..nič...a ten čas šiel tak pomaly...a čo sa týka tých porodníkov podla mna je to jedno,mota sa ich tam pod chvilkou dost, ja som mala 2 + primára a dve sestry čo sa mi zvalili na brucho

majamat
16. mar 2013

@luci137 ako dlho si mala kontrakcie? u mna to slo rychlo. ked mi dali vyvolavacku, musela som 2hod lezat. citila som tlak na moc. mechur. to sa mi uz rozbiehali kontrakcie. som si myslela, ze ak to bude taketo nieco, aj ked silnejsie, tak parada. ved to nic nie je. len sa mi chcelo strasne na wc. to som mala parkrat po 30 min a rychlo to preslo na 4 min. to som mala tiez kratko a potom hned 1-2min. no zrazu sa kontrakcie tak zosilili, ze som nedokazala ani vstat a zavolat sestricky. boli po 1 min a trvali urcite aspon 30 sec. ledva som jednu predychla, uz prisla dalsia. a bola som tam uplne sama, sestricky niekde sedeli a nikto nepredpokladal, ze sa to takto rozbehne. ked som chcela zavolat mm,tak mi povedali, ze to bude asi este na dlho a nakoniec to trvalo len 1,5hod. dr. mi pustila vodu, stale kontrolovali ctg. na zaciatku nemohli najst malej srdiecko. stale im ukazovalo tep okolo 100, ale to bol moj. potom mi dali pasy a kedze nedrzia moc dobre, v tych hnusnych silnych kontrakciach som musela lezat bez pohnutia. stale boli pri mne a kontrolovali a rohodovali sa, co dalej, kedze to ctg bolo zle. samotny porod bol velmi rychly, ale nevladala som moc tlacit. doteraz mam pocit, ze ta poloha mi nebola dobra a nevedela som sa tak moc zapriet. sestricka mi zatlacila na brucho a prebehlo to rychlo. citila som ako to tam vsetko natahuje, aj to stipalo, ale najhorsie pre mna boli tiez tie silne kontrakcie.

majamat
16. mar 2013

aby to blbo nevyznelo, tak to ctg na zaciatku kontrolovali len tak, ze mi to rukou prilozila na brucho a potom mi az napojili normalne pasy.

luci137
16. mar 2013

@majamat mne začali o 9 vecer,bola som tam uz o den skor lebo som mala po termíne,no ako tak sa dali rozchodit rano o 7som sla na tie pasy a na vysetrenie a vraveli ze uz tam mam ostat tak mi do pol hodinky prisli bolesti už velmi silné,strasný tlak v krížoch a smerom dole, no stale som nebola otvorena,no tiez mi dali klystir a cakalo sa,najhorsie je ze pri kazdej kontrakcii som aj krvacala a celkom dost ale nikto to neriesil,posielali ma do sprchy furt a mne tam bolo este horsie,z tej horucej vody,ked prisla kontrakcia valala som sa po tej fit lopte a to mi bolo este horsie proste som nemohla najst taku polohu pri ktorej by sa to dalo ako tak rozdýchat,bolo nas tam viac na tej vzdycharni a jednej dovolili tam mat muza takze mi to nebolo moc prijemne ked som tam okolo neho fučala a liezla do sprchy a von ale uz mi to bolo jedno..bolesti silne a furt som sa neotvarala,aj voda mi sama praskla ale stale nic,najhorsie bolo ze som nevladala dýchat a už vobec nie rozdýchavat ked sa mi uz zahmlievalo pred ocami tak ma odviedli na to kreslo ze mi daju kyslik ale tam som uz dostala take bolesti ze som ostala v takom krci a nemohla som sa ani pohnut no a ta mudra sestricka zacala na mna nech zlezem dole ze co robim ved nemam take bolesti....ale mne sa nedalo no a o minutku na to doletel primar ze rýchlo musi von..ako nechapem co by sa stalo keby si zase odkracam naspat do vzdychárne,samozrejme ma aj nastrihli a dost dlho sili zvnutra aj zvonku dost to bolelo,no malý sa narodil bol biely ak stena ani neplakal brali mi ho hned prec,a jasne ze az na druhý den mi povedali ze som stratila vela krvi,malý bol pridusený nemal kyslík a napil sa plodovej vody kt,už bola zelená,takze rýchlo museli davat atb...takze dakujem aj tak ze tam bol primár a vsetko urýchlil-lebo ostatní na mna pozerali ze co teda sa bude diat.....

luci137
16. mar 2013

@majamat a zabudla som malý sa narodil 11.59h, tiež som bola sama na tej vzdychárni nemala som tam nikoho

majamat
16. mar 2013

@luci137 hrozny zazitok. esteze to nakoniec dobre dopadlo. aj ja som sa otvarala horsie, ale ked sa rozbehli kontrakcie a mala som na sebe pasy a nejak som zatlacila. vtedy som uz citila, ze ide hlavicka. mozno aj preto sa mi krcok potrhal.

mamcajanca
16. mar 2013

Ahojte,som v15tom tyzni a mam takmer kazdy den silne krce v bruchu,obcas vraciam a doktor povedal ze je to nomalne.je to normalne?

luci137
17. mar 2013

@majamat no veru,každý sa mi čudoval prečo idem do Bojníc,ale neviem ja nejak neriešim kde je krajšie a čo kde maju nove a stare.....ale proste ide o tých ludi hovorim až na tu sestru vsetko ok 🙂 myslím že by ma to bolelo rovnako aj inde (pokial si clovek neda epi)

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre