Aké máte skúsenosti s pôrodnicou Bojnice?

minina16
28. apr 2008

ahojte rodila som v Bojnickej porodnici aj som sa trochu bala ,,lebo vela ludi ma od tejto nemocnice odhovaralo ale predsa som isla rodit tam a nestazujem si lekari boli vyborny sestricky tiez,nemala som ani najmensiu zlu skusenost ,aj ked som mala trosku zdrav.problemy po porode ale pri tom uzasnom pristupe som to zvladla. 🙂 chcem sa opytat ake mate vy skusenosti s porodnicou v Bojniciach?

veronciatko
2. feb 2009

Jéj Dobromila gratulujem k synackovi! To je super, ze mas pozitivny zazitok. Prajem vela zdravicka a rychle zotavenie!

katuskapd
4. feb 2009

Ahojte baby,
ja som tiez rodila v bojniciach a celkový dojem je pozitívny. S tou Epi je to tak, že som ju tiež chcela,len som nemala ešte bolesti a bola som otvorena na 4cm. Dávaju ju od 5 cm ale musíš mať kontrakcie v malých intervaloch. A je to tak že sestrička ti povie, že máš polovicu za sebou a už to zvládneš.

Ja som mala doktorku Lomenovú takú mladú, a kontroloval ma aj primár. Bol celkom fajn, keď si spomeniem ako mi nakázal zadržať dych, a tlačiť sa stále smejem. Vyzeral ako ryba na suchu. A celkovo som mala rýchly porod. Bolesti som dostala o pol 10 a 12,17 bol malý na svete.
Tak držím palčeky čakateľkám.

katrin21
4. feb 2009

katuska: no tak to si stastna zena... taky rychly porod.. to potom jasne...
inak, to je blbost, ze davaju epi az po 5 cm... mne davali v MT normalne ked som bola len na 3, ze naco sa budem zbytocne trapit... nechapen preco ju v Bojniciach tak neradi davaju.... a ze mas uz polovicu za sebou, ked si na 4cm? no neviem.. v tvojom pripade mozno, ale su zeny ( ako ja), co sa otvaraju cele hodiny.. aj 24 hod....
Lomenova je fakt zlata 🙂 taký smejko

zdenus
4. feb 2009

z dr.lomenovej som mala aj ja velmi dobry dojem, robila mi prietoky v 38tt a aj sono po porode, taka mlada usmiata sikovnica to je 😉 😉 😉

bezaz
4. feb 2009

zdeni to bola lomenova? tak ta mi tobila pred porodom prietoky {chico vtipne poznamenal, ze ci som vobec tehotna, ked nemam brucho} a potom nas spolocny utz v nedelu po porode 😀 zlata bola.. myslim, ze vsetky mlade doktorky v bojniciach su velmi mile

dobromila
4. feb 2009

veronciatko - dakujem 😉

katuskapd - fakt, si stastna zena, vsak ten tvoj porod sa da normalne nazvat bleskovy! 😲 To som este nepocula. A byt otvorena na 4 a nezazit dovtedy bolest - to ja som sa na 4 otvarala celych 12 hodin pravidelnych 12-15 min. kontrakcii, ktore boleli ako 😠

zdenus
4. feb 2009

tak ja sa pridavam k rychlorodickam 😉 , pri prvom porode som dosla do nemocky, lebo som mala pravidelne ale len mierne kontra a dr.hudec pozera, ze otvorena na 6 a vas to neboli? 😲 ...a o 4 hodky bola eliska na svete, ako prvorodicka 😕

druhy prod bol tiez pohoda, prijal ma rano o 5...potom sa to trochu seklo, ale aj tak o 8,50 bola lauza na svete...a slabucke bolesti som mala od polnoci 😉

takze, takto rodit kludne aj kazdy rok 😀 😀 😀

katrin21
5. feb 2009

dobromila: ja som sa na 5 cm otvaralka 24 hodin... a kontrakcie som mala asi kazdu minutu.. vkuse... davali mi infuzku..... z toho uz len na 3 cm som sa otvarala od rana 9.30 odkedy mi pichli vodu au do vecera, cize 12 hod... kdeze taky rychly porod.. to su skor vynimky.... do tych 12 hod. je nezny standard.. a aj viac

bezaz
5. feb 2009

tak mne trval porod 8hodin, mala by sa narodila aj skor, len bola "obesena" na pupocnej snure a nezostupovala.. a take poriadne bolesti som mala asi 2hodky

bubba
5. feb 2009

caute baby neviem ci viete,ze to sem chodia citat aj lekari z bojnickej nemocky- porodky,tak ked si budete chciet pisat nieco intimnejsie tak potom Ip aby sa vam nestalo to co sa stalo uz 2 tu..neprijemnosti za vyjadrenie sa v negativnom slova zmysle...proste zijeme v demokratickom state....no nie??

zdenus
5. feb 2009

a bubba co, kto, ako ??? 😕 😕 😕

ale inak ok, tot je verejne forum, kazdy, kto tu pise, musi ratat s tym, ze to moze hocikto, aj dotknuta osoba, citat 😉 😉 😉
ale ked si clovek stoji za tym, co pise, tak potom je ok 😕 😕 😕

dobromila
5. feb 2009

suhlasim so zdenus, verejne forum znamena, ze si to moze citat naozaj ktokolvek a MK je uz poriadne popularny a znamy, takze treba vazit slova. Ale pokial si clovek stoji za tym ,co napise, tak v tom nevidim problem

bubba
5. feb 2009

samozrejme ale ked niekto napise svoju skusenost o svojom porode aby povedal aj ostatnym ako to bolo a niekto to chce zneuzit proti nemu,tak potom je to ake verejne forum ked si museli dat pomazat prispevky aby im domov nedosiel nejaky papierik zo sudu??ved ked uz chcu nieco obhajovat druhe strany tak preco to neurobia tiez verejne ale budu sa vyhrazat??
sak ja sa vam tu nechcem pliest,ja len ze pozor!! 😉 ahojte a gratulujem ku detickaaaaaaaam

zdenus
6. feb 2009

no ja by som sa obcas ani necudovala, keby sa ktosi stazuje, lebo v niektorych temach, nehovorim ze v tejto, dokazu niekoho verejne nazvat k...tom, tak to je uz silne kafe 😕 😕 😕
a treba sa obcas na vec pozriet aj z druhej strany, ze asi by nikomu z nas nebolo prijemne, keby sa o sebe docita na nete, aky je ch.u.j 😝
ale pokial tu clovek uvedie fakty a neprida si svoje "chimery", tak pohoda, vyhrazky neobstoja, ved je to tvrdenie proti tvrdeniu 😉

bubba
6. feb 2009

zdeni,ip 😉

moncicii2000
6. feb 2009

ahooojte ja som rozhodnuta ist rodit do bojnic .. chcem sa opytat ci si tam brat aj nejake veci ako olejceky, pudre a tak alebo ci tam my vsetko poskytnu ... ??? alebo co vlastne ?? hmmm dakujem ..

bubba
6. feb 2009

nic ti tam nedaju aj plienky si musis doniest a ked nebudes mat,tak dodatocne...
ber si...podlozku pod teba po porode aspon 2 ks(lekaren)zo 30 plienok pre novorodneca,vlozky poporodne,prezuvky,aspon 2 nocne kosele,kozmetiku pre seba(kefka,apsta,sprchac....)a napr ja som tam mala pre malu hadam vsetko mozne a kupala som ju tam iba raz (sprchacik,kremik)a cojaviem co este baby poradte naco som zabudla 😀
verim tomu ze keby pohladas tak najdes temu "co so sebou do porodnice" 😀

bubba
6. feb 2009

aha ja som ti ju aj nasla,vnutri mas kopec odkazov:

https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

moncicii2000
6. feb 2009

dakujemmm .. a este sa ta chcem opytat .. tak uz nepoziciavaju oblecenia a tak ..?? a na pupok ti tiez nedali?? aj to si si doniesla,??

bubba
7. feb 2009

oblecko pre babo ti daju taku osklbanu koslieku a rozpranu ciapocku 😀 😀 moja mala v tom vyzerala ako taky supacik,na podpis ma tusim kazda rodicka v prenajme 5 ks platenych plienok a to s tym pupkom to si fakt nepamatam ale zda sa mi ze to tam robili...
jaj a aj perinku ti tusim pozicaju...
no a este si dones ortopedicke nohavicky pre babo

zdenus
7. feb 2009

nebolo treba ani kozmetiku pre babo, ani gencianku na pupok...to dali, aj oblecko pre babo...ked chces vlastne, tak si dones, ale nam dali vsetko, aj zavinovacky, aj latkove plienky, len ortopedicke nohavky bolo treba mat z domu....
to oblecko nie je zrovna ako od gucciho, ale bolo ciste, my sme mali nerozhtrhane.....skratka obycajne platenne kosielky, cipaku mala len v den porodu a to , ako v nej vyzerala som neriesila, lebo pre mna bola aj krasnucka, aj keby ma na hlave kyblik 😀 😀 😀

moncicii2000
7. feb 2009

tak to je fajn ze to tam poziciavaju aspon to nemusim s domu vlacit ... dakujem za rady ... 😉

moncicii2000
7. feb 2009

a este som skoro zabudla a to sa porodnik vybera alebo to mi nejakeho daju ?? lebo ja ziadneho nepoznam ?? 😒

katuskapd
7. feb 2009

dobromila - veru rýchly pôrod,len to šitie bola sila,asi daň zato. Neviem ci to je dedične, ale mamina mna rodila tak isto 3 h a brata este kratsie. Chvalabohu zato. A kto to je ten MK, nejak nie som v obraze.

dobromila
7. feb 2009

katuskapd - dedicne asi ako u koho, moja mamka mala 4 rychle porody, ja zatial jeden cca 12 hod. a druhy 17. Su aj horsie pripady, ale ...
MK - modry konik 😀

katuskapd
7. feb 2009

dobromila diky za to vysvetlenie, doma som vyse roka a závity už prestavajú fungovať,xixi. Však hovorím vďaka bohu za ten rýchly pôrod. Ja som sa strašne bála, ale nejak som rezignovala a čakala čo bude, ale statočne pomáhal aj manžel. A myslím že tá psychická pohoda tiež niečo ubrala z bolesti.

moncici - keď si chceš vybrať tak dopredu niekoho oslov, inak bude ten ktorý má službu, alebo cez deň koho určí primár, aspon myslím.

katuskapd
7. feb 2009

Katrin21- Ja viem že sa to dá tažko uveriť,ale bolo to takto. Prijali ma kvoli preeklamsii, v ten deň pichli vyvolávačku a nič. Ráno vizita to už som bola na 3 cm, pustili mi vodu zase vyvolávačka,klistír, 4cm a nič. Sem tam sťahy v podbrušku. Potom ma dali na infúzku oxitocín a potom sa to rozbehlo 6cm, 8cm malý bol na 2 kontrakcie vonku a to mal 3630g. A s tou epi aj odhovárali že musia tam byt další ludia, prístroje, tie mali vtedy na chodbe nachystané. Ale to je moja skusenosť.

moncicii2000
8. feb 2009

no neviem ale asi to necham na nahodu dufam ze mi daju nejakeho - nejaku normalnu ktora pochopi ze nemozem vse vediet ked som prvorodicka .. 😉

katuskapd: takze ty si rodila v bojniciach ako sa ti tam lubilo ??? alebo co nelubilo??

katuskapd
8. feb 2009

Moncici podla mna to bolo vsetko v pohode.čo sa týka pôrodu, aj sestričky boli milé. Ja som mala akurát problémy s kojením. Malý mal žltačku bol veľmi spavý, nechcel sa prisať. Narazila som aj na neochotu. Chcela som malého okupať a 3h som čakala na sestričku. Ale všetci máme zlé dni, takže nikoho neobviňujem. Celkový dojem pozitívny.

bezaz
8. feb 2009

monci inak vsetky mlade doktorky si uplne v pohode, takze sa mozes obratit aj na niektoru z nich 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre