Aké máte skúsenosti s porodnicou v Trenčíne?

trixi
22. máj 2007

Ahojte, rodili ste niektora v porodnici v Trencine? Mate skusenosti? Citala som, ze porodne oddelenie je po rekonstrukcii. Ako je to tam so starostlivostou? Rozhodujeme sa pre tuto porodnicu, tak zhanam informacie.

janette4
22. sep 2008

fialkas, ja som bola tiež tak.najprv som bola na tej čakačke a keď sa malý už chystal ísť a začali mi tlaky, tak sme išli na sálu a tam to bolo v priebehu 20min.hotovo.

fialkas
22. sep 2008

janette ja som aj tie sprchy pred porodom absolvovala v tej izbe cakatieliek, tam bola aj ta fit lopta. a nikto nas tam nerusil, v pohode cely cas bola so mnou sestra aj v sprche. porodna asistentka dokonca do tej sprchy aj chodila pocuvat ozvy malinkej. a celkovo, ja si stazovat na porodnicu v TN naozaj nemozem, bola som spokojna so starostlivstou. uz co sa ale tyka novorodeneckeho odd., tak to som uz taka spokojna nebola 😖

janette4
23. sep 2008

tak pri druhom pôjdem určite rodiť do TN.Ja som mala pri pôrode problémy, celú dobu som musela ležať na ľavom boku, napichnutú infúziu,stále mi niečo pichali, a bola som napojená na monitor aj na kyslík.Keby ma počúvali, že som silný astmatik, mohlo to byť lepšie.Ale samozrejme,doktori sú vždy múdrejší.Sestrička tam za mnou chodila len sem tam, robiť počúvanie a keď mi bolo zle,musela som 5krát na nu kričať, aby prišla.Takže, ja už len do TN.

Fialkas, prečo si nebola spokojná s novorod.oddelením?Nestarali sa dobre o drobcov?

sisa.b
23. sep 2008

dakujem dievcata 🙂

fialkas, este sa ma doktor nepytal. moj ma rodit nebude, iba ak by mal nahodou opat sluzbu. pockam 2 tyzdne, co povie UZV, ale tu velku gulu citim stale pod rebrami, takze zatial vo mne sedi 🙂
bojim sa cisarskeho, lebo som ho este nezazila a ked som videla tie holky, ako sa nemozu poriadne hybat, tak som si povedala, ze ani za svet... nemala som lahke porody, zasita som bola az "za usami", ale aj tak mam pocit, ze to bolo lepsie, ako CS.
a malinka, ak bude ako jej surodenci, tak nebude mat pod 3500g 😒 vsetci ma strasia, ze bude nad 5000g, dokonca aj nebohy primar ma po malom presviedcal, aby som si prisla este pre jedno - nech urobim rekord v porodnici 😕 😕 😕
nastastie mame zatial velkost iba o par dni popredu 🙂

lienka55
23. sep 2008

Sisa.b mozem sa ta spytat ci ste planovali tretie alebo sa len tak postastilo?Kedze sa bojis porodu nechcela si ostat len pri dvoch detoch? 😉

Ja som tiez isla na porodnu salu az ked islo do tuheho,dovtedy som bola na vzdycharni kde som pouzila aj sprchu a potom na sale som bola tiez v sprche a potom na fit lopte.Sprcha a fit lopta mi velmi pomohli,ulahcovali mi priebeh kontrakcii. 🙂

sisa.b
23. sep 2008

lienka, ja sa nebojim prirodzeneho porodu. vytlacila som 4700g slonika a moc by som si zelala prirodzeny aj treti porod. to by mi nevadilo aj to 5-kilove dieta 😝 bojim sa akurat cisarskeho ☹ 😢
a ano, planovali sme babo - vymenila som manzela, tak sme chceli este jedno spolocne, lebo on nema deti 😉 teda on chce este tri, ale na to sa uz nedam ukecat 😀 😀 😀
ze fit lopta 😕 tak to som nepoznala... vtedy tam bola jedna sala, kde boli naukladane porodne postele vedla seba.

katulka2709
23. sep 2008

Sisa nemusis sa vobec obavat cisarskeho, boli to sice prvych par dni, ale vsetko sa da prezit 😉 Drzim palce nech uz ti to dopadne akokolvek 🙂

lienka55
23. sep 2008

sisa.b ja si myslim ze ked si zvladla 5kg prckov tak toho cisaraka sa nemusis bat 🙂 .Aj ked viem ze prve dni to boli ale to urcite zvladnes,neboj sa.

martinkamm
23. sep 2008

TN porodnica je supis

krista
24. sep 2008

natsa • Dnes v 16:55
Ahojte dievčence!Mám 2 týždne pred mojím prvým pôrodom.Vôbec neviem čo ma čaká.Čo sa všetko bude diať ked ma manžel privezie na príjem?Ako to je so sestričkami v Trenčianskej nemocnici?Ukážu mi ako kojiť dieťa atd.alebo sa mám spoliehať na vlastnú intuíciu a naučiť sa to kníh?

kila • 1d • Dnes v 17:08
Ahoj Natsa! To je asi v každej nemocnici inak. Ja som sa musela hneď prezliecť a dali ma najprv na CTG asi 30 minút. Potom ma pôrodná sestra vyšetrila a začala vyplňovať papiere, pýtala sa na rôzne veci (či som brala pred tehu antikoncepciu, či mám kŕčové žily, ako sa bude volať dcéra atď), čo ma dosť zarazilo, keďže v tých bolestiach som nevedela ani poriadne odpovedať. 😅 Potom ma nechala chvíľu oddychovať. Keď ma zase vyšetrila (vyšetrovala asi každú hodinu), dala mi klistír a oholila ma, takže ďalšiu polhodinku som trávila na WC. Pri ďalšom vyšetrení keďže som už bola dosť otvorená mi pustila plodovú vodu - až potom prišli tie naozajstné bolesti. Keď ma zase vyšetrila, tak povedala, že ideme rodiť a musela som tlačiť. Až potom som musela ísť na vlastných nohách na pôrodnú sálu, čo bolo zase dosť ťažké a pomáhal mi manžel. Lekára som videla len na pôrodnej sále. Malá prišla na svet po troch zatlačeniach. 😉

kila • 1d • Dnes v 17:12
Po pôrode som dostala ľad na bruško a previezli ma na izbu. Malú som dostala asi po 3 hodinách. Sestrička sa pozerala či sa prisaje správne, ukázala mi ako sa prebaluje, ako ju treba kúpať. Takže všetko mi ukázali. Myslím že aj v Trenčíne to prebiaha podobne...

fialkas
24. sep 2008

janette 4, ja neviem, tie sestricky na tom novorodeneckom su akesi divne. Par ich je tam milych, tusim 2 alebo 3 (aj z toho jedna smrdi 😅 ) ono si ce hned po porode pride za tebou jedna z tych dr. co su na novoredenckom a zacne do teba hustit vsetky veci o kojeni a zdravi toho babatka, cele to trva asi 20min no ja neviem, ja som bola tak vycerpana z porodu a plna emocii z narodenia zdravej dcerky ze som si takmer nic z toho nezapamatala. ja som kokretne porodila vecer o 17:15, takze na noc mi malu zobrali ze aby som si oddychla no a hned na druhy den mi ju uz pred 6.00 priniesli a do dalsieho rana sa na nas neprisiel pozriet z novorodeneckeho nikto, co ma dost zarazilo. aspon u tych prvorodiciek kt. nevedia co a ako by mohli prejavovat vacsi zaujem, ked uz nie o matku, tak aspon o to novorodeniatko. aj 1x ked prisla sestricka kupat malu, dodzubala ma ze mam casopis na posteli, ze preco malu pokladam na svoju postiel ze to nemozem, no proste ja som tam z nich chytila taku depku, ze som si myslela ze sa nikdy o Danielku nebudem vediet dobre postarat... ☹

katana001
24. sep 2008

caute baby, som rada ze existuje takato diskusia o trencine, kedze sa este stale nie som rozhodnuta kde budem rodit. Termin mam pohyblivy ako sviatok, niekedy v polke oktobra. Byvam v BA ale rodicov mam v TN, pobehala som rozne porodnice a najlepsie mi z toho vysli: Brno, Antolska v BA a Trenčín. Medzi nimi sa i rozhodujem. Brno som uz viacmenej zavrhla kvoli papierovackam s rodnym listom, no a v Trenčíne je krasne prostredie (co mi v krcoch asi bude jedno) a standard ponuka to za co si v BA musite priplatit. Okrem EPI, ta sa plati vsade. Antolska sa ohana najlepsimi odbornikmi.

1. Chcem sa vas spytat ci mate niekto z TN aj zle skusenosti s nejakym konkretnym porodnikom, príp. aké. Podla toho co tu citam doteraz mi to pripada ako vytuzene miesto vsetkych mamin, a som naklonena verit tomu ze to tak je, kedze sa termin blizi.

2. nie je tu niekto ako ja z ineho mesta konkretne z BA co sa rozhodol pre TN a preco?

dufam ze ma niekto pocuje...vdaka

nastenka
25. sep 2008

Ja som tam nedávno rodila, baby nadávajú akurát na doktora Hlaváčka, vraj sebec, ale ja som ho ani nevidela. Pri mne bol najlepší doktor aký tam je a to Jankovský.
Mne bol sympatický aj primár, ale vraj tiež máva svoje dni a vraj má krátke prsty a vyšetrenie bolí.
Inak sestričky tzv. manažérky, hlavne na novorodencoch, nič moc, otrasné, dôležité, až keď sa tam jedna mamička skoro nervovo zrútila, že sa nevie starať o bábo, tak začali okolo nej behať .....

miroslava72
25. sep 2008

Ahojte.Ja som tiez rodila nedavno a bola som teda velmi sklamana,hlavne sestrickami priamo na porodnej sale a aj sestrickami na odd.sestonedelia.S takou neochotou a arogantnostou som sa teda nestretla.Cakala som mile a usmievave tvare,pomoct mamickam,hl.prvorodickam prekonat tazkosti...musim povedat,ze omnoho milsie tam boli pred 16 rokmi.Presny opak vsak boli sestricky z novorodeneckeho....vzdy s usmevom a ochotne poradit a pris na zavolanie...tolko moja skusenost...no a doktori su tam teraz vsetci fajn.

mojkamirka
25. sep 2008

ahojte baby, chodíte aj na tú predpôrodnú prípravu v Trenčíne? Ja som počula, že nám to i tak nepomôže pri pôrode, lebo vtedy všetko zabudneš čo ťa tam učia. Čo je na tom pravdy podľa Vás?

lienka55
25. sep 2008

Katana001 ked si precitas stranku dozadu tak zistis ze sa sem do TN chystaju rodit dve babenky myslim ze od Nitry.
No a co sa tyka nespokojnosti s lekarmi pocula som len staznoasti na samotneho primara,vysetruje necitlivo a bolestivo je arogantny a spoluziacka mala mat cisarsky pretoze malicka bola opacne otocena,on povedal ze sa to bude rodit normalne a malicka ma dodnes problemy s nozickami a ma 8mes a musi ju balit na siroko vdaka nemu,a musela nosit aj nejake popruhy na nozickach.
Dalsej kamaratke povedal ze cisarak nebude a mala ho mat lebo mala problemy,tak sa zbalila a isla rodit do PN.

Inak na ostatanych len sama chvala.A ako spominala nastenka najlepsi aky tam je je dr.Jankovsky. 😅 😅 😅

nastenka
25. sep 2008

A ešte som zabudla, raz som poprosila sestričku, aby mi vymenila plachtu, bola od krvi a ona prišla a od dverí mi hodila čistú na posteľ a odišla. Hovorím si dobrééééé..... Tak samoobsluha.

Aj som sa chcela sťažovať, ale to by som sa musela hádať s celým Slovenskom.
Ale, čo sa doktorov týka, fakt super. Milí, starostliví, skromní, ale tie sestričky, či na gynečke, alebo na novorodeneckom, neochota, a keď sme nevládali a poprosili sme ich, aby si deti zobrali na noc, tak nechceli a pozerali sa na nás ako na macochy a pritom nám to p. primárka hovorila, aby sme deti dali im, keď budeme unavené. Ja nechápem, čo tam robia, keď o deti sa starajú mamičky hneď po pôrode. Oni len zgúňali časopisy na nočnej.

lienka55
25. sep 2008

nastenka ja co viem tak to je normalka ze si si musela sama vymenit plachtu to nie asi v ich naplni prace.Mne to nerobilo ziadny problem si vymenit plachtu. 😉

chymenitta33
25. sep 2008

Aojte🙂)

Chcela by som sa pridať k negativám Tn pôrodnice rodila som v marci tohto roku a ako ola som veľmi sklamaná a zároveň aj nahnevaná na seba že som si vybrala Tn pôrodnicu. Keby mám sa teraz rozhodnúť určite tam nejdem, lebo už viem..Ako nemôžem sa sťažovať na lekárov a na pár sestričiek inak je to strach ako majú Vám ulahčiť najkrajšie obdobie v živote a nammiesto podpory a pomoci sú arogantné, urazené a ufrflané...ako ked ich to nebaví tak nech to nerobia mnohé mamičky s toho majú len traumy potom...na miesto toho napr. pri pomoci pri prvom kojení na Vás jedna dotyčná sestrička zhúkne:!"Pani treba čitať literatúru"!!!!!ako nemam ich doma ešte 5!
Napriek tomu, že som rodila sekciou som sa cítila po dvoch dňoch dobre a dožadovali sme sa aj s kolegynkou s izby aby sme boli s našimi drobcami..nato nás jedna ohrkla, že aké dôležité, že či sme už fit?ako nikdy tam už nepôjdem...

sisa.b
25. sep 2008

tak ja som nemala problemy ani pri jednom krpcovi so sestrickami ani s doktormi. dokonca pri malom som si vegetila. mal porodnu vahu 4700g a bol najvacsi v porodnici. sestricky mi ho bravali na kazdu noc na novorodenecke - ani jednu noc som ho nemala pri sebe 🙂 perfektne som si po porode oddychla, lebo uz som pri nom vedela, co ma caka 😀 😀 😀 a sestricky sa same pytali, ci ho mozu vziat. boli fakt mile a spolu sme sa zhodli, ze si ho este dost uzijem 😀
pri malej si to uz nejak moc nepamatam, ale nemala som zle skusenosti ani pri nej. rozkojili sme sa bez problemov aj bez literatury, takze nam nik nemusel pomahat. akurat som si ju uz prvu noc pytala k sebe - zdalo sa mi, ze by som bola ako krkavcia mat, keby to bolo inak. vtedy som este nevedela, co ma caka 😀 😀 😀
ale za tych par rokov sa mohlo vela zmenit. mala som negativne skusenosti akurat s nebohym primarom, ked mi vynadal, ze som prisla neskoro (mala som hustu zelenu vodu) a pritom ma on sam par dni predtym poslal domov...
pytala som sa aj mamiciek v teme "tn! je tu?" co by mi teraz radili - ci tn alebo il a vsetky sa uzhodli, ze tn... je to tam vraj krasne urobene oproti "mojim porodnym casom" a navyse je tam detska jiska, takze ak by sa nieco s babom dialo, tak by ho aj tak previezli do trencina.

zaver - na porod sa velmi tesim, len musim malu presvedcit, aby sa spravne pretocila. strasia ma cisarskym a toho sa dost bojim. ale verim, ze sa este moje dievcatko umudri a nepojde zadkom napred 😀

katana001
25. sep 2008

ahojte kocky

dakujem za vase reakcie, obraz trencianskej porodnice mi teraz pripada trochu realistickejsi
rozhodla som sa ze odrodim kde momentalne budem, chodim casto na navstevu k nasim tak ked budem tam tak TN - tak sa mozno s niekym z vas stretnem, a ked budem v BA tak na antolskej- tam som si pre istotu dopredu vybavila epi, lebo ked tam nemate spravene dopredu testy tak vam ich v case porodu nikto nespravi...

ja mam z toho porodu taky pocit ze je to cele o nahode ako to cele dopadne a to dokonca aj ked sa clovek poisti zmluvou s doktorom a "naj"porodnicou, nikdy nevies ako sa vyspi doktor a ake sestry ti budu zneprijemnovat zivot, dolezite je aby tam bol niekto kto ta z pripadneho pruseru, ak by nejaky nastal, dostane
no a samozrejme nech je tam partner a ten vsetkych managuje podla mojho planu, vraj ked je tam s tebou chlap tak si tolko nedovolia sestry a celkovo sa vraj k vam vsetci lepsie chovaju- co samoosebe vypoveda o stave nasho zdravotnictva

inak neviete niekto kto sluzi v najblizsich dvoch tyzdnoch v tn na sale?

nastenka
25. sep 2008

lienka, tak to som v šoku, že je normálne, aby si pacientka v deň, keď porodila, vymieňala plachtu, ja som to ešte v živote nezažila / a to som už ležala v nemocnici aj sama, aj s dieťaťom/, aby si pacienti sami menili prádlo.
ešte, že nepovieš, že som si ho mala aj vyprať a nebodaj si tam aj navariť aj umyť riady.
A na čo si platím zdravotné poistenie? Aby som si sama aj krv zobrala?????
Som rada, že nie som sama, komu sa tam správanie sestier nepáčilo. 🙂

dannynka
25. sep 2008

ahojte 🙂 postrehla som tu ze sa spomina dr Hlavacik,mna odrodil on spolu s dr Sucanskym (kedze sa akurat v dobe mojho porodu menili sluzby)a veru nemam sa na co stazovat,pristup super a aj jednanie...a veru mat manzela pri sebe je super..ja som mala a ked pojdem znova rodit urcite bude znova pri mne 😉
ale ako pisete veru sestricky nic moc,par iich tam bolo co ochotne pomohli ale ostatne 😝

sisa.b
25. sep 2008

take zalezitosti - ako menit plachtu - to si fakt nepamatam. vo mne ostali neprijemne pocity skor z porodov. hlavne z prveho, ked som este nevedela, co ma caka... samozrejme - ako vsade na slovensku - aj mna nastrihli, takze som bola zasita "vsade". pri druhom to uz bolo viac v pohode, aj ked som bola strihana a zasita. no a napriek mojmu slonikovi - dalsi den uz som si behala v pohode po chodbe 🙂
no a co sa tyka porodu - vtedy bola len velka sala a par stolov vedla seba, kde som rodila s nohami vylozenymi az na lampe... ale to uz vraj teraz nehrozi, tak sa vcelku tesim 🙂
katana, vobec neviem, kto ma aku sluzbu. ja nechavam vsetko znovu na nahodu

este som sa chcela spytat, ci budem potrebovat aj podlozku pod seba po porode - niektore porodnice to vyzaduju... 😉

fialkas
25. sep 2008

nastenka, musim s Tebou suhlasit co sa tyka tych sestriciek mas pravdu,teda hlavne tie z novorodeneckeho. ja som im tiez raz doniesla malu v noci a oni sa na mna divali akoze co to od nich chcem, ze som neschopna si utisit dieta. no otras. ale plachtu mi vymenili teda okamzite, to nemozem povedat. vlastne to bola spinava hned v tu hodinu ako som si tam po porode lahla. aj ja som rodila s dr.Jankovskym 😉 sama chvala na neho 😉

inak primar Lintner uznava len prirodzene porody, k tym cisarskym sa priklana len vo velmi vaznych pripadoch. Sisa ked bude mat malicka na 3500g tak pochybujem ze Ta nechaju rodit normalne, mna nechali lebo Danielka mala len 3000g 🙂

sisa.b
25. sep 2008

😢 😢 😢 musim ju viac prehovarat. zatial bola len o malinko vacsia, tak uvidim, co mi povedia za 2 tyzdne...

fialkas
25. sep 2008

Lienka55, aj aj asom mala malicku otocenu opacne, rodila som prirodzene a tiez sme mali do 4m problem s nozickami, nosili sme tzv.Frejkovu perinku, bolo to otrasne. Len som tym chcela povedat to, ze to nie sposobene tym prirodzenym porodom, ale polohou babatka ako bolo otocene cely cas v brusku, aspon tak mi to vysvetlil nas ortoped. A tie problemy mavaju vacsinou dievcatka. ☹

janette4
26. sep 2008

Ja som síce nerodila v TN, ale každé ráno prišla sestrička, či nepotrebujem vymeniť posteľné prádlo a nočnú košeľu.Nemám pocit, že by si to mali robiť pacientky.

siska_br
26. sep 2008

ahoj mojkamirka,

predstav si, tiez som par mesiacov pristahovana trencianka v 32 tt, planujuca porod v TN. Odkial ta do Trencina vietor dovial? Ja sa na porod v tunajsej porodnici celkom tesim, absolvovali sme s manzelom exkurziu po porodnych salach i novoredeneckom oddeleni, i ked si myslim, ze ked pojde do tuheho, v konecnom dosledku mi bude dost jedno, akej farby su steny na porodnom sale. A trenciansky lekari maju dost dobre meno, to je dolezite

sisa.b
27. sep 2008

ahoj siska 🙂 preco nie si s nami v teme november 2008? 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre