Aké máte skúsenosti s pôrodnicou Bojnice?

minina16
28. apr 2008

ahojte rodila som v Bojnickej porodnici aj som sa trochu bala ,,lebo vela ludi ma od tejto nemocnice odhovaralo ale predsa som isla rodit tam a nestazujem si lekari boli vyborny sestricky tiez,nemala som ani najmensiu zlu skusenost ,aj ked som mala trosku zdrav.problemy po porode ale pri tom uzasnom pristupe som to zvladla. 🙂 chcem sa opytat ake mate vy skusenosti s porodnicou v Bojniciach?

majamat
24. máj 2013

ja mam tiez otazku. kamoska je v 38tt a ma preeklampsiu. v pondelok ide do nemocky. prietoky mala zatial dobre. myslite, ze je hned budu vyvolavat, alebo budu este udrziavat do TP?

cherry1981
24. máj 2013

@majamat Ja som mala preeklapsiu a do tyzdna mi robili cisarsky, a hned si ma nechali na rizikovom. Snazili sa mi tlak stale zrazat aj injekcie mi pichali, ale nakoniec robili cisarsky v 36 plus1 kede uz som mala zle CTG a tlak stale sstupal. Takze asi zalezi ako na tom bude zdravotne.

majamat
24. máj 2013

@cherry1981 jasne, ze ked je v ohrozeni dieta a matka, tak nerozmyslaju. prietoky ma zatial dobre, ale myslim si, ze by to uz nemuseli natahovat, ked je v 38ttt, no asi zalezi od dr.

cherry1981
24. máj 2013

@majamat Asi ano kamoske drzim palce 🙂

mimonenka1
25. máj 2013

Mamičky, ak chcete byt na príchod bábätko pripravené, môžete navštíviť kurz Nezna náruc - prvý rok dieťatka, kde získate potrebné informácie k starostlivosti o dieťatko.

avotalip
28. máj 2013

@emjee myslím si že bojnickej nemocnici to neni najlepšie... radšej v partizánskom.

bailadora22
17. sep 2013

Ahojte mam termin v decembri a vyzera to na cisarky rez. Mate niektora nejake aktualne skusenosti? Aku ste mali anesteziu? a dovolili byt aj pri cisarskom spartnerom? dakujem za odpoved....🙂

weirdo
19. sep 2013

@bailadora22 - ahoj. Nemam skusenost s cisarskym, ale nedavno som rodila v Bojniciach a ked ma odvazali prec, akurat za jednou maminkou prisiel anesteziolog, lebo uz cakala na cisarsky, ktory jej prave isli robit. Neviem, kto to bol, ale bol to strasny pohodak, predstavil sa jej a zacal jej krasne vsetko vysvetlovat. Tak len tolko, ze to bolo celkom prijemne zistenie, ako sa k tomu on staval 😉

miska1985
3. okt 2013

@bailadora22 ahoj, tiež rodím v decembri a tiež vyzerám na sekciu. Pri sekcii v Bojniciach nedovoľujú žiadnu prítomnosť blízkej osoby pre zaručenie sterilného prostredia. Anestézu ti dávajú podľa diagnózy po dohovore s anesteziológom, je to individuálne. Počas tohto tehotenstva som bola v tejto nemocnici už 4 krát, niektoré mamičky mávajú plnú narkózu, niektoré znecitlivenie pôrodných ciest. Kedy máš termín? A nemaj strach, ja nemôžem na nikoho nič zlé povedať a hlavne na rizikovom sú najúžasnejšie sestričky 🙂

monikapd1
11. okt 2013

@bailadora22 ahoj, ja som rodila SC 2x a v pohode,mala som len lokalnu anesteziu. Partner nemôže byt priamo pri porode,ale uz pri čistení a merani babatka ano.ja som mala velmi dobre skúsenosti z porodu

bailadora22
11. okt 2013

@miska1985 Ahoj 🙂 ja mam termin 6. decembra...ale je mozne ze to bude nakoniec aj skor,uvidime 🙂 aty? tak som rada ze mas dobre skusenosti hadam to tak bude aj tentoraz 🙂

tarinka18
9. nov 2013

Ahoj ja som rodila v marci,planovana sc,anesteziolog vtipkar a presne mi vysvetlil co bude robit a co sa bude diat,mala som lokálnu anestezu.tim na operacke bol skvely,sestricka ma hladkala ked zacali maleho vyberat.operoval primar s dr. Egedyovou.akurat ma mrzelo a do dnes mrzi ze maleho mi ukazali az umyteho a obleceneho.ziadala som aj o prve prilozenie ale to mi neumoznili maly musel ist na vyhrevne lozko.manzel pri poporode byt nemohol,ale potom mal maleho na rukach kym mna zasivali.este sme sa spolu odfotili a ja potom na pooperacku.tu skvela starostlivost,len maleho som videla az poobede a vecer na 10 min.rano o piatej ma postavili na nohy a previezli na sestonedelie,odvtedy som sa o maleho starala.do buducna by som si niektore veci pred porodom vyjasnila dopredu aj ked reakcia primara moze byt vselijaka.ja sa vsak na jeho starostlivost stazovat nemozem.

baska777
20. dec 2013

Nikdy a naozaj nikdy by som v Bojniciach nerodila...
,,pan primar Durcenka,, ma odbil na chodbe s tym ze som velmi pribrala (30 kg) a povedal mi ze ak budem rodit tak on si vezme dovolenku a nechce so mnou nic mat spolocneho!!! A este to zaklincoval s tym, ze si ma odfoti ako odstrasujuci pripad pre ostatne rodicky!! (a to som nemala ZIADNE komplikacie...prosto ma nechcel prijat!!!Nikdy by som uz do Bojnickej nemocnice rodit nesla!!!

babybubble
20. dec 2013

Ja som si odlezala minuly rok v Bojniciach skoro dva mesiace s prestavkami pocas tehotenstva. Rodila som v oktobri minuly rok, lezala som na rizikovom v Bojniciach hore nohami a tvrdlo mi brucho - cakala som dvojicky, zrazu mi vecer odtiekla voda a pan primar Durcenka mal akurat sluzbu. Rozculoval sa, ze ci neviem lezat, ked mi voda odtiekla, z coho som bola este vo vacsom strese, bola som len v 32. tyzdni. Vybavil prevoz do Trencina, nakolko v Bojniciach nie su inkubatory... V Trencine som normalne porodila deticky, dali mi ale na vyber, ci cisarsky alebo vaginalny porod. Inak sestricky su v Bojniciach super, aj doktori - ti ostatni...

majamat
20. dec 2013

@baska777 ved to. Durcenka robi Bojniciam velmi zlu reklamu. ja som nanho moc nenatrafila, iba na vizite. takze som s nim mala pokoj a aostatni su v pohode.

miminka327
31. dec 2013

neviete či niekto robí v PD 3D sono ? 😵

zloba_z_pd
3. jan 2014

bojnick PORODNICA --VELMI ZLEEE skoro my tam umrel syn

malamonika
4. jan 2014

ahojte chcela by som sa opitat co si mam zobrat do poradnice , co budem potrebovat pred a po porode ako to tam funguje ako dlho tam budem musiet bit a ako prebieha porod za odpovede dakujem 🙂

zevdavamama
12. jan 2014

Ahojte baby, ak ste tam rodili, môžete prosím zahlasovať? http://tehotenstvo.rodinka.sk/sprievodca-porodn...

luci137
15. jan 2014

@malamonika pre babatko hlavne plienky,obrusky a kozmetiku na kupanie,ponozky a rukavicky,ostatne dostanes,a veci na cestu domov pre babo.no a pre seba klasika aspon dve tri nocne kosele,podlozky,vlozky,slapky,kozmetiku,uterak a pod.spodne pradlo nepotrebujes 🙂. No a mne muz nosil kazdy den caj na pitie.

luci137
15. jan 2014

@malamonika ja som tam bola 6 dni.

malamonika
16. jan 2014

dakujem

ejkapod
6. feb 2014

mna dnes durčenka odjebal a poslal domov.môj gynekolog ma poslal na prijem kedže som mala termin 1.2.014 a durčenka že mam zle vyratany termín, že čo by som tam robila, termin mam dobre vyratany on my len tak z hlavy trepol niejaky datum, zajtra tam mam prisť na poradnu k volmanový a na pasy...s volmanom mate aku skusenosť???

majamat
8. feb 2014

@malamonika ja ked som bola v porodke, prvorodicky a po sekcii prepustali po 4dnoch a viacrodicky po 3 dnoch. ja som bola dlhsie koli komplikaciam.

majamat
8. feb 2014

@ejkapod Volman je fajn a durcenka je riadny ... ako moze tvrdit, ze to mas zle yratane ved TP sa moze ratat podla ms a tiez podla sona v 1. trimestri. on to uz teraz asi tazko dokaze urcit.

babatenko
8. feb 2014

tak ja som rodila v bojnickej, mala som strach z ďurčenku,lebo tiež som kopec vecí na neho počula, napokon som ho stretla len na vizite dvakrát, rodila ma dr.Baková,najlepšia gynekologička na svete, pre mňa - nenastrihla ma, ako často prvorodičkám aj v dnešnej dobe robia, , čiže som porodila bez jediného štichu, sestričky boli pri pôrode tiež ohromné, hladkali po rukách, povzbudzovali, podľa mňa sa aj personál pri pôrode správa tak,ako rodička, ak ste pokojná a počúvate, tak je tá spolupráca iná, ako keď žena hystericky kričí...
Čo sa týka oddelenia šestonedliek a novorodeneckého, bola som tiež úplne spokojná, pre mňa ten čas v nemocnici bol krásny,rada na to spomínam, druhé pôjdem určite rodiť zas tam 🙂

dobromila
8. feb 2014

@babatenko tak z vlastnej skúsenosti Ti poviem, že stačilo požiadať o to, aby mi nedávali oxytocín a že aby nestrihali, ak to nie je nevyhnutné - a pán primár začal hystericky kričať 😝 a to ani nemal kontrakcie, si predstav 😀

jannullka1
8. feb 2014

Ahojte, chystám sa rodiť v Bojniciach, v podstate mi je jedno, kto bude pri mojom pôrode, samozrejme len Ďurčenkovi by som sa chcela naozaj vyhnúť.. Na sestričky som väčšinou počula dobré ohlasy od viacerých kamaratiek a známych.. Ozaj jedine na toho Ďurčenku vkuse niečo zlé.. Napr. vo vzdycharni sú k dispozícii fit lopty aby si ženy mohli trocha uľaviť od bolesti nejakými cvikmi a polohami a on nakáže sestričkám aby hneď schovali všetky lopty, aby ich k dispozícii nemali.. Tiež absolútne neznáša keď mamička viac priberie, jednoducho vtedy že na ne hulaka ako sprostý.. No dúfam že jemu sa vyhneme, uvidíme..

majamat
9. feb 2014

@jannullka1 drzim palce.

luci137
10. feb 2014

@jannullka1 reči su všeliaké,ale je pravda že ked robíš čo povedia su milí...ja osobne môžem dakovať bohu že tam bol Durčenka, on je svojský,rázny ale netreba sa kvoli nemu stresovať....mna skôr stresovala a bola fakt nepríjemná sestrička na vzdychárni..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre