Aké máte skúsenosti s porodnicou v Trenčíne?

trixi
22. máj 2007

Ahojte, rodili ste niektora v porodnici v Trencine? Mate skusenosti? Citala som, ze porodne oddelenie je po rekonstrukcii. Ako je to tam so starostlivostou? Rozhodujeme sa pre tuto porodnicu, tak zhanam informacie.

ivella
16. apr 2009

simka,mal ma 2x na ultrazvuku,prvykrat bol uplne perfektny,same srandicky,vsetko mi krasne vysvetloval,tak som sa schvalne na dalsi nechala objednat ked mal sluzbu a vzala som so sebou aj manzela,nakecala som mu aky bude mat skvely zazitok...no a on nas odbil snad za 5minut,tu je hlava,tam chrbat-hotovo(podotykam ze predtym to bola hlavicka,prsteky,malinky chrbatik a pod.)odchadzali sme obaja total sklamani.
Inak pri prvom som mala docela stastie na dobrych dr.aj sestry(a bez znamosti)

s.i.m.k.a1
16. apr 2009

ivella, ja ked som ho stretla prvy krat- bola som 1.x vobec na gynekologickom tak mi rovno vynadal ze co som si to dovolila, kolko mam rokov preboha, ze on sa v mojom veku ucil o vcelickach a ake my mame teraz vychovy... a stala som tam s otcom. ano, mala som 17, ale jeho do toho vies co. tak som ho neriesila, sak co... potom som ho stretla na ultrazvuku v 20.tt. hovorila som mu, ze mi je od rana hrozne zle, hrozne ma bolelo brucho a tvrdlo mi, no on mal na haku s strasne silno mi tlacik tym ultrazvukom na brucho. ledva som sa v bolestiach dostala domov... a ani mi malu neukazal, len si hovoril pod nos. potom som ho stretla na prietokoch. opat mi neukazal na monitore nic... a opat som mala na neho stastie v nemocke, ked som mala ist na kontrolu po termine. nahukal po mne, ze preco mam v tehotenskej knizke 2terminy napisane, za co som ja nemohla, a v papieroch co som lezala v nemocnici som mala dalsi termin. vysetril ma a povedal, ze mam prist v nedelu doobedu na kontrolu. akonahle som odisla z nemocnice bolesti... a potom som mala na neho opat stastie vecer, ked som sla v bolestiach ze idem rodit. ale to som uz sestricky prosila, ze ho nechcem, ci tam neni iny dr. tak mi prisiel iny... tak som bola rada, ze som sa mu vyhla... uz ho nechcem ani za nic vidiet, viem ze je tam stvrtky a niekedy v pondelky... vtedy tam urcite nepojdem. mam s nim len zle skusenosti.

martinano
16. apr 2009

simka a ktory z tych nasich strasnych dr.ta rodil?

s.i.m.k.a1
17. apr 2009

martinano, dr. Ivan Wallenfels... on ma ete brata Juraja, obaja tam robia. a teba??

martinano
17. apr 2009

mna krkoska, ja viem,ze tam robia obaja su to kolegovia 😉
mne to teda osobne bolo uplne jedno, pretoze su vsetci ok
a ako si bola spokojna,ked uz s hlavacikom nie

s.i.m.k.a1
17. apr 2009

keby ma mal ist rodit hlavacik a bol by tam jediny dr., sla by som inam. jeho by som ani za nic nechcela. ked som tam dosla vo stvrtok vecer ma vysetroval Krkoska🙂

martinano
17. apr 2009

no vidis a to hlavacik jeden z najlepsich dr.

venonna
17. apr 2009

Hlavacik? Mam taky dojem, ze mi robil hamiltonov hmat, lebo som "az" 5 dni prenasala - bez upozornenia, nehovoriac o tom, ze sa mam spytat, ci to chcem). Hovadsky to bolelo a kebyze som si 100% ista osobou, tak asi vrazdim 😠

martinano
18. apr 2009

tak teba si pamatam
hemiltonov hmat robievaju aj mne robili a to sa maly narodil o tri tyzdne skor,este som nezazila,ze by sa pytali ci to niekto chce.mne to robil primar tak to je bolest, porod bol oproti tomu nic

venonna
18. apr 2009

a nezda sa Ti to hnusne, bezocive, az zakerne? Ved sme ludia, nie ovce... 😠 😖 podla mna to patri k zakladnej slusnosti v danej profesii... ci cie? 😕

martinano
18. apr 2009

zelam vela stastia pri druhom porode

ivella
18. apr 2009

simka,tie zazitky s nim ti teda nzavidim,ja som papula,hned by som mu povedala svoje...
mna rodil Paskala,prisiel mi ze je strasne mlady,ale bol prijemny,sit ma dosiel uz Sucansky,ale ked zistil nejake komplikacie,zbehli sa tam aj Kascak a vtedajsi primar Chovanec-ani som netusila ze ich tam je tolko naraz.
Mozte mi niektora povedat co to je ten hamiltonov hmat?ja som prenasala 8dni a pocujem to tu prvy krat.

martinano
18. apr 2009

http://www.starostlivostodieta.sk/clanok-prenas...
ivella pozri tu, nie vzdy sa robi,ale verim,ze asi si mala aj ty tu cest anni si o tom nevedela vysvetluju ti co robia nepovedia ti nazov, ten je podla mna zbytocny, ja si myslim,ze je dobre vysvetlit co ten lekar robi.

mami.sk
18. apr 2009

ahojte,
martinano, konecne uz viem co je to ten "Hamilton" 😀 a az teraz som zistila ze ho aj mne robili 😀
po nom sa mi fakt spustil porod , aj ked to nebolo nic prijemne 😒
co sa tyka TN porodnice, ja som bola velmi spokojna 😉 rodil na Krkoska, maximalna spokojnost 😉
trochu ma prekvapil pristup niektorych sestriciek z novoroden. odd. ku mne ako prvorodicke
😒 no nastastie som mala na izbe 4 nasobnu mamicku tak ta ma "zaucila" 😀

dannynka
18. apr 2009

martinano-aj ja som bola zvedava co to je ten hamilton ale teraz uz viem,dakujem za info 😅 😉

s.i.m.k.a1
18. apr 2009

paskala aj sucansky su dobry doktori, s obidvoma mam skusenosti... ten hamiltonov mi nastastie nerobili, aspon ak hej, tak mi to nikto nepovedal.. ale muselo to byt hrozne neprijemne... 😖

bodka23
18. apr 2009

Ahojte babulky.Ja síce nepochádzam z Trenčína ale som tam rodila dvojičky dievčatká, hlavne kvôli tomu,že v našom meste nie je tak dobre vybavená nemocnica.Chodila som tam aj každé 2 týždne na sono a prístup lekárov ako aj sestričiek bol výborný.Tak isto aj po pôrode bola starostlivosť tak ako o mňa, tak aj o detičky bola dobrá na oddelení JIS, kde boli detičky v inkubátoroch.Ale jasné že niekto je viac sympatický a niekto menej, tak aj ja som mala obľúbené a neobľúbené sestričky, ale to možno aj preto,že som tam trčala celý mesiac a čakala,kedy konečne si odnesiem detičky domov.Hlavne keď ma poniektorý presviedčali,že nech idem s jednou dcérkou domov a druhú tam mám nechať.Nenechala by som ju tam samú a teraz viem, že som urobila dobre.Niekedy je lepšie, keď sem-tam mamina sama skontroluje či je všetko ok a dieťatko je v pohode,pretože keď je plný stav, sestričiek je málo a nemajú čas sa venovať všetkým naraz. 😉

ivella
19. apr 2009

Tak uz teraz vem,ze mi ten hmat robili,bola to ukrutna bolest..ale tie neskutocne dlhe hodiny potom boli pre mna este horsie,tak som na to rychlo zabudla.

kala12
19. apr 2009

baby mna tiez rodil Hlavacik, lebo dohodnuty doktor to nestihol, pretoze sa u mna porod rozbehol strasne rychlo. Ja som este len o stvrt na sest bola v aute na kruhaci pri nemocnici a 17.55 uz bol maly na svete. ja si veru nemozem na hlavacika stazovat,aj ked som ho tam zbadala,ze ma sluzbu, mala som strach,kedze sa tu vselico o nom popisalo. ale chvalabohu, bol super, mily, este aj srandoval,ze ,,take expres,, porody by bral castejsie. 😀 😀 Je sice pravda,ze posobi tak nepristupne,ale to asi ten jeho prisny vyzor.

s.i.m.k.a1
19. apr 2009

awoj kala, ale vies, to je u neho tak a raz tak. on je naladovy... ale som sa cudovala, sestricky ho mali radi, vraj radsej on, ako ten co rodil mna. ja by som nemenila :-P

venonna
20. apr 2009

no kala, sak kto by frflal na bezproblemovu pacientku, nie? Kazdy rad pracuje bez komlikacii 😀
je tu niekde tema o tom hamiltonovom hmate, su tam aj zastankyne, aj odporkyne... z diskusie mi vyslo, ze dost zrejme zalezi na citlivosti lekara pri danom ukone 😒

mami.sk
20. apr 2009

s.i.m.k.a. a ktory dr. ta vlastne rodil? 😉

s.i.m.k.a1
20. apr 2009

i. wallenfels

martinano
20. apr 2009

no ja to zhrniem,neidem si nikoho zastavat,ale nevidim sa tomu co citam.vsetko to nie je o naladovosti, ale o povahe.ja som sa vzdy snazila pre pacientky robit maximum aj to co nie je v naplni mojej prace.ale po skusenostiach, ktore mam uz budem robit len to co je v mojej naplni a budem si asi drzat riadny odstup.ja som sa snazila s pacientkami rozpravat,vysvetlovat.mala som pacientku uz bola vycerpana skor psychicky chcela mat vsetko za sebou prestavala spolupracovat,stale plakala, tak som sa snazila aby sa vyrazpravala nech to prekoname a pekne porodime.pacientka vsetko prekrutila proti mmne vraj som jej aj nadavala, tie krote s nou boli na izbe neverili vlastnym usiam co hovori, ja som koli nej bola na koberci.pacietky hudli do doktora,ze to nie je pravda a nechapu preco to urobila zrovna mne,ze jej tam niekto aj nadaval a to nepovedala ani pol slova.za dobrotu na zebrotu.

chymenitta33
20. apr 2009

dannynka--no čo poradna? nechali si ta v špitáli???daj vedieť cicka

dannynka
20. apr 2009

nenechali tu som 😅 😀 ,a dr povedal ze na porod to zatial nevyzera....takze mame casuuuu ako husa klasu 😅 😝 😀

s.i.m.k.a1
20. apr 2009

martinano tak zasr ja si nemozem na sestricky stazovat, boli ku mne mile a kecali sme... ja si myslim, ze ked s niekym v pohode kecam, tak je fajn, nie ete povedat ze on je ten zly.

martinano
20. apr 2009

no vidis simka
ver mi,ze praca s ludmi je velmi tazka a s tehotnymi zenami este viac, kazda je velmi precitlivela,ale to je normalne to robia hormony, ja to chapem a plne.sama som bola tehotna sama som rodila
danny tepla sprcha na podbrusko a krize niekolko krat denne nech sa to zacne hybat

mami.sk
20. apr 2009

martinano, to je hrozne co pises ☹ ☹ ☹

martinano
20. apr 2009

co ,mas na mysli, moj pribeh?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre