Aké máte skúsenosti s pôrodnicou Bojnice?

minina16
28. apr 2008

ahojte rodila som v Bojnickej porodnici aj som sa trochu bala ,,lebo vela ludi ma od tejto nemocnice odhovaralo ale predsa som isla rodit tam a nestazujem si lekari boli vyborny sestricky tiez,nemala som ani najmensiu zlu skusenost ,aj ked som mala trosku zdrav.problemy po porode ale pri tom uzasnom pristupe som to zvladla. 🙂 chcem sa opytat ake mate vy skusenosti s porodnicou v Bojniciach?

monika22.2
1. nov 2008

Ahojte baby 🙂 ...ja som sa tiez chcela dozvediet ako sa dostanem k p. doktorom keby som si chcela zajednat, na nete som nasla mailovu adresu bojnickej nemocnice- konkretne gynekologia, ale akosi mi neodpisuju...zeby nemali cas?! 🙄 ...ak viete o postupe budem vam vdacna

bezaz
1. nov 2008

monika bud cez nejakeho znameho, alebo ak nemas, tak podla mna si treba zistit, kedy ma ten vybraty doki ordinacne hodiny, pripadne sluzbu a dojst za nim osobne 😅

monika22.2
1. nov 2008

..dakujem bezaz...no budem to musiet riesit...sa mi to krati 🙂 ...ale ozvala sa mi jedna zlata dula..tak jej skusim napisat...a koho si si vybrala pri porod?

vlastadula
1. nov 2008

Ahojte bambulky. myslím, že je dobre, keď rozmýšlate nad tým, kto Vám bude pri pôrode, ale rada by som Vašu pozornosť upriamila aj na pôrodné asistentky, ktoré, pravdu povediac, sú asi viacej dôležitejšie ako lekár. 🙂 Asistentka je po celý čas Vášho rodenia s Vami na pôrodnom sále a to od okamihu ako otvoríte dvere pôr.sálu, až pokiaľ nejdete na oddelenie šestonedielok. Ono totiž mať pri sebe milú, prívetivú a šikovnú sestričku je veľmi dôležité. Lekár príde až na finále a práve asistentka je tam celý čas s Vami, sleduje Vás, ponúkne rôzne polohy počas druhej doby pôrodnej, pomastí Vám chrbát, alebo len utrie pot z čela...A to je niekedy to, na čo v dobrom spomíname,.. 😵 😵 Radím Vám preto, choďte si miesto Vášho pôrodu obzrieť a podebatujte si s nimi. 😉 Mať totiž pri sebe chápavú sestru, partnera, dulu,spriaznenú dušu..to je moc dôležité! No a aspoň uvidíte, ako to na Vašom budúcom "bojisku" vyzerá. 😨 😲 😵 Myslím si, že tu dobré asistetky určite nájdete... Držím Vám všetkým palce! P.S.Monike a Hanulke som už do internej pošty čosi popísala...

bezaz
1. nov 2008

ale pani vlasta, sak preto vas tam dufam, budem mat 😀

vlastadula
1. nov 2008

Na to sa môžete spolahnúť!... V noci z jednej strany pri mne leží môj manžel a z druhej mobil, na ktorom Vás Zuzanka očakávam... 😀 Už sa na ten deň D veľmi teším.. 😅 Užite si s dieťatkom v brušku ešte pár pekných dní a nocí a potom šup-šup na tento svet 😵

gween
2. nov 2008

vlastadula- to si ale krásne napísala! Ďakujem.

monika22.2
2. nov 2008

vlastadula- ked som si tvoj prispevok precitala, odrazu mi bolo super..predstavila som si ako ma utesujes a tak 🙂 ...spomenula som si na svoj prvy porod pred 13 rokmi, ja mam 33, ked som tam lezala uviazana, porod vyvolavany, lebo som prenasala, takze najskor ziadne bolesti a potom odrazu hrozneeeeeeeee..som nevedela,co sa deje..a pri mne nikto!!!!....nikto ani nechcel prist, hnevala som sa na cely svet a keby som nebola uviazana tak ujdem a porodim sama 🙂 ...jedine pozitivne bolo ked konecne sestricka prisla a "zabila" ze, " ma cierne vlasky"...skoro som odpadla, si myslim: "odkial to vies teta?"...bolo to zlate...no a potom uz bolo vsetko super, lebo prisiel dr. a uz sa rodilo a to uz bolo v pohode, nic nebolelo az na zasivanie- to bolo katastrofa!!!.....teraz sa uz na tom smejem, pride mi super, ze moze so mnou niekto byt, kto mi uz "len" napr. nieco povzbudzujuce povie, ale mam pocit, ze by to mal byt profik....rozmyslam nad partnerom, ale- je mi ho luto, viem, ze mi nijako nebude vediet pomoct a bojim sa aby netrpel viac ako ja- teda psychicky.... 🙂 ...takze uvazujem nad tebou vlasti- teda, ak ma neodmietnes- neviem ako to chodi...som uz doma(nechodim do prace), tak sa asi zastavim v nemocnici a ak sa bude dat pokecame alebo co 🙂 ...ozaj a ty pracujes aj ako sestricka?

monika22.2
2. nov 2008

vlastadula...velmi sa ospravedlnujem za tykanie, na forach som tak zvyknuta, ale teraz som si precitala spatne clanky a viem, ze mate dceru gynekologicku, takze asi som nemala tykat....este raz sa ospravedlnujem 😉

vlastadula
2. nov 2008

Monička, to tykanie mi vôbec nevadí, hoci budem mať na budúci rok Abrahámoviny, stále sa cítim tak na 25 a trošku viac 😀 Ono to robí asi aj to, že mám doma ešte jednu dcéru a to 14 ročnú teenedžerku, tak musím byť duchom stále mladá 😝 Písala som Ti do internej pošty, kľudne sa ozvi a inak robím sestričku priamo na mieste činu pri bábätkách. Môžeš sa ozvať, podebadíme a dáme si randíčko..Pa-pá... 🙂

dula_renka
2. nov 2008

ahoj Vlasti, vieš, že som ťa skoro predbehla s odpoveďou monike? Normálne som takúto odpoveď predpokladala 🙂 ...a cítila som sa trochu zodpovedná, keďže som tu vykecala, že Tvoja dcéra je pôrodníčka 🙂

vlastadula
2. nov 2008

Ahoj Renik, nemusíš sa ospravedlnovať za to, že si tu vykecala o mojej dcére, že je gynekologička. Je to pravda a som na ňu veĺmi hrdá!!! 😉 😅 Ako si ju tak všímam v práci, je milá, šikovná, a rodičky po pôrode si ju pochvaĺujú.. Nuž čo, žena ja predsa len žena a ako taká vie iste viacej pochopiť nás ženy a náš údel akým je rodenie. 🙂 Inak, Renatka, medzi nami, celá "mama"... 😅 Šak sa poznáme dajaký ten pátek....Maj sa!

dula_renka
2. nov 2008

Ozaj nejdeš do Blavy na Vnoučkovú? Nechýbala Ti žiadna prednáška? Ľubka nás tak pekne pozvala 😉

vlastadula
2. nov 2008

Ešte neviem, ako mi budú totiž vychádzať služby v nemocnici. Prednášky som mala všetky.Až sa rozhodnem, že pôjdem, dám ti vedieť.Zaujíma ma hlavne, ako si urobiť ten kontrakt, ja na zmluvy moc nie som vybavená.Až máš dajaký Tvoj vzor, poši mi ho na mail.Diki 😀

dula_renka
2. nov 2008

Však kvôli tomu by som tam chcela ísť aj ja 😉 ...Zasa si ma odhalila 😉 ...a aj Vnočková bola dobrá, zniesla by som si ju vypočuť ešte raz, nech máme skúsenosti aj zo zahraničia 🙂

monika22.2
7. nov 2008

ahojteeeeeeeeee 🙂 ..davno tu nikto nepisal...vsimla som si, ze bezaz uz porodila....pozdravujem ju a dufam, ze mi napise ako to cele prebiehalo...drzim jej aj malej ninke palce

dudinka21
15. nov 2008

ahoj chcela bx som sa pridať k tejto téme.. už máme za tým,, rodila som v handlovej a nad bojnicami som ani neuvažovala, kamoška rodila 2 mesiace predomnou tam a ked mi rozprávala jej porod tak som asi jeden den plakala podrobnosti písať nebudem, akurát už nechce žiadne dieťa... bola som na nu aj nahnevaná, lebo ja by som kamoške pred porodom nerozprávala také veci no to je jedno. hlavne je, že som bola maximálne spokojná a milo prekvapená... mali sme sami izbu drobec bol celý čas pri mne a porod mi vdaka sestričkam prešiel strašne rýchlo.... velmi mi pomohli a velmi mi pomohol manžel, ktorý bol celý čas pri mne... na bojnice nemozem povedat nič zle, lebo som tam nebola ale iba z rozprávania aj druhý krát pojdem do ha a aj všetky kamošky, kt. to mali bližšie do bojníc boli v ha... ale myslím si, že to nezaleži od porodnice ale od ludí, ktorí sú tam... a vlasta dula máš pravdu sestričky sú najdoležitejšie pri porode doktor ten príde už pred koncom vyberie babo zašije a odíde ale sestrička je tá, čo je stále s nami. a k tomu zajednať si dokt. sa nepriklanam pretože každý doktor musí byť dobrý, pretože to je jeho práca za kt. je platený... nehovorím o nejakom balíčku po porode ked je všetko ok ale dopredu by som si ho nikdy nezajednala... no to je moj názor tak vám všetkým prajem super ludí v najkrajšom dni vášho života.... 🙂

monika22.2
15. nov 2008

ahojte...musim trosku reagovat na dudinku21...v decembri cakam druhe babo, takze jeden porod mam uz za sebou, je pravda, ze dr. pride az pred koncom "porodit" a zasit- auuuuuuu, ale ani sestricka sa pri mne "netrhala"...cely cas som bola sama, uviazana- no des!!! ...dufam, ze to bude teraz lepsie, pretoze sa chystam opat do bojnic....a ze si ma budu viac vsimat a tak 😔

etnicka
15. nov 2008

monika hlavne sa nenechaj priviazat

bezaz
15. nov 2008

hojte
monika dik 😉
no mozem dat cerstvy zazitok z bojnickej nemocnice... hlavne vdaka dule vlaste sme to zvladli absolutne paradne, aj ked porod neprebiehal podla mojich {bohuzial} naivnych predstav, vsetko som chcela velice prirodne, ale mala nechcela zostupit, ako sa neskor zistilo, lebo mala omotany pupocnik raz okolo krku a raz pod pazuskou, teda musel byt aj oxytocin aj atropin, na zaciatok aj nejake atb, lebo mi plodovka odchadzala od skoreho rana.. ale sestricky {hlavne koli dule} boli neskutocne mile, manzel sa prekonaval a este na porodnej sale som sa pytala muza, ci ideme do toho aj druhy krat.. myslim, ze to hovori za vsetko.. 😀 na oddeleni sme boli na nadstandarde, kde bol muz s nami na izbe, bolo to super.. novorodenecke sestry uplne na jednotku, tie zenske trosku zaostavali.. 😅 jedina negativna spomienka je na hromadnu vizitu, bohuzial clovek je taky vysokovany, ze mu do izby nabehne cca 8lekarov a cumi mu do rozkroku, ze nevie, co ma na to povedat 😝
monika ja som rodila na polohovatelnom stole, nohy som mala dolu, nikto mi ich neviazal, keby som mala nohy hore, malu v zivote nevytlacim.. ale pred 12 rokmi asi take moznosti neboli 😕

vlastadula
15. nov 2008

Ahojky Bezazka, Ninočka a aj tatino!
Ako vidím, tak už ste doma vo svojom hniezdočku 🙂 a maminka sa už pripája k netu 😀
Ešte raz ďakujem za slová chvály a uznania a zároveň sa pripájajú aj kolegynky od bábatiek a pôr.sálu a držia Vám všetkým trom palce. 😅 Dnes Vás čaká prvá nôcka doma, tak nech Ninočka pekne prespí, napapká sa a môže spinkať veselo až do skorého rána. 😵 Pa-pá..Posielam Ninke božtek n ručičku 😔

monika22.2
15. nov 2008

no baby...aj ja dufam, ze pred 12 rokmi to bolo ine- aj ked niektori ludia ostali ti isti....ja to uz cele asi necham na nahodu, pretoze cim viac zistujem a sondujem, tym som viac vynervovana a neviem, co dalej...pokial ma nepriviazu a nenechaju len tak, tak to snad prezijem...ale bezaz ako tak citam, co si napisala- keby nie duly a manzela, tiez to asi nie je uplne ok....ako dlho ste boli s ninkou po porode v nemocnici?

vlastadula
15. nov 2008

Monika, trochu viacej Ti popíšem do IP..Pa...

bezaz
15. nov 2008

monika no dost ma prekvapil dohodnuty porodnik, ktory nakoniec nastastie prisiel az priamo na samotne "odrodenie", lebo sa vyjadril, ze keby videl dopredu moj porodny plan, tak k takemu porodu nepojde 😅 ale sestry sa dost snazili dodrziavat moze "poziadavky" 😉 v nemocnici sme boli 5dni po porode, o den dlhsie, ako normalne, lebo mala dostala zltacku, tak koli nej
pani vlasta, aj ninka vas pozdravuje, prave tu vykrikuje na cely panelak, asi aby vsetci vedeli, ze uz prisla domov 😵

monika22.2
15. nov 2008

..a ake si mala poziadavky?...to sa moze?!..nieco pozadovat?...lebo mne sa zda,ze treba len posluchat..teda- zo mna sa stava pesimista s velkym P 🙂 ...vies ako ti zavidim, ze uz mas krpceka pri sebe...dnes som videla aj album- je zlatucka

bezaz
16. nov 2008

monika diiik 😀 je zlatucka, hlavne ked spi a nic nechce 😵
no mala som napisany porodny plan, v podstate splnili skoro vsetko, co som si priala, najma vdaka dule a mladej pani doktorke, ktora okrem porodenia odviedla cely porod

monika22.2
16. nov 2008

dobre ranko 🙂 ....bezaz mala si babu pri porode?..teda myslim pani dr.? ...myslela som, ze mas mat lekara..... ale co take sa da pozadovat?...ved si to neviem ani len predstavit...rodila si s epi ci bez?...malicku ti ukazali hned, ci az po umyti?....ako dlho si mala bolesti pred porodom?...boze...ja mam otazoooooooooooooooook 😀 ....ale fakt sa zacinam "statocne" bat...ozaj a spinka ti ninka v noci dobre?

bezaz
16. nov 2008

monika no dohodnuteho som mala dokiho, ale ten prisiel az na samotny porod, lebo bol mimo bojnic.. pocas celeho porodu sa o mna starala mlada doktorka, bola uplne super.. co take sa da pozadovat? no vselico 😀 napr. co najmenej medikacie {namiesto 30davok oxytocinu ti daju len jednu}, vyber polohy na rodenie, tlmene svetlo pri porode, bez klystiru {ten som si dala sama doma}, bez holenia {tiez sama doma}, bez nastrihu, bez epi.. bolesti take paradne som mala asi 3hodky pred porodom {pani vlasta pripadne ma opravte}
mala spi ako sa jej chce, jednu noc je super, druhu noc vystraja jedna radost 😅

zdenus
16. nov 2008

caute baby, tak sa aj ja zapajam do diskusie, svoju druhu dceru som rovnako ako aj prvu porodila v bojniciach, teraz som rodila v ten isty den ako bezaz, ale rano 😉 ...a nemozem sa absolutne na nic stazovat, porodny plan som nemala, ale pri porode mi povedali o vsetkom, co so mnou planuju robit, takze informovanost dobra 😉
uplne super boli pocas porodu 2 mile sestricky, ktore sa mi maximalne venovali, aj lekar, ktory ma rodil bol v pohode, nekrical na mna, jednal slusne 😉
a este chcem podakovat sestrickam z novorodeneckeho oddelenia, maju bozsku trpezlivost, aj ked teraz som bola dost samostatna po skusenostiach s prvym dietatom 😝 , ale boli ochotne kedykolvek poradit, pomoct, odpovedat na kazdu (aj blbu 😀 ) otazku.
zenske sestry tiez v globale ok, ved obcas asi kazdy z nas vstane "hore zadkom" 😀

monika22.2
16. nov 2008

zdenus...a nemala si pri porode dulu ani vybaveneho doktora?...kto bol s tebou?,,,kedze si uz rodila druhy x ako budem aj ja, aky bol druhy porod?...ako dlho trval?....mala si aj epi?...........aj ja to uz chcem mat za seboooooooooooooooooou 😝

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre