Aké máte skúsenosti s pôrodnicou Bojnice?

minina16
28. apr 2008

ahojte rodila som v Bojnickej porodnici aj som sa trochu bala ,,lebo vela ludi ma od tejto nemocnice odhovaralo ale predsa som isla rodit tam a nestazujem si lekari boli vyborny sestricky tiez,nemala som ani najmensiu zlu skusenost ,aj ked som mala trosku zdrav.problemy po porode ale pri tom uzasnom pristupe som to zvladla. 🙂 chcem sa opytat ake mate vy skusenosti s porodnicou v Bojniciach?

stanka77
25. mar 2012

@majamat Ja som sa tiež pred prvým pôrodom nebála. Chodila som na predpôrodnú prípravu k sestričke doktora Hudeca k pani Bednárovej a tá o tom vie tak super rozprávať, že moje obavy z pôrodu boli hneď preč. Ale po skúsenostiach s prvým pôrodom som sa pred druhým hrozne bála. Asi aj preto som si privodila komplikácie a porodila o mesiac skorej, takže radím nestresuj sa. Vôbec to nemusí byť také zlé ako prvý pôrod. Sekciu Ti asi nikto na želanie neurobí, iba keby si mala nejaké indikácie.

majamat
25. mar 2012

@stanka77 no ono by sa to aj dalo pokladat za indikacie, ale ak by bol dr moc proti sekcii, tak by sa mohol rozhodnut aj pre normalny porod.

jedinecna
2. apr 2012

@stanka77 mlade dr neurobia nic, dokym to primar neodklepne ... aj s Hudecom som sa tam bavila, aj s docentom ... a vsetci mi povedali - musime pockat na primara, musime pockat co primar povie - proste bez jeho rozhodnuti neurobia nic ....noc pred tym ako som porodila - tak odchadzal domov a vsetkym im tam daval instrukcie co so mnou maju robit - pocula som to a skutocne neurobili ani o krok viac ako im kazal. Rano ma opat vysetril...ze porodim, na porodnom boxe malej klesli ozvy - opat ho volali - a az on povedal "zivot ohrozujuci stav, akutny cisarsky".... opat sa cakalo na neho .... proste ma tam hlavne slovo, je jedno ci si u starych alebo mladych lekarov, vsetko zalezi co p.primar povie

stanka77
2. apr 2012

@jedinecna To máš úplnú pravdu. Primár má hlavné slovo. A práve preto, že som to vedela, tak som si k druhému pôrodu volala rovno jeho. Lebo zase by sa čakalo ako on rozhodne. 🙂

cherry1981
3. apr 2012

baby chcem sa opytat, posledny mesiac ste chodii na kontroly do nemocnice? pripadne ak ste mali vybraneho porodnika, a ake vysetrenia Vam tam robili? Robili kazdy tyzden aj prietoky a CTG? 😕

tibinka22
3. apr 2012

@cherry1981 ja chodím k dr. Mífkovej, mala ma aj rodiť, aj ma odrodila, čiže ja som chodila len k nej do ambulancie a tam mi robila každý týždeň prietoky od 36. tt 😉

reka99
3. apr 2012

@cherry1981 ahoj mne sa malicky narodil 1. februara takze mam cerstve zazitky. Mam doc. Lanyiho a je perfektny. Pri prvom porode som mala mudr. Bakovu, fantasticka osoba nikto lepsi pri porode byt ani nemoze. Kludny a profesionalny pristup dala by som ju vymenovat za doktorku roka 🙂 Strasne som chcela aby mi bola aj teraz pri porode a vyslo to. Bojovala som za epiduralku od zaciatku a aj tak mi ju nedali, tolko ma odhovarali az nestihli 🙂 Ale nastvali ma, mala som na nu pravo a vsetci sa tvarili ako keby mi ju oni mali zaplatit. Prenasala som do 41. tyzdna tak mi vyvolavali porod. Aj prvy som mala vyvolavany ale tento bol na neporovnanie lepsi. Neboj my zeny sme silne vsetko zvladneme 🙂 Vlastne vsetci v nemocnici su super okrem primara, ten robi len rozruch vsade a sposobuje nervozitu ci uz pacientkam alebo personalu. Velmi sa mi jeho pristup nepaci.

neeelaaa1
1. máj 2012

ahojte baby...potrebovala by som poradit teraz citam ze prietoky to co je, mne o tom nikto nic nikdy nepovedal?a vela ludi nadava na primara a normelne niekedy rozmyslam nas tym ze ked ho budem mat ci nebude taky ako som o nom pocula...a viete kto teraz robi na porodnici a odrodieva?

majamat
1. máj 2012

@neeelaaa1 prietoky sa vysetruju Sonom, ale uz si nepamatam kedy. niekedy ku koncu tehu, ale zalezi aj od dr. mne to robil moj gyndos, nie v nemocke. vysetruje sa prietok krvi pupocnikom. a kto robi v porodnici, neviem, lebo som tam bola pred 15m a uz sa to trochu pomenilo.

cherry1981
7. máj 2012

Tak baby, ja mam cerstve zazitky z porodnice v Bojniciach a rizikoveho oddelenia. Nemozem povedat jedine krive slovicko, ci na lekarov, alebo na sestricky, ako na porodnici, tak aj na rizikovom. 🙂 Vsetci boli velmi mily, a robili vsetko preto, aby sme ja a malicka boli v poriadku. Narodila sa skor v 36+1 mali sme problemy, a nebyt primara Durcenku, a doktora Volmana, neviem ako by sme dopadli. Ja primara odporucam vsetkymi desiatimi, ta starostlivost na rizikovom aj na porodnici bola uzasna a dakujem im za zdravu Paulinku 🙂 🙂

cherry1981
7. máj 2012

@neeelaaa1 Mne robli prietoky teraz v nemocnci 3 krat denne 😕 , ale mali sme problemy a furt mi ich robil iny lekar 🙂 Podla toho kto mal sluzbu

neeelaaa1
9. máj 2012

no,aj tak neviem co to je ale pohode...casom sa dozviem a uz je vsetko pohode?

bubba
9. máj 2012

@neeelaaa1 čo nechápeš? prietoky v pupočnej šnúre - či je dieťa dostatočne vyživované a okysličované

neeelaaa1
10. máj 2012

@bubba ahoj...dakujem velmi pekne za vysvetlenie.....

bubba
10. máj 2012
tinkos
28. máj 2012

Ahojte ja som prave 10 dni po porode a dakujem bohu ze som rodila pri primarovi, zistili mi totiz poruchu zrazania , a pravdepodobne by som mohla vykrvacat, vdaka primarovi ,kt. zavolal na hematologiu sa veci zacali rychlo riesit, nakoniec som rodila sekciuou v plnej narkoze ale som rada , lebo nemam ziadne poporodne komplikacie a mam krasneho syna. Velka vdaka patri samozrejme aj sestrickam pretoze su obetave a chapave, kazda jedna bola mila a tolerantna...

hanka286
4. jún 2012

ahojte..my sme práve v 33.týždni a tiež pojdeme s dvojičkami do bojnickej nemocnice..počula som na primára vela kadejakých vecí,ale ako tu tak čítam,tak asi záleží aký má deň,lebo podla toho može byť aj fajn..inak asi pred mesiacom som počula,že práve primár Ďurčenka by mal skončiť a mal by sa primárom stať niekto nový..takže žiadne zmeny sa tam nekonali?

zuzanapd
4. jún 2012

... ja na pána primára nemôžem povedať krivého slova... pred dvoma rokmi ma prijímal so silným zápalom na gynekológiu, bol maximálne starostlivý... tak isto sa chová aj teraz, keď sme sa stretli na odd. rizikového tehotenstva... pamätal si ma spred tých dvoch rokov a správanie mal super...
... tak isto nemôžem povedať niečo zlé na žiadneho doktora a doktorku gyn.-pôr. oddelenia... veľmi milý prístup, ochota, snaha poradiť a pomôcť...
... aj touto cestou ďakujem všetkým z rizikového oddelenia, už som tam ležala v tomto tehotenstve 3-krát a viem, že ma tam ešte pár krát privítajú... super sestričky a pán doktor Vollmann - doktor s veľkým srdcom...

lenadka
5. jún 2012

@zuzanapd 😵 pekne si to napísala 😵 Dr. Vollman je super, veľký doktor s veľkým srdcom 😉 🙂 tiež som k nemu načas chodila do rizikovej poradne a 2x bola hospitalizovaná, bola som milo prekvapená aký sú všetci na rizikovom super 🙂

maxinax
16. júl 2012

Ahojte, nechcem si zazmluvnovat ziadneho doktora, ako to v tom pripade funguje s kontrolami pred porodom v nemocnici?

majamat
16. júl 2012

@maxinax ja ti moc nepoviem. kym som nesla do porodnice na vyvolavacky, som chodila len k mojmu gyn.

zuzanapd
16. júl 2012

@maxinax to by ťa mal inštruovať tvoj gynekológ kde a ku komu máš ísť v nemocnici... na ctg pokiaľ si nebola riziková raz za týždeň na pôrodnú sálu a na prietoky tiež raz týždenne, tie robia od 11:00 hodiny na sone

lenadka
25. júl 2012

@maxinax presne, to ťa pošle tvoj gynekológ na vyšetrenie do nemocnice, inak som normálne pri prvej dcérke dokonca chodila len k svojmu gynekológovi okrem sona a prietokov v nemocnici a potom som išla rovno do pôrodnice, pri druhej som mala rizikové tehu, tak som chodila do rizikovej poradne k Dr. Vollmanovi do nemocnice a pôrodnicu som si bola pozrieť v rámci predpôrodnej prípravy čo robí jedna milá sestrička v pôrodnici v Bojniciach. Kedy máš termín?

penelope1
16. aug 2012

Tak ako je to s tou epiduralkou v Bojniciach? Nechcú ju dávať?alebo...?

zuzanapd
16. aug 2012

inak mám za sebou pôrod - cisársky rez, malý bude mať v pondelok 3 týždne... bola som nadmieru spokojná... starostlivosť na pooperačke, na pôrodnici, ale aj sestričky z novorodeneckého boli super... sekciu som mala plánovanú kvôli preeklampsii... mala som spinálnu analgézu, bolo to super - hneď, ako malého vybrali z brucha, mi ho ukázali, potom, keď ho obliekli mi ho doniesli na stôl a priložili mi ho na hruď, aj keď len na chvíľu a potom ešte raz, keď ma prevážali zo sály na pooperačnú izbu... malého mi doniesli prvýkrát na priloženie na pooperačku poobede a potom ešte večer, na druhý deň ráno a doobeda a poobede ma preložili na pôrodnicu a tam som mala malého až do večera pri sebe a od stredy som ho mala pri sebe stále až do piatku, keď nás pustili domov...
... sekciu mi robili dr. Baková a dr. Mifková, anesteziológa som mala dr. Chovana, ten mi počas celého zákroku hovoril že čo teraz robia a čo budú najbližšie robiť...
... úžasní ľudia...

luci137
24. aug 2012

ahojte, máte niektorá čerstvé zážitky z bojnickej porodnice?? 🙂

penelope1
9. sep 2012

Rodili ste niektorá s epidurálkou v Bojniciach ?

21
17. sep 2012

dievcata, neviete, co je s Hudecom? Zevraj to nevyzera dobre... ☹

majamat
17. sep 2012

@21 aj ja som pocula, ale uz asi pred 1-2t. neviem, ako je s nim teraz.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre