Aké máte skúsenosti s porodnicou v Trenčíne?

trixi
22. máj 2007

Ahojte, rodili ste niektora v porodnici v Trencine? Mate skusenosti? Citala som, ze porodne oddelenie je po rekonstrukcii. Ako je to tam so starostlivostou? Rozhodujeme sa pre tuto porodnicu, tak zhanam informacie.

pink_lady
21. júl 2009

resp. ze nie je isty anesteziolog ktory by mohol prist ju pichnut

pink_lady
21. júl 2009

juli a travenie? to je co? 😅 😀 br sak mam problem stravit jeden rozek 😎

julianka99
21. júl 2009

hehehe no veru s tým trávením je to ťažké 🙂 stačí polievka a mám dosť... 🙂) až do rána... :D
Ozaj a čo momo žeby ju to už draplo? Kde si? 😉

momo0703
21. júl 2009

Čaute, bodaj by ma to už draplo 😒 moje členky vyzerajú ako balóny a keď som dnes videla počasie čo nás čaká 😠 😠 😠 30-34 teplotné rekordy, tak to budem asi iba v kúpelke pod sprchou 😝 😝 😝 Bože a tie noci, to je hroznéééé, ja už fakt neviem ako sa mám uložiť!!! Už hovorím malému nech ide von, že sa na neho všetci tešíme, ale nedá si povedať. 😒

julianka99
22. júl 2009

Hehe... No momo prajem Vám nech už to máte za sebou veru... viem si predstaviť... verím že Tie horká prejdu a Vaše malinké pôjde von jedna radosť 🙂)) alebo chce isť ešte cvičiť s pani Duncovu ?? 😀 😀 😀

zuzujan
22. júl 2009

momo ani mi nehovor, zacinaju tepla a uz tuto noc som nemohla poriadne spat, som uplne rozbita.......ked je chladno tak sa citim super....
no nic nam neostava len vydrzat, ja asi trosku dlhsie, aj ked som mala celu noc cudne tvrdnutie bruska, akoby sa cosi chystalo 🙂 🙂
tak ti drzim palce nech to mas co najrychlejsie za sebou a julianke a pinky veru nezavidim cakat este cely august, fuuuu

julianka99
22. júl 2009

no veru... my to máme ešte celé leto pred sebou, aj ked vraj august má byť už chladnejši 🙂)))) júúúj teším sa :D ale aspon nohy do lavora pomáhajú 🙂))
Inak momo neskúšaš nejaké tie babské rady aby to bolo čím skôr? 🙂))

lujza123
22. júl 2009

Caute baby
Neviete ako beru porodne plany v trencine? Napriklad moznost vybrat si nejaku alternativnu polohu v 2 dobe , drep, klak ? A ci su vobec ochotny nenastrihovat alebo robit nieco co neni ich standartny postup? Bojim sa ze ked pojdem rodit nebudem mat dost energie sa s niekym dohadovat.

pink_lady
22. júl 2009

caute tehulky tak ako v tomto teple - bojujeme spolocne? 😅 😅 akurat pozeram uja Jurčoviča ze ake bude pocasie najblizsie dni 😎 a akurat povedal ze "mame sa naco tesit" na zajtra ze najteplejsi den 😎 no pomoc takze idem po zasoby do obchodu a zajtra sa zabednim do tmavej izby s ovievacmi 😀 😝 😀 ty brdo co toci o 37 stupnoch? 😕 😕 😕

pink_lady
22. júl 2009

lujza - s tym porodnym planom neviem, co viem ze ked netreba, nenastrihuju 😉 A zas si myslim ze lepsi je nastrih ako byt dotrhana kadetade 😅

momo0703
22. júl 2009

Julianka, nič babské na urýchlenie som ešte neskúšala a ani neviem čo by to malo byť? TAK BABo raĎ!!! Bože, to s tou horúčavou 37 hádam nie je pravda ☹ ☹ ☹ Ja som dnes celý deň zavretá doma, na prechádzku pôjdeme až po 20.00 a zajtra asi nevyleziem z postele, spálňu máme na severnú stranu, som ani netušila, že niekedy budem za to taká vďačnááá!!!!

minkak
22. júl 2009

Ajojte kocky 😉
37 😕 😕 😕 co ,kde 😕 snad nie 😅
ja som kuk sem http://meteo.azet.sk/predpovede/slovensko/trencin
no vsak ,ale daleko od tho to nieje,veru 😎
ja si to celkom uzivam citim sa fajn,boli sme dnes na zelenej,takze pohodicka 😎 😎 😎

momo-no schody,schody,schody,umyvanie-zem-okna....vsetko....co Ta napadane,len pochybujem ,ze mas na nieco z toho naladu v tom teple 😅
tak uz Ti ostava asi len jedna rada poprosit mangelika,nech sa Ti vela,vela venuje a snad to bude sup-sup 😀
drzkam palceky....

ja som sice pri malej skusala vsetko a nic....prenasala som a az na 9 den po termine sa narodila 😀

Tak sa drzkajte kocky 🙂

venonna
22. júl 2009

cafte kocky! 🙂 ja tu len obcas smirujem, lebo akosi nemam cas, ale chcela som vam dat link na toto:
http://tehotenstvo.rodinka.sk/index.php?id=72939
ja uz ho mam ciastocne spisany, lebo si pamatam ten "vysluch" pri prvom porode (prisla som do porodky uz s riadnymi kontrakciami), fakt ma to obtazovalo 😠

no a pre momo mam tento link:
http://www.mojetehotenstvi.cz/prena-eni-17
ja sa chystam na tu poslednu variantu - ricinovy koktejl, ale stale mam pocit, ze mi ho asi nebude treba, uz teraz mi babo riadne tlaci na spodok, takze asi ho neudrzim ani do stanoveneho terminu... 😉

venonna
22. júl 2009

jaj a este luzja123, ja som bola s porodnym planom za Kascakom a v poho mi ho podpisal, tiez nechcem nastrih a chcem inu polohu 😉 plus ine veci... ale je jasne, ze dohoda znie - vsetko plati, len ak pojde vsetko hladko
a na pana primara musim napisat, ze hoci nejasal nadsenim (asi aj od unavy po operacii), ale prijal ma, maximalne profesionalne, bez odmietaveho postoja 🙂
jo a tu neskoru hodinu si nevsimajte, neda sa mi spat 😝

lujza123
23. júl 2009

venonna..diik skusim si to teda dat podpisat od neho...nemam tam ziadne nerealne poziadavky myslim ....a dufam ze to aj v reale budu respektovat

lujza123
23. júl 2009

pink_lady...no verim ze nastrih je niekedy potrebny..a ze nastrihuju len ked treba..ale preco potom treba nastrihnut v TN 80% rodiciek, v Banskej Stiavnici 60% a v prahe vrchlabi ( tam uznavaju prirodzene porody) treba nastrihnut 5 %??? Co maju trencanky najmensie ..... ked treba tak strihat. Ale neni sme na tom tak zle, su aj porodnice kde to robia uuplne vsetkym 🙂

pink_lady
23. júl 2009

Minkak, nejde mi to otvorit ☹ Nejak mi blbne net, to ujo jurcovic cosi tocil o 37 ale pozerala som potom na shmu a tam bolo max. 36
Lujza, odkial mas take cisla? Predpokladam, ze cisla su ziskane z nejakej ankety...a bola zabezpecena vzorka tak aby boli vysledky relevantne? /trochu profesionalna deformacia 😀 /

Kocky no caka nas teplucky dnik, nejako to snad prezijeme, vraj to ma byt vyvrcholenim 🙂

lujza123
23. júl 2009

nejake porovnania su tu, tabulka s percentami epizotomii je naspodku, a cislo 80 % mam od PA, neviem mozno tym myslela 1 rodicky , no ale je to aj tak na zamyslenie, ze preco sa tie cisla tak lisia...http://www.mamaaja.sk/ActiveWeb/Article/773/tre...

venonna
23. júl 2009

lujza, jasne, zajdi si do nemocky, za opytanie clovek predsa nic neda 🙂
a nastrih verzus natrhnutie je diskutabilne, zastanci nastrihu strasia skaredymi pripadmi natrhnutia, zastanci ne-nastrihu hovoria, ze natrhnutie nebyva tak caste a tak dramaticke, resp. zavisi aj od toho, ako vas vo vypudzovacej faze nechaju tlacit (ak daju oxytocin, tlacia na brucho, nutia vas tlacit, aj ked nevladzete a podobne srandy, tak vtedy je asi nastrih vacsou istotou, ale ak vas nechaju tlacit tak, ako to vy citite, tak si myslim, ze hrozba natrhnutia je pomerne nizka). Niektore v nastrihu nevidia nic hrozne, ale ja ho uz druhy krat fakt nechcem, ak nebude nevyhnutny, lebo sa mi to zle hojilo a aj teraz mam s tym problemy 😒
tak sa drzte v tomto teple 😉

pink_lady
23. júl 2009

lujza, ale trencin nema 80% ale 65%, 80% maju BN 😅 A ze su rozdiely? Vsimni si jednu vec - kolko porodov je rocne v tej ktorej nemocnici...Ale nebudem to tu dalej rozvadzat, nejaky ten vyskum mam uz za sebou preto som tym asi deformovana a na tie cisla sa pozeram trosku s nadhladom 😎 😀 najlepsie je fakt popytat sa v nemocke ...
venonna ty uz ides s druhym takze ty sa nemas uz tak coho bat ako tu citam tak vacsinou druhe ide ovela ovela lahsie na svet 😉

giza
23. júl 2009

ahojte, som rada ze L. Lapsanska cosi take spisala a uverejnila pekne takto (spominala som ti vennona, ze ju poobtazujem a hla...mozno som stipku prispela) - myslim si, ze uz to vyzadovalo vela mamiciek (o to viac som rada ze uz je to takto pokope)...drzim palceky vsetkym, vydrzte v tom horku - i ked mna tu chladia okolite krasne zalesnene kopce,takze sa mam kde ist schladit a keby nestacillo, su tu i ine prostriredky ako bazen, ladove sprchy po saunach,...ale nebudem sa chvastat... 😅 najmensie mi to aj tak moc neumoznia - jacia bud jedna alebo druha... 😖

venonna
23. júl 2009

gizka, tak dik, ze si to "posturila" 😀 lebo podla mna je to fakt dobra vec, ked to ma rodicka spisane vopred
zalesneny svet? a MM furt frfle, ze Tatry teraz vyzeraju "oholene" 🙄
pink, mne ide pri nastrihu skor o princip, lebo mam pocit, ze pri prvom mi ho robili len pre istotu, kebyze mi daju este zo 10 minut, tak sa pekne roztiahnem aj bez toho... ja som sice tlacila ako o dusu, ale bola som pri vedomi, kebyze mi povie, ze ide strihat, tak poviem, nech pocka... (mi to prislo, ze si len tak strihol, ako do stareho tricka 😕 😅 ), ale pocula som, ze Kacsak nie je zastancom "preventivnych" nastrihov, co povazujem za krok vpred 😉

bebel
23. júl 2009

Ahojte, ja Vás už občas šmírujem, lebo zase zvažujem, že pôjdem do TN rodiť.
Odrodil ma pred 3 rokmi Dr.Kaščák a aj ma jemne nastrihol.
A moja dokina potom po 6nedelí, keď ma kontrolovala - zahlásila, že klobúk dole, vraj na mne odspodu absolútne neni vidieť ani náznak toho, že som už rodila. 😀
Masírovala som, ale v tehu celkom poctivo hrádzu olejčekom Welleda.
A tiež som mala pôrodný plán.
Vyhovel mi vo všetkom 🙂 Jednoznačne ho pozitívne hodnotím a dôverujem mu.

venonna
23. júl 2009

bebel, a ako daleko to mas do TN?

bebel
24. júl 2009

cca 100 km

giza
24. júl 2009

Venonna je tu taky kusok zalesneny 🙂 😉 - je to pred Svitom ( v udoli nie na kopcoch) od kial vidiet aj tie hole kopce, no i tu ich urcite par skolilo...
Bebel (podla nicku) je zo Senca, tak drzim palceky aby sa podarilo ako sa nakoniec rozhdnes...

sivka
24. júl 2009

jej, ahoj gizi, uz som ta dlho necitala, tak sa mate dobre na liecku, to som rada. ja teraz som viac v teme Volny pokec pre dievcence z porodnice tn, lebo tu sme uz pisali mimo temu odkedy sme maminky 😉 tak sme presli do novej temy.
dufam, ze tam aj oddychujes a vratis sa pekne zrelaxovana 🙂

venonna
24. júl 2009

cafte kocky-tehule, aj vam tak priiiiiiserne opuchaju nohy? Vsimla som si, ze extrem mam vzdy pred zmenou tlaku (ked ide oblacnost alebo burka) 😕

zuzujan
24. júl 2009

ahojte, kocky co ste rodili v TN nemocnici dajte mi prosim info, akym sposobom prikrmuju babatenka?? ci davaju cumel, alebo lyzickou a ci pouzivaju materske mlieko alebo umele............

dakujem

martinano
24. júl 2009

flasou materske mlieko

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre